Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biografia JK już wkrótce :)
Tak, to dzisiejszy "Dziennik".
Jest Kaczmar na okładce dodatku "Kultura" i jeszcze dwustronicowy artykuł oraz załączona przez Elę zapowiedź biografii.
/edit Ten artukuł, to wywiad z "Brulionu"...

[Dodano 10 kwietnia 2009 o 20:03]
Jeszcze jedna zapowiedź: <!-- m --><a class="postlink" href="http://poznan.naszemiasto.pl/kultura/985623.html">http://poznan.naszemiasto.pl/kultura/985623.html</a><!-- m -->
Cytat:Tym jednak, co Krzysztofa Gajdę zaskoczyło najbardziej po latach pracy nad biografią, jest ogrom nieznanego i niepublikowanego dotąd dorobku Kaczmarskiego: nagrań, różnych form literackich i rysunków.
- Przeżyłem szok, odkrywając u bliskich mu osób kolejne kartony z jego dziełami. Zapewne nie wszystkie nadają się do publikacji, ale ogrom spuścizny potwierdza jego najważniejszą cechę: pracowitość i oddanie tworzeniu. Nic nie liczyło się dla niego bardziej niż pisanie - mówi Krzysztof Gajda.
Rozumiem (choć coś krzyczy "nie") że nie wszystko nadaje się do publikacji, ale ciekawy jestem czy i kiedy będzie nam dane zapoznać się z tym bogactwem...
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
pkosela napisał(a):ale ciekawy jestem czy i kiedy będzie nam dane zapoznać się z tym bogactwem...
Wydaje mi się, że pytanie brzmi : czy ? Bo, że kiedy to nie wierzę. Chyba nie za mojego życia.
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
pkosela napisał(a):Rozumiem (choć coś krzyczy "nie") że nie wszystko nadaje się do publikacji, ale ciekawy jestem czy i kiedy będzie nam dane zapoznać się z tym bogactwem...
Myślę, że gdyby to zależało tylko od dr-a Gajdy, to szanse "upublicznienia" w jakiejś formie choć części tych "dzieł" byłyby całkiem realne.
Niestety rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana - poczynając choćby od statusu prawnego różnych pamiątek po JK...

Pozdrawiam
Z.
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
TAKJEST!
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):poczynając choćby od statusu prawnego różnych pamiątek po JK...
Nie ma nic specjalnie skomplikowanego w statusie prawnym pamiątek po JK. Różni ludzie mają różne przedmioty i pamiątki - i to jest własność tych ludzi. Jeśli masz np. jakiś tekst, zdjęcia, pióro, albo giarę - to jest to Twoja własność.
Szczególnego rodzaju status prawny mają wszelkie ruchomości należące do JK z domu w Osowej oraz z domu JK w Australii - zapisane spadkobiecom przez JK w testamencie. Te są na chwilę obecną wspólnością majątkową trzech spadkobierców.
I tyle.
Zeratul napisał(a):Myślę, że gdyby to zależało tylko od dr-a Gajdy, to szanse "upublicznienia" w jakiejś formie choć części tych "dzieł" byłyby całkiem realne.
Na wydanie np. nie opublikowanych dotąd tekstów szanse są całkiem relane. Kwestia uzyskania odpowiednich licencji od właścicieli majątkowych praw autorskich nie jest procedurą szczególnie zawiłą. Tak jest przynajmniej jeśli o dzieła JK chodzi.
Gorzej sprawa się ma w przypadku np. zdjęć. W tym wypadku często trudno dojść, kto jest autorem danej fotografii.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
Trochę o JK w internetowym "Dzienniku":
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.dziennik.pl/kultura/ksiazki/article358952/Kaczmarski_wciaz_uczy_niepokornosci.html">http://www.dziennik.pl/kultura/ksiazki/ ... nosci.html</a><!-- m -->
Ktoś chyba wrzucał skan tego z papierowgo wydania, ale tu jest w przyjaźniejszej formie Smile
Mędrzec widzi w lustrze głupca, głupiec przeciwnie/ H. Steinhaus
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Na wydanie np. nie opublikowanych dotąd tekstów szanse są całkiem relane. Kwestia uzyskania odpowiednich licencji od właścicieli majątkowych praw autorskich nie jest procedurą szczególnie zawiłą. Tak jest przynajmniej jeśli o dzieła JK chodzi.
Jednak z kolejnym wydaniem wielkiej księgi są jakieś problemy (albo były) :/
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
pkosela napisał(a):A tak poważniej: Jest możliwość wysyłki? Może by stworzyć "grupę warszawską" - paczka jedna, potem spotkanie i rozdawnictwo książek, a jeszcze potem wpólne czytanie do białego rana (tzn. aż nas nie wyrzucą np z Karino :/ )? Czy to w wydawnictwie, czy z wykorzystaniem Karol (sorry, sama chciałaś Tongue )... Może warto? A i spotkać by się można gdzieś przy okazji, bo ostatnio jakoś czasu nie było...
Moim zdaniem to dobry pomysł. Rozmawiałem już o tym z Antonim oraz Olą K. Fajna okazja na spotkanie i wspólne czytanie. Do tego jedna, wielka przesyłkaSmile Może uda się przebić 20 egzemplarzy KrzysztofaSmile
A co do spotkań i braku okazji - okazję są i spotkania się odbywają. Przy okazji koncertu Antka, spotkań w Tavernie, 10.04 też był koncert w Czarnej Perle. Zawsze ktoś się pojawi, grupa większa bądź mniejsza. Ekipa z Warszawy była we Wrocławiu oraz wybiera się do Torunia.
Odpowiedz
OLI napisał(a):Moim zdaniem to dobry pomysł.
Cieszę się, że tak uważasz i zapraszam do dopisywania się do listy.
OLI napisał(a):Może uda się przebić 20 egzemplarzy
Chyba nie zdradzę żadnej tajemnicy, jeśli ujawnię, że wygląda na to, że to nie będzie problemem. Chciałbym tylko wyjaśnić, że "akcja", to nie współzawodnictwo, a jedynie wykorzystanie okazji ułatwienia zakupu książki w niższej cenie.
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Jednak z kolejnym wydaniem wielkiej księgi są jakieś problemy (albo były)
No, ale nie z tych powodów, o których pisałem w poprzednim poście.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.empik.com/to-moja-droga-biografia-jacka-kaczmarskiego-ksiazka,prod8910098,p">http://www.empik.com/to-moja-droga-biog ... d8910098,p</a><!-- m -->

Biografia otrzymala tytul 'Bestseller'

e.
Odpowiedz
Ela napisał(a):grafia otrzymala tytul 'Bestseller'
super! Szkoda tylko, ze nawet w wydanictwie jeszcze nie można jej nabyć.
Premiera zdaje się 22 IV dopiero.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
w merlinie już też jest , ale od 22.04
<!-- m --><a class="postlink" href="http://merlin.pl/To-moja-droga-Biografia-Jacka-Kaczmarskiego_Krzysztof-Gajda/browse/product/1,666242.html">http://merlin.pl/To-moja-droga-Biografi ... 66242.html</a><!-- m -->
pozdrawiam
Odpowiedz
basiab napisał(a):w merlinie już też jest , ale od 22.04
wirtualnie to ona jest w wielu miejscach Wink na allegro wisi od tygodnia To samo Empik, czy WDŚ.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Ponieważ wszyscy pytają mnie o to samo: odpowiadam hurtem tutaj.

Pani z wydawnictwa przyjęła zamówienie, dziś wysyłam Regon i NIP - myślę, że jest szansa, by do końca tygodnia książki znalazły się u mnie. Wszystkie zgłoszenia i roszady odnotowałam, jeśli ktoś chce jeszcze zamówić, niech zgłosi się już do mnie na <!-- e --><a href="mailto:wydawnictwo@verbariusz.pl">wydawnictwo@verbariusz.pl</a><!-- e -->. Najlepiej jak najszybciej. Ci, którzy zamawiali, a chcieliby coś zmienić, też proszeni są o kontakt Smile.

W kwestii terminu rozliczenia nie mogę się z Panią dorozumieć, więc niewykluczone, że będę płacić z góry. Koszt przesyłki - wg cennika Poczty Polskiej. Przy dużych zamówieniach sugerowałabym wysyłkę kurierem - nie mam fizycznej możliwości dostarczenia ciężkiej paczki na pocztę.

Ceny oficjalnie mi nie potwierdzono, ale ponieważ na stronie wydawcy widnieje detaliczna 39,90 - cena porabatowa pozostaje 28 zł.

Proszę o ewentualne uwagi i sugestie.

Wrocławianie - odbiór osobisty do ustalenia.
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):
basiab napisał(a):w merlinie już też jest , ale od 22.04
wirtualnie to ona jest w wielu miejscach Wink na allegro wisi od tygodnia To samo Empik, czy WDŚ.
Fizycznie dostałam dzisiaj w empiku Smile
Odpowiedz
ann napisał(a):Fizycznie dostałam dzisiaj w empiku
Ja zamówiłem tydzień temu, ale nie rozumiem w takim razie, dlaczego jeszcze nie dostałem informacji, że mogę już odebrać książkę.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Ja zamówiłem tydzień temu, ale nie rozumiem w takim razie, dlaczego jeszcze nie dostałem informacji, że mogę już odebrać książkę.
Ja brałam z półki, a nie w każdym empiku już wystawili (byłam dzisiaj w trzech - leżała tylko w jednym; w Toruniu podobno leży już od tygodnia). Jeśli zamawiałeś przez stronę to poczekasz dłużej - pewnie w środę zrealizują zamówienie, to gdzieś w czwartek, może piątek, dostaniesz info, że Twoje zamówienie jest do odbioru Wink
Odpowiedz
ann napisał(a):w Toruniu podobno leży już od tygodnia). Jeśli zamawiałeś przez stronę to poczekasz dłużej - pewnie w środę zrealizują zamówienie, to gdzieś w czwartek, może piątek, dostaniesz info, że Twoje zamówienie jest do odbioru
Acha, no to w takim razie jutro rano po prostu podjadę do Empiku i w nosie z tymi ich zamówieniami. Miałem po prostu nadzieję, że jeśli zamówię, to będę miał szybciej. A tu się okazuje, że wręcz odwrotnie.

[Dodano 21 kwietnia 2009 o 16:35]
No i udało się dziś kupić w 'normalnym' Empiku. Książki już są, leżą, cena oczywiście 39,99. A za elektroniczne zamówienie podziękowałem. Zatem nie pozostaje mi nic innego jak oddać się lekturze.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):No i udało się dziś kupić w 'normalnym' Empiku. Książki już są, leżą, cena oczywiście 39,99. A za elektroniczne zamówienie podziękowałem. Zatem nie pozostaje mi nic innego jak oddać się lekturze.
A mi zostaje tylko ci zazdrościć Wink i czekać na swój przydział.
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Książki już są, leżą, cena oczywiście 39,99.
39,90 Wink
Odpowiedz
Miałem dziś chęć wesprzeć jakąś małą księgarnię w nierównej walce z dużą dystybucją, sklepami intenetowymi i inicjatywami forumowymi, lecz na moje pytanie o "To moją" (drogą) odpowiedzią były tylko spojrzenia wytrzeszczonych oczu, nie wierzących, że to ne na niby. Rad nierad udałem się więc do empiku.

Przy okazji - jutro jest tam promocja (w Warszawie na Marszałkowskiej, ale w innych empikach może też) - przy zakupie trzech książek dostaje się najtańszą gratis. Można się więc skrzyknąć w trójkę i nabyć "To moją" w cenie 26,60 PLN, albo też w pojednynkę nabyć 3 egzemplarze i dwa odsprzedać lub potraktować jako lokatę kapitału.
Odpowiedz
Chyba zapomniales napisac ze handel jakich nie było z chciwością się zmaga... Big Grin
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Dzisiaj o 9 rano otwierali większość księgarni w okolicach rynku krakowskiego. Najpierw udałam się do EMPiKu (na rynku głównym) i okazało się ze książki niema!!! Poszłam do Księgarni Muzycznej gdzie jest mnóstwo biografi muzyków a tam również niema. W ten sposób zwiedziałm (prawie)wszystkie ksiągarnie w okolicy rynku i dopiero w galeri w EMPiKu dostałam "To moja drogę" i byłam najszczęśliwszym człowiekiem na świecie Smile)
Odpowiedz
a w Empiku na Zakopiańskiej jeszcze nie ma Sad(
Odpowiedz
Ten wątek pozostawmy dla informacji jak/gdzie kupić biografię - recenzje/wrażenia po przeczytaniu lepiej umieścić tu: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=7171">viewtopic.php?f=20&t=7171</a><!-- l -->

Zeratul
Odpowiedz
Witam serdecznie,

„To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego” jest już dostępna. Cena: 35,91 + koszt przesyłki 9,95, płatne przy odbiorze.

Dostałam mail o takiej treści od pani z wydawnictwa.
Karol- pośpiesz się , bo mnie już skręca :Smile
Odpowiedz
basiab napisał(a):Cena: 35,91 + koszt przesyłki 9,95
Czyli drożej niz na półce w księgarni, do której można wstapić w każdej chwili.
Odpowiedz
Simon napisał(a):Czyli drożej niz na półce w księgarni, do której można wstapić w każdej chwili.
ano, własnie Sad( , tylko, że u mnie jeszcze nie ma i chyba we wstrząs niektórych wprowadziłam wczorajszym sondażem po ksiegarniach.
Odpowiedz
basiab napisał(a):Karol- pośpiesz się , bo mnie już skręca
Ja mam lepiej - jestem dopiero w połowie książki, którą tu ostatnio polecał dauri - a więc "moce przerobowe" mam zajęte jeszcze na kilka dni Wink

[Dodano 23 kwietnia 2009 o 13:46]
Co nie znaczy, że się do apelu Basi nie przyłączam Wink - wolę, aby książka na mnie chwilę poczekała na półce, niż miałbym jej na głodzie (jak Basia właśnie) wyglądać.
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz