Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wanda Rutkiewicz - ona też!
#1
Ewa Matuszewska w książce Uciec jak najwyżej. Nie dokończone życie Wandy Rutkiewicz" (traktującej o życiu Wandy Rutkiewicz i przyjaźni obu pań) - wydawnictwa Iskry, Warszawa 1999, na stronie 159, o wspólnym wypadzie do Austrii napisał(a):Nie ma radia, ani telewizora; Nagrań Wysockiego, Kaczmarskiego i Cohena słuchamy wieczorami z małego magnetofonu kasetowego.
Pozdrawiam!
Filip
Odpowiedz
#2
szkoda, że nie grała na gitarze. to byłby najwyżej położony koncert / recital / wykonanie / cokolwiek świata Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.stepniarz.pl">http://www.stepniarz.pl</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3
stepniarz napisał(a):szkoda, że nie grała na gitarze. to byłby najwyżej położony koncert / recital / wykonanie / cokolwiek świata
Pani Matuszewska nie wspinała się nigdy z Wandą Rutkiewicz (w ogóle się mało wspinała) - to wspólne słuchanie Kaczmarskiego odbywało się w domku pod Wiedniem. ;-) Wysoko nie było!
Odpowiedz
#4
oj no ale sama Wanda mogła ją zatachać Wink tyle kilogramów sprzętu to i gitara by się zmieściłaWink a jaka idea szczytna !
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.stepniarz.pl">http://www.stepniarz.pl</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5
Gitarę w góry wysokie zabierał inny wybitny wspinacz i miłośnik twórczości JK- Mirosław Falco Dąsal. Swoje "pogrywania" w bazie w oczekiwaniu na dobrą pogodę wspomina w książce "Każdemu jego Everest" - jeżeli dobrze pamiętam, to chodziło o bazę pod K2 w Karakorum (wysokość w granicach 3800 - 5100 m n.p.m. - musiałbym sprawdzić).
Odpowiedz
#6
Wanda Rutkiewicz na temat swojego poparcia dla Solidarności powiedział/a*:
Cytat:Nie może być tak, żeby o nas mówili, tak jak jest w piosence mojego ukochanego śpiewającego poety Jacka Kaczmarskiego, "że jeszcze Polska wtedy żyła, gdy za nią ginęli"
* Niestety nie wiem w jakim okresie i gdzie dokładnie zostało to powiedziane. Ja usłyszałem to jako wstawkę w filmie "Wyprawy 1980-89" (prod. DISCOVERY HISTORIA TVN). Podkreślone słowa są cytatem dokładnym, reszta trochę z głowy, bo nie miałem możliwości zapisania, ale raczej właśnie tak to było powiedziane.

Pozdrawiam!
Filip
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości