Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPPA 2009 nie odbędzie się
#1
Cytat:Szanowni Państwo, Koleżanki, Koledzy,

W związku z tym, że OPPA 2009 - 27. Międzynarodowy Festiwal Bardów nie otrzymał dotacji Miasta st. Warszawy, ani Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zmuszeni jesteśmy go odwołać. Wszystkich zainteresowanych obszerniejszym komentarzem do tego faktu, zapraszamy do odwiedzenia strony <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.oppa.pl">http://www.oppa.pl</a><!-- m --> Zachęcamy też do przyjrzenia się projektom muzycznym, które dofinansowanie otrzymały.

Konsekwencją odwołania OPPA jest także odwołanie koncertu promującego wydawnictwo poświęcone życiu i twórczości Tomasza Opoki, planowanego na 27 listopada br. w Studiu im. Lutosławskiego. Obecnie jesteśmy w trakcie poszukiwania innej możliwości realizacji tego koncertu - innego miejsca, daty i sposobu finansowania. O rezultatach naszych starań mamy nadzieję poinformować niebawem.

Z muzycznymi pozdrowieniami
Stowarzyszenie Literacko Muzyczne "Ballada"
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ballada.pl">http://www.ballada.pl</a><!-- m -->
Odpowiedz
#2
Wielka szkoda...
Jednak próba dezawuowania innych przedsięwzięć, moim zdaniem, nie przystoi, ani człowiekowi, takiemu jak Piotr Bakal, ani tym bardziej nie powinna się znaleźć na oficjalnej stronie Festiwalu.
Czekam niecierpliwie na możliwość podpisania się pod apelem dla objęcia imprezy mecenatem państwa.
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
#3
pkosela napisał(a):Jednak próba dezawuowania innych przedsięwzięć, moim zdaniem, nie przystoi, ani człowiekowi, takiemu jak Piotr Bakal, ani tym bardziej nie powinna się znaleźć na oficjalnej stronie Festiwalu.
Moim zdaniem Piotr Bakal dezawuuje nie tyle inne przedsięwzięcia, co komisję, która przyznała dotacje innym przedsięwzięciom kosztem OPPA. Jednak, publikując tego typu komentarze, "Ballada" nie przysporzy sobie zwolenników wśród członków owej komisji, a i ów apel dla objęcia imprezy mecenatem państwa ma mniejsze szanse powodzenia. Lepiej było przyjąć, że ponieważ nie ma wystarczająco pieniędzy każdego roku dla wszystkich, to miasto musi dofinansowywać raz tych, raz innych.
Odpowiedz
#4
Może kiedy emocje opadną, treść wpisu na stronie się zmieni...
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
#5
Zwyczajnie szkoda Sad
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
#6
Elzbieta napisał(a):Zwyczajnie szkoda Sad

Nadzwyczajnie! Sad
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
#7
pkosela napisał(a):Jednak próba dezawuowania innych przedsięwzięć, moim zdaniem, nie przystoi, ani człowiekowi, takiemu jak Piotr Bakal

.... też mnie zaskoczyły wygłaszane opinie na stronie. Patrząc na festiwal i nie umniejszając jego wieleletniej tradycji, to wśród częsci wykonawców, już od 2-3 lat krążyło przekonanie, że festiwal padnie z tej lub innej przyczyny.
"Nic tak nie obnaża słabych punktów poety jak wiersz klasyczny i właśnie dlatego tak powszechnie się od niego stroni."
(Josif Brodski)
Odpowiedz
#8
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.oppa.pl/">http://www.oppa.pl/</a><!-- m --> :
Cytat:W ciągu dwóch dni od kiedy ogłosiliśmy, że OPPA 2009 - 27. Międzynarodowy Festiwal Bardów nie odbędzie się, Urząd Miasta st. Warszawy dokonał analizy możliwości udzielenia wsparcia festiwalowi w tym roku. Otrzymaliśmy wiarygodne informacje, że uda się przekazać z budżetu Miasta środki na tegoroczną edycję imprezy.
Z wielką radością ogłaszamy więc, że - wprawdzie w okrojonej wersji - OPPA 2009 - 27. Międzynarodowy Festiwal Bardów odbędzie się w dniach od 21 do 27 listopada.
Premierowy koncert promujący wydawnictwo poświęcone życiu i twórczości Tomasza Opoki - "Pamiętam tamte mewy..." również odbędzie się w planowanym wcześniej terminie i miejscu, tzn. 27 listopada 2009 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie do jak najszybszego nadsyłania zgłoszeń. Termin składania przedłużamy do 7 listopada.
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
#9
No i wygląda na to, że ta cała awantura wyszła Oppie na dobre i przez parę lat wysoka komisja będzie pamiętała o tym zajściu.
Odpowiedz
#10
Jest już program: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.oppa.pl/content/view/169/240/">http://www.oppa.pl/content/view/169/240/</a><!-- m -->
Czy Łowicka, to nie zbyt kameralna sala na konkurs? Za to z dobrym nagłośnieniem i zapleczem, a i płytę potrafią nagrać...
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Borowice w Karkonoszach Gitarą i piórem 17-18 VII 2009 Andrzej J. 2 1,933 08-21-2009, 09:15 PM
Ostatni post: Strefa Piosenki
  Olsztyn 2009 Kuba Mędrzycki 25 8,293 07-20-2009, 06:44 PM
Ostatni post: Torrentius
  OPPA 2007 - 25. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW dauri 1 1,697 11-24-2007, 12:33 AM
Ostatni post: Strefa Piosenki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości