Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomyłki "Dziennika"
#1
Cytat:- Publikują wywiad, którego nie było. Nie bardzo też potrafią za to przeprosić. Nie widziałem w "Dzienniku" ani słowa sprostowania, a przecież przez ostatnie dwa, trzy dni wszyscy mówią o wywiadzie ze mną - mówi Jacek Chwedoruk, bohater "wywiadu". - Doszło do pomyłki, do błędu. Wyjaśniamy tę sprawę - przyznał na antenie TOK FM Michał Majewski z "Dziennika".

<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6680931,Wywiad__ktorego_nie_bylo___Dziennik__przyznaje_sie.html">http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... e_sie.html</a><!-- m -->

Cóż, pomyłka może się zdarzyć każdemu. Się spreparowało fałszywy wywiad (tu raczej trudno mówić o pomyłce), a potem przez pomyłkę się go wydrukowało (tu już o wiele łatwiej). Wprawdzie omyłkowo opublikowany wywiad zniknął ze stron internetowych "Dziennika" (co można uznać za pewnego rodzaju sprostowanie), ale rękopisy nie płoną, a w Internecie nic nie ginie:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://74.125.77.132/search?q=cache:h5LUyr4OhmgJ:www.dziennik.pl/polityka/article390703">http://74.125.77.132/search?q=cache:h5L ... icle390703</a><!-- m -->
Odpowiedz
#2
Wypowiedzi z tej publikacji brzmią znajomo:
Cytat:Dla Michała Majewskiego z "Dziennika" nie "błąd" i "pomyłka" są w całej sprawie najważniejsze. - Dla oskarżenia, które sformułowaliśmy w sprawie Palikota to nie było tak istotne - podkreślał dziś Majewski na antenie TOK FM .
dauri napisał(a):No widzisz, zupełnie jak w kwestii czy neofaszysta powinien rządzić telewizją publiczną - najbardziej interesujący wątek to to, czy pan Nowicki podpisał apel o bojkot TVP w dniu 3 maja, czy też nie podpisał. Big Grin
Odpowiedz
#3
Jaśko napisał(a):Wypowiedzi z tej publikacji brzmią znajomo
Zgadza się. Wyjaśnienie, w jaki sposób doszło do wydrukowania owego wywiadu nie jest tu najważniejsze. O wiele ciekawsza jest sama strategia - przygotujemy sfałszowany wywiad, a potem zastanowimy się, co z nim zrobić. Może zamieścimy, może podmienimy rozmówcę... To już kosmetyka, którą można wykonać tuż przed zamknięciem numeru. Ale trzeba uważać i nie robić rzeczy w pośpiechu, bo jak widać o pomyłkę nietrudno. Sad(

Zresztą nie warto tego drążyć - akurat tak się składa, że naczelny "Dziennika" podał się do dymisji, a sam "Dziennik" wkrótce się przepoczwarzy wespół w zespół z "Gazetą Prawną".
Cytat:"Powiem jedno - jeszcze za obecnym Dz. zatęsknimy(cie). To była twarda, polityczna, patrząca władzy na ręce gazeta" - skomentował na serwisie Twitter.com Michał Karnowski, zastępca redaktora naczelnego "Dziennika".
:zaplakany: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.wirtualnemedia.pl/article/2725410_Robert_Krasowski_redaktor_naczelny_Dziennika_zlozyl_dymisje.htm">http://www.wirtualnemedia.pl/article/27 ... ymisje.htm</a><!-- m -->
Odpowiedz
#4
dauri napisał(a):Zgadza się. Wyjaśnienie, w jaki sposób doszło do wydrukowania owego wywiadu nie jest tu najważniejsze. O wiele ciekawsza jest sama strategia - przygotujemy sfałszowany wywiad, a potem zastanowimy się, co z nim zrobić.
To z pewnością jest ciekawe, ale dziwię się, że Ciebie to też interesuje. Kiedy zbierano rzekomo podpisy pod apelem w sprawie TV nie miało dla Ciebie większego znaczenia, czy rzeczywiście ktoś ów apel podpisał, czy nie, a raczej to, czy Farfał powinien zarządzać TV, czy nie. Wtedy chodziło o Wyborczą.
Spodziewałbym się, że w tym przypadku będzie podobnie - to znaczy, że - podobnie jak Majewski - uznasz, że najważniejsze jest to, w jakie interesy wplątany jest Palikot, a nie czyjaś ocena tego "wplątania" czy sposób postępowania "Dziennika".
Odpowiedz
#5
Jaśko napisał(a):To z pewnością jest ciekawe, ale dziwię się, że Ciebie to też interesuje. Kiedy zbierano rzekomo podpisy pod apelem w sprawie TV nie miało dla Ciebie większego znaczenia, czy rzeczywiście ktoś ów apel podpisał, czy nie, a raczej to, czy Farfał powinien zarządzać TV, czy nie. Wtedy chodziło o Wyborczą.
Spodziewałbym się, że w tym przypadku będzie podobnie - to znaczy, że - podobnie jak Majewski - uznasz, że najważniejsze jest to, w jakie interesy wplątany jest Palikot, a nie czyjaś ocena tego "wplątania" czy sposób postępowania "Dziennika".
W pierwszej kwestii - wątek "czy Farfał powinien zarządzać TV" był jedynym ciekawym. Inne wątki to
- co pan Farfał robił jako neonazista - jest oczywiste, są twarde dowody w postaci gazetek.
- postać pana Nowickiego - jak dla mnie mało ciekawa, więc tym bardziej, czy ów pan podpisał apel.
- pomyłka GW - dość oczywista.

W drugiej kwestii mamy dwa ciekawe wątki:
- w jakie interesy jest wplątany Palikot (a właściwie: czy jest wplątany w jakieś nieuczciwe interesy) owszem ciekawe. Zapowiedział, że opublikuje jakieś dokumenty, więc może lepiej poczekać jeszcze parę dni.
- no i tajemnica "pomyłki" Dziennika - temat na tyle ciekawy, że zasługiwał na osobny wątek, bo żeby "przez pomyłkę" opublikować fałszywy wywiad to trzeba mieć wyjątkowe zdolności. Ale życie jest pełne niespodzianek, nasz syn kiedyś ugryzł koleżankę, według niego "niechcący".

No i pojawił się nowy ciekawy wątek - pod jakim tytułem odrodzi się "der Dziennik" połączony z "Gazetą Prawną". Może "Dziennik Prawy i Sprawiedliwy"?
Odpowiedz
#6
dauri napisał(a):Może "Dziennik Prawy i Sprawiedliwy"?
Co, zwłaszcza po lekturze Kwinkunksa, może okazać się nie do pogodzenia Wink

A "pomyłka" z wypuszczeniem na łamy sfabrykowanej od podstaw fałszywki przesmaczna Big Grin
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
#7
To nie pierwszy raz, kiedy Dziennik przekręca lub po prostu zmyśla wiadomości mające się ukazać na jego łamach. Często dziennikarze, z którymi niestety miałam swojego czasu do czynienia, nie zawsze akceptują to, co rozmówca chce powiedzieć. Piszą, co im w duszy zagra. Wpychają to w już autoryzowany wywiad i publikują. Wiedzą doskonale, w większości przypadków skończy się króciutkim, miniaturowym sprostowaniem.
"Chude Dziecko"
Odpowiedz
#8
MacB napisał(a):
dauri napisał(a):Może "Dziennik Prawy i Sprawiedliwy"?
Co, zwłaszcza po lekturze Kwinkunksa, może okazać się nie do pogodzenia Wink
Ale właśnie tytuły zawierające elementy kontrastujące ze sobą są atrakcyjne: "Wojna i pokój", "Popiół i diament", "Czerwone i czarne", "Grzeczna Pacia i wstętni rodzice"... Big Grin
Odpowiedz
#9
Cytat:Pijana Cugier-Kotka pobiła policjantów

Anna Cugier-Kotka, znana z reklamówek PO i PiS, znów wywołała skandal: chciała pijana wejść do sądu w Warszawie - dowiedział się DZIENNIK. Gdy na przeszkodzie stanęli policjanci, rzuciła się na nich z pięściami. Teraz może usłyszeć zarzuty znieważenia funkcjonariusza.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article411605/Cugier_Kotka_pobila_sie_z_policjantami.html">http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... ntami.html</a><!-- m -->

Pewnie kolejna prowokacja PO. ;(
Odpowiedz
#10
Cytat:Cugier-Kotka uspokoiła się i wytłumaczyła, że w niedzielę piła szampana, a w poniedziałek rano tylko butelkę piwa.
Pewnie Palikot wlał jej po kryjomu "małpkę" do piwa.
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
#11
MacB napisał(a):Pewnie Palikot wlał jej po kryjomu "małpkę" do piwa.
[Obrazek: z6770012N.jpg][Obrazek: z6769969N.jpg]
Odpowiedz
#12
Postać na butelce po lewej to Karadzić?

[Obrazek: karadzic_cp_5667974.jpg]
Odpowiedz
#13
Cytat:Podczas czwartkowych uroczystości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prezydent Lech Kaczyński otworzył "aleję Ofiar Kaczyńskich" - poinformował piątkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta opisała w ten sposób otwarcie alei Ofiar Katyńskich, którego Lech Kaczyński dokonał w 70. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę.
:rotfl:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Wpadka-Dziennika-otwarcie-alei-Ofiar-Kaczynskich,wid,11509629,wiadomosc.html?ticaid=18c50">http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... caid=18c50</a><!-- m -->

"Dziennikowi Gazecie Prawnej" gratulujemy błyskotliwego startu, z życzeniami dalszych sukcesów.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kto zaczyna awantury? ;) czyli OT z "Nowa płyta JK&quot Duch77 14 5,514 04-08-2008, 01:42 AM
Ostatni post: Duch77
  Offtopic gramatyczny z tematu "Co prawda to prawda&quot dauri 25 9,030 03-29-2006, 08:30 PM
Ostatni post: mejdejo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości