Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dedykacja dla Jacka STEFAŃSKIEGO
Słyszałem jakieś "nietypowe" wykonanie Murów, gdzie we wstępie [edit] wykonawca [edit] prosi o przyciemnienie okien (prawdopobnie dla klimatu Smile ), a nastepnie dydekuje to wykonanie/utwór Jackowi STEFAŃSKIEMU (pisane ze słuchu) :!:

No właśnie mógłby ktoś przybliżyć mi osobę J.Stefańskiego :?:

Jeśli popełniam gafę swoją niewiedz to z góry przepraszam, ale ja naprawde nie wiem nic o tej postaci i nie udało mi się rowniez nic konkretnego znaleźć o tym w internecie :!:

Ps. Wykonanie tego utworu różni się troche od standardowych "Murów" zwrotką:
"Nie, nie nie umarł dla nas czas
i jeszcze tyle ciepla w Nas
Bo trzeba wierzyć, wierzyć,wierzyć
aby gdzieś dojść, by żyć by trwać ..."
... Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany, połam bat ...
Odpowiedz
GHdzie słyszałeś to wykonanie? Czy na żywo, czy masz może jakiś dostep do nagrania ??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Jacek Stefański był artystą z kręgu poezji śpiewanej.
Jego dwaj bracia po śmierci Jacka Stefańskiego występują pod nazwą " Bez Jacka".
<!-- m --><a class="postlink" href="http://free.art.pl/bezjacka/strona.html">http://free.art.pl/bezjacka/strona.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
Dzięki Tom. Po przeczytaniu stosownego fragmentu, trudno się dziwić dedykacji Kaczmara...
"9 sierpnia 1983 roku, ginie pobity "przez nieznanych sprawców" najmłodszy brat Jacek Stefański (jest na helsińskiej liście ofiar stanu wojennego).."
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
Dziękuje bardzo za pomoc - dużo mi to wyjaśniło ...

[Do Przemka] Tak się składa, że jestem w posiadaniu tego nagrania na mp3 (choć jakość niezaciekawa) - choć sam już nie pamietam skąd do mnie dotarło ...
Odpowiedz
zeby wyjasnic spawe do konca. Niestety nie zyje juz dwoch braci Stefanskich - Janek i Jacek. Teraz juz tylko wystepuje Zbyszek Stefanski z akompaniamentem Horacego Chrząstka i Olka Grotowskiego. Mozna ich posluchac na przegladach piosenki studenckiej jak i turystycznej. W zeszly roku obchodzili 30 lecie istnienia. Wiecej informacji (jak nadmieniono) na stronie <!-- m --><a class="postlink" href="http://free.art.pl/bezjacka">http://free.art.pl/bezjacka</a><!-- m -->.
"Nic tak nie obnaża słabych punktów poety jak wiersz klasyczny i właśnie dlatego tak powszechnie się od niego stroni."
(Josif Brodski)
Odpowiedz
adam_now napisał(a):Tak się składa, że jestem w posiadaniu tego nagrania na mp3
to podeślij. zrobimy z tym co trzeba Wink
Odpowiedz
To wykonanie "Murów", jak się okazało po przesłuchaniu nagrania, nie jest śpiewane przez Jacka Kaczmarskiego. Wwykonanie takie trochę w stylu SDM, raczej jak na mój gust odklepane, nie czuje się w nim zaangażowania takiego do jakiego przywyczaił nas Mistrz. Ciekawe jest dodatkowy refren na końcu, ale niektórzy z nas mogliby ten utwór zaśpiewać wielokroć lepiej Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Więc przepraszam BARDZO, ale to BARDZO za wprowadzenie w błąd - zupełnie nieumyślne Cry . Jednak w takim razie pozostaje ciekawa historia tego zakonczenia, skąd ono się wzięło, kto i na jaką okazję je napisał - choć pewnie są to pytania bez odpowiedzi ...

Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd i narobienie apetytu ... choć mimo to proponuje nagranie to przesłuchać ... zawsze to jakaś ciekawostka :!:
Odpowiedz
Myślę że prędzej czy później odpowiedź znajdziemy Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
adam_now napisał(a):choć mimo to proponuje nagranie to przesłuchać .
to może się nim podziel?
Odpowiedz
stary ftp: Koncerty JK/rarytasy/
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
dzięki Przemuś Smile
Odpowiedz