Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obchody roku chopinowskiego
#31
Jaśko napisał(a):Żydowicz domaga się więcej pieniędzy i nie chcą mu dać?

Z takim nazwiskiem i nie chcą? Smile
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
#32
Jaśko napisał(a):Pewnie (nomen omen) Żydowicz domaga się więcej pieniędzy i nie chcą mu dać?
Wespół w zespół z (nomen omen) Kropiwnickim.
Odpowiedz
#33
Z Kropiwnickim czy bez, chodzi zdaje się o budowę Camerimage Center czy czegoś takiego. Przez kilkanaście lat festiwal funkcjonował bez takiego centrum, więc od odmowy sfinansowania nowego projektu do niszczenia festiwalu chyba długa droga.

Swoją drogą ciekawe, że akurat PiS i Kropiwnicki są za takimi pomysłami (jak to centrum), a PO i SLD - niekoniecznie.
Odpowiedz
#34
Cytat:Z Kropiwnickim czy bez, chodzi zdaje się o budowę Camerimage Center czy czegoś takiego. Przez kilkanaście lat festiwal funkcjonował bez takiego centrum, więc od odmowy sfinansowania nowego projektu do niszczenia festiwalu chyba długa droga.
Nie taka długa. Pomysł na festiwal (rodem z Torunia) był strzałem w dziesiątkę, teraz należy dbać o jego rozwój, inaczej może zostać przeniesiony za granicę, albo powstanie nowy, konkurencyjny festiwal, który może zagrozić obecnemu. Camerimage Center mógłby być elementem strategii umacniania pozycji festiwalu, a aktualna awantura temu umacnianiu nie służy. Co do niszczenia - nie musi ono polegać na celowym działaniu na szkodę, wystarczy grzech zaniechania, lenistwo i przekładanie partyjnych interesów nad interes narodowy.
Odpowiedz
#35
dauri napisał(a):Co do niszczenia - nie musi ono polegać na celowym działaniu na szkodę, wystarczy grzech zaniechania, lenistwo i przekładanie partyjnych interesów nad interes narodowy.
Czyli, przykładowo, jeżeli założona przez ojców Rydzyka i Króla fundacja Lux Veritatis wystąpiłaby do władz Torunia z wnioskiem o przekazanie na rzecz fundacji jakichś gruntów na terenie Torunia, i miasto odmówiłoby, to nie miałbyś zastrzeżeń do twierdzenia, że władze Torunia niszczą Lux Veritatis?
Odpowiedz
#36
Jaśko napisał(a):
dauri napisał(a):aktualnie niszczony festiwal Camerimage
Czy rzeczywiście ktoś "niszczy" Camerimage? Pewnie (nomen omen) Żydowicz domaga się więcej pieniędzy i nie chcą mu dać?

Z tego co czytałem, to uparł się na projekt centrum jakiegoś gostka (Gehry) za 45 mln złotych. Za samą koncepcję architektoniczną zabulili już 5 mln złotych... Taka kasa za sam projekt, to moim zdaniem przegięcie i to na maksa.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości