Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miniaturka wspomnieniowa A. Poniedzielskiego
Przy okazji słuchania płyty "Chyba już można..." trafiłem na taką oto zapowiedź Poniedzielskiego:
A. Poniedzielski napisał(a):Nastąpi teraz piosenka, którą kiedyś zdarzyło mi się napisać w ten sposób, że z Jackiem Kaczmarskim długo rozmawialiśmy...
Znaliśmy się, nie wiadomo, jak to powiedzieć - jak, bo nie spotykaliśmy się za często, ale za to intensywnie - tak bym to może nazwał...
I podczas tych długich rozmów z poniedziałku na czwartek - myśleliśmy tak sobie o tym, dla kogo zdarza nam się pisać - oczywiście z całym zachowaniem proporcji, że on i więcej i piękniej, ale... ale dla kogo?
I wyszło nam, że to jest jakiś jeden promil narodu tego - no, to jest spora grupa osób, co prawda mniejszość narodowa, nie mająca specjalnej reprezentacji ni w Sejmie ni w Senacie...
Pomyślałem sobie, że symbolami takiej mniejszości, niech by były takie trzy pytania: jak można, jak trzeba i jak chciałoby się żyć?
I jeśli odpowiedź na te trzy pytania jest w przybliżeniu taka sama - no, to szczęście blisko.
Zapowiedź dotyczyła piosenki "Trzy pytania" ("Urodzeni po wojnie, choć przed wojną tu jest prawie zawsze...")

Ot, taka drobna ciekawostka
(a płyty AP oczywiście polecam :) )
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Prawykonanie tej piosenki (tekst do muzyki Bułata Okudżawy) miało miejsce podczas koncertu "Kolega z pracy" w lipcu 2004 roku w Olsztynie.
Byłam. W zbiorach posiadam.
Ot, na marginesie...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.strefapiosenki.pl">www.strefapiosenki.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości