Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Restrykcje na forum
Arturze! Konieczność logowania ma niewielkie uzasadnienie. Jedyną zaletą jest to, że będzie można wyszukiwać posty wszystkich użytkowników. Jednak ograniczanie dostępu ludziom, którzy trafili tu na chwilę i przypadkiem nie jest dobre.
Podaje się argument, że to ograniczy działalność trolli. A pamiętacie niejakiego Starszaka? To był klasyczny troll. A nie napisał ani jednego posta jako gość. Zalogował się jak należy i pisał, co chciał. Oczywiscie miał prawo. Tylko że na jego przykłądzie widać, że konieczność logowania wcale nie wyklucza działalności trolli.

KN.
A ja akurat tą decyzję adminów popieram. Może z małym zastrzeżeniem. Takim mianowicie, że Hyde Park powinien być całkowicie wolny. Reszta działów powinna być tylko dla zalogowanych.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Nie czepiajcie się adminów. Wszystkim łatwo mówić i krytykować, natomiast poza nimi nikt nie musi administrować całym bałaganem. Każdy może pisać co chce i jak chce, a to oni właśnie muszą się zmagać z całą resztą. To naprawdę nie jest takie proste by pogodzić interesy wszystkich a w dodatku zajmuje mnóstwo czasu. A przecież jest jeszcze strona i lista dyskusyjna.
Ja kompletnie nie widzę żadnego problemu z logowaniem. Jeśli ktoś chce napisać coś sensownego albo nawet tylko zapytać i jest to dla niego ważne to jaki problem, żeby się zalogować? Te kilka kliknięć więcej? Jeśli komuś nie chce się tego zrobić to znaczy, że mu po prostu nie zależy na własnej wypowiedzi, więc nie ma czego żałować. Poza tym na początku admini nie wprowadzili żadnych ograniczeń i niektórzy niepoważni uczestnicy forum zaczęli to wykorzystywać. A powtórzę jeszcze raz, dla mnie najistotniejszą kwestią jest to, że nikt się pode mnie nie podszyje i zawsze mam pewność, że to co piszę pod własnym nickiem to piszę ja i tylko ja. Z wprowadzaniem takiego ograniczenia na forum jest trochę tak samo jak z ograniczeniem prędkości na obszarze zabudowanym. Większość się zżyma, krytykuje, ale jednak zdejmuje nogę z gazu. Łatwo też sobie wyobrazić co by się działo, gdyby takiego ograniczenia nie było. I oczywiście każdy zakaz można złamać czy obejść, ale trzeba włożyć w to już trochę trudu.
Jak dla mnie upieranie sie przy tym, żeby pisać jako osoba niezalogowana, szczególnie jeśli się jest stałym bywalcem forum, jest nieco zabawne i pretensjonalne. Bo przecież jeśli ktoś chce być całkowicie anonimowy to i tak może być anonimowym po zalogowaniu. Nie trzeba podawać przecież żadnych informacji o sobie. O co więc chodzi? Chyba po prostu taki "sznyt" i już.
Padły tu też słowa o ograniczaniu wolności, sugestie, że takie zabieranie swobód jest niezgodne ze światopoglądem Jacka. Dla mnie to słowa zupełnie niepotrzebne, wymuszające niejako na adminach odczuwanie poczucia winy. To taki trochę chwyt poniżej pasa. A przecież wszystkim nam zależy, by to forum było bezpieczne, przyjazne użytkownikom, było takim internetowym domem w którym choć często się spieramy a czasami kłócimy, to lubimy do niego wracać i w nim przebywać.
Doceńcie naprawdę czasami pracę Arta i Ann, ich działania zmierzające do tego by forum i strona były coraz lepsze. Widząc to co zrobili do tej pory i robią nadal, uważam, że śmiało można zrezygnować z części demokracji na rzecz oświeconej dyktatury :wink: Pozdrawiam wszystkich, w szczególności jeszcze niezalogowanych
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Raz dwa trzy... raz dwa trzy... Post próbny.
Pozdrawiam
Ja jestem jeszcze młody, myśle, że życia mam jeszcze przed sobą trochę, ale i tak nie sądziłem, że dożyję chwili, gdy Zbych się zaloguje Wink Jak się czujesz jako zalogowany użytkownik Zbychu?
[i]"To, co wiesz chłopaczku, to drobiazg. To, co musisz jeszcze pojąć, to bezmiar."[/i]
No więc stało się... teraz zamarznie piekło wszystkim niedowiarkom wyrosną kaktusy na dłoniach i życie potoczy się dalej...Wink

Witaj NOWY Forumowiczu...WinkWinkWink

Pozdrawiam....
Mateo Strunnik
Mi osobiście pomysł średnio się podoba. Nie każdy lubi rejestrować się na forum, ja wolałem chodzić jako "gość" i od czasu do czasu się wypowiedzieć, w tematach, które mnie interesują. Teraz nawet do napisania jednego posta na miesiąc potrzebuję logowania... Niemniej jednak rozumiem decyzję admina, bo gdyby mi przyszło utrzymać całe forum w ładzie i porządku bez upraszczania sobie życia, jakim niewątpliwie jest wprowadzanie konieczności rejestracji do pisania, nie wytrzymałbym.
Bo źródło wciąż bije...
Witaj Zbychu! Narodziłeś się na nowo! :wink:

P.S. Czyżby Twoim rodzinnym miastem była Przysucha? Big Grin
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
:o :o :o :o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :o :o :o

Normalnie mnie zatkało... Zbych się zarejestrował.... Szok...

Witaj Zbychu! :lol:
A miał wybór? Wink Jak chciał dalej uczestniczyć w życiu forum aktywnie - chyba raczej nie...
Bo źródło wciąż bije...
W sumie wyboru nie miał... ale dla mnie to prawdziwy szok - jestem od dość dawna na tym forum jak mi się wydaje i jeszcze około tygodnia temu gdyby ktoś mi powiedział że zbych się zarejestruje to bym go palcem w czoło postukał.... Myślę zresztą, że wiele osób podobnie. A dziś.... czyż to nie szok? :lol:
A dla mnie to nadal niepoważne. Nie rozumiem, tekstów że teraz łatwiej zapanować nad forum, a co jak pisał ktoś jako gość to tak było cięzko?? POd Ciebiue lodbroku nikt by się nie podszył bo jesteś zarejestrowany. Podszyć można się było pod gościa, ale to już nie jest zmartwienie adminów i nikogo innego, poza tą osobą która nie czuła potrzeby logowania się. A konieczność rejestrowania się by zadać jedno pytanie i krótko uczestniczyć a jakiejśdyskusji tylko zwiększa niepotrzebnie i sztucznie listę użytkowników...
Arturze jekiśszczególne pretensje o anonimowych gości i inne aplety, to chyba tylko Olaf22 miał...
Moje wspomnienie o wolności to nie był żaden chwyt poniżej pasa i nie mialem zamiaru w nikim wzbudzać poczucia winy!!
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Przemek napisał(a):A dla mnie to nadal niepoważne. Nie rozumiem, tekstów że teraz łatwiej zapanować nad forum, a co jak pisał ktoś jako gość to tak było cięzko??
No, użytkownika zarejestrowanego można zbanować i spokój. A gość może tłuc bezsensownych postów, siać zament i nieporządek - jak nie ma blokady na IP niewiele mu sie zrobi, a i to nie zawsze pomoże (może iść do kumpla pobluzgać na forum Tongue). A zarejestrowany użytkownik raczej takiego numeru nie odstrzeli (nikt nie chce się tylko po to rejestrować), a nawet jeśli - BAN. Czyli jednak jest troche łatwiej.
Bo źródło wciąż bije...
VanThunderbolt napisał(a):A gość może tłuc bezsensownych postów, siać zament i nieporządek
Ja jestem za wprowadzeniem obowiązkowego logowania. Ale argument o sianiu zamętu jakoś do mnie nie trafia? No bo co to znaczy 'siać zamęt"? Czy siać zamęt, to postępować wbrew regulaminowi? Czy siać zamęt to stawiać niewygodne pytania, czasem prowokacyjne tezy? Pod tzw. "sianie zamętu" można wiele rzeczy podciągnąć, można naginać und so weiter.
Poza tym ban niewiele przecież daje. Moge założyć kolejne konto z innego kompa i pisać co mi się żywnie podoba.

