Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internetowe archiwum Agnieszki Osieckiej
#1
Cytat:Cyfrowe Archiwum Agnieszki Osieckiej dostępne jest pod internetowym adresem:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.archiwumagnieszkiosieckiej.pl">http://www.archiwumagnieszkiosieckiej.pl</a><!-- m -->.
Cytat:Archiwum Agnieszki Osieckiej, z którego - po digitalizacji - można już w części korzystać w internecie to m.in. ok. 1300 teczek A4 i trzech tysięcy fotografii, odbitek i negatywów. Zbiór składa się z dwóch części: osobistych materiałów poetki oraz z części literackiej, na którą składają się m.in. programy teatralne, plakaty i recenzje.
Na razie udostępniono m.in. skany maszynopisów i rękopisów wierszy Osieckiej, jej prozy i sztuk; dzienników, które w grubych zeszytach autorka prowadziła od czasów dzieciństwa (lata 50.) do lat 90. oraz przedmiotów należących do poetki, m.in. otrzymanych przez nią orderów, drewnianych figurek, lupy, części ulubionej zastawy kuchennej itp.
Archiwum będzie stopniowo wzbogacane i uzupełniane o kolejne pamiątki i listy. Następna część zbiorów ma zostać udostępniona jesienią; będzie to m.in. duży zbiór fotografii autorstwa samej poetki, która podczas studiów na wydziale reżyserii w łódzkiej Szkole Filmowej zainteresowała się fotografią oraz relacje z podróży i obfita korespondencja, na którą składają się listy do i od przedstawicieli ludzi polskiej literatury: m.in. Jeremiego Przybory, Jerzego Giedroycia, Marka Hłaski.
całość: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/74956.html">http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/74956.html</a><!-- m -->
Tylko zazdrościć i korzystać!
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości