Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław Elsner Załuski
Ciekawi mnie jedna sprawa: czy spektakl był tworzony z myślą o rocznicy tragedii, czy też ktoś wpadł na pomysł dedykacji później?
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
pkosela napisał(a):Ciekawi mnie jedna sprawa: czy spektakl był tworzony z myślą o rocznicy tragedii, czy też ktoś wpadł na pomysł dedykacji później?
Jak miło że nie ma chociażby jednego tematu w którym ktoś by się nie przyczepił, kwestjonując czyjeś intencje, dobrą wolę, inteligencje czy Bóg wie co. Wyobraź sobie Pkoselo, spektakl był tworzony z myślą o tragedii, jest nawet jedna scena w spektaklu nawiązująco do tego. Fakt: emisja miała się odbyć pierwszego listopada ale ze względów technicznych, tak się nie stało.

Jestem pod wrażeniem, szczerym wrażeniem złośliwości, zawiści i agresji jaką obserwuję i doświadczam od dziewięciu miesięcy.
"Chude Dziecko"
Odpowiedz
berseis13 napisał(a):Jestem pod wrażeniem, szczerym wrażeniem złośliwości, zawiści i agresji jaką obserwuję i doświadczam od dziewięciu miesięcy.
Widze, że nawet zwykłe pytanie Pkoseły, w którym ja nie widzę ani grama złośliwości jest odbierane jako zamach na majestat. Trochę luzu. Mnie na przykład też ciekawi podobna kwestia co Piotra. I jakoś nie czuje, bym robił to ze złośliwości. Nawet moja mama jak jej pokazałem zapowiedź(link podany przez Pilsa) spytała...czy zaczęli to dopiero po tragedii przygotowywać, a wątpię aby chciała Tobie dogryźć. Jeśli już takie pytanie jest uznawane za objaw złośliwości i agresji to niektórzy są już chyba bardzo rozdrażnieni...za bardzo...
Odpowiedz
Oli Big Grin skoro nawet Twoja Mama..., to już lepiej niech będzie że to moja wina Big Grin
Odpowiedz
OLI napisał(a):Jeśli już takie pytanie jest uznawane za objaw złośliwości i agresji to niektórzy są już chyba bardzo rozdrażnieni...za bardzo...
Przede wszystkim, niektórzy już dość długo tutaj na Forum starają się uprzykrzyć życie Patrycji.
Oli, popatrz trochę na Forum! Łazi ktoś za Tobą krok w krok, slad w ślad i przypier...na każdym kroku? Jest tu na Forum ktoś wobec Ciebie tak upierdliwy, jak Mędrzycki wobec Patrycji? Zakłada ktoś dla Ciebie specjalnie nowe konto, żeby Ci systematycznie dowalać? Umieszcza sobie Twoje zdjęcia w avatarze? Otóz mam nadzieję, ze tego rodzaju "przyjmności" Cię ominęły - na pewno na Forum ich nie doświadczyłeś. Ale nie wszystkich To omija. Pan Mędrzycki bardzo dba, aby Pacia o nim nie zapomniała. Więc się Oli tak znowu nie dziw, że jest przewrażliwiona. Owszem, w pytaniu w zasadzie nie było nic złośliwego. Można było odpowiedzieć na nie spokojnie. Tylko, ze czasem człowiek robi się namiernie podejrzliwy, jak jego śladem kroczy Męda.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
Ależ Pawle...doskolane rozumiem, że Pacia może być rozdrażniona, bo jednak czytam też inne wątki na forum i widzę wszystkie docinki, widzę, że pojawiają się "nowi" użytkownicy, którzy starają się uprzykrzyć życie. Ale nie popadajmy w skrajność i o to proszę. Bo jednak nie można teraz wszystkiego odbierać negatywnie i robić z siebie ofiarę, nawet wtedy gdy nie ma nic na rzeczy( mam nadzieję tylko, że Pkoseła za chwile nie wejdzie i nie powie, że pytał z czystej złośliwości i zawiści Smile ). Mam nadzieję, że dalej nie muszę ciągnąć tematu, bo się rozumiemy? Bo nie chcę sytuacji, że jak ktoś z podpisem pod nickiem "Warszawa" coś napisze, będzie uznawany za wroga Tria albo Paci. Bo ja sie nie poczuwam. I myślę, że nie tylko ja.
Odpowiedz
Przepraszam.
Rzeczywiście już czasami trudno odczytać co jest napisane złośliwie, a co nie.
W spektaklu jest jedna bardzo piękna scena nawiązująca do tragedii, mianowicie...a nie powiem, zobaczcie...ale nie ćwirki będą latały.

Pozdrawiam
-Pacia
"Chude Dziecko"
Odpowiedz
Kiedy konczylem pisac ponizszy post, wezwal mnie szef. Teraz, z powrotem wolny, widze ze PK napisal wlasciwie to samo co ja, moze z ta roznica ze napisal to chyba lepiej ode mnie. Wklejam jednak moja odpowiedz, by zaznaczyc ze ja tez w podobny sposob odbieram obecna sytuacje.

Wiesz Oli, gdyby ktos systematycznie staral sie organizowac na Ciebie nagonke, moze odczuwalbys to inaczej.
Nie czytuje wszystkich postow i nie mam zadnej sprecyzowanej opinii o berseis bo po prostu nie znam czlowieka (niektore jej posty mi sie podobaly, niektore nie). Ale z tego co widzialem to jest tutaj dosc regularnie podszczypywana.
Nie wiem co jest prawda a co nie : czy ma talent czy tylko pochodzenie, czy za duzo papla badz telefonuje podczas wieczorkow towarzyskich, czy nalezy tutaj na forum ustalac czy ma prawo uzywac ojcowskiego nazwiska itd itp. Nie chce mi sie szukac ani sprawdzac reszty zarzutow.
Ale mam wrazenie ze tak sie jakos dziwnie sklada ze obecnie na forum tylko berseis jest rownie systematycznie podsczypywana.
Nie ma co gadac : berseis jest na tym forum zdecydowanie wyrozniana... :/
Dlatego nie dziwie sie kiedy od miesiecy osaczana osoba odruchowo spodziewa sie nowego ataku, ma sklonnosc do automatycznego podnoszenia reki do twarzy ot tak na wszelki wypadek, by znowu nie oberwac.
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
berseis13 napisał(a):Jak miło że nie ma chociażby jednego tematu w którym ktoś by się nie przyczepił, kwestjonując czyjeś intencje, dobrą wolę, inteligencje czy Bóg wie co
Jeżeli w jakikolwiek sposób Ci uchybiłem - przepraszam!
Tylko nie rozumiem skąd ten wniosek...
Paweł Konopacki napisał(a):Przede wszystkim, niektórzy już dość długo tutaj na Forum starają się uprzykrzyć życie Patrycji.
Oli, popatrz trochę na Forum! Łazi ktoś za Tobą krok w krok, slad w ślad i przypier...na każdym kroku?
Nie pomyliłeś mnie z kimś? :/
Odpowiedz
pkosela napisał(a):Jeżeli w jakikolwiek sposób Ci uhybiłem - przepraszam!
Tylko nie rozumiem skąd ten wniosek...
Ja również przepraszam
"Chude Dziecko"
Odpowiedz
pkosela napisał(a):Nie pomyliłeś mnie z kimś?
Nie chodziło mi o Ciebie w tamtym poście.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
berseis13 napisał(a):Przepraszam.
Rzeczywiście już czasami trudno odczytać co jest napisane złośliwie, a co nie.
Dopiero doczytałem...
Nie ma za co Smile A za wyjaśnienia dziękuję i czekam niecierpliwie na spektakl...

[ Dodano: 26 Styczeń 2007, 15:39 ]
Paweł Konopacki napisał(a):Nie chodziło mi o Ciebie w tamtym poście.
Z kontekstu wyszło mi co innego, ale jeśli tak, to nie ma sprawy Smile
Odpowiedz
OLI napisał(a):Widze, że nawet zwykłe pytanie Pkoseły, w którym ja nie widzę ani grama złośliwości jest odbierane jako zamach na majestat.
Ale to nie było tak odebrane przez Pacię, ostatnie zdanie to była tylko dygresją nie skierowana do Pkoseli. Ja to tak zrozumiałem...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Nieporozumienie, myślę, że zostało wyjaśnione. Skupmy się na temacie...
Odpowiedz
Jedna rzecz, o której mi się przypomniało.
We wszystkich gazetach i na stronach internetowych jest napisane, że w spektaklu "Umarli ze Spoon River" gra Piotr Fronczewski.
Otóż PF miał pierwotnie grać w przedstawieniu, ale w końcu nie wystąpił.
Pozdrawiam
[color=#0000FF][i]Gałąź kona najpiękniej,
Bo umiera, gdy pęknie
Pod owoców zwieszonych
Ciężarem.
Mnie zaszkodził łyk godzin,
Ale jak tu być zdrowym?
Wódki miarę czas leje za barem.[/i][/color]
Warto też zauważyć, iż zagrał tam pan Leon Niemczyk(skądinąd jeden z moich ulubionych aktorów)i była to jego ostatnia rola... W sztuce pod jakże wymownym w tym wypadku tytułem. :/
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Warto też zauważyć, iż zagrał tam pan Leon Niemczyk(skądinąd jeden z moich ulubionych aktorów)i była to jego ostatnia rola...
To prawda. A do tego wygłasza tam przejmujący tekst o śmierci. To bardzo poruszające, a Jego rola zyskuje przez to wymiar niemalże metafizyczny. Ja przynajmniej tak to odbieram.

[ Dodano: 29 Styczeń 2007, 11:23 ]
Dodatkowa informacja:
Dzisiaj, o 18.20, przed głównym wydaniem Dziennika TV, w TVP1, będzie wyemitowany jakiś materiał o "Umarłych ze Spoon River", oraz wywiad z panią reżyser Jolantą Ptaszyńską.
Oczywiście o 21.00 spektakl Smile
Pozdrawiam

[ Dodano: 29 Styczeń 2007, 14:42 ]
To ciekawe. W zasadzie czegoś takiego jeszcze nie było, żeby w telegazecie na stronie 122 w aktualnościach (a nie w dziale kultura), była informacja o spektaklu telewizyjnym.
Nawet radio trąbi o tym Big Grin
Bo umiera, gdy pęknie
Pod owoców zwieszonych
Ciężarem.
Ale jak tu być zdrowym?
  • Międzynarodowy Festiwal Twórczości Telewizyjnej Prix Visionica we Wrocławiu (24-29.04):
    <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.prixvisionica.pl/176.html?page:cat=teatr%20telewizji">http://www.prixvisionica.pl/176.html?pa ... 0telewizji</a><!-- m -->

VII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2007” (1-4.06).

Nominacja do nagrody „Rockie” w kategorii „performance programme” – najpoważniejszej obecnie imprezy telewizyjnej Ameryki Północnej: Blanff Word TV (10-13.06)
    Info o festiwalu: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bwtvf.com">http://www.bwtvf.com</a><!-- m -->

Twórcom gratuluję !!
Bo umiera, gdy pęknie
Pod owoców zwieszonych
Ciężarem.
Ale jak tu być zdrowym?
[Obrazek: jerzyna.jpg]
W książce znalazły się takie wiersze jak:
"Nagrobek Jana Himilsbacha"
"Nagrobek Zbigniewa Cybulskiego"
"Burza wiosenna"
oraz wiele innych.
W tomiku znalazły się też utwory, które poeta dedykował swoim przyjaciołom.
Całość zamyka wiersz pt. "O, rzeko", który jest dedykowany Stanisławowi Elsnerowi-Załuskiemu:

O, RZEKO

Staszkowi Elsnerowi-Załuskiemu

Mam mało czasu

Zawsze
jest mało

jeszcze wtedy
kiedy stałem
nad rzeką

Teraz biegnę
Do siebie dziecka
Zatrwożony
-------------------
Stoję na moście
z bliską mi kobietą

Nie bój się
- mówi
Nie kłamiąc
mnie dotyka

Spojrzałem na nią
i poczułem

jak uroda świata
oddala się ode mnie

2004

Tak w ramach ciekawostki Smile
Pozdrawiam
Bo umiera, gdy pęknie
Pod owoców zwieszonych
Ciężarem.
Ale jak tu być zdrowym?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://picasaweb.google.pl/triadapoetica/SEZ#">http://picasaweb.google.pl/triadapoetica/SEZ#</a><!-- m -->
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości