Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego 12.04.2008 KRAKóW
Szlachta pije wódkę i chucha w rękawy.
"nawet jeżeli czyjeś sacrum jest dla mnie profanum, to sama kultura osobista, szacunek dla innego człowieka nakazuje mi pewną powściągliwość słowną."
Odpowiedz
pkosela napisał(a):O, Raven ma awatara z moim rękawem! :rotfl:
Prawda prawda Big Grin Mam nadzieję że Ci nie wstyd Wink
Odpowiedz
raven87 napisał(a):Mam nadzieję że Ci nie wstyd
Nie, no skąd, to jest bardzo porządny rękaw.
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
Kończcie już ten OT :evil:
Odpowiedz
Czyli kto będzie?

1. Zbrozło
2. Czapon (?)
3. Raven
4. ?
[size=85]My chcemy Boga w rodzin kole,
W troskach rodziców, dziatek snach.
My chcemy Boga w książce, w szkole,
W godzinach wytchnień, w pracy dniach.
[/size]
[b]"Poza Kościołem NIE MA zbawienia"[/b]
Odpowiedz
Czyli kto będzie?

1. Zbrozło
2. Czapon (?)
3. Raven
4. Zico
5.?
"Jednego nikt mi nie odbierze Ja jestem JA JA JA"
Odpowiedz
1. Zbrozło
2. Czapon (?)
3. Raven
4. Zico
5. Zamocik_23 (?)
6. ?
[/size]
Odpowiedz
Pierwsze moje słowa po koncercie (siedziałem obok akustyka) były takie :
mogło być tak pięknie, ale żeś Pan to "skasztanił" . Na szczęście gość się nie wypierał.
Naprawdę wspaniały koncert, chyba najlepszy na jakim byłem ostatnio. Na pewno nie doskonały, ale były momenty, że ciareczki przechodziły Smile, jak za starych dobrych czasów.
Sala mała, ale wypchana na full. dwa bisy. Mam nadzieję, że ktoś poda pełną listę utworów, bo była naprawdę ciekawa. Życzę nam wszystkim więcej takich koncertów.
[i]Nawet drzewa próchnieją przedwcześnie
A przecież istnieją - bezgrzesznie.[/i]
Odpowiedz
czapon napisał(a):mogło być tak pięknie, ale żeś Pan to "skasztanił" . Na szczęście gość się nie wypierał.
A dodam jeszcze, że próba z akustykiem trwała około trzech godzin. Smile
czapon napisał(a):dwa bisy.
Trzy. Smile
czapon napisał(a):Mam nadzieję, że ktoś poda pełną listę utworów
Antylitania na czasy przejściowe
Kuglarze
Wojna postu z karnawałem
Ja
Epitafium dla Sowizdrzała
Włóczędzy
Portret zbiorowy we wnętrzu - Dom Opieki
Jan Kochanowski
Kantyczka z lotu ptaka

Kantyczka
Nie rozdziobią nas kruki
Winda
Zomo, spokój, bies
Powrót z Syberii + Wiosna 1905 Wink
Kołysanka dla Kleopatry
Śmiech
Odpowiedź
Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego

bisy:

Modlitwa o wschodzie słońca
Autoportret Witkacego
Mury
Odpowiedz
czapon napisał(a):Pierwsze moje słowa po koncercie (siedziałem obok akustyka) były takie :
mogło być tak pięknie, ale żeś Pan to "skasztanił" . Na szczęście gość się nie wypierał.
Zgadza się nie wypierał się , rozśmieszyly mnie jego słowa jakie powiedział do Łukasza zaraz po koncercie, „ no wiecie ja już tak 20 lat , czyli mam rozumieć ze przez 20 LAT tak „kasztani” chyba po tylu lat jakies doświadczenie powinien mieć.
Co do koncertu hmm, żałuje że przyszedłem troszke za późno , bo nie załapałem się na główną salę (brak wolnych miejsc) pozostało mi wysłuchanie koncertu z perspektywy bocznej sali, gdzie nie wszystko było słuchać i widać, ale i tak oceniam pozytywnie cały koncert, oczywiście wychwyciłem parę błedów , ale nie miejsce i czas żeby o nich pisać, podobały mi się piosenki P.Gintrowskiego rewelacyjne Epitafium dla W. Wysockiego – Łukaszu szacuneczek za wykonanie. Michał podobał mi się bardziej w wolniejszych piosenkach, ogólnie bardzo fajnie 
"Jednego nikt mi nie odbierze Ja jestem JA JA JA"
Odpowiedz
Zico napisał(a):oczywiście wychwyciłem parę błedów
Owszem nie kryję Smile
Przestań potykać się z tym murem, nie widzisz, że na dobre skrzepł?
Odpowiedz
czapon napisał(a):Sala mała, ale wypchana na full.
Podziwiam skromność uż. czapona, która nie pozwalała mu napisać o dantejskich scenach na zewnątrz. Niezliczone tłumy zajęły Mały i Duży Rynek. Niektórzy poruszeni ponowną wizytą uż. Jakuba M. ubrali tradycyjne krakowskie stroje. Najważniejsze odbyło się jednak po koncercie. Prezydent miasta Krakowa, Jacek Majchrowski, przyznał uż. Jakubowi M. tytuł Wielkiego Pitolińskiego, co spotkało się z uznaniem całej kapituły. Laudatio wygłosił sam Luter, ubrany w gustowny frak. Przez dwie godziny przybliżał zebranym postać Theloniousa Monka, nieprzypadkowo przecież, bo łączy go wiele z uż. Jakubem M. Otóż obu można określić mianem samouków. Obaj nie mają dyplomów wyższej uczelni (nie wiadomo nawet, czy Monk miał choćby wieczorową maturę!), a na początku swych karier grali z kim popadnie, co użytkownikowi Jakubowi M. zostało do dzisiaj. Niestety na tym kończą się podobieństwa. Użytkownik Jakub M. nie miał przyjaciółki z rodu Rothschildów, a co gorsza za cholerę nie może zagrać zwiększonych interwałów lewą ręką :lol: Wspaniale natomiast, aczkolwiek nieświadomie, używa tak zwanych interwałów dysonansowych. W przełożeniu na normalny język, potwornie fałszuje.
Nic to. Gratuluję tego wyróżnienia (Wielkiego Pitolińskiego), bo przy obecnym stanie polskiej kultury, kandydatów do tej nagrody było wielu.
Łączę pozdrowienia,
Menda1974
Odpowiedz
Już mam się śmiać?
Żałosne.
[/size]
Odpowiedz
i tuż też ruch, ale mniejszy Smile
Przestań potykać się z tym murem, nie widzisz, że na dobre skrzepł?
Odpowiedz
W innym wątku Łukasz napisał:
Łukasz napisał(a):Można to uznać za "wypadek przy pracy" albo za początek końca - jak kto woli.
Śmiem twierdzić, że w środę to był wypadek przy pracy. Koncert sobotni był fantastyczny. Kto nie był niech żałuje. Było oczywiście parę zgrzytów. Jak już wspomniał czapon, akustyk dał wielką plamę. Całą pierwszą część coś piszczało. Raz ciszej, raz głośniej. W drugiej części było mniej pisku, ale za to doszły wrażenia akustyczne w postaci buczenia. Niektórzy uznali to buczenie za celowe i ponoć się nawet podobało. Mi trochę przeszkadzało.

Dawno nie byłam na tak dobrym koncercie. Niektóre piosenki naprawdę wbijały w krzesło. Wspaniały, moim zdaniem, "Śmiech". Piękne "Epitafium dla WW" - pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że najlepsze jakie dotąd słyszałam (jeśli chodzi o epigonów). Śliczna (w przeciwieństwie do czwartkowej) "Kołysanka dla Kleopatry". Zresztą musiałabym w ten sposób wymienić chyba wszystkie utwory. Mniej podobała mi się "Kantyczka" - może już zbyt ograna?

Acha, jeszcze kilka słów na temat "Murów". Jest to piękna piosenka, której jednak zazwyczaj nie mogę słuchać. Coś mnie strasznie irytuje w większości wykonań. Tym razem "Mury" odzyskały dla mnie czar.

Siła wyrazu i jakość doznań estetycznych sprawiła, że afterparty było inne niż dotychczas. Zazwyczaj wszyscy się drzemy, znaczy się, śpiewamy i wracam do domu ze zdartym gardłem. Tym razem ktoś przygrywał na gitarze, zanucili tu i tam, głowy nie ciążyły. Były rozmowy i nostalgia.

Dziękuję wszystkim za cudny wieczór Smile

[ Dodano: 15 Kwiecień 2008, 10:17 ]
I jeszcze jedno, nie wiem czemu, ale wypowiedzi Mendy1974 mnie w ogóle nie śmieszą. Jakieś spaczone mam chyba poczucie humoru :/
Jestem egzemplarz człowieka
- diabli, czyśćcowy i boski.
Odpowiedz
Kilka zdjec z koncertu i nie tylko...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://galeria.efez.net/v/Kaczmarski/20080412SOKwKrakowie/">http://galeria.efez.net/v/Kaczmarski/20 ... wKrakowie/</a><!-- m -->

Pozdrawiam
A>
Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://galeria.efez.net/v/Kaczmarski/">http://galeria.efez.net/v/Kaczmarski/</a><!-- m -->
Odpowiedz
xaos napisał(a):Kilka zdjec z koncertu i nie tylko...
Dzięki, Andrzeju, mogłam sobie Was chociaż pooglądać! Wink
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz