Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszulka z Jackiem Kaczmarskim
michalf napisał(a):Elrondzie, ten temat jest naszpikowany ogromną ilością informacji z datami dziennymi z każdej dziedziny: polityki, społeczeństwa, gospodarki itd.
Całkiem możliwe, jakoś jeszcze mi zostało trochę do studiów. Ale zeby tego tyle było...
Odpowiedz
Mnie na tym egzaminie obowiązuje "tylko" okres 1939-1956. Fakt - ciekawe to jest, ale nie przy takich szczegółach...
Elrondzie - weż do łapek Roszkowskiego (ale tego trzytomowego Wink ) lub Bonusiaka - Polskę w czasie II wojny światowej, a zobaczysz...

Michał - to chyba nie jest tak źle Wink
Odpowiedz
ann napisał(a):Elrondzie - weż do łapek Roszkowskiego (ale tego trzytomowego :wink: )
Ile to ma stron, tak z ciekawości zapytam?
Odpowiedz
Wszystkie 3 tomy mają koło 1600 stron (tak na oko Wink ), mnie obowiązuje z tego "ledwie" 700. Do tego 400 Bonusiaka... Na każdej stronie kilka dat, mnóstwo nazwisk...
Odpowiedz
ann napisał(a):Wszystkie 3 tomy mają koło 1600 stron (tak na oko :wink: ), mnie obowiązuje z tego "ledwie" 700. Do tego 400 Bonusiaka... Na każdej stronie kilka dat, mnóstwo nazwisk...
Dobra, przekonałaś mnie. A ja myślałem ze moje uczenie się na egzaminy (zmieniałem liceum) ostatnio to było dużo roboty... Ja nie chce na studia chyba Tongue
Odpowiedz
Elrond napisał(a):Ja nie chce na studia chyba
Ale na studiach jest fajnie. Gdyby nie te sesje Wink
Odpowiedz
ann napisał(a):
Elrond napisał(a):Ja nie chce na studia chyba
Ale na studiach jest fajnie. Gdyby nie te sesje Wink
Na prawie na pewno - tu kreseczka, tu biba, tu leczenie kaca... a sesja? no po prostu się ciągnię większą to kreskę Tongue
Odpowiedz
A ja mam we wtorek prawo finansowe u psorki, która ma ksywke "Krwawa Wanda"... Ksywka jest adekwatna do zdawalności na egzaminie niestety... Sad Ciężko będzie...
[i]"To, co wiesz chłopaczku, to drobiazg. To, co musisz jeszcze pojąć, to bezmiar."[/i]
Odpowiedz
Ja za to mam nauczyciela geografii o pseudonimie Krwawy Ryszard. Jak przepyta pare osób to efekt jest podobny do przejazdu Kombajna Bizona po polu...
SzAMaN napisał(a):Ciężko będzie...
Dasz rade, twardym trza być a nie mientkim Tongue
Odpowiedz
Elrond napisał(a):Dasz rade, twardym trza być a nie mientkim
Bede tfardy jak głaz Wink Ale co z tego, skoro ona jest jak buldożer??
[i]"To, co wiesz chłopaczku, to drobiazg. To, co musisz jeszcze pojąć, to bezmiar."[/i]
Odpowiedz
Szaman, to Wandzia jeszcze egzaminuje? Ona lubi chłopców to masz szansę! Ciekawe czy ciągle ludzie przychodzą w nocy ze śpiworem pod pokój egzaminacyjny żeby się do kolejki załapać jak to drzewiej bywało... :lol: ?
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
Pewnie, że egzaminuje Smile. I chyba nie zamierza przestać... I ludzie dalej tak przychodzą, bo ze statystyk wynika, że rano są "Happy hours". Kumpel stał od 4 rano. Ja też się tak wybieram Sad Tylko, że pod pokój się nie da, bo wydział jest od 7 otwarty... Trzeba stać z listą pod drzwiami... A nocki są jeszcze chłodne. A poza tym pod WPiA UMCS zawsze są takie przeciągi, że pewnie wrócę z grypą. Też prawo kończyłeś?KUL czy UMCS
Odpowiedz
Ja na prawie wytrzymałem dwa lata więc Wandzi nie zaliczałem. To się działo było ponad moją wrażliwość i zmieniłem kierunek. Straciłem rok, ale nie żałuję. Dupa byłaby ze mnie nie prawnik :lol:
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
:ot:
Ja mam na uczelni profesora, u którego w pierwszym podejściu zdaje jakieś 15% Big Grin
Miałem z nim mieć w przyszłym roku, ale na szczęście nie będę :roll:
A co do śpiworów to u nas kiedyś był egzamin, który "darmowo" zdawało 10 pierwszych osób. Więc ludzie oczywiście przychodzili pod salę ze śpiworami dzień wcześniej. Kiedyś jeden gość właśne tak przyszedł, ku swojemu zdziwieniu przez całą noc był sam. Rano, na kilka godzin przed egzaminem, widząc brak "konkurencji" postanowił udać się do WC w celu wiadomym ( Wink ). Gdy wrócił - był już jedenasty Big Grin

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
ann napisał(a):"Mnie by się na egzaminy (historia powszechna po 1945 r. i historia Polski po 1939 r.) przydała koszulka z cytatem:
JK napisał/a:
Z tą Polską zawsze są kłopoty

Ma ktoś pożyczyć taką? "
niw mam takiej, ale mogłabym Ci taką zrobić, tzn. wyhaftować, zależałoby mi tylko na zwrocie kosztów zakupu i wysłania koszulki, resztę zrobię z ogromną satysfakcją, jeśli, oczywiście, będziesz chciała...
pozdrawiam Smile

---------------------------------------------------------------------------------------
Edytowane przez Admina:
Pozwoliłem sobie poprawić cytowanie. Zalecam używanie przycisku cytuj selektywnie Smile
Artur
"A spod grzywki niesfornej
Zerka oczko przekorne
Kuszą usta czerwieńsze
Niż wino.
A niżej, o nieba..."
Odpowiedz
ann napisał(a):
JK napisał(a):Z tą Polską zawsze są kłopoty
To powiedział jeden z bohaterów wiersza/piosenki JK, a nie JK; nawet nie podmiot liryczny wiersza JK.

Moim zdaniem nie powinno stosować się takich skrótów myślowych, dlatego że w ten sposób można dojść do kompletnego przekłamania prawdy, stwierdzając na przykład:
"JK powiedział: >>Polakiem być to wstyd<<".

KN.
Odpowiedz
A może JK osobiście sądził, że z Polską zawsze są kłopoty...? skąd wiesz? ja tego nie wiem, ale ta myśl jest Jego autorstwa.
"A spod grzywki niesfornej
Zerka oczko przekorne
Kuszą usta czerwieńsze
Niż wino.
A niżej, o nieba..."
Odpowiedz
natkozord napisał(a):A może JK osobiście sądził, że z Polską zawsze są kłopoty...? skąd wiesz?
Może sądził, a może nie sądził. A może osobiście sądził, że Żydzi do gazu? Skąd wiesz?

Twierdzisz, że ta myśl jest Jego autorstwa. OK! Myśl: "Nie chciałbym być Polakiem, Polakiem być to wstyd" - też jest Jego autorstwa. Powiedz mi zatem, z łaski swojej, czy również to, że Jacek osobiście uważał bycie Polakiem za wstyd, uznajesz za nadające się do rozważenia?

KN.
Odpowiedz
KN. napisał(a):
ann napisał(a):
JK napisał(a):Z tą Polską zawsze są kłopoty
To powiedział jeden z bohaterów wiersza/piosenki JK, a nie JK; nawet nie podmiot liryczny wiersza JK.
Tak, Krzysiu!
Te słowa wypowiedział jeden z bohaterów (dokładnie Roosevelt). Z tym, że jako autora tego tekstu podamy jednak Jacka, jako, że on jest autorem wiersza pt. "Jałta" - stąd taki właśnie zapis.
natkozord napisał(a):niw mam takiej, ale mogłabym Ci taką zrobić, tzn. wyhaftować, zależałoby mi tylko na zwrocie kosztów zakupu i wysłania koszulki, resztę zrobię z ogromną satysfakcją, jeśli, oczywiście, będziesz chciała...
hehe.. myślę, że możemy się dogadać Wink chociaż obawiam się, że na pierwszy termin to już nie da rady... ale to może na priv Wink
Odpowiedz
ann napisał(a):Te słowa wypowiedział jeden z bohaterów (dokładnie Roosevelt). Z tym, że jako autora tego tekstu podamy jednak Jacka, jako, że on jest autorem wiersza pt. "Jałta" - stąd taki właśnie zapis.
Ale to będzie manipulacja, ewidentne wyrwanie zdania z kontekstu, co może prowadzić czytających nie obeznanych z twórczością Mistrza do błędnych wniosków. Dokładnie podobnie będzie pisząc "Polakiem być to wstyd" i podpisująć JK.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemku. Ale cytując ten fragment Jałty musisz podać autora utworu. Jak inaczej byś to zrobił?
Odpowiedz
Oczywiście że tzreba podać autora cytatu, ale chodzi o to że taki cytat wyrwany z kontekstu jest manipulacją.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):chodzi o to że taki cytat wyrwany z kontekstu jest manipulacją.
Owszem - takie wyrwanie cytatu z kontekstu może być manipulacją. Ale wydaje mi się, że w tym przypadku takie oskarżenie jest nieuzasadnione.
Przecież, nie chodzi mi o wykorzystanie tego cytatu w rozprawce pt. "Jacek Kaczmarski złym Polakiem był". Tu chodzi raczej o - nazwijmy to - pewien rodzaj humoru sytuacyjnego.
Cytat:Z tą Polską zawsze są kłopoty
J. Kaczmarski, Jałta
Cytat wykorzystany tylko w jednej, konkretnej sytuacji - egzamin z historii Polski po 1939 r.
A więc z jednej strony - sprawa polska na konferencji jałtańskiej. Dla historyka ten cytat jest (a przynajmniej powinien) być doskonałą ilustracją tego, jak Wielka Trójka pochodziła do sprawy polskiej nie tylko w dniach 4 - 11 II 1945, ale tak mniej więcej od 1942 r.
Z drugiej strony - cholernie ciężki egzamin, który nawet najzagorzalszym miłośnikom II wojny światowej przysparza jednego, kłopotów.
W żadnej innej sytuacji w takiej formie tegoż zdania bym nie użyła.
Tyle Smile
Odpowiedz
Przemek napisał(a):chodzi o to że taki cytat wyrwany z kontekstu jest manipulacją
A pamiętacie ks. Oszajcę na pogrzebie? "Życie to tylko taka metafora mawiał ś.p. JK" To dopiero była manipulacja cytatem!! Mistrzostwo świata.
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
ann napisał(a):
Cytat:Z tą Polską zawsze są kłopoty

J. Kaczmarski, Jałta
Cytat wykorzystany tylko w jednej, konkretnej sytuacji - egzamin z historii Polski po 1939 r.
Taki użycie oczywiście nie jest manipulacja Smile I nawet pasuje do sytuacji, zdający egzamin studenci wiedzą w czym rzecz, a podanie tytułu utworu (Jałta) dla przyszłych historyków jest chyba wystarczającym wyjaśnieniem kontekstu słów w piosence Smile
MacB napisał(a):A pamiętacie ks. Oszajcę na pogrzebie? "Życie to tylko taka metafora mawiał ś.p. JK" To dopiero była manipulacja cytatem!! Mistrzostwo świata.
...więc z glana kapelana, mawiał ś.p. JK Wink))
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Taki użycie oczywiście nie jest manipulacja
I o to cały czas szlo :beer:
Może tylko wcześniej zastosowałam zbyt duży skrót myślowy, ale była przekonana, że będzie jasne o co idzie :roll:
Odpowiedz
Być może Ja zbyt ogólnie potraktowałem temat.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Zgoda! :beer: Zgoda! :beer:
Wtedy Pan Bóg rękę poda! Wink
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
"Zatem jedzmy i pijmy, korzystajmy z okazji
Bo Bóg wie kiedy znowu sam nakryje się stół!"
"Wszyscyśmy z płócien