Natomiast logowanie obiowiązkowe ma sens, jak mi się zdaje, wówczas gdy pociągna za sobą łatwiejsze poruszanie się wśród wypowiedzi użytkowników. Rozumiem, że nie jest to łatwe, ale w przyszłości admini powinni pomyśleć o porządnym archiwum forum, które pozwoli łatwo odszukać dawną wypowiedź jakiegoś użytkownika. Znam przynajmniej jedno forum, które dzięki wprowadzeniu obowiązkowego logowania we wszystkich działach oprócz Hyde Parku, znacznie poprawiło zdolność poruszania się wśród archiwalnych postów. Można tam wyszukać wypowiedź kierując się nickiem autora, słowem - kluczem albo słowem z tematu.
Po drugie, logując się, jak mniemam, unika się możliwości zdublowania nicków czyli np. podszywania się pod kogoś (co onegdaj próbowano uskuteczniać na Liście)

Natomiast Hyde Park powinien być absolutnie wolny - jak to Hyde Park.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Tak zgadzam się z Olafem22, jeżeli już ma być obowiązkowa rejestracja, to Hyde Park powinien być wolny. Niech będzie prawdziwym Hyde Parkiem.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
olaff22 napisał(a):Ja jestem za wprowadzeniem obowiązkowego logowania. Ale argument o sianiu zamętu jakoś do mnie nie trafia? No bo co to znaczy 'siać zamęt"? Czy siać zamęt, to postępować wbrew regulaminowi? Czy siać zamęt to stawiać niewygodne pytania, czasem prowokacyjne tezy? Pod tzw. "sianie zamętu" można wiele rzeczy podciągnąć, można naginać und so weiter.
Racja, źle się wyraziłem. Chodziło mi po prostu o nagminne łamanie regulaminu ładnie mówiąc, czyli np. pisać bezsensowne i wulgarne posty.
olaff22 napisał(a):Poza tym ban niewiele przecież daje. Moge założyć kolejne konto z innego kompa i pisać co mi się żywnie podoba.
Nie wiem, czy chciałoby Ci się zakładać nowe konto po każdym banie. Śmiem wątpić.
olaff22 napisał(a):Natomiast Hyde Park powinien być absolutnie wolny - jak to Hyde Park.
A tu sie całkowicie zgadzam.
Bo źródło wciąż bije...
No i jak z kazdą reformą :lol: , popsioczyli, popsioczyli i sie pogodzili ze zmainami.

Zbychu na Honorowego przedszkolaka z długą brodą Big Grin !! Vivat! Da zdrawstwujet !

Przemku, jeśli myślisz, ze trza się logować, żeby obejrzeć gołe panienki to widać, ze trafiałeś tylko na takie strony :wink: Big Grin. Jak chcesz, mogę Ci podesłać adresy bez logowania :jupi: . No już dobrze, to był żart.
Nie tylko na takie strony trafiam, w koncu siedze w necie juz chyba ponad 10 lat Smile Adresów, to mam tyle nowych codziennie, ze nie nadazylbym z ogladaniem nawet gdyby doba byla duuuuuzo dluzsza a ja bym siedzial nonb stop z nosem w monitorze (na razie siedze odrobine krocejWink. Te strony gdzie trzeba sie logowac (rejestracja calkowicie darmowa), to fora dyskusyjne gdzie sie userzy wymieniaja adresami, fotkami i haslami, wiec to jest bardzo dobre rozwiazanie bo adresy sa pewne i bezpieczne, zdjecia czestokroc na poziomie, ale tak wogole to chyba akurat nie temat na ten watek Wink A tak poza tym od stron www lepszy jest usenet Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
lista "którzy dostali ostrzeżenia" ??? z de/inbezylizmem.

nic dodac, nic ujac, takie wielkie milosierdzie :o .
mediumcoeli, mozesz jeszcze raz napisac, ale bardziej zrozumiale, bo coraz metniej piszesz... Moze pierw sie obudz na dobre ??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
mediumcoeli napisał(a):Moze pierw sie obudz na dobre ??
Może obudze się , po dokładnym zapoznaniu się, z regulaminem forum, edytorem w phpie,waszym SQLem ( a mialem do czynienia z baza POET, MsSQL) w zależności od punktu siedzenia, czyli kafejkach internetowych o różnym wyposażeniu, sposobach rozliczeń ( inne fonty, OS-y, sprzęt, programy, prowajderzy).

* Ruch Światło - Życie - proponuje utworzenie komsji do spraw prawdy KOMSJA PRAWDY KP, komisji do spraw kłamstw KOMSJA FALSE KF , komsji do spraw naruszania regulaminów KR , komisji karania KK, komisji re/dekomunizacji KRD ... itd, itp...Smile

... POET, POET, POET ...Smile teraz milkne na wieki, amen.
Dziękuję za powitania.

Na razie nie mogę tak dużo napisać, jak bym chciał, ale zarejestrowałem się już teraz, żeby potwierdzić słowa Artura, które gdzieś tu wyżej na mój temat napisał.
Moim zdaniem dla zabezpieczenia forum ma prawo podejmować działania, które uzna za konieczne – nawet jeśli teoria nie sprawdzi się w praktyce. To się okaże, nie ma nic nieodwracalnego.

Natomiast Mediumcoeli – jak mi się zdaje - zarejestrował się, żeby udowodnić, że konieczność rejestracji nie zabezpieczy przed niczym. Przynajmniej na krótką metę.

Wygląda, że obaj mamy rację.

Pozdrowienia (dla Mediumcoeli na razie nie)
Zbychu: nieodwracalne? tylko z powodu ekonomicznych (za duzo Kb, w zaleznosci od formatowania dysku,DOS,NTFS,WIN32...), wypada bezsensownych gosci, forumowczow wymazac z dysku, nic nie trwa wiecznie a nawet dyski SCSI-IBM siadaly z danymi).

Jak nie ma ruchu odnowy forum, to proponuje temat pralek i proszkow do prania, napewno
znajda sie specjalisci, od prania papierow, mozgow, brudnych pieniedzy, koszulek i koszul,
proszkow do prania.Z etykieta madam, monsieur, mistress , towarzysz, towariszcz, jak to pieknie pierze ... .

sie pracuje, sie pisze to od Edwarda Stachury, chyba przeszlo bez oddzwieku , tez nie mam czasu, dynamicznego.

jednak pozdroweinia dla wszystkich w tym wcieleniu forumowym.

no name?- no body is perfectSmile
W porządku, Mediumcoeli, ja też Cię pozdrawiam w rewanżu (jako jeden z wszystkich), bo tylko tyle zrozumiałem z Twojego posta, ale też nie starałem się o więcej. Po mojemu - to Ty musiałbyś się postarać.

„Tę bowiem myśl wyznając zawsze
Jużem i wzrósł i podtatusiał:
Autor ma męczyć się tak długo,
Żeby czytelnik już nie musiał.”

Tak powiada poeta polski nie-Stachura.
mediumcoeli, vel Duszek vel Duda vell coś tam jeszcze jesteś wyjatkowo upierliwy... ale Cię zmartwie, ja też. Złóż jeszcze jeden e-mail i jeszcze jedno konto. Tym razem ban na cały zakres IP a nie dany numer.
To teraz sąsiad mediumcoeli'ego będący z nim w jednej sieci LAN i mający to samo zewnętrzne IP nie będzie mógł pisać na Forum?...

Swoją drogą nie mam pojęcia po co ludzie poświęcają swój czas na uprzykrzanie życia innym zamiast porobić coś ciekawego...

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
Sąsiad duszka gada po niemiecku, awentualnie po turecku i pewnie dlatego nigdy tu nie zajrzał.
Wink...
Acha... I nie będzie Niemiec (ewentualnie Turek...) nam tu pisał...Wink
No ale ja nic nie mówię w końcu od tego się jest Adminem zeby takie decyzje podejmować... (mam tylko nadzieję ze żaden mój kumpel z pracy nie dostanie bana bo bardzo się przyzwyczaiłem do czytania niniejszego Forum...Wink)

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
Niestety on ma IP dynamiczne, więc nie ma to sensu. Będziemy blokować tylko konta. Wkońcu się mu znudzi. Turek ew. Niemiec znów mogą pisac Big Grin
Haha...no jak czytam te fragmentaryczne relaje z przepychanek administracyjno duchowych/dudowych/mediumcoeliowych to jakoś przypominaja mi się zabawy z lat wczesnego dzieciństwa...Wink

No jak dzieci,jak dzieci. Nic tylko ...te no.......bany i banany Wink

Pozdrowienia dla niepozdrowionych Wink
"Przed wszystkim cofaj się przezornie,
Nic nie jest tym, czym miało być.
Groźne - co zdaje się bezbronne,
Siła się umie w słabym skryć."