Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmichy chichy u Wojewódzkiego
Zbigniew napisał(a):
Zbrozło napisał(a):A jak się rozpoznaje ludzi, którzy nie są patriotami
Mają biało-czerwoną srajtaśmę.
Tak jak wierzący tatuaże Maryi na ramieniu. Pogratulować dowcipu.
Myślę, że posiadający "biało-czerwoną srajtaśmę", tudzież nie posiadający żadnych symboli narodowych przy bądź na sobie, nie epatujący i sztucznie nie zajmujący "problemami narodowymi" na każdym kroku, nie emocjonującymi się jakimiś durnymi wybrykami Wojewódzkiego, mogą być niejednokrotnie większymi patriotami niż ci wymienieni. Nie wiem jak ich rozpoznać, poza zwykłą rozmową i wymianą poglądów (i najlepiej potwierdzanie tego czynami), bo nie sądzę, by nosili na sobie jakiś specjalny emblemat, czy koszulkę "Kocham Polskę". Ale mogę się mylić.
"Pochlebcy nie najszczytniejszych gustów - starzy kuglarze."
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.flagrantis.pl">www.flagrantis.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz
kłapo napisał(a):Tak jak wierzący tatuaże Maryi na ramieniu. Pogratulować dowcipu.
Nie rozumiem Smile
Odpowiedziałem w ten sposób, bo pytanie Zbrozła było dziwne. Patriotą nie jestem, a białoczerwonej srajtaśmy nie mam. Tak gwoli wyjaśnień.
Odpowiedz
Zbigniew napisał(a):
kłapo napisał(a):Tak jak wierzący tatuaże Maryi na ramieniu. Pogratulować dowcipu.
Nie rozumiem Smile
Toteż postaram się wyjaśnić, na ile to możliwe Smile
Czytając tego posta, nie miałam zbyt wielu możliwości dowiedzenia się po co/dlaczego go napisałeś. Dziękuję więc za wyjaśnienie.
Mnie pytanie Zbrozła (i twoja odpowiedź - bez wyjaśnień) też "dziwnymi" się wydały. Po pierwsze primo - jak już pisałam, nie sądzę by był jakiś prosty, schematyczny, "emblematowy" sposób na "rozpoznanie patrioty". Po drugie primo - czy miałby "biało-czerwoną srajtaśmę", czy jakiś "szlachetniejszy" symbol, nie wiele by to mówiło o jego faktycznym patriotyzmie. (tak jak krzyżyk na szyi, regularne stawianie się w kościele czy tatuaż Maryi na ramieniu nie powie wiele o wierze osobnika noszącego takie "insygnia").
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.flagrantis.pl">www.flagrantis.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz
W pytaniu Zbrozły chodziło nie o ptriotów, a o nie-patriotów.
Odpowiedz
Ja to wiem, przecież to nie-patrioci podcierają się barwami narodowym.
Odpowiedz
Racja. Spojrzałam najpierw na odpowiedź Zbigniewa i przeoczyłam "nie". Mój błąd i przepraszam.
Aczkolwiek tak czy siak podtrzymuje, co napisałam Smile Niezależnie już, od pytania Zbrozły.
Zresztą na "nie-patriotów" była by podobna odpowiedź - że poprzez rozmowę, wymianę poglądów, obserwowanie czynów. Raczkowski włożył flagę w psią kupę, w ramach - jak określił - "metafory", nikt mu nie zadał pytania odnośnie patriotyzmu, "deptania" symboli, bo raczej nie to miał na celu (wykonując ów gest i organizując uprzednio happening).
Odpowiedz
Mnie dziwi jedno. Po tym programie Wojewódzkiego odezwało się strasznie dużo głosów oburzonych takim postępowanie. Patrioci krzyknęli gromkim głosem. Ale jak młode pokolenie lepiej pisze po angielsku niż po polsku to jakoś nikogo nie bulwersuje. Jak młodzi nie znają literatury polskiej , polskiej historii , o ortografii nie wspominając to jakoś patrioci nie krzyczą.
A może to tylko mnie się wydaje, że to podstawy ?
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
Jaśko napisał(a):Mam wrażenie, że nie wszystko jest w takim programie spontaniczne, zwlaszcza, ze kupa juz lezala na stole
Oczywiście. Jestem przekonany, że to wszystko było w jakiś stopniu zaplanowane. Tylko po tym co zobaczyłem jestem bardzo daleki od podniecania się, jak to Wojewódzki nie przegiął.
Zresztą zawsze uważałem się za w miarę przyzwoitego obywatela, a nie czuję się obrażony.

Swoją drogą - Przemek tak bardzo rozwodzi się nad zawartością barwy w barwie, a nikomu nie przyszło do głowy, by pomyśleć czy kupa jest naprawdę zbudowana z kupy Wink
Odpowiedz
tmach napisał(a):nie dziwi jedno. Po tym programie Wojewódzkiego odezwało się strasznie dużo głosów oburzonych takim postępowanie. Patrioci krzyknęli gromkim głosem. Ale jak młode pokolenie lepiej pisze po angielsku niż po polsku to jakoś nikogo nie bulwersuje. Jak młodzi nie znają literatury polskiej , polskiej historii , o ortografii nie wspominając to jakoś patrioci nie krzyczą.
Ale co niby mają zrobić ludzie którym sie to nie podoba?
Chyba tylko żądać odwołania MEN.
[size=85]My chcemy Boga w rodzin kole,
W troskach rodziców, dziatek snach.
My chcemy Boga w książce, w szkole,
W godzinach wytchnień, w pracy dniach.
[/size]
[b]"Poza Kościołem NIE MA zbawienia"[/b]
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):Ale co niby mają zrobić ludzie którym sie to nie podoba?
Chyba tylko żądać odwołania MEN.
A dlaczego? To MEN lub podległa mu szkoła nie pilnuje, żeby dziecko czytało, nie czyta mu, nie sprawdza, czy odrobiło lekcje, nie rozmawia poprawną polszczyzną? To MEN przekazuje wartości, że liczy się kasa, a ten nauczyciel od historii to głupi nieudacznik i, synuś, nie przejmuj się nim, ta historia to same pierdoły?
Ludziom się wydaje, że szkoła/nauczyciel to rodzice zastępczy.
Odpowiedz
To nie MEN jest winny jeno sami rodzice, dopuszczający (moim zdaniem oczywiście) do oglądania takich pierdół jak program KW przez dzieci. Nic dziwnego, że dzieciom "z polskim jest niełatwo", gdy oglądają już w wieku 7 lat taki serial jak "Włatcy Móch" (Simon, nie bij).
Dzisiaj dzieci i młodzież (do której się zaliczam) wolą zamiast czytać Leśmiana wejść sobie na fotkę, albo naszą klasę.

[ Dodano: 3 Maj 2008, 19:19 ]
Karol, nie zrozumiałem za bardzo - kto jest winny obecnej sytuacji: MEN czy rodzice ?
[/size]
Odpowiedz
Mnie to nie rusza. Nie śmieszy ani nie oburza. Nie oburza nie dlatego, że nie szanuję polskiej flagi. Raczkowski zrobił tę akcję już jakiś czas temu, nie potrzebował do tego Wojewódzkiego, a jego celem nie było obrażanie flagi, tylko ludzi nie sprzątających po psach. I od kiedy codziennie jestem w Katowicach sama mam ochotę jakąś manifestację zrobić...
Wojewódzki odgrzał dawną sprawę a ludzie się znowu emocjonują. Smile
"Radio to cudowny wynalazek! Jeden ruch ręki i ... nic nie słychać." :)
Odpowiedz
Kazia:) napisał(a):Jego celem nie było obrażanie flagi, tylko ludzi nie sprzątających po psach.
Lepiej by było gdyby na swoich rysuneczkach narysował tabliczkę wbitą w kupę z napisem:

Sprzątnij mnie ch**u
[/size]
Odpowiedz
Ja z kolei odnoszę inne wrażenie, niż tmach. Dostrzegam, że w kręgach patriotycznych przywiązuje się dużą wage do znajomosci języka, historii, do wychowania. Ale zapewne czytamy różne gazety. Wink
Odpowiedz
A ja z kolei czytam GW i jestem patriotą Smile)
[/size]
Odpowiedz
Ja też czytam GW Tongue i Przekrój Tongue

A co do rysuneczku, to zrobił taki z gównem i flagą właśnie. I jakiś zameczek jeszcze tam chyba był. Ale nie mam go pod ręką by zaprezentować Wink
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):Sprzątnij mnie ch**u
Dość tych zabaw ze znacznikiem!
Zbrozło napisał(a):kto jest winny obecnej sytuacji: MEN czy rodzice ?
Rodzice?
Zbrozło napisał(a):"z polskim jest niełatwo"
Tongue
Odpowiedz
Kazia:) napisał(a):Przekrój Tongue
W przekroju są świetne Krzyżówki i rebusy Smile
Alek napisał(a):Rodzice?
Brawo! Dobra Odpowiedź!
Kazia:) napisał(a):A co do rysuneczku, to zrobił taki z gównem i flagą właśnie. I jakiś zameczek jeszcze tam chyba był. Ale nie mam go pod ręką by zaprezentować Wink
Nawet w googlach nie ma tego rysuneczku !
[/size]
Odpowiedz
Ale był w Przekroju Wink
Odpowiedz
Kazia:) napisał(a):Ale był w Przekroju Wink
i to mnie właśnie wkurza. Taka 'porządna gazeta'...
[/size]
Odpowiedz
Jaśko napisał(a):Ale zapewne czytamy różne gazety. Wink
Ja, oprócz gazet, pasjami czytam komentarze i inne fora Smile Zboczenie takie. Wink
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
Kazia:) napisał(a):jego celem nie było obrażanie flagi, tylko ludzi nie sprzątających po psach
kłapo napisał(a):ani prowadzący ani goście nie wspomnieli o chęci obrażania symboli narodowych i tych chęci ja się nie doszukałam
Nie wiem, jaki był jego zamiar, ale nie chcecie chyba powiedzieć, że nie zakładał, że ludzie mogą sie poczuć urażeni? Być może celem było zwrócenie uwagi na problem kup, ale celem było też wywołanie oburzenia wśród odbiorców, i w ten sposób zwrócenie uwagi na całą akcję. Jedno nie wyklucza drugiego, a nawet jedno wynika z drugiego.

Ale ponieważ uwazacie, że wiecie, o co Raczkowskiemu chodziło, to może wyjasnicie, dlaczego konieczne było akurat wkładanie polskiej flagi w kupę? I dlaczego akurat przy takim podkładzie muzycznym?
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):Nic dziwnego, że dzieciom "z polskim jest niełatwo", gdy oglądają już w wieku 7 lat taki serial jak "Włatcy Móch" (Simon, nie bij).
Bo to nie jest wcale serial dla dzieci.
Odpowiedz
Simon napisał(a):Bo to nie jest wcale serial dla dzieci.
I tu jest pokazana 'odpowiedzialność' rodziców pozwalających oglądać takie seriale dzieciom.
[/size]
Odpowiedz
Kazia:) napisał(a):A co do rysuneczku, to zrobił taki z gównem i flagą właśnie. I jakiś zameczek jeszcze tam chyba był.
Z żadnym zameczkiem...
[Obrazek: raczkowski_2.jpg]

A ja się przyznam, że mnie to śmieszy. Nawet bardzo!
śni inny byt jurajski gad
Odpowiedz
Jaśko napisał(a):Być może celem było zwrócenie uwagi na problem kup, ale celem było też wywołanie oburzenia wśród odbiorców, i w ten sposób zwrócenie uwagi na całą akcję. Jedno nie wyklucza drugiego, a nawet jedno wynika z drugiego.
Przyznaję, że mnie osobiście bardziej oburzają właśnie zanieczyszczone psimi odchodami chodniki, trawniki i inne takie miejsca, niż wkładanie flagi w tzw. kupę, co jest dla mnie protestem przeciw takiej sytuacji. Luźne skojarzenie: "Polska kupą stoi".
Doprawdy, czasem trudno się poruszać, żeby w coś nie wdepnąć.
Pytanie, co bardziej patriotyczne: oburzenie na taki gest, jak u KW, czy właśnie zwracanie uwagi - fakt, dobitne - na istniejącą rzeczywistość?
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
Co to w ogóle była za muzyka? Wcześniej, jak czytałam Wasze oburzenie, myślałam, że np. zagrali Mazurka Dąbrowskiego albo co... a tu się okazuje, że niekoniecznie Smile
Sama akcja - nie wiem, jaki miała sens. Była obrzydliwa. Wizualnie. Ale czy od razu trzeba za to karać? Powiedzmy szczerze - ile osób mogło to obejrzeć Smile)?
[b][size=85]Dziś gra się słońcem football-match ogromny!
Bóg strzela gole - po ludzku, wspaniale!
Dziś skok na ziemię z nieba karkołomny,
Cesarskie cięcie i salto mortale![/size][/b]
Odpowiedz
stepniarz napisał(a):nasuwa się pytanie o kontekst sytuacyjny, który rzuciłby nieco światła na sam fakt.
No właśnie rzecz w tym, że liczy się sam fakt, niezależnie od kontekstu. Ktoś zrobił coś złego i tyle. Wsadzenie flagi w gówno jest profanacją flagi. Zestawienie ekstrementu, odchodu, sraki, stolca z barwami narodowymi i symbolem Państwa - na tym polega niewłaściwość czynu.
gosiafar napisał(a):Przyznaję, że mnie osobiście bardziej oburzają właśnie zanieczyszczone psimi odchodami chodniki, trawniki i inne takie miejsca, niż wkładanie flagi w tzw. kupę, co jest dla mnie protestem przeciw takiej sytuacji. Luźne skojarzenie: "Polska kupą stoi".
Doprawdy, czasem trudno się poruszać, żeby w coś nie wdepnąć.
A mnie znów oburza fakt, że co roku płacę podatek za psa, który ma być przeznaczony między innymi na sprzątanie miasta z psiego gówna. Płacę tak samo, jak płaci kilka tysięcy ludzi w mojej aglomeracji. Płacę i jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktokolwiek gówna sprzątał.
Mój pies - Panie wybaczą - sra, a ja za to płacę, żeby po nim posprzątano. Mój pies - Panie wybaczą - wali uczciwy stolec na trawniku pod blokiem i ja się pytam, na co idą moje pieniądze? No bo na pewno nie na to, żeby odchody mojej słodkiej Fifi usunąć z godnością. Bardzo bym chciał zatem zobaczyć u Wojewódzkiego happening, który zwraca uwagę publiczności na taką oto sprawę, że kilkaset tysięcy złotych rocznie wpłacanych przez właścicieli psów na sprzątanie miasta, idzie sobie w kosmos, w jakieś niedosięgłe stratosfery zamiast być spożytkowane zgodnie z przeznaczeniem.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
Że powtórzę stary schemat
a gdyby tak flagę Izraela wsadzić w ...
to co by się działo?
Odpowiedz
lc napisał(a):a gdyby tak flagę Izraela wsadzić w ...
No właśnie. Taki kontrowersyjny chce być Wojewódzki, to niech cwaniak tak właśnie zrobi jak pisze lc, a nie jakieś tam lajciki, które na nikim specjalnie nie robią wrażenia - ba!przypuszczam, że spora część widowni tego programu, miała niezły ubaw.
Odpowiedz