Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chamstwo
Ani to chamstwo, ani gówniarstwo, zwykłe wygłupy bezsensownie rozdmuchane przez media...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Ani to chamstwo, ani gówniarstwo, zwykłe wygłupy bezsensownie rozdmuchane przez media...

... albo właśnie odkryliśmy polski odpowiednik tego miłego młodzieńca:

[Obrazek: cartman-1042.jpg]
The only thing I knew how to do
Was to keep on keepin' on
Like a bird that flew
Odpowiedz
Jeżeli żarcie maja faktycznie zajebiste, to jakie tu chamstwo. Jakby napisali, że "żarcie po chuju fest" to by było chamskie...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Po "mojemu" jedno i drugie może być zwyczajnie szczere (tzn i za...e i po ch..u). Chamstwo - wg mnie - gdyby to miało szkalować inny lokal. A tak nie jest.
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
W sumie racja, "po chuju" byłoby wulgarne, ale nie chamskie. Wulgarność i chamstwo, to jednak dwie różne rzeczy.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9931236,Liceum_juz_bez_poety__W_Klimontowie_wycieli_Jasienskiego.html">http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... kiego.html</a><!-- m -->

Prymitywizm i zacofanie górą. Ja mam zupełnie przeciwne zdanie co dyrektorka. Dla mnie Jasieński to idealny przykład naiwnego idealisty, który trafił na kiepski moment w historii, kiedy masowo wykorzystywano takich jak on...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=jlO5LGMn1bs">http://www.youtube.com/watch?v=jlO5LGMn1bs</a><!-- m -->
Odpowiedz
Cytat:Prymitywizm i zacofanie górą. Ja mam zupełnie przeciwne zdanie co dyrektorka. Dla mnie Jasieński to idealny przykład naiwnego idealisty, który trafił na kiepski moment w historii, kiedy masowo wykorzystywano takich jak on...
Ale przecież nie o to chodzi, że "Jasieński demoralizuje młodzież" - bo co wobec tego można by powiedzieć o takim Witkacym? A Liceum Witkacego w Warszawie ma się nieźle, nie słyszałem, by ten patron komuś przeszkadzał.

Chodzi wyłącznie o pochodzenie, tak jak tu, w podobnej sprawie: <!-- m --><a class="postlink" href="http://ksiazki.wp.pl/tytul,Radni-Gdanska-nie-chca-Brzechwy-jako-patrona-szkoly,wid,13339,wiadomosc.html?ticaid=1ca66">http://ksiazki.wp.pl/tytul,Radni-Gdansk ... caid=1ca66</a><!-- m -->
Albo tu: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tvs.pl/23276,dlaczego_tuwim_nie_moze_byc_patronem_szkoly_w_rudzie_slaskiej.html">http://www.tvs.pl/23276,dlaczego_tuwim_ ... skiej.html</a><!-- m -->
Nie znalazłem też w internecie żadnej szkoły im. Leśmiana - ciekawe dlaczego.
Odpowiedz
dauri napisał(a):Ale przecież nie o to chodzi, że "Jasieński demoralizuje młodzież" - bo co wobec tego można by powiedzieć o takim Witkacym? A Liceum Witkacego w Warszawie ma się nieźle, nie słyszałem, by ten patron komuś przeszkadzał.

Chodzi, chodzi. Sama dyrektorka tak powiedziała.

A do warszawskiego Witkacego się nie dobiorą. Za wysokie progi, zbyt długie tradycje.
Odpowiedz
A to już bardziej podpada pod "kawały", choć upieram się, że najlepsze miejsce jest tu.
Wiesław Kilian, który obecnie jest członkiem klubu PJN napisał(a):- Rozmawiałem z kolegami z Platformy i tak się złożyło, że mnie wystawili
...tak przechodził... z tragarzami!

Mówią, że to przyzwoity człowiek...

Wiesław Kilian, który obecnie jest członkiem klubu PJN napisał(a):- Jeśli będzie decyzja klubu PO o tym, że mam zrezygnować z klubu PJN, to najprawdopodobniej taką decyzję podejmę
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
MacB napisał(a):...tak przechodził... z tragarzami!

Bardziej (a na pewno: również) pasowałoby tutaj: "mordo moja".

Pozdrawiam z pochmurnego Kołobrzegu,
KN (ale nie ten od wykładu).
Odpowiedz
Wynoście się natychmiast... A może to dobre miejsce? Ciekaw jestem przede wszystkim zdania wiernych tego Kościoła.
Odpowiedz
Kościół już dawno zapomniał o swojej misji...
Odpowiedz
<ziew>
[size=85]My chcemy Boga w rodzin kole,
W troskach rodziców, dziatek snach.
My chcemy Boga w książce, w szkole,
W godzinach wytchnień, w pracy dniach.
[/size]
[b]"Poza Kościołem NIE MA zbawienia"[/b]
Odpowiedz
Słowo "ewangelizacja" coś Ci mówi, katoliku? Jak niby Kościół ma nauczać, jak zamyka się na 3/4 wiernych?! Apostołowie ze wstydu by zapadli pod ziemię, gdyby ktoś im powiedział, co wyrośnie z zasianych przez nich ziaren...
Odpowiedz
Przyjdź czasem do Kościoła. Odśwież swoje zdanie o misji Kościoła. Ciężko przecież wierzyć w słuszność zdania "osoby, której ta sprawa zupełnie nie dotyczy" Smile

Pozdrawiam

PS: powyższy wpis jest ewangelizacją.
[/size]
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):Przyjdź czasem do Kościoła. Odśwież swoje zdanie o misji Kościoła. Ciężko przecież wierzyć w słuszność zdania "osoby, której ta sprawa zupełnie nie dotyczy" Smile

Poznałem Kościół od jego lepszej strony, bo chodziłem do szkoły katolickiej w Gdyni. Bardzo ją polecam - zero indoktrynacji, za to fajni ludzie. Jest tylko jeden problem - gdyby nie katolicka otoczka w postaci paru zwyczajów, modlitwy porannej (w której nie brałem udziału; raz mi tylko kazali czytać nauki napisane przez jakiegoś ćwierćinteligenta - no to przeczytałem tak, że do dzisiaj to wspominają) czy kilku mszy w roku, nie miałbym szans zorientowania się, że chodzę do szkoły katolickiej.

Problem z katolicyzmem jest taki, że nie ma pomysłu, jak się urządzić w naszych czasach, więc zamyka się w ceremoniałach, a lukę w ewangelizacji zapełniają różnej maści oszołomy.

Wysyłasz mnie na mszę - może i dobrze. Nie wątpię, że są sensowni księża, umiejący sensownie ją poprowadzić. Są to jednak jednostki. Kościół Katolicki jako całość to zdegenerowana moralnie organizacja, niezdolna czynić niczego dobrego. Powinien jak najszybciej się rozwiązać, przedtem naprawiając całe zło, jakie wyrządził. Natomiast funkcje kapłańskie powinny przejąć wolne gminy chrześcijańskie. Zresztą, powoli tak się dzieje. Przypominam o pustelni Niepokalanów.

Zbrozło napisał(a):PS: powyższy wpis jest ewangelizacją.

Tylko co ma wspólnego Kościół z tym wpisem?
Odpowiedz
Bez sensu. Gdyby, cofając się, naprawił całe zło jakie wyrządził, to nie byłoby sensu jego rozwiązywania. Skoro może sam naprawić to co zepsuł, to znaczy, że może dalej funkcjonować, gdyż nie jest szkodliwy.

Co Kościół ma wspólnego z powyższym wpisem? Pewnie nic, bo nie działam w imieniu Kościoła, tylko swoim i to jeszcze w myśl definicji słownika świeckiego:

ewangelizacja
1. «propagowanie zasad wiary chrześcijańskiej»
[/size]
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):Bez sensu. Gdyby, cofając się, naprawił całe zło jakie wyrządził, to nie byłoby sensu jego rozwiązywania. Skoro może sam naprawić to co zepsuł, to znaczy, że może dalej funkcjonować, gdyż nie jest szkodliwy.

Gdyby naprawił całe zło - co jest niemożliwe - byłby najwyżej w stanie wyjść na zero. Żeby istniał dalszy sens jego funkcjonowania, musiałby wykazać pożytek. Tymczasem przez ostatnie 1600 lat, jakie minęło od jego powstania (2000 lat historii Kościoła to brednia; 1600 lat to najwięcej, ile mogę mu dać), tylko demoralizował.

Zbrozło napisał(a):Co Kościół ma wspólnego z powyższym wpisem? Pewnie nic, bo nie działam w imieniu Kościoła, tylko swoim i to jeszcze w myśl definicji słownika świeckiego:

ewangelizacja
1. «propagowanie zasad wiary chrześcijańskiej»

I bardzo dobrze, że to robisz. Porzuć Kościół Katolicki to będzie z Ciebie przyzwoity chrześcijanin.
Odpowiedz
M.S. napisał(a):Porzuć Kościół Katolicki to będzie z Ciebie przyzwoity chrześcijanin.
Bardzo mi się podoba ten wpis Smile
[i]Nawet drzewa próchnieją przedwcześnie
A przecież istnieją - bezgrzesznie.[/i]
Odpowiedz
No to kiedy powstał Kościół katolicki?
[/size]
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):Przyjdź czasem do Kościoła. Odśwież swoje zdanie o misji Kościoła. Ciężko przecież wierzyć w słuszność zdania "osoby, której ta sprawa zupełnie nie dotyczy"
Zbrozi, doceniam wysiłek, jaki wkładsz w próby ewangelizowania uż. M.S., ale czy z wysyłaniem Go do kościoła nie lepiej poczekać jeszcze parę tygodni? Teraz niekoniecznie usłyszy tam słowo Boże, raczej słowo PiS-u. ;(
Odpowiedz
Nie. "Ważne jest tu i teraz". Zapraszam do Zielonek do kościoła! Msze w niedziele: 7:45, 9.30, 11.45 i 17.00. Gwarantuję msze bez słowa PiS-u.

Ps. Oczywiście zapraszam wszystkich, nie tylko M.S.
[/size]
Odpowiedz
Poczekam, aż sam będziesz odprawiał, wtedy wpadnę.
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):No to kiedy powstał Kościół katolicki?

Kiedy biskupi Rzymu poczuli się zbyt silni. Trudno mówić o jednej konkretnej dacie, bo taka po prostu nie istnieje (choć niektórzy wskazują na synod w Rzymie w 382 roku). Najbezpieczniej jest powiedzieć, że Kościół Katolicki powstał w IV-V wieku.

W innym wątku dauri powiedział, że bez KK chrześcijaństwo nie przetrwałoby. Przepraszam, a Kościół Prawosławny? Gdyby nie nieszczęście, jako go spotkało w postaci najazdu na Imperium Bizantyjskie najpierw Arabów, a później Turków, to on byłby centrum chrześcijaństwa na świecie, a nie jakaś zachodnia rzymska sekta, która oderwała się od reszty kościołów i uzurpowała sobie prawo do pierwszeństwa.

Moralne i intelektualne bankructwo KK od momentu jego powstania najlepiej widać, że w tej organizacji nie przetrwałaby żadna wiedza i żadne wartości, gdyby nie mrówcza praca nielicznych zakonników-intelektualistów we Włoszech i w Irlandii, gdy tymczasem w Imperium Bizantyjskim do końca - mimo jego rozkładu politycznego - istniał ferment intelektualny. Renesans też zawdzięczamy uciekinierom z Konstantynopola.
Odpowiedz
Uważam to za szczyt chamstwa. Premier w okresie przejściowym pomiędzy odwołaniem władzy, która go konstytuowała, a powołaniem nowego rządu, powinien być jedynie "administratorem" - żadnego podpisywanie układów międzynarodowych, żadnych znaczących ruchów wpływających na dalsze losy kraju... A tu Donald Tusk (chciałoby się wręcz dopowiedzieć: "pusty....") pozwala sobie na rzecz skandaliczną. Proszę:
Cytat:Kaczyński powiedział, że z czasów rządów Donalda Tuska będą zapamiętane trzy główne wydarzenia - katastrofa smoleńska, zatuszowanie afery hazardowej oraz to, że w dniu Święta Niepodległości "Niemcy (...) bili Polaków, w gruncie rzeczy przy bierności policji" za to, że noszą jakieś oznaki narodowe.
źródło
Szczyt chamstwa!

Przynajmniej wiadomo wreszcie, kto był sprawcą tego skandalu.
Odpowiedz
MacB napisał(a):Przynajmniej wiadomo wreszcie, kto był sprawcą tego skandalu.

Moim zdaniem, sprawcą tego "skandalu" był ten(ta), kto dopuścił do zorganizowania wszystkich manifestacji niemal w jednym miejscu. Zwłaszcza, że wiedział czym się to może skończyć.
A tak swoją drogą, uważam, że do tego bydła z pl.Konstytucji należy strzelać.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):
MacB napisał(a):Przynajmniej wiadomo wreszcie, kto był sprawcą tego skandalu.

Moim zdaniem, sprawcą tego "skandalu" był ten(ta), kto dopuścił do zorganizowania wszystkich manifestacji niemal w jednym miejscu. Zwłaszcza, że wiedział czym się to może skończyć.

Całkowita racja! Zapowiadano kontrmanifestacje i do tego nie powinno się dopuszczać. To znaczy mogą być kontrmanifestacje w ramach protestu, bo każdy ma prawo do tego, ale nie w tych samych miejscach. Bo średnio inteligentny człowiek może przewidzieć skutki, więc albo debile wydawali zezwolenia, ale to była celowa działalność z pełną świadomością skutków.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Czy ktoś z Was potrafi wytłumaczyć obecność Pitery na posiedzeniu nowego rządu?
Odpowiedz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11006938,Z_laptopem_do_pociagu__Prad_tylko_w_WC__ale_nie_dziala.html">http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ziala.html</a><!-- m -->

Ktoś jeszcze odniósł wrażenie, że to artykuł sponsorowany?
Odpowiedz
M.S. napisał(a):http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11006938,Z_laptopem_do_pociagu__Prad_tylko_w_WC__ale_nie_dziala.html

Ktoś jeszcze odniósł wrażenie, że to artykuł sponsorowany?

Na korytarzach są gniazdka i działają... Koleś marudzi i tyle, a może jeszcze mu masażystkę do każdego przedziału dać?
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości