Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od pierścionka do religii...
lc napisał(a):obawiam się, że procent pedofilii wśród homoseksualistów jest jednak znacznie wyższy niż u hetero
lc napisał(a):Nie znam oficjalnych statystyk - ale też nie wierzę w wiarygodność takowych, i to niezależnie od wyników.
To na jakiej podstawie wysnułeś tę teorię?
Odpowiedz
lc napisał(a):Pawle i Maćku,
celowo połączyłem kwestie nieletnich i homoseksualizmu, gdyż homoseksualiści wyszukują sobie partnerów nie tylko wśród swoich lecz także biorą się za nieukształtowanych jeszcze emocjonalnie młodych chłopców. Niestety, pedalstwo jest związane z pedofilią.
Tu musiałby się seksuolog wypowiedzieć, ale pachnie mi to z góry przyjętą tezą, której obalić wszak nie można, bo nawet, jeśli
berseis13 napisał(a):Są jakieś statystyki!!??
to Leszek ich nie uzna, bo "nie wierzy w wiarygodność takowych", mało tego - nie wierzy
lc napisał(a):niezależnie od wyników.
Albowiem wie
lc napisał(a):z własnego doświadczenia zawodowego
jak nimi manipulować.
Dyskusja zatem na temat powiązań homoseksualizmu z pedofilstwem może utknąć w martwym pukcie.

A co byś, Leszku, powiedział na tak sformułowaną tezę?
Cytat:Obserwowane zjawisko molestowania nieletnich przez księży i zakonników katolickich każe zastanowić się nad spotykaną tu i ówdzie tezą o homoseksualnym podłożu większości skłonności pedofilskich. Z racji obowiązującego wśród osób duchownych Kościoła Katolickiego celibatu, a także praktyki życia za młodu wśród osobników własnej płci (zakony, seminaria), drogę "duchową" wybierają często ci, którzy rozpoznają u siebie może nie uświadomioną jeszcze skłonność do własnej płci (są to na ogół nie rozwinięci jeszcze w pełni chłopcy), co niechęć, awersję do płci przeciwnej. Nowicjat opuszczają nieliczni, a wielu zasila szeregi "starych", którzy w swoim czasie przejmują kontrolę nad nowymi rocznikami. Zjawisko przypomina nieco znaną z wojska "falę", ale jest bardziej złożone i na pewno poważniejsze
Odpowiadając Pawłowi na niesprawiedliwy zarzut, że to tylko księżowska sukienka każe mi wyrazić oburzenie wobec zjawiska molestowania nieletnich, chciałbym pojateżować tej z kolei wypowiedzi Leszka:
lc napisał(a):Dodatkowo, uważam że obok sankcji karnych, księżą powinni ponosić surowe konsekwencje dyscyplinarne gdyż wykonują misję największego zaufania publicznego i wszelkie nieprawidłowości - zwłaszcza przy tak mało - elastycznej postawie Kościoła w sprawach seksualnych - muszą być zdecydowanie tępione,na nie zamiatane pod dywan.
Surowszej kary oczekuję również wobec ojca-zwyrodnialca, który wykorzystując swój autorytet i naturalne zaufanie dziecka do rodzica, czyni krzywdę swojemu dziecku, niż wobec nawet notorycznego podrywacza-uwodziciela.
Odpowiedz
MacB napisał(a):No, tośmy se pogadali
Prawda?
lc napisał(a):obawiam się, że procent pedofilii wśród homoseksualistów jest jednak znacznie wyższy niż u hetero.
wg. statystyk, które znalazłem w Necie, 90% przypadków pedofilii stwierdzono u heteroseksualnych mężczyzn., 9% u homoseksualnych mężczyzn, 1% u kobiet - bez podziału na preferencje seksualne
lc napisał(a):Statystki są takie jakie mają być a nie jakie są.
W ten sposób mozna uwalić każdą dyskusję
Odpowiedz
Simon napisał(a):Ocalony cudownie przez bozię, kiedy pierdolnięty maską wozu - wylądował na ziemi. Tej ziemi.
Ocalony cudownie przez Boga, a lądowałem akurat nie na tej ziemi, a na hiszpańskiej. Dopóki władają tam komuchy - faktycznie jest mi ta ziemia obcą.
Poza tym - tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem - i tyle w tym temacie.
Przemek napisał(a):Wybraniec Boga...
...człowiek
Simon napisał(a):Ty tez powinieneś być dobrej myśli - to naprawdę jest uleczalne, masz jeszcze życie przed sobą.
masz oczywiście na myśli te masowe przyszłe nawrócenia kiedy śmierć wam do dupy zajrzy Big Grin
MacB napisał(a):Czy znasz choć jedną sprawę dotyczącą wsadzania przez jakiegoś obleśnego zbereźnika kutasa w dupę młodego chłopca, w której to sprawie opinii publicznej przedstawