Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obrazy Krzysztofa Trzaski a JK
#1
Cytat:Na początku lat 90. XX w Jacek po raz pierwszy zobaczył kilka moich prac. Pracował w tym czasie nad programem - "Sarmatia", wtedy też zrodził się wspólny pomysł, aby do tych wierszy stworzyć oprawę graficzną i wydać w formie bogato ilustrowanego albumu. Przekazał mi około 20. niepublikowanych wierszy, do których w ciągu roku wykonałem kilkadziesiąt rysunów i parę obrazów olejnych. Ponieważ Jacek w tym czasie żył między Polską a Australią, a i ja nie zawsze byłem w kraju ostatecznie przedsięwzięcie nie zostało doprowadzone do końca, i wciąż czeka na realizację.
LINK podesłał mi ReDi. Na stronie można zobaczyć kilka obrazów inspirowanych tekstami JK (w tym Panią Bovary Wink ). Jeśli było przepraszam.
"Gdy czasem ogarnia cię uczucie dziwnego przygnębienia - nie przejmuj się. Pewnie jesteś głodny."
Odpowiedz
#2
Na mój gust to facet chce się pod JK podczepić. Choćby to:

Cytat:...Ponieważ Jacek w tym czasie żył między Polską a Australią...

świadczy o zupełnym braku orientacji KT w sytuacji osobistej JK na początku lat 90.
Mogę się oczywiście mylić. Jeśli jednak rzeczywiście w pierwszej połowie lat 90. Jacek wiązał jakieś wspólne plany artystyczne z panem Trzaską, z całą pewnością wie o tym Majek. Ciekawe, czy zagląda jeszcze na forum?
Odpowiedz
#3
Jakieś takie strasznie dosłowne, mało wyrafinowane i alegoryczne. Zwłaszcza ta muza prawie okrakiem dosiadająca JK. Sprawa smaku.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.stepniarz.pl">http://www.stepniarz.pl</a><!-- m -->
Odpowiedz
#4
Nie mówiąc już o dziwnej zmianie klimatu - np "Do Muzy suplikacja...", która jest nawiązaniem do twórczości poetów staropolskich, tu została przedstawiona w konwencji - wręcz majaków wywołanych artystycznymi "dopalaczami" (choć może tylko takie moje dziwne skojarzenia). Natomiast "Ze sceny" - z niewytłumaczalnej motywacji przedstawia tłum nawiązujący do epok przeszłych, izolacja artysty nie zostaje tutaj właściwie oddana - chyba tylko przez jego... dziwaczność na obrazie. Wygląda na to, jakby p. Krzysztof Trzaska chciał usilnie przeinterpretowywać wiersze na swoją modłę...

I całkowicie "nie rusza" mnie "Marsz Polaków przez Morze Czerwone". Strasznie dosłowne, jak powiedział już mój przedmówca...
Odpowiedz
#5
Tylko napomknę, że Gajda w ogóle nie słyszał o projekcie. Oczywiscie o niczym to nie decyduje, ale pewnie warto o tym powiedzieć.
"Gdy czasem ogarnia cię uczucie dziwnego przygnębienia - nie przejmuj się. Pewnie jesteś głodny."
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  "Poeci patrzą. Obrazy - wiersze - komentarze" Zeratul 5 2,549 04-02-2009, 06:39 PM
Ostatni post: Niktważny

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości