Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Restrykcje na forum
#1
By zapobiec w jakimś stopniu występom gościnnym "trolli" od dziś by zakładać nowe tematy jak i odpowiadać na już istniejące trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem.
#2
Czy to oznacza, że posty takie, jak Appleta już się nie pojawią?
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
#3
mamy taką nadzieję
#4
a co ze Zbychem?!
Jestem egzemplarz człowieka
- diabli, czyśćcowy i boski.
#5
o niego się nie martw Smile
#6
Ha ha ha nie uwierzę, że się zarajestruje, póki nie zobaczę... :| A może zbych powinien dostać "specjalne pozwolenie" od adminów na bycie dalej niezarejestrowanym? :lol:
#7
Czy to oznacza, że Olaff22 nie będzie mógł już występować w liczbie mnogiej? (Cziomi, Applet i parę innych nicków).

KN.
#8
Brawo Art&Ann. Od dawna uważałem, że tak trzeba zrobić. Koniec z zabawą w ciuciubabkę.
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
#9
Jak dla mnie bez sensu. Skoro każdy może się i tak zarejestrować, choćby tylko po to by potrolować jednym lub dwoma postami. Dla tych którym zależy na trolowanie lub sianiu zamętu to tylko mała komplikacja, a dla wielu uczciwych i chcących coś napisaćl udzi to duże utrudnienie. Powody też nie są specjalnie ważne jak na mój gust...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#10
Ale przynajmniej jak ktoś się zawsze loguje to może być pewny, że nikt się pod niego nie podszyje. A kto naprawdę chce tu pisać i mieć coś do powiedzenia, to sobie poradzi.
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
#11
lodbrok napisał(a):Ale przynajmniej jak ktoś się zawsze loguje to może być pewny, że nikt się pod niego nie podszyje.
Taaak :twisted: Pomyślcie co musiał czuć biedny Applet :lol:

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
#12
A Zbycha żal.... :lol:
#13
Nie martw się o Zbycha, myślę że nie zaginie Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#14
Po części satyrycznej czas na merytoryczną ( :wink: ):
Przemek napisał(a):Jak dla mnie bez sensu. Skoro każdy może się i tak zarejestrować, choćby tylko po to by potrolować jednym lub dwoma postami. Dla tych którym zależy na trolowanie lub sianiu zamętu to tylko mała komplikacja, a dla wielu uczciwych i chcących coś napisaćl udzi to duże utrudnienie. Powody też nie są specjalnie ważne jak na mój gust...
Ja uważam decyzję o wprowadzeniu restrykcji za słuszną:
Po pierwsze: Większości "trolli" nie będzie się chciało przechodzić procedury rejestracyjnej, zwłaszcza, że wymaga ona podania istniejącego ( :!: ) adresu e-mail i potwierdzenia rejestracji przez link przysłany w mailu. Poza tym jeśli Artur uzna użytkownika za "trolla" będzie mógł go "usunąć" co wiąże się z ponowieniem procedury rejestracji. Jeśli jakiś "troll" byłby na tyle cierpliwy by się ponownie zarejestrować zawsze można zablokować jego adres IP (choć to mogłoby dotknąć także innych użytkowników) lub adres mailowy (co nie powinno być zbyt trudne i spowoduje nie wysłanie maila potwierdzającego rejestrację, a w konsekwencji uniemożliwi ją). Oczywiście dany "troll" może założyć sobie kilka maili, ale wiąże się to z przechodzeniem przez kolejne procedury rejestracyjne. Krótko mówiąc: "trollowi" musiałoby bardzo zależeć na dostaniu się na forum (byłby to może troll - Kaczmarofil? :wink: ).
Po drugie: Obowiązkowa rejestracja uchroni forum przed wszelkiej maści robotami, któych "inwazję" przeżyliśmy niedawno Big Grin Nie powstał jeszcze robot zdolny przejść dwuetapową procedurę rejestracji (zwłaszcza potwierdzenie mailowe).
Po trzecie: Jeśli użytkownik poświęci czas na rejestrację to będzie chyba bardziej związany z forum (nutki rangi i spersonalizoewane "menu" :wink: ) i jest większa szansa, że będzie na nie często wracał , nawet jeśli chciał tylko zapytać o taby Big Grin
Poza tym Zbych wreszcie dostanie jakiś zasłużony status (sądzę że Artur przeniesie mu liczbę postów), a co do jego rejestracji, to sądzę, że jeżeli zależy mu na bytnosći na tym forum to nawet on się wcześniej czy później przełamie. I to raczej wcześniej niż później Big Grin

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
#15
Ja też uważam, że konieczność rejestracji ma sporo zalet. Podstawą jest moim zdaniem możliwość wyszukiwania postów po użytkownikach - w przypadku gości nie ma tej możliwości.
Nie zgadzam się natomiast z tym, ze trolli będzie można usuwać itd. Bo po pierwsze, posty trolli-gości też można kasować, a przecież tego nikt nie robi. Nie robi - i słusznie, bo wolność słowa polega między innymi na prawie do wypowiadania również rzezy złych, nikczemnych. Taka jest cena wolności.
Ja nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, ze Artur usunie jakiegoś użytkownika, bo napisze on coś, co się nie spodoba większości forumowiczów. To byłby początek upadku tego forum. Owszem, jakieś tam ograniczenia muszą być (działający system ostrzeżeń jest chyba w miarę dobry), ale minimalne. A już uchowaj nas Boże od cenzurowania zawartości merytorycznej postów.

KN.
#16
KN napisał(a):zy to oznacza, że Olaff22 nie będzie mógł już występować w liczbie mnogiej? (Cziomi, Applet i parę innych nicków).
KN.
Innych nickow sobie nie przypominam. No może jewszcze Olaff niezalogowany

Tak, nastały na nas cięzkie czasy. Będziesz się musiał KN oficjalnie zarejestrować jako Duch Święty! Może Ci nawet jakiś numer statystyczny dadzą - jakiś PESEL FORUMOWY. Ja rezygnuję z Cziomiego. I z Drugiego Appleta też.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
#17
KN napisał(a):Nie zgadzam się natomiast z tym, ze trolli będzie można usuwać itd. Bo po pierwsze, posty trolli-gości też można kasować, a przecież tego nikt nie robi. Nie robi - i słusznie, bo wolność słowa polega między innymi na prawie do wypowiadania również rzezy złych, nikczemnych. Taka jest cena wolności.
Kasowanie postów trolli-gości nic by nie dało, bo mogliby napisać n! nowych.
Jednak uważam, że jeśli ktoś pisze całkiem nie na temat i widać, że robi to specjalnie, to należy takiego użytkownika usunąć (w skrajnych przypadkach od razu, w pozostałych przez system ostrzeżeń). Howgh powiedziałem.

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
#18
Zeratul napisał(a):Kasowanie postów trolli-gości nic by nie dało, bo mogliby napisać n! nowych.
Nie chcę się czepiać, ale chyba przesadziłeś.
Ja namówię Artura, żeby skasował 20 Twoich postów, a Ty napisz 20! nowych. Do kiedy dasz radę?

KN.
#19
Ludzie! O czym Wy piszecie u diaska? Robicie w ten sposób elitarne forum. Obejrzeć mozna, odpisać nie? Czyli z miejsca kasujecie tych, którzy czytaja sporadycznie forum i kiedy ktoś z nas bedzie miał jakiś "zapytajnik" a taki gość bedzie w tej kwestii fachmanem - nie odpowie nam. Bo komu bedzie się chciało logować dla jednego postu.
Blokowanie maili? No, chyba Wam zupełnie odbiło! Mogę mieć 30 skrzynek pocztowych i więcej z innymi kontynentami włącznie. Zablokujecie adres, ja zacznę słać kalumnie i bzdety z innej. Adres IP też nie jest do końca "blokowalny". Bo wielu ludzi ma dynamiczny. Poza tym wiele osób ma adres w LANie. Czyli jakiś idiota z mojej osiedlowej sieci Wam nawciska, Wy mu zablokujecie adres wg IP i potem ja sie do Was nie dostanę. Przecież Art ma nie mój IP a adres osiedlowego providera. Chyba nic nie pokręciłem. Pomijam już takich ludzi jak Zbych, Thomas Neverny i paru innych, którzy są z nami od dawna.
#20
Absolutnie zgadzam się z piotru, bo ma RACJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wydurniajcie się z tymi ograniczeniami!!!!!!!
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#21
Piotru, mieszasz dwie rzeczy: cenzurę (blokowania adresów i wyrzucanie użytkowników) i konieczność logowania. Krytykujesz hurtowo, jakby to wszystko miało miejsce. A przecież (z tego co wiem) nikt na razie nikogo nie zablokował ani nie wyrzucił. Spokojnie.

Co zaś do konieczności logowania, to masz bardzo dużo racji i generalnie zgadzam się z Tobą. Plusy są, ale są też minusy, o których słusznie piszesz.

KN.
#22
Mi się wydaje, że to nie jest do końca dobre.... Ale zrobicie jak chcecie, w sumie dla mnie zbyt dużej różnicy nie będzie. A może znowu mała sonda co na to użytkownicy? :wink: Bo nie wiadomo czy wszyscy będą zadowoleni. Osoby niezalogowane bardzo dużo wniosły swoją obecnością tutaj... chyba powinny dalej mieć prawo pisania...
#23
Petrvs napisał(a):Osoby niezalogowane bardzo dużo wniosły swoją obecnością tutaj... chyba powinny dalej mieć prawo pisania...
Nie będzie sondy. Decyzja jest nieodwołalna.
Mamy dość anonimów i osób, piszący bzdury (jak np. kolega-astronom, jeśli ktoś kojarzy)
#24
Histeryzujecie... Każda decyzja jest odwołalna zwłaszcza tak bzdurna. Tych anonimów to faktycznie było od cholery i trochę...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#25
Nie histeryzujemy, decyzja była przemyślana. Wiemy, że ma wady.
#26
Wiecej wad niż zalet. Jedyna zaleta to niewpuszczanie prawiczkołysiakomaniaków Big Grin .
Wychodzi na to, że ichnie forum będzie bardziej liberalne, niż to. I znowu dostanie się nam za lewactwo :wink: .
#27
Chyba każde forum będzie bardziej liberalne, no chyba poza tymi gdzie można oglądać fotki rozebranych panienek, bo tylko tam trzeba sie rejestrowac ...

[ Dodano: 2005-04-05, 21:34 ]
A JK tak cenił sobie właśnie wolność...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#28
Cóż dodać, kojarzy mi się tylko jedno:

Ci wszyscy ludzie, którzy wokół nas
Zawsze - nie tacy,
Zawsze - nie tacy,
Niegodni rozmów i niegodni łask
Są, żyją, błądzą, więc nie mają racji.Ale jak nieodwołalna, to nieodwołalna... Trudno... 8)
#29
Nieodwołalna jest tylko śmierć Petrvsie...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#30
Najpierw pretensje, że Admini nie studzą awantur, a jak stwierdziliśmy ,ze pozbędziemy się prowokatorów (komu zalezy to się zapisze i tak, bo to minuty nawet nie trwa, zresztą np Zbycha najpierw spytaliśmy czy się zapisze dopiero po otrzymaniu potwierdzenia sie zdecydowaliśmy) to pretensje o cenzurę. Zdecydujcie się wreszcie.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy jedyne forum o Jacku Kaczmarskim umarło? Bragiel 7 1,054 04-05-2024, 03:17 PM
Ostatni post: Duch77
  Czy forum umiera? Elzbieta 14 5,211 07-26-2011, 01:43 PM
Ostatni post: MateuszNagórski
  Forum umera? ja 10 3,422 07-26-2009, 10:19 PM
Ostatni post: Niktważny
  Kaczmarologia w czasach kryzysu - o kondycji forum Kuba Mędrzycki 28 7,503 03-07-2009, 04:46 PM
Ostatni post: thomas.neverny
  Nowy kształt forum :/ Przemek 462 54,881 01-31-2009, 05:23 PM
Ostatni post: Zbrozło
  Najciekawsze wypowiedzi na forum dauri 36 9,165 01-09-2009, 12:20 AM
Ostatni post: stormbringer76
  Czy forum staje się śmietnikiem? (OT z wątku "Praca") pkosela 38 9,527 09-01-2008, 04:43 AM
Ostatni post: berseis13
  Forum Graficzne !!!!!!!! Trey 5 2,943 12-28-2007, 11:25 AM
Ostatni post: ann
  Forum przez Mozillę Kuba Mędrzycki 17 4,557 10-16-2007, 10:14 PM
Ostatni post: jodynka
  Szybsze przeszukiwanie forum Zeratul 0 1,103 08-25-2007, 06:25 PM
Ostatni post: Zeratul

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości