Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Scena to dziwna... 1980 - 2001" - nowy box
pkosela napisał(a):Według mnie 50 zł/płytę dvd w polskich warunkach, to po prostu drogo
To jest pojęcie względne. Jeśli wziąć pod uwagę to, że zarobki w Polsce są 3-4 razy mniejsze niż w Holandii czy Niemczech, a ceny płyt czy samochodów takie same (a bywa, że w Polsce i wyższe), to oczywiście jest drogo. Jeśli zaś wziąć pod uwagę ceny płyt DVD w Polsce, to już nie - bo z jednej strony stare polskie seriale można kupić tanio, ale już płyta z filmem w tzw. cenie A czy z operą kosztuje 100-150 złotych.
Poza tym w ogóle rozważanie cen w kategoriach ceny "za płytę" jest kompletnie bez sensu, bo kupujemy nie kawałek plastiku, a to co jest na nim nagrane. Przez to, że w Polsce ciągle myśli się kategoriami "za płytę" producenci nie tłoczą płyt dwuwarstwowych, bo dla klienta drugorzędne jest co tam jest nagrane i czy są to dwie czy cztery godziny. Ważne ile kosztuje sztuka. Paranoja.
Odpowiedz
Luter napisał(a):To jest pojęcie względne
Zgadza się. Zawsze będzie to subiektywna ocena m.in. na podstawie własnych zdolności finansowych.
Luter napisał(a):płyta z filmem w tzw. cenie A czy z operą kosztuje 100-150 złotych.
Czyżby "cena A", była ceną nowości, która to cena po kilku miesiącach spada o połowę?. A co do opery, to czy piszesz o operze nagranej w Polsce, przez polskich artystów i wydanej w kraju, na krajowy rynek?
Luter napisał(a):Poza tym w ogóle rozważanie cen w kategoriach ceny "za płytę" jest kompletnie bez sensu, bo kupujemy nie kawałek plastiku, a to co jest na nim nagrane.
W pewnym stopniu masz rację. Ale tak się składa, że na krążku zamieszcza się pewną całość, więc myślę, że taki podział jest naturalny. Cena ~250 zł, jako jednorazowy wydatek brzmi jeszcze groźniej...
Luter napisał(a):Przez to, że w Polsce ciągle myśli się kategoriami "za płytę" producenci nie tłoczą płyt dwuwarstwowych
Jak najbardziej tłoczą. Czasami nawet w wydaniach "gazetowych". Poza tym, z tych, które mam i przychodzą mi do głowy, jako przykłady: Kabaret Potem, Banaszak, Osiecka...
Luter napisał(a):dla klienta drugorzędne jest co tam jest nagrane i czy są to dwie czy cztery godziny. Ważne ile kosztuje sztuka.
Krzywdzące uogólnienie.

A wracając do zawartości boxu:
Czy wiadomo coś na temat dodatkowych treści zawartych na dvd (komentarze, zdjęcia, napisy)?
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
Dla statystyk: dla mnie stanowczo za drogo...
(uprzedzając ewentualne wątpliwości: pojedynczych płyt = rozłożenie kosztów sumarycznie większych - nie kupiłbym tym bardziej)

Pozdrawiam
Z.
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Drogo - nie drogo, dla mnie to bezcenne i warte kupienia.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
pkosela napisał(a):A swoją drogą: zaglądanie do kieszeni kogolwiek jest chyba niestosowne
Oczywiście, że tak! Ważne jest to, że wydawnictwu udało się porozumieć ze spadkobiercami. Na jakich warunkach - to już sprawa między zainteresowanymi stronami.
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Dla statystyk: dla mnie stanowczo za drogo...
Z.
Również dla statystyk - dla mnie też.
Bo źródło wciąż bije...
Odpowiedz
Uwazam za dosc zabawne (choc moze nalezaloby uzyc jakis inny przymiotnik ?) ze proponuja cene promocyjna choc jeszcze nie podano dokladnego spisu tresci. Na razie wyglada to na : kot w worku, ale promocyjny. Tongue

Trudno wiec sie wypowiadac, ustalac czy "odwalone na kolanie" czy nie, etc. Ciekawe co tam jest a czego nie ma. Przypuszczam ze jakosc bedzie lepsza niz w przypadku tych filmikow z youtube i innych dalymotion. I to juz jest duzy plus.
Fakt ze pojawi sie "Kredka Kramsztyka" jest plusem jeszcze wiekszym.
Ale tez : slyszalem o nagraniach dla telewizji australijskiej, wiem ze conajmniej jeden koncert w Hicago byl sfilmowany (i to calkiem niezle, bo tam bylo trzech kamerzystow), wiem ze JK byl kilkakrotnie filmowany przez telewizje francuska, takze poczas koncertow. Przypuszczam ze tych nagran na tych plytkach nie ma. Ale moze kiedys zostana odzyskane.

Dla statystyk: tytul boksu wydaje mi sie... dziwny. Tez uwazam ze "Ze sceny" lepiej by pasowal.
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Producent wie co to marketing i dawkowanie informacji. Dzięki temu o boksie będzie mówiło się dłużej, podgrzewało atmosferę, itp, itd...
Na razie wiemy, że się ukaże, jak słusznie zauważył Thomas - nie bardzo wiemy co, a nawet, że będzie okładka!
O, taka:

[Obrazek: a_1385.jpg]
Odpowiedz
Dla statystyk: okładka mi odpowiada Smile.
Odpowiedz
Karol napisał(a):Dla statystyk: okładka mi odpowiada Smile.
Dla statystyk: mnie też Wink
Nic we mnie, prócz do świata żalu dziecięcego,
Tu nikt nie widzi, więc się wstydzić nie mam czego!
Odpowiedz
Mimo tych wszystkich narzekań cieszę się, że pojawia się nowe wydawnictwo. Będę mógł moje kasety VHS schować głęboko. Big Grin
Odpowiedz
Dvd 1: Rarytasy. (117 Minut)

Utwór Obława (1980r)
Cztery Utwory Z Programu Ciąg Dalszy Nastąpi (1981r):
Somosierra
Bal U Pana Boga
Rzeź Niewiniątek
Powrót
Utwór Epitafium Dla Włodzimierza Wysockiego (opole 81)

Koncert Z Paryża U Księży Pallotynów (1988r)
Tradycja
Starość Owidiusza
Ostatnie Dni Norwida
Witkacy Do Kraju Wraca
Ballada Wrześniowa
Katyń
Czołg
Barykada
Jałta
Opowieść Pewnego Emigranta
Nasza Klasa
Rozbite Oddziały
Rehabilitacja Komunistów
Zmartwychwstanie Mandelsztama
Widzenie
Ofiara
Rublow
Powrót Sentymentalnej Panny S.
Limeryki O Narodach

Trzy Piosenki Z Programu Tele Rinn
Kasandra
Wróżba
Nadzieja Śmiełowska

Kaczmarski (fragment Koncertu Trzech Jacków)
Warchoł
Kara Barabasza
Epitafium Dla Włodzimierza Wysockiego

Utwór Polonez Biesiadny (z Programu Dwie Sarmacje)

Dvd 2: Live 90. (116 Minut)

Live 90 (koncert Z Krakowa).
Zapowiedź
Litania
Przejście Polaków Przez Morze Czerwone
Encore
Głupi Jasio
Pan Kmicic
Epitafium Dla Brunona Jasieńskiego
Obława I
Obława Ii
Obława Iii
Mury
Zbroja
Źródło
Epitafium Dla Wysockiego
Konfesjonał
Bonus: Kaczmarski W Sali Kongresowej.

Dvd 3: Wojna Postu Z Karnawałem (117 Minut)

Wojna Postu Z Karnawałem.
Antylitania Na Czasy Przejściowe
Kuglarze
Wojna Postu Z Karnawałem
Poranek
Astrolog
Bankierzy
Syn Marnotrawny
Cromwell
Bajka Średniowiecza
Szulerzy
Ja
Portret Zbiorowy W Zabytkowym Wnętrzu
Marcin Luter
Włóczędzy
Pejzaż Zimowy
Koniec Wojny 30-letniej
Siedem Grzechów Głównych
Rozmowa
Kantyczka Z Lotu Ptaka

Bonus 1: 4 Brakujące Piosenki Z Programu Wojna Postu Z Karnawałem.
Epitafium Dla Sowizdrzała
Portret Zbiorowy We Wnętrzu Dom Opieki
Jan Kochanowski
Zbigniewowi Herbertowi

Bonus 2: Sarmatia (jedna Część Programu Tv)
Na Starej Mapie Krajobraz Utopijny
Dobre Rady Pana Ojca
Pana Rejowe Gadanie
Z Pasa Słuckiego Pożytek
Czary Skuteczne Na Swary Odwieczne
Według Gombrowicza Narodu Obrażanie

Dvd 4: Szukamy Stajenki (116 Minut)

Powrót Bardów
Wigilia Na Syberii
Posiłek
Arka Noego
Bajka Średniowieczna
Bajka O Głupim Jasiu
Lalka Czyli Polski Pozytywizm

Szukamy Stajenki
W Deszczu Gwiazd
Scena To Dziwna
Jak Długo Grać Będą
Tyle Złota I Purpury
Kolęda Barokowa
Zrodził Się Dzieciaczek
Nie Widzą, Nie Wiedzą
Odmiennych Mową, Wiarą, Obyczajem
Nad Uśpioną Galileą
Kolęda Ludowa
Kołysanka
Ilu Nas W Ciszy
W Kołysce Ziemi Obiecanej

Bonus: Utwór Kredka Kramsztyka

Dvd 5: Dwie Skały (120 Minut)

Recital Z Festiwalu Śpiewajmy Poezję (olsztyn 97)
Nasz Klasa 92
Kwestia Odwagi
Wyschnięte Strumienie
Pożegnanie Okudżawy
Między Nami
Niech
Obława

Dwie Skały (koncert)
Wakacyjna Przypowieść Z Metafizycznym Morałem
Dwie Skały
Sąd Nad Goyą
Romantyczność (do Sztambucha)
Czerwcowy Wicher Przy Kominku
Śniadanie Z Bogiem
Tren Spadkobierców
Powtórka Z Odysei
Kraków, 37. Fsp
Legenda O Miłości
Przypowieść Na Własne 44. Urodziny

Wieczór Trzech Bardów
Krajobraz Po Uczcie
Dylemat
Powrót Syna Marnotrawnego
Wiosna 1905
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Dzięki Thomasie, ten spis niektórym ułatwi decyzję! Smile
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
Wielka szkoda, że "Dwie sarmacje" wykastrowane. Po cichu liczyłem, że nareszcie poznamy całość.
Odpowiedz
A ja po cichu mialem nadzieje ze znajde pelna wersje zapisu "wieczoru piosenki patriotycznej" u Pallotynow... Bo ten koncert trwal dluzej niz godzine, zaczynal sie od "Litanii" a nie od "Tradycji" i bylo tam wiecej piosenek, np "List z Moskwy" oraz moje ulubione "Przeczucie"... ;( . To by ci byly rarytasy. Pewnie przepadly :o.
Przeczytalem ze boks zawiera "najważniejsze nagrania z całej kariery Jacka Kaczmarskiego". Mam wrazenie ze pewna czesc to raczej te "najbardziej dostepne". Ale ciesze sie z perelek.
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
thomas.neverny napisał(a):A ja po cichu mialem nadzieje ze znajde pelna wersje zapisu "wieczoru piosenki patriotycznej" u Pallotynow..
Ja tez. I tez miałam nadzieje na Przeczucie.I na rożne wersje Ofiary.No ale jest Kredka Kramsztyka. Ciesze się ze wszystkiego co wyjdzie.Tylko okładka -mnie się nie podoba -nie współgra z tytułem. Coz, nie da się wszystkim dogodzić. Kupie na pewno.

pozdrowienia
e.
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):No ale jest Kredka Kramsztyka.
Jest. I dobrze, że jest, bo to rzecz bardzo cenna i ciekawa. Aczkolwiek zupełnie nie rozumiem, czemu jest w części zatytułowanej "Szukamy stajenki" zamiast np. w "Rarytasach". Zdecydowanie "Kredka" ma niewiele wspólnego z pastorałkami za to sporo z rarytasami.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
No dziwnie to wyszło... Będę przewijać.I tak raczej w komplecie nie będę tego oglądać - a tak jak dziś- z Baleysem w reku, pod kocem i parę ulubionych Kaczmarow.

Pozdrawiam
e.
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):Tylko okładka -mnie się nie podoba -nie współgra z tytułem.
Szczerze powiedziawszy, cały ten zestaw mógłby być w szarym zwy pudełku i nazywać się choćby i 'Pocałujcie mnie w dupę'. Najważniejsze, że są te nagrania. Rzecz niezwykle cenna, zwłaszcza, że twórczość Jacka, w przeciwieństwie do wielu innych artystów, tak późno doczekała się DVD. To samo odnosi się tytułu. Jakie to ma znaczenie jak nazwano składankę? Pamiętam, że kiedy w 1991 roku, dowiedziałem się, że jesienią odbędą się koncerty złożone w większości z trzech wspólnych z Trio programów, przede wszystkim nie posiadałem się z radości, że będę mógł to zobaczyć i usłyszeć na własne oczy i uszy, pomimo że tytuł wydał mi się wówczas nieco dziwaczny.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
No cóż, wypada mi się tylko z Toba zgodzić.

ela
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):
Elzbieta napisał(a):Tylko okładka -mnie się nie podoba -nie współgra z tytułem.
Szczerze powiedziawszy, cały ten zestaw mógłby być w szarym zwy pudełku i nazywać się choćby i 'Pocałujcie mnie w dupę'. Najważniejsze, że są te nagrania.

Podoba mi się takie podejście.
Dla statystyk: uważam, że okładka jest fatalna i - tak jak pisze Elżbieta - w żaden sposób nie współgra z tytułem.
[size=85]"Z bólem głowy dla Ciebie i Wódki
z przeziębionym sercem i katarem wiary
nieufny i nieznany
strofowany
i czerwony
jak Ty."[/size]
Odpowiedz
Oczywiscie ze moglo sie - teoretycznie rzecz biorac - nazywac "Pocalujcie mnie w dupe". Choc... nie do konca, bo to Tuwim a nie Kaczmarski napisal taka poezyjke...

Najwazniejsze jest to ze w koncu bedzie jakies oficjalne i jakosciowo znosne wydanie. Miejmy nadzieje ze pojawia sie kolejne. W miedzyczasie po prostu sobie dyskutujemy, porownujemy odczucia i wrazenia.

No to dorzuce "do statystyk" : mnie okladka ogolnie pasuje, choc wolalbym zeby zdjecia byly w porzadku chronologicznym, z lewej na prawo, tak jak te dwie daty. Ale jestem tez swiadom ze jest to tylko moje subiektywne odczucie i ze wszystkim gustom, guslom i guscikom dogodzic niepodobna Smile

PS: A "Kredka Kramsztyka" jest porazajaca, moim zdaniem. I byc moze chociazby dlatego kupie.
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
thomas.neverny napisał(a):Oczywiscie ze moglo sie - teoretycznie rzecz biorac - nazywac "Pocalujcie mnie w dupe". Choc... nie do konca, bo to Tuwim a nie Kaczmarski napisal taka poezyjke...

Dobrze, to w takim razie 'Ja pierdolę'.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Tak jest ! :rotfl:
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Dobrze, to w takim razie 'Ja pierdolę'
quote="thomas.neverny"]Tak jest ! :rotfl:[/quote]
Oczywiście! :lol:

e
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):
Kuba Mędrzycki napisał(a):Dobrze, to w takim razie 'Ja pierdolę'.
thomas.neverny napisał(a):Tak jest ! :rotfl:
Oczywiście! :lol:
e
A jak to by się sprzedawało!!!
[size=85]"Z bólem głowy dla Ciebie i Wódki
z przeziębionym sercem i katarem wiary
nieufny i nieznany
strofowany
i czerwony
jak Ty."[/size]
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):
Elzbieta napisał(a):No ale jest Kredka Kramsztyka.
Jest. I dobrze, że jest, bo to rzecz bardzo cenna i ciekawa. Aczkolwiek zupełnie nie rozumiem, czemu jest w części zatytułowanej "Szukamy stajenki" zamiast np. w "Rarytasach". Zdecydowanie "Kredka" ma niewiele wspólnego z pastorałkami za to sporo z rarytasami.
Oprócz kryteriów chronologicznego, tematycznego etc istnieje jeszcze kryterium pojemności płyt. Materiał trzeba było rozmieścić na pięciu płytach, z których każda ma pojemność 120 minut. Wszystkie płyty są upakowane po brzegi. Nie było możliwości dowolnego podziału nagrań.
Podane wyżej tytuły płyt są robocze. Ostatecznie pierwsza płyta będzie nosiła inny tytuł.
Odpowiedz
Luter napisał(a):Materiał trzeba było rozmieścić na pięciu płytach, z których każda ma pojemność 120 minut. Wszystkie płyty są upakowane po brzegi. Nie było możliwości dowolnego podziału nagrań.
Czemu więc nie wykorzystano płyt dvd9? Większa pojemność płyty - łatwiejsze rozmieszczenie nagrań.
Być może wtedy udało by się także zmieścić np. "Dwie sarmacje" w całości...
Odpowiedz
thomas.neverny napisał(a):Tez uwazam ze "Ze sceny" lepiej by pasowal.
Owszem - do momentu, kiedy klikniesz opcję "wyszukaj" w tytułach piosenek zawartych w boksie.
[size=75][i]Ciągle mam czarny palec od pisania
I w oczach ciągle coś na kształt płomyka
Poetycznego...stąd mię częsciej wita
Poetą - ten, co widzi, niż co czyta.[/i][/size]
Odpowiedz
Luter napisał(a):Nie było możliwości dowolnego podziału nagrań.
No, ale nikt nie mówi o dowolnym rozmieszczaniu nagrań, tylko o jakimś możliwie spójnym rozmieszczeniu nagrań
Czy np, w ramach tego zestawu:
Cytat: Powrót Bardów
Wigilia Na Syberii
Posiłek
Arka Noego
Bajka Średniowieczna
Bajka O Głupim Jasiu
Lalka Czyli Polski Pozytywizm

Bonus 2: Sarmatia (jedna Część Programu Tv)
Na Starej Mapie Krajobraz Utopijny
Dobre Rady Pana Ojca
Pana Rejowe Gadanie
Z Pasa Słuckiego Pożytek
Czary Skuteczne Na Swary Odwieczne
Według Gombrowicza Narodu Obrażanie

Bonus: Utwór Kredka Kramsztyka
nie dało się uporządkować programów wg reguły chronologicznej (chyba trzeciej w kolejności, jak patrzę, po regule jakości materiałów i pojemności płyt)?
O ile bowiem się orinetuję, chronologiczna kolejność audycji jest taka, że najpierw był "Powrót bardów", potem "Kredka", potem "Sarmatia"

Płyta DVD3 trwa 117 min, płyta DVD4 116. Każda ma zatem co najmniej 3 min zapasu, czyli tyle, ile trwa jedna przeciętna piosenka.
Nie pamiętam w tej chwili, ile dokładnie trwa "Powrót bardów" i "Sarmatia", ale pamiętam, że długości
obu programów są zbliżone - około 20 min. Gdyby "Sarmatię" dać do płyty DVD 4 "Szukamy stajenki" a "Powrót bardów" - do płyty "DVD3" "Wojna postu" - zachowana zostałaby jaka taka spójnośc chronologiczna.
I teraz, w ramach płyty DVD3, przy uwzględnieniu powyższych zmian, w kolejności najpierw powinien być "Powrót bardów", potem "Wojna postu".
I nie tylko chodzi o to, ze te programy telewizyjne były w takiej kolejności realizowane, ale także o to, ze w "Powrocie bardów" JK zapowiada "Wojnę postu". Następująca po "Powrocie" "Wojna" była by wówczas oczywistością.
Co zaś się tyczy "Kredki" (długość coś około 10 min?) - powinna być na płycie pierwszej z tzw. rarytasami, nawet kosztem wywalenia "Tele Rinn" czy "Trzech Jacków". Oba programy są w sumie nie aż tak bardzo wartościowe
z kaczmarologicznego punktu widzenia, a już na pewno nie są - w przeciwieństwie do "Kredki" - jakimś szczególnym rarytasem.
Zastrzegam, ze nie bagatelizuję argumentu pojemności płyt. Zastrzegam też, że nie znam dokładnych długości programów (co do minuty). Jednak rząd wartości pamiętam i tak sobie myślę, że można było te materiały inaczej, bardziej spójnie, rozmieścić.
MaryShelley napisał(a):Owszem - do momentu, kiedy klikniesz opcję "wyszukaj" w tytułach piosenek zawartych w boksie.
Znaczy, chodzi Ci o to, ze piosenki "Ze sceny" nie ma w tym boksie więc jej tytuł nie powinien być tytułem wydawnictwa? Wg. mnie to argument totalnie absurdalny.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz