Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Włocławek zaprasza
#1
II Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”- Kołobrzeg 2005


Regulamin włocławskich eliminacji do II Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego “Nadzieja

REGULAMIN

1.II Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 29-30 lipca 2005 r. pod honorowym patronatem Alicji Delgas.
2.Organizatorem eliminacji jest Koło Miłośników Poezji w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej we Włocławku.
Współorganizatorzy: Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury, Teatr Impresaryjny we Włocławku
Eliminacje obejmują swym zasięgiem region kujawsko-pomorski, czyli obszar bydgoski, toruński i włocławski i kierowane są do młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz osób dorosłych, które śpiewają piosenkę poetycką.
Honorowy patronat: Alicja Delgas, Prezydent Miasta Włocławka, Władysław Skrzypek oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Wiesława Tomasiak - Wyszyńska
Patronat medialny: „Gazeta Kujawska”, „Radio W”, TVP Bydgoszcz, Telewizja „Kujawy”
3.Eliminacje odbędą się 28 lutego 2005r. : początek o godz. 10.00.
4.Miejsce eliminacji: Aula III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, Włocławek, ul. Bechiego 1
Zgłoszenie udziału: Aby zgłosić udział w eliminacjach, należy pocztą na adres szkoły (87-800 Włocławek, ul. Bechiego 1) lub pocztą elektroniczną na adres <!-- e --><a href="mailto:lmk@3lmk.com">lmk@3lmk.com</a><!-- e --> przesłać następujące informacje: imię nazwisko, wiek, nazwę i adres szkoły, jeśli uczestnik jest uczniem oraz tytuły dwóch piosenek wraz z nazwiskami ich autorów, wykonywanych przez uczestnika podczas eliminacji. W przypadku ewentualnych pytań dotyczących eliminacji, odpowiedzi udzieli webmaster strony internetowej szkoły, Renata Orlikowska.
Przy przesłaniu danych uczestnika pocztą, należy na kopercie dopisać: II Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”.
Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku 25 lutego 2005r. W szczególnych przypadkach organizatorzy eliminacji uwzględnią zgłoszenie udziału w dniu eliminacji.
5.Eliminacje II Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” mają charakter otwartego przeglądu, którego celem jest:
propagowanie “żywej” muzyki: szeroko rozumianej piosenki poetyckiej i piosenki Jacka Kaczmarskiego,
wyszukiwanie i promocja młodych talentów w dziedzinie muzyki i poezji,
konfrontacja dokonań twórczych.
6.Eliminacje są przeglądem amatorskim, którego uczestnikami mogą być zespoły oraz wykonawcy indywidualni.
7.Wykonawca przygotuje 2 piosenki: 1 piosenkę z repertuaru Jacka Kaczmarskiego oraz 1 piosenkę autorską z kręgu poezji śpiewanej.
8.Do eliminacji dopuszczeni zostaną jedynie wykonawcy z “żywym” akompaniamentem. Nie przewiduje się możliwości stosowania podkładów muzycznych.
9.Preferowane będą utwory własne z poezji śpiewanej.
10.Najlepszym wykonawcom powołane przez Organizatorów Jury przyzna wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.
11.Najlepsi wykonawcy startujący w eliminacjach do II Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego “Nadzieja” zostaną zakwalifikowani na ten festiwal.
12.Organizatorzy, po uzgodnieniu wymagań technicznych, zapewnią wykonawcom odpowiednie warunki oraz środki techniczne do prezentacji utworów.
13.Uczestnicy pokrywają koszty przejazdu i pobytu.
14.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu.
15.Szczegółowych informacji udziela opiekun Koła Miłośników Poezji, Katarzyna Walentynowicz (tel. O601-63-15-08).

16.Wieczorem 28.02.2005r. o g.18.00 w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 13, odbędzie się koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego pt. „Lekcja historii klasycznej”, w wykonaniu poznańskiego zespołu: Przemysława Lembicza, Marcina Żmudy i Piotra Lembicza. Bilety do nabycia w kasie teatru (tel. 0-54 231-47-61).
#2
"Eliminacje obejmują swym zasięgiem region kujawsko-pomorski, czyli obszar bydgoski, toruński i włocławski" czyli z innych regionów się zgłaszać nie można? szkoda Sad
#3
Z tego, co wiem, to podobne eliminacje mają się odbyć w całym kraju, niestety nie wiemy kiedy ani gdzie. Organizator festiwalu ogolnopolskiego nie podal rozkladu wszystkich eliminacji. Wogole nie bardzo wiadomo wedlug jakich zasad maja przebiec te eliminacje, ani kto je ustala. Mam tylko nadzieje, ze uda sie doprowadzic do tego, zeby kazdy chetny mogl sprobowac swych sil i w efekcie dostac sie do Kolobrzegu.
Pozdrawiam.
Tomek
"Ale po co męczyć gamę
Gdy się gra akompaniament..."
#4
Tomek, organizatorem ogólnopolskiego festiwalu jest Alicja Delgas i jej powstająca fundacja. Nie ma jakiegoś "centralnego" rozkładu jazdy eliminacji, bo chodzi o to, aby one inspirowały różne środowiska do działania. I tak na przełomie marca i kwietnia takie eliminacje odbędą się w Warszawie ( organizatorem są studenci UW) i na pewno będą mogli wziąć w nich udział wszyscy chętni ( bez ograniczeń terytorialnych czyli wojewódzkich). Mam nadzieję, że organiztorzy warszawskich eliminacji podadzą znacznie wcześniej szczegóły etc.
Inne eliminacje mają się odbyć w Gdańsku i Szczecinie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby eliminacje odbyły się w innych miastach - w tym przypadku warto skontaktować się z Alicją Delgas. Pozdrawiam.
#5
Dzięki za informację! Przyznam jednak, ze mam pewne obawy, dotyczace tej "spontanicznej" akcji eliminacyjnej. Zreszta to, ze organizacja zajmuje sie Ala, tez jest dla mnie nowa. Jak wiadomo ubiegloroczny festiwal organizowalo srodowisko kolobrzeskie skupione wokol Herbertiady, a Ala jedynie mu patronowala. Byc moze przydalaby sie na ten temat jakas publiczna informacja, chocby ze strony Alicji odnosnie calej tej przedfestiwalowej akcji, zeby uspokoic takich wiecznych marudów, jak ja Smile
Pozdrawiam!
Tomek
"Ale po co męczyć gamę
Gdy się gra akompaniament..."
#6
Tomek, II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" odbędzie się w dniach 29-30 lipca. W pierwszym dniu wystąpią laureaci poszczególnych eliminacji, których będzie oceniać jury pod przewodnictwem Przemka Gintrowskiego. Na koniec wystąpi gośc zaproszony, nie wykluczone, że będzie to Kasia Groniec. W drugim dniu nastąpi ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród, krótkie występy laueratów oraz występy gości zaproszonych. Być może usłyszymy Elę Adamiak, Grzegorza Tomczaka, Jacka Kleyffa, Andrzeja Garnczarka i innych.
To tak po krótce.
Owszem , pierwszą edycję "Nadziei" organizowało kołobrzeskie środowisko herbertowskie,dając impuls do działania, ale teraz, na mocy pewnych ustaleń całość przejmuje fundacja Ali Dalgas, i ona to będzie organizować. Mysle, że niebawem pojawią się w tej kwestii odpowiednie "prasowe"komunikaty Smile
Pozdrawiam szlachetnego marudę. Smile
#7
Inaczej mówiąć w Festiwalu wezmą być może udział: Kasia, Ela, Przemek, Jędrek, Jacek, Grześ oraz inni koledzy i dobrzy znajomi Priama!
Coś mi to przypomina! Taka fraternizacja i obnoszenie się z koleżeńskimi układami było charakterystyczne dla słynnej "grupy trzymającej władzę" w której Krzyś i Leszek dzwonili do Oli, Ola pisała mail do Basi a Basia wszystko referowała Preziowi Smile
Pragnę przy tym zauważyć, że Alicja Delgas stała się dobrą znajomą Priama w ciągu dwóch godzin. O 12 była jeszcze Alicją ale o 14 już jest Alą. Smile

całuski!
Olaff22
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
#8
Cmok cmok.
M.
#9
Czy ktoś z was się na to wybiera?
#10
olaff22 napisał(a):Inaczej mówiąć w Festiwalu wezmą być może udział: Kasia, Ela, Przemek, Jędrek, Jacek, Grześ oraz inni koledzy i dobrzy znajomi Priama!
A co takiego nagannego jest w tym, że ktoś używa zdrobnień imion ?? ja jakoś nie odbieram tego jako obnoszenie się ze znajomościami. To taki sposób pisania i tyle, nie mam nic przeciwko temu. I nie uważam też że Priam jest dobrym znajomym tych osób, po prostu tak napisał i nikogo chyba tym nie obraził.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#11
a w kwestii kolejnych eliminacji ciiisza... Smile może ktoś już coś wie Smile
"Nic tak nie obnaża słabych punktów poety jak wiersz klasyczny i właśnie dlatego tak powszechnie się od niego stroni."
(Josif Brodski)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości