Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śniadanie z Bogiem
Jest zupełnie darmowy program Power Tab Editor - nawet dość prosty w obsłudze.
A poniżej linkuję uzupełniony tab - intro + zwrotka
Tab jest pociągnięty do momentu, kiedy refren "Wciąż mu nie dość" gra się mniej więcej tak samo, jak intro więc nie było sensu powtarzać.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://olaff22.wrzuta.pl/plik/0s2NaIScE7L/sniadanie_z_bogiem_tab">http://olaff22.wrzuta.pl/plik/0s2NaIScE ... bogiem_tab</a><!-- m -->

Oczywiście nadal mam świadomość kiepskiego zapisu nutowego - ten niech pozostanie jedynie pewną wskazówką. W tabie powinien być też tekst, aby łatwiej było dopasować słowa do fragmentów muzyki. No, ale...nie wszystko od razu.

z wszelkie uwagi dziękuję
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
Sporym ułatwieniem dla osób korzystających z tabulatur będzie instalacja Power Tab Editora.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.idg.pl/ftp/pc_13608/Power.Tab.Editor.1.7.build.80.html">http://www.idg.pl/ftp/pc_13608/Power.Ta ... ld.80.html</a><!-- m -->
Programik, jak wspomniałem, jest darmowy, niewielki, łatwy w obsłudze oraz ma tę zaletę, że można w nim odtwarzać pliki Midi z zapisanym utworem. W ten sposób, z jednej strony, daje możliwość czytania tabulatur, poprawiania ich, czy też dostosowywania do własnych preferencji, nazwijmy to, wykonawczych. Z drugiej strony można uczyć się gry "ze słuchu".
Poniżej podrzucam zatem także plik w formacie .pts, czyli obsługiwanym przez wyżej polecany program.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://w655.wrzuta.pl/plik/94zxpkSp4hn/sniadanie_z_bogiem_tab">http://w655.wrzuta.pl/plik/94zxpkSp4hn/ ... bogiem_tab</a><!-- m -->
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
A ja na przykład, robiąc tabulatury choćby do "Prapradziadka", uczyłem się grać jednocześnie tych piosenek. I przeciwnikom tabulatur mogę powiedzieć: "Całujcie mnie wszyscy w d...".
Yyyy
Odpowiedz
Niktważny, taby świetne, sory że dopiero dzisiaj piszę, ale nie miałem czasu w tygodniu.
Jeślibyś mógł to proszę o dalszą część.
I dziękuję za tą już napisaną/
Odpowiedz
Mógłbym dalszą część. Pisanie w programie nie zajmuje zbyt wiele czasu, trochę się przy tym nowych rzeczy uczę więc jakiś sens tworzenia tabulatur jest - zwłaszcza, jeśli to komuś pomaga.
Natomiast zupełnie nie widzę sensu pisania całego utworu od początku do końca. Tam spore partie się powtarzają, czyli gra się je tam samo, lub podobnie.
Napisz zatem - posiłkując się tekstem - które części sprawiają Ci trudność. Wówczas te fragmenty rozpiszemy, ok?
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Wiem, właśnie tak robię. Teraz się dopiero za to zabrałem.
Dzięki za chęci do pomocy i za sama pomoc.
Odpowiedz
Paweł ma racje całości nie ma co rozpisywać, w zasadzie najczęściej wystarczają jakieś krytyczne fragmenty. No chyba, że jest to piosenka w której nie ma powtórzeń Smile
Mi na przykład, z racji że słuchu zbyt dobrego nie mam, najwięcej problemów sprawiają akordy, za cholerę nie potrafię usłyszeć ile i jakie dokładnie dźwięki są jednocześnie uderzone...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Swoją drogą, trzeba by pomyśleć nad dopisaniem akordów do tabów . Taka rozpiska jak teraz w sumie niby daje pojęcie, jakie akordy powinno się grać, ale z dopisanymi pewnie będzie to czytelniejsze. W "Śniadaniu" jest chyba z sześć - d, g, B, A, f0 chyba i b0, ale tych ostatnich dwóch tak z pamięci teraz nie odtworzę.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
W nutach u Tomasza są jeszcze inne zerowe i zauważyłem, że jest tam napisane kapo.I, a na jednym nagraniu Kaczmarski gra bez kapodastera.
Błąd w nutach czy zmienił tonacje akurat na ten koncert i zagrał bez kapo?
Odpowiedz
Dzięki serdeczne jeszcze raz, ale mam jedno pytanie , jak idą słowa od momentu gdy zaczynają sie szesnastki do konca tego co rozpisałes, bo nie jestem pewny (chodzi o pierwszą zwrotkę)?
Odpowiedz
Jeśli dobrze rozumiem Twoje pytanie, to chodzi o fragment
[...] myli i przeklina;
Grzebiąc w szczegółach - gubi wątek,
Nie wie gdzie koniec, gdzie początek
I sarka, że to moja wina
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Tak chodzi o ten fragment, mógłbyś go wrzucić z podpisanymi słowami, bo jakoś nie wchdozi mi dobrze w rytm i to już by było chyba na tyle z tej piosenki.

Z góry dzięki
Odpowiedz
Czytają wasze dyskusje na w/w temat ,postanowiłem i ja sprawdzić ja mi on wyjdzie .
I tak zacząłem nut jakie są dostępne i przeglądania nagrania wideo z oryginalnym wykonaniem, zapoznałem się również z tabulaturą którą podał NIKTWAŻNY .
I zaczęła się gimnastyka Wink
Z zamieszczoną tabulaturą w wielu miejscach się nie zgadzam lub różnię .Ale można to i tak zagrać.
Wiele trudu sprawił mi fragment "....mój Bóg nie stożył .......do wejście na F na 5 progu .Ale chyba udało mi się zachować ten klimat .
Wiele utworów na płycie DWIE SKAŁY Jacek gra na akordach zerowych bo i w Dwie skały Romantyczność i i w mucha w szklance w śniadanu .Do innych jeszcze się nie zabrałem
Z ciekawostek jakie zaobserwowałem ,to chyba najważniejsza jest taka , że na sam koniec utworu
Kod:
Że się za oknem czai ciemność,
Że musi umrzeć razem ze mną,
A mimo to tak żyć mu chce się!
juz nie gra tego jak z poprzednich czyli g B d ;g B a; g B Ad tylko zmienia na B g d /x2 i potem B g A d.

Podsumowując pozostaje tylko ćwiczyć ćwiczyć , ja nie mam takich zdolności aby po pól grania zabrać się za śniadanie .Ale teraz chyba już mogę, choćby tylko dla siebie samego .
[b]D@bek [/b]
Odpowiedz
Hmmm, a ja bym, chętnie wywołał Tomka S. do tablicy, bo coś mi te nuty (a raczej akordy) nie do końca pasują do tego co zapisał Paweł w tabulaturze. I o ile zgodnie z Pawła tabulatura wychodzi wszystko fajnie i brzmi dobrze jak na mój kulawy słuch, to niektóre akordy u Tomka nijak nie pasują do tego grania (np. g-moll wspomniane w poście wyżej, które jest w nutach, albo F-dur zaczynające wers "Ciągle się myli i przeklina", no za cholerę nie pasuje zaczynanie od F tego fragmentu).
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):F-dur zaczynające wers "Ciągle się myli i przeklina", no za cholerę nie pasuje zaczynanie od F tego fragmentu).

Tam F (na V progu) jest ciut wcześniej, na "idzie".
[i]A jeszcze inni - pojęć gracze -
Bawią się odwracaniem znaczeń
I, niezliczone czerniąc strony,
Stawiają domki z kart znaczonych.[/i]
Odpowiedz
Ja podpatrując nagranie wideo , obstawiłem ,że takie chwyty tam są .
Oczywiście w wielu przypadkach są tam różne urozmaicenia ( dostawki palców ) ,ale to każdy na własne ucho i palce musi dojść gdzie co i jak.
Ale ciekaw jestem jakie akordy wy gracie ?.
[b]D@bek [/b]
Odpowiedz
Freed napisał(a):
Przemek napisał(a):F-dur zaczynające wers "Ciągle się myli i przeklina", no za cholerę nie pasuje zaczynanie od F tego fragmentu).

Tam F (na V progu) jest ciut wcześniej, na "idzie".

No właśnie jest wcześniej, a na tym fragmencie już nie powinno chyba byc.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):a na tym fragmencie już nie powinno chyba byc.

Ja słyszę F na „idzie”, a potem dopiero na „myli” wchodzi Cis0. Tak, jak w Tomkowych nutach – na moje ucho jest w porządku. Zresztą ten fragmencik „…idzie, ciągle się…” jest śpiewany na jednej wysokości – dźwięk A, który jest składnikiem akordu F, więc od strony „formalnej” też pasuje…
[i]A jeszcze inni - pojęć gracze -
Bawią się odwracaniem znaczeń
I, niezliczone czerniąc strony,
Stawiają domki z kart znaczonych.[/i]
Odpowiedz
Może masz i rację Smile Wsłuchałem się i dźwięk F tam mi nie pasował, bo Kaczmar go nie grał Smile Na słowach "Ciągle się" Jacek nie uderzał żadnej struny i dopiero w "myli" jak piszesz zaczyna grać Cis0. Może i tam śpiewał na jedenj wysokości, ale nie grał.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
A tak na marginesie, jak wam idzie granie tej piosenki? Mi powoli coraz lepiej Smile Kilka małych poprawek czasem do tabów trzeba było dodać i jest gitSmile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Powolutku, pomalutku, jakoś idzie, ale trzeba się dobrze przy niej skupić.
Ostatnio ogólnie, wziąłem się porządniej za płytę Dwie skały.

Pozdrawiam
Odpowiedz
MasximusDecimus napisał(a):Ostatnio ogólnie, wziąłem się porządniej za płytę Dwie skały.
Daj znać jak coś rozpiszesz w tabach – zwlaszcza Tren Spadkobierców lub Sąd nad Goyą. Big Grin
Prapradziadek i Potępienie Rozkoszy są już opracowane w dziale Taby.
Odpowiedz
"Tren spadkobierców" już dawno rozpracowałem, a Goya powinien być na stronie w dziale taby od jakiś 8 lat...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Cytat:Daj znać jak coś rozpiszesz w tabach – zwlaszcza Tren Spadkobierców lub Sąd nad Goyą. Big Grin
Prapradziadek i Potępienie Rozkoszy są już opracowane w dziale Taby.

Ja nie ufam swoim opracowaniom.

Chociaż zdaje mi się, że w znacznej części piosenek Jacek gra arpeggio.
Tylko, że na YT na filmiku wygląda jakby uderzał basową i dwie wiolinowe w Romantyczności i w ogóle tak wygląda. Tak grał czy jestem ślepy?

Ma ktoś w ogóle może taby do tej piosenki? (Romantyczności)
Odpowiedz
Przemek napisał(a):"Tren spadkobierców" już dawno rozpracowałem, a Goya powinien być na stronie w dziale taby od jakiś 8 lat...
Oczy mnie zawodzą – rzeczywiście Sąd na Goyą jest w dziale tabów. Możesz wrzucić Tren Spadkobierców, bo tego w tabach napewno nie ma.
Odpowiedz
MasximusDecimus napisał(a):Ja nie ufam swoim opracowaniom.

Ja chętnie obdarzę zufaniem każdego dobrego człowieka który podzieli się swoim opracowaniem. A Forum zawsze skomentuje (mniej lub bardziej boleśnie) - – w zasadzie nie man nic do stracenia.
Odpowiedz
Oto Tren spadkobierców. dawno temu zrobiony i nie chce mi się sprawdzac czy wszystko OK Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.plipski.cho.vectranet.pl/taby/">http://www.plipski.cho.vectranet.pl/taby/</a><!-- m -->
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Oto Tren spadkobierców. dawno temu zrobiony i nie chce mi się sprawdzac czy wszystko OK Smile
Wielkie dzięki – Treny i Goya za jednym zamachem. Z czasem wypróbuję… teraz ćwiczę coś innego.
Odpowiedz
Proponowałbym w Trenie zamiast H7 złapać a9, a w basie dźwięk Fis
Zresztą widać to na filmiku - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=vIXNotXuZfo">http://www.youtube.com/watch?v=vIXNotXuZfo</a><!-- m -->
Odpowiedz
Dzięki Mateusz, obadam owo a9 Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz