Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ogród Wolności" w Gnieźnie
#1
Witam serdecznie!
Z upoważnienia Fundacji "Mury" chciałem zachęcić do zapoznania się z działaniami zmierzającymi do wybudowania w Gnieźnie "Ogrodu Wolności", obiektu składającego się z trzech elementów: oryginalnego fragmentu Muru Berlińskiego, rotundy 21 postulatów Solidarności z sierpnia 80' i kompozycji przestrzennej nawiązującej do narodzin, rozwoju i szerzenia demokracji.
Na stronie internetowej Fundacji "Mury" można m.in. obejrzeć wizualizację owego projektu i dowiedzieć się na jakim etapie są działania zmierzające do powstania obiektu.
Inicjatywa ta zyskała wsparcie Prezydium Senatu RP, a odsłonięcie pomnika uznano za wydarzenie godne umieszczenia w kalendarium "Ogólnopolskich Obchodów Dni Demokracji", których głównym organizatorem jest Senat RP.
Jednym z celów projektu jest również umieszczenie "Ogrodu Wolności" na "Drodze Pokoju" - szlaku prowadzącym z Paryża do Moskwy przez Belgię, Niemcy i Polskę. Na drodze tej istnieją piękne pomniki przypominające europejską historię walki o wolność. O idei tego przedsięwzięcia można również przeczytać na stronie.
Informację umieszczam na tym forum dyskusyjnym, gdyż wiąże się się ona z Jackiem Kaczmarskim w dwojaki sposób - po pierwsze Fundacja powstała z inicjatywy przyjaciół i fanów JK, pan Kazimierz Kubów, który jest jej prezesem przyczynił się już w 2007 roku do nadania rondu w Gnieźnie imienia Jacka Kaczmarskiego.
Drugim istotnym punktem który ma związek z Mistrzem jest fragment owego "Ogrodu Wolności". Kompozycja przestrzenna będąca jednym z jego elementów ma być symbolem wytrwałości ludzi kultury w podtrzymywaniu i szerzeniu ideałów wolności, solidarności i demokracji, których wybitnym przedstawicielem był Jacek Kaczmarski - jego osoba będzie uhonorowana przez umieszczenie na jednym z elementów odpowiedniego cytatu, który wybrać ma dr Krzysztof Gajda.
Zachęcam do podzielenia się tą informacją z pozostałymi fanami twórczości Jacka Kaczmarskiego!

strona internetowa Fundacji "Mury": http://www.fundacjamury.pl
prezentacja projektu "Ogród Wolności": http://www.fundacjamury.pl/download/Mury.pps

Pozdrawiam
Michał
Tak pocieszamy wzajem się
Idąc długimi ulicami...
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Radio Wolności Kuba Mędrzycki 72 33,369 11-22-2013, 08:41 PM
Ostatni post: Zeratul
  CENTRUM-Ogólnopolski magazyn informacyjny Unii Wolności wilk'u 1 1,698 08-04-2006, 11:13 AM
Ostatni post: Elessar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości