Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O zaznaczaniu błędów
Ale Pawle - skrypt słownika sam zaznacza niektóre błędy, te, które ma wprowadzone do pamięci.
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Widzę, że ktoś mi życzliwie podkreślił ortograficzny. Trzeba mieć, kurwa, poważny ze sobą problem, by w tego rodzaju praktykę się bawić. No, ale, jak powiadają, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Tytułem krótkiego OT: błąd podkreśliłem ja - zwykle tego nie robię, ale ten aż bił po oczach...
A wystarczy czasem sprawdzić pisownię przed wysłaniem posta...
Paweł Konopacki napisał(a):Pomijam fakt, że żadna z osób, które mają możliwość wyróżniania błędów w postach innych użytkowników żadna szczególną umiejętnością posługiwania się polską ortografią nie grzeszy.
Nie przypominam sobie zbyt wielu swoich błędów tego typu na forum - widocznie nieuważnie czytam Tongue

Koniec OT

Zeratul
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):błąd podkreśliłem ja - zwykle tego nie robię, ale ten aż bił po oczach...
A wystarczy czasem sprawdzić pisownię przed wysłaniem posta...
To słownik już sam tak nie działa? Bo swego czasu chyba zaznaczał na czerwono błędy.

Ale kij, nie o tym tutaj.
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
Odpowiedz
Ja też myślałem, że to się dzieje automatycznie. Prawdę mówiąc, nie wiedziałem, po co, ale widać tak musi być. Natomiast skoro to robią moderatorzy, to korzystając z okazji chciałbym zapytać: po co?
Odpowiedz
Jaśko napisał(a):Ja też myślałem, że to się dzieje automatycznie.
Kiedyś chyba częściowo to tak działało, jak jeszcze było sprawdzanie pisowni na forum...
Jaśko napisał(a):Natomiast skoro to robią moderatorzy, to korzystając z okazji chciałbym zapytać: po co?
Z dbałości o pewną kulturę języka na forum (tak samo, jak staram się zwracać uwagę na wulgaryzmy, nadmiar literówek czy nieuzasadniony brak polskich znaków).
Chyba pierwszy raz zaznaczyłem komuś błąd, ale ten akurat naprawdę rzucał się w oczy...
A to, że komuś nie chce się w przeglądarce sprawdzić pisowni, świadczy o moim zdaniem o braku szacunku dla czytających.

Co do "korzystania z okazji" - wątki merytoryczne nie są "okazją" do metadyskusji o sprawdzaniu pisowni :/

Pozdrawiam
Z.
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul, widzę, że masz kolejną misję. Teraz dbasz o poprawność językową. Myślałem, ze cięcia tematów w najmniej oczekiwanych momentach, rozpierdalanie dyskusji z powodu OT wyczerpuje Twoje ambicje Wielkiego Moderatora. Ale widzę, że mierzysz dalej i wyżej.
No cóż, skoro misja poprawności językowej jakoś Ci pomaga, to chyba nie ma co robić Ci przeszkód...Realizuj się dalej.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Zeratul, widzę, że masz kolejną misję. Teraz dbasz o poprawność językową.
I bardzo dobrze, że dba. Tutaj akurat muszę się z Zeratulem zgodzić. Zwłaszcza kiedy owe błędy rzeczywiście mocno rzucają się w oczy. A w Twoim przypadku Pawle, to dość częsta przypadłość. I nie bardzo rozumiem czemu się tak pieklisz o to, że ktoś śmiał Ci zwrócić uwagę na szkolny błąd. Gdyby mi zwrócono, co najwyżej bym się zawstydził, ale podziękował i w miarę możliwości sam ów błąd poprawił. Tyle jest zwłaszcza w sieci językowego syfu, że dobrze że tutaj jakoś w miarę dbamy o to, aby było nieco lepiej. Doprawdy, nie wiem czy to kwestia dysleksji u Ciebie czy słabych okularów czy nie wiem czego. Bo nie sądzę, że niewiedzy. Uważam, że to akurat słuszne działanie moderatora.

Polecam w językowym temacie:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=wYZcVoIhsno">http://www.youtube.com/watch?v=wYZcVoIhsno</a><!-- m -->
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Uważam, że to akurat słuszne działanie moderatora.
To super, że tak uważasz.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):A to, że komuś nie chce się w przeglądarce sprawdzić pisowni, świadczy o moim zdaniem o braku szacunku dla czytających.
A to, że komuś nie chce się przed opublikowaniem wpisu sprawdzić, czy przypadkiem nie ma w nim jakiegoś zbędnego słówka? Big Grin
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):I bardzo dobrze, że dba. Tutaj akurat muszę się z Zeratulem zgodzić. Zwłaszcza kiedy owe błędy rzeczywiście mocno rzucają się w oczy.
Ale czy po podkreśleniu na czerwono rzucają się mniej?

Nie ukrywam, że dla mnie to jest co najmniej dziwactwo - żeby moderator podkreślał na czerwono błędy ortograficzne użytkowników forum. Smile) Ostatnio spotkałem się z tym chyba w szkole podstawowej.
Odpowiedz
Jaśko napisał(a):Ostatnio spotkałem się z tym chyba w szkole podstawowej.
No cóż, jeśli ktoś popełnia tak szkolne błędy...
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Jaśko napisał(a):Nie ukrywam, że dla mnie to jest co najmniej dziwactwo - żeby moderator podkreślał na czerwono błędy ortograficzne użytkowników forum.
A co ma robić? Kłótni co kot napłakał, regulamin zniknął, więc i ostrzeżeń nie ma jak dawać, taż można z nudów oszaleć. :znudzony:
Odpowiedz
dauri napisał(a):
Zeratul napisał(a):A to, że komuś nie chce się w przeglądarce sprawdzić pisowni, świadczy o moim zdaniem o braku szacunku dla czytających.
A to, że komuś nie chce się przed opublikowaniem wpisu sprawdzić, czy przypadkiem nie ma w nim jakiegoś zbędnego słówka? Big Grin
Też, choć to trudniej wychwycić (i nie można się niestety wyręczyć automatem) Sad
Odpowiedz
dauri napisał(a):A co ma robić? Kłótni co kot napłakał, regulamin zniknął, więc i ostrzeżeń nie ma jak dawać, taż można z nudów oszaleć. :znudzony:
Dauri, Ty to piszesz tak na poważnie czy
Zeratul napisał(a):z przymróżeniem oka

?
"nawet jeżeli czyjeś sacrum jest dla mnie profanum, to sama kultura osobista, szacunek dla innego człowieka nakazuje mi pewną powściągliwość słowną."
Odpowiedz
[Obrazek: 62640794.jpg]

Smile
Miłość - księga stara. Kto nie czytał, polecam.
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Gdyby mi zwrócono, co najwyżej bym się zawstydził, ale podziękował i w miarę możliwości sam ów błąd poprawił.
Świetnie. Zatem proponuję
Kuba Mędrzycki 21 wrzesień 2006 napisał(a):przejżeć
Twoje osiągnięcia.
Oczywiście przymusu nie ma. Wszak
Kuba Mędrzycki 7 listopad 2007 napisał(a):nikt nie karze
Ci tego robić
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Ortografia ortografia,ale o co chodzi z tymi emotkami,bo co jakis czas jedna z moderatorek czy tez adminek zwraca mi uwage ,ze uzywam za duzo emotek ,lub nie uzywam polskich znakow czy to ,az tak duze uchybienie i tak mocne lamanie -czy to wogole lamanie regulaminu i czy niektorzy nie lamia go bardziej?? Big Grin :aniolek: Confusedlonik: :lol: :poklon: :mur: :v: :tak: :' :Smile Big Grin :niepewny: :agent:
Odpowiedz
Duch77 napisał(a):ale o co chodzi z tymi emotkami,
Mam ci przetłumaczyć język twoich emotek? Mówisz - masz. Hę?
Odpowiedz
Duch77 napisał(a):czy to wogole lamanie regulaminu i czy niektorzy nie lamia go bardziej??
Ale jakiego Regulaminu? Sęk w tym, że nie ma żadnego regulaminu. Są jakieś stare wpisy Artura dotyczące spraw porządkowych, obejmujące między innymi tematykę piw i opcji "pomógł", czyli rozwiązań dawno już na Forum nie funkcjonujących.
Na jakiej podstawie taki np. Zeratul rozdaje ostrzeżenia (bo rozdaje), albo ingeruje w zawartośc postów innych użytkowników? Nie wiadomo. Żadnej podstawy do takich działań przecież nie ma.
Także, duchu, nie masz się czym przejmować. Niczego nie naruszasz i nie łamiesz, bo nie ma czego łamać.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Także, duchu, nie masz się czym przejmować. Niczego nie naruszasz i nie łamiesz, bo nie ma czego łamać.
A to jak już nie ma regulaminu na piśmie, to żadnych zasad trzymać się nie należy? Smile
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Świetnie. Zatem proponuję
Kuba Mędrzycki 21 wrzesień 2006 napisał(a):przejżeć
Twoje osiągnięcia.
Oczywiście przymusu nie ma. Wszak
Kuba Mędrzycki 7 listopad 2007 napisał(a):nikt nie karz
e
No, ale czy ja twierdziłem gdziekolwiek, że błędów nie popełniam?
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):No, ale czy ja twierdziłem gdziekolwiek, że błędów nie popełniam?
Nie twierdziłeś. Ty tylko w swoim stylu wytykałeś mi to, czego sam jesteś ewidentnym przykładem.

Ale za to masz teraz okazję żeby mi podziękować. Wink
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Ty tylko w swoim stylu wytykałeś mi to, czego sam jesteś ewidentnym przykładem.
Oczywiście, któż z nas błędów nie popełnia? Tylko nie rozumiem takiej jak Twoja reakcji na zaznaczenie błędu przez moderatora.
Paweł Konopacki napisał(a):Ale za to masz teraz okazję żeby mi podziękować.
I pewnie bym to zrobił gdyby to była kwestia z jakiegoś bieżącego wątku. A przytaczanie przykładów sprzed paru lat to już mimo wszystko kuriozum. Równie dobrze moglibyśmy sobie powyciągać jakieś szkolne dyktanda.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Tzn. wiecie uwazam ,ze ta nagonka na duch dwooch jest pompowana przez kogos i czesto na private dostaje jakies upominanie przez jedna z adminek cz tez moderatorek, ze powinienem uzywac polskich znakow lub nie uzywac tylu emotek ,uwazam to za dyskryminacje i osobiste uprzedzenia-tego na forum nie powinno byc :agent: Wink Big Grin Confusedlonik: :v: :lol: :poklon: :mur: :tak:
Jakies wywieranie presji co to wogole ma byc i czemu lub komu ma sluzyc??? Confusedlonik: :lol: :poklon:
Odpowiedz
Duch77 napisał(a):Tzn. wiecie uwazam ,ze ta nagonka na duch dwooch jest pompowana przez kogos i czesto na private dostaje jakies upominanie przez jedna z adminek cz tez moderatorek, ze powinienem uzywac polskich znakow lub nie uzywac tylu emotek ,uwazam to za dyskryminacje i osobiste uprzedzenia-tego na forum nie powinno byc :agent: Wink Big Grin Confusedlonik: :v: :lol: :poklon: :mur: :tak:
Jakies wywieranie presji co to wogole ma byc i czemu lub komu ma sluzyc??? Confusedlonik: :lol: :poklon:
Ma służyć czytelności forum.
Jeśli chcesz być traktowany poważnie - musisz dbać zarówno o język, jak i o styl swoich wypowiedzi.
Z tą ilością emotek możesz być co najwyżej forumową maskotką :wredny:

Zeratul
Odpowiedz
Ależ nikt cie nie każe tutaj wchodzić, skoro źle ci. A nie używanie polskich znaków diakrytycznych świadczy niestety o twoim poziomie, o braku szacunku dla osób czytających a może przede wszystkim dla Mistrza, który polszczyzną posługiwał się w sposób o jakim niejeden z nas może pomarzyć. Nikt nie jest doskonały,
ale przestan juz zasmiecac watki swoim belkocikiem o nagonkach i innych zydowskich spiskach i okraszac je po kretynsku emotkami ktore tylko odzwierciedlaja twoja impotencja intelektualna. Idea :evil: :aniolek: *-`- Confusedpam: :offtopic2: :torba: :zakochany: :tak:
sluzyc to moze tylko i wylacznie wyrazeniu sprzeciwu wobec takiego bestialstwa wobec jezyka polskiego, bo nikt juz tu sie nie ludzi ze cokolwiek zrozumiesz. ale moze kiedys dostaniesz bana Confusedlonik: :lol: :tak: :ban: Confusedlonik: Confusedlonik:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.stepniarz.pl">http://www.stepniarz.pl</a><!-- m -->
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):pewnie bym to zrobił gdyby to była kwestia z jakiegoś bieżącego wątku
Acha, rozumiem. :rotfl: Warunkiem jest, aby błąd został popełniony w jakimś bieżącym wątku. Szkoda, że nie dodałeś tego uściślenia to swoich wcześniejszych szumnych deklaracji Wink
Kuba Mędrzycki napisał(a):A przytaczanie przykładów sprzed paru lat to już mimo wszystko kuriozum.
Kuriozum, Jakubuniu, to jest wówczas, gdy ktoś taki jak Ty, wypowiada się na temat poprawności językowej i szkolnych błędów ortograficznych. Wink
Kuriozum jest wówczas, gdy Zeratul, który sam wali byki, podkreśla innym orty w postach.
Naprawdę, trochę powagi i samokrytycyzmu moglibyście koledzy zachować.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Tylko nie rozumiem takiej jak Twoja reakcji na zaznaczenie błędu przez moderatora.
Bo może moderator, zamiast zajmować się duperelami, wziąłby się do czegoś sensownego i np. uaktualnił zasady funkcjonowania forum. W tej chwili można w nich przeczytać np. reguły wg. których zlicza sie opcję "pomógł" albo wirtaulne piwka.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Kuriozum jest wówczas, gdy Zeratul, który sam wali byki, podkreśla innym orty w postach.
Zdarza mi się czasem popełnić literówkę (i ubolewam nad tym), ale z "waleniem byków" bym nie przesadzał.
Ciężko Ci będzie raczej znaleźć przykłady moich błędów na forum.
Paweł Konopacki napisał(a):Bo może moderator, zamiast zajmować się duperelami, wziąłby się do czegoś sensownego i np. uaktualnił zasady funkcjonowania forum. W tej chwili można w nich przeczytać np. reguły wg. których zlicza sie opcję "pomógł" albo wirtualne piwka.
Moderator postulował przywrócenie wyświetlania regulaminu (bo sam regulamin zniesiony nigdy nie został).
I to niestety wszystko, co może zrobić w tej sprawie (podobnie z przywróceniem części forumowych udogodnień z przeszłości)

Pozdrawiam
Z.
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Ciężko Ci będzie raczej znaleźć przykłady moich błędów na forum.
No, z calą pewnością nie będe ich szukał. Śledzenie ortograficznych podknięć to Twoja domena.
A byka z marszu znalazł Ci kto inny, zatem na Twoim miejscu taki przekonany o Twej nieomylności raczej bym nie był.
Zeratul napisał(a):bo sam regulamin zniesiony nigdy nie został).
Nie został, ale ciut sie jednak zestarzał i częściowo nie przystaje do nowych okoliczności. Także tu nie chodzi tylko o przywrócenie wyświetlania, ale o uaktualnienie zapisów.
Zresztą, w sumie wszystkie te regulaminy, czy one są, czy ich nie ma, można o kant dupy rozbić. I tak nikt się do nich nie sotoswał - z modami na czele Wink
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Szkoda, że nie dodałeś tego uściślenia to swoich wcześniejszych szumnych deklaracji
Nie dodałem, bo uważałem to za oczywiste, że nie będziemy się teraz cofać o parę lat i wypominać błędów. Zresztą, jak mówię, nie twierdzę, że ich nie robię i nie robiłem. Również i Zeratul nie wyciągnął jakiegoś słowa z Twoich wypisów z nieco bardziej zamierzchłych czasów. Akurat wpadł mu w oko jakiś ewidentny byk w Twoim wykonaniu, to zwrócił nań uwagę. Tyle. Może następnym razem nieco bardziej się przyłożysz do formy pisanej, Pawle.
A podziękować za te wcześniejsze wykopaliska Ci mogę nawet osobiście. Zdaje się, że niebawem będzie ku temu okazja.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości