Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List do rodziców cz.1
dauri napisał(a):Wyszydasz sam fakt krytykowania.
No cóż, szyderstwo, to jedyne na co stać Sławka.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
dauri napisał(a):Nie odniosłeś się do żadnego z merytorycznych komentarzy. Nie doceniłeś czasu, jaki poświęciłem Twoim postom. Nie posłuchałeś mądrych uwag Pawła ani Dzikiejkaczki.
No duch...jak żywy! :rotfl:
Odpowiedz
dauri napisał(a):
Sławek napisał(a):kiedy zobaczyłem w nowych wiadomościach - dauri, wiedziałem, że pierwsze zdanie będzie brzmiało - "dla statystyk - mnie nie śmieszy"
To nie ma nic wspólnego z podważaniem merytoryczności mojej krytyki. To jest retoryczny chwyt "ad personam".
i tylko tyle napisałem Smile?
Może zerknij ponownie.
dauri napisał(a):Nie doceniłeś czasu, jaki poświęciłem Twoim postom.
"Namiestnik dał dowody łaski, bez łaski czymże byłby żywot?"
Przemek napisał(a):No cóż, szyderstwo, to jedyne na co stać Sławka.
odezwał się ten, którego stać na najwięcej Smile uderz w stół, a nożyce się odezwą Smile
Simon napisał(a):No duch...jak żywy! :rotfl:
jak wszelki, to Pana Boga chwali Big Grin
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek, miszcz ciętej riposty napisał(a):odezwał się ten, którego stać na najwięcej Smile uderz w stół, a nożyce się odezwą Smile
Moja osoba jest nieistotna. Zresztą ja tu nie szydziłem z ciebie.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Moja osoba jest nieistotna.
w końcu jakaś zbieżność poglądów Big Grin
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):w końcu jakaś zbieżność poglądów
Pycha jest niebezpieczna. Biblia mówi: „Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną.” PRZYP. 16,18 (BW)

Pokorni są obdarzani czcią i szacunkiem. Biblia mówi: „Pycha przywodzi człowieka do upadku, lecz pokorny duchem dostępuje czci.” PRZYP. 29,23 (BW)

Bóg potępia pychę. Biblia mówi: „Podobnie młodsi, bądźcie ulegli starszym; wszyscy zaś przyobleczcie się w szatę pokory względem siebie, gdyż Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. Ukorzcie się więc pod mocną rękę Bożą, aby was wywyższył czasu swego.” 1 PIOTRA 5,5-6 (BW)

Pycha może odłączyć nas od Boga i oddzielić od ludzi. Biblia mówi: „Powiadam wam: Ten poszedł usprawiedliwiony do domu swego, tamten zaś nie; bo każdy, kto siebie wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.” ŁUK. 18,14 (BW)

Ten, kto potrafi być skromny i pokorny jak dziecko, będzie najbardziej ceniony w niebie. Dziecięca skromność i pokora jest ceniona przez niebo. Biblia mówi: „Kto się więc uniży jak to dziecię, ten jest największy w Królestwie Niebios.” MAT. 18,4 (BW)

Ludzie dumni i zarozumiali zawiodą się w swych oczekiwaniach. Biblia mówi: „A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.” MAT. 23,12 (BW)

Pycha może doprowadzić do upadku. Biblia mówi: „A tak, kto mniema, że stoi, niech baczy, aby nie upadł.” 1 KOR. 10,12 (BW)
"Chude Dziecko"
Odpowiedz
Gwoli ścisłości, Sławek nie tyle się wywyższył, co poniżył Przemka, przed czym, zdaje się, także przestrzega Ewangelia.
Odpowiedz
berseis13 napisał(a):Pycha jest niebezpieczna. Biblia mówi: „Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną.” PRZYP. 16,18 (BW)

Pokorni są obdarzani czcią i szacunkiem. Biblia mówi: „Pycha przywodzi człowieka do upadku, lecz pokorny duchem dostępuje czci.” PRZYP. 29,23 (BW)

Bóg potępia pychę. Biblia mówi: „Podobnie młodsi, bądźcie ulegli starszym; wszyscy zaś przyobleczcie się w szatę pokory względem siebie, gdyż Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. Ukorzcie się więc pod mocną rękę Bożą, aby was wywyższył czasu swego.” 1 PIOTRA 5,5-6 (BW)

Pycha może odłączyć nas od Boga i oddzielić od ludzi. Biblia mówi: „Powiadam wam: Ten poszedł usprawiedliwiony do domu swego, tamten zaś nie; bo każdy, kto siebie wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.” ŁUK. 18,14 (BW)

Ten, kto potrafi być skromny i pokorny jak dziecko, będzie najbardziej ceniony w niebie. Dziecięca skromność i pokora jest ceniona przez niebo. Biblia mówi: „Kto się więc uniży jak to dziecię, ten jest największy w Królestwie Niebios.” MAT. 18,4 (BW)

Ludzie dumni i zarozumiali zawiodą się w swych oczekiwaniach. Biblia mówi: „A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.” MAT. 23,12 (BW)

Pycha może doprowadzić do upadku. Biblia mówi: „A tak, kto mniema, że stoi, niech baczy, aby nie upadł.” 1 KOR. 10,12 (BW)
szarlotka jest pycha Smile
Wojti napisał(a):Sławek nie tyle się wywyższył, co poniżył Przemka
który Sławka nieraz i nie dwa obrażał Smile
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):który Sławka nieraz i nie dwa obrażał
i w tym momencie - zamiast oddawać - powinieneś pokierować się zasadą chrześcijańskiego miłosierdzia, która nakazuje nadstawić drugi policzek
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):powinieneś pokierować się zasadą chrześcijańskiego miłosierdzia, która nakazuje nadstawić drugi policzek
jest pewna różnica pomiędzy nadstawianiem drugiego policzka, a dawaniem ciała Smile
ja policzki nadstawiam tylko do całowania
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):jest pewna różnica pomiędzy nadstawianiem drugiego policzka, a dawaniem ciała
ja policzki nadstawiam tylko do całowania
dobrze, że nie odpowiedzieli tak Apostołowie Nauczycielowi, kiedy ich o nadstawianiu policzka nauczał. Wink
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):dobrze, że nie odpowiedzieli tak Apostołowie Nauczycielowi
A może i odpowiedzieli, tylko ewangelista zawoalował temat? Wink
Odpowiedz
Simon napisał(a):A może i odpowiedzieli, tylko ewangelista zawoalował temat?
albo tłumacz nie wiedział, jak z aramejskiego przełozyć na grekę wyrażenie "dawać ciała" Wink
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):albo tłumacz nie wiedział, jak z aramejskiego przełozyć na grekę wyrażenie "dawać ciała"
A co dopiero tłumacz Septuaginty na Wulgatę, a potem biedni tłumacze na języki narodowe... :rotfl:
Odpowiedz
Simon napisał(a):A co dopiero tłumacz Septuaginty na Wulgatę, a potem biedni tłumacze na języki narodowe...
Otóż to! I dlatetego potrzbny był ...Luter Wink Żeby ludziom przetłumaczyć
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Wojti napisał(a):Sławek nie tyle się wywyższył, co poniżył Przemka,
Chciałby, ale nie może.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Chciałby, ale nie może.
bo nie potrafisz zrozumieć riposty :rotfl:
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):bo nie potrafisz zrozumieć riposty :rotfl:
Oczywiście, jest zbyt cięta i błyskotliwa.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Oczywiście, jest zbyt cięta i błyskotliwa.
a skąd Smile wcale nie musi się wspinać na wyżyny Big Grin
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):a skąd Smile wcale nie musi się wspinać na wyżyny Big Grin
Czyli jest na poziomie całej Twej twórczości...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Czyli jest na poziomie całej Twej twórczości...
Tak, moja twórczość również nie musi się specjalnie wspinać na wyżyny, kiedy Ty jesteś jej czytelnikiem. To trochę tak jak rzucać kawior kurom Smile. One i tak nie wiedzą co jedzą.
Jan Paweł II
Odpowiedz
A tak, z ciekawości... Kto odgadnie czyje to słowa:

"Nie, dzięki, Mydlić oczy i pić te mydliny,
rankoru swej infamii nie zdradzając z miny?
Od czołgania się w prochu brudne mieć kolano,
skórę na brzuchu zdartą, co cna wyświechtaną!...

Nie, dzięki!... Chorągiewką być, która - co chwilka -
Zwraca się do kapusty? do kozy? do wilka?
Być ręką - która myjąc drugą - siebie brudzi,
Trybularzem, co marnych los okadza ludzi?...

I Duża Gorzka Żołądkowa dla osoby, która poda skąd to pochodzi i dlaczego to piszę w tym wątku! Wink
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Tak, moja twórczość również nie musi się specjalnie wspinać na wyżyny, kiedy Ty jesteś jej czytelnikiem.
Dlaczego??
Sławek napisał(a):To trochę tak jak rzucać kawior kurom Smile . One i tak nie wiedzą co jedzą.
Co chcesz przez to powiedzieć ??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
CYRANO De BERGERAC

K o m e d y a b o h a t e r s k a w 5-c i u a k t a c ??
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
Pozostaje kto, i dlaczego!
Choć tą GŻ i tak wreszcie we dwie wypijemy! :rotfl:
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Co chcesz przez to powiedzieć ??
Pozostawiam to Twojej domyślności. Big Grin
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Pozostawiam to Twojej domyślności. Big Grin
Czy Ty może usiłujesz mnie obrazić ??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Czy Ty może usiłujesz mnie obrazić ??
Przede wszystkim - dostarczasz mi świetnej zabawy produkując kolejne posty w tym temacie. Żeby chcieć Cię obrazić, musiałbym Cię najpierw szanować Big Grin, tymczasem nie jesteś w stanie sprowokować mnie do nazwania Ciebie na forum publicznym jednym krótkim, acz dosadnym słowem, powszechnie uznawanym za obraźliwe Smile. Nie dam Ci Przemku tej satysfakcji Big Grin
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Nie dam Ci Przemku tej satysfakcji Big Grin
Dzięki, już dałeś.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Dzięki, już dałeś.
Przemku, nie schlebiaj sobie :rotfl:
Jan Paweł II
Odpowiedz