Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarmatia
WitamSmile
Jednym z moich ulubionych albumów Jacka jest Sarmatia. Wiele piosenek lubię, kilka umiem grać, ale nie mogę się wgryźć w "O zachowaniu przy stole" Znalazłam, owszem, chwyty, ale nie mogę wyłapać.

Będę wdzięczna za pomoc.
Odpowiedz
Ale czego nie możesz wyłapać?
Tutaj masz w zapisie nutowym, mówiąc najprościej, gdzie i jakie akordy stawiać.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/nuty/o_zachowaniu_przy_stole.png">http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/ ... _stole.png</a><!-- m -->
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Z prawej ręki dźwięków po wstępie nie mogę wyłapać.
Odpowiedz
No, to już ktoś Ci musi pewnie taby rozpisać.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Ja jestem słuchowcem, ale poza początkiem i akordami z lewej ogólnie, nie łapie. Nie nadążam, bo tam Zbyszek Łapiński strasznie to pianino/fortepian "męczy"... Sad
Odpowiedz
Na płycie Kaczmarski to gra od A z kapodastrem na III progu. Czyli:
A E fis D E
A E fis D E
A E fis D E
A h A D h E7 A
D A D A D A H7 E
D A h fis E
A h A D h E A

(przygrywka przed i między zwrotkami to A E fis D E)
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
Serdecznie dziękuję Smile
Pozostaje mi jedynie myślenie nad prawą ręką...
Pomyślę, ale z góry dziękuję! Smile
Odpowiedz
Ania15 napisał(a):Serdecznie dziękuję

Obawiam się, że nie masz za bardzo za co dziękować. Gredler podał Ci dokładnie to samo co jest i w nutach na stronie, tyle że w innej tonacji.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
ale Ani chodziło chyba o grę na pianinie, albo innym fortepianie.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
"Uprzejmie informuję, że NIE zajmuję się tworzeniem opracowań fortepianowych akompaniamentów do piosenek Jacka. Wiąże się to z olbrzymią pracochłonnością przy jednoczesnej znikomej przydatności tego typu nut. Wszystkim początkującym akompaniatorom polecam przede wszystkim ćwiczenia harmoniczne, poznawanie akordów, tonacji i rozwiązań kompozycyjnych, do czego w zupełności wystarczą nuty w formie zamieszczonej na stronie. Z drugiej strony nie da się ukryć, że najważniejszym źródłem nauki powinno być słuchanie akompaniamentów Zbigniewa Łapińskiego i próba odtworzenia ich ze słuchu."

Tomasz Susmęd
Odpowiedz
Dokładnie, chociaż z gitary również przekładałam różne utwory na pianino czy fortepian. Grałam i na tym, i na tym. Wole jednak pianino. Smile
Odpowiedz
A co z "Pożytkiem z pasa słuckiego"? Kolejna moja ulubiona i jednocześnie kolejna, przy której odwzorowaniu leżę.
Odpowiedz
A co ma być?
Aniu - masz powyżej wyraźnie napisane, co Tomek Susmęd sądzi na ten temat.

Poza tym - jak Ty sobie wyobrażasz tłumaczenie na forum: jak mam zagrać to i tamto ma pianie?
Co - mają Ci ludzie pisać, jakim palcem, kolejno, który klawisz naciskać?
Litości...

Jeśli uczysz się, jak rozumiem, grać na pianinie - może poszukaj pomocy u kogoś, u kogo pobierasz nauki. kto siądzie do instrumentu, złapie tonację, akordy. To byłaby dużo efektywniejsza forma pomocy niż pytania na forum: jak zagrać.
Bo na takie pytanie jest prosta odpowiedź: prawą i lewą ręką, tak jak stoi w nutach.
Odpowiedz
Simon napisał(a):Poza tym - jak Ty sobie wyobrażasz tłumaczenie na forum: jak mam zagrać to i tamto ma pianie?
Co - mają Ci ludzie pisać, jakim palcem, kolejno, który klawisz naciskać?

Niestety, wygląda na to, że tak.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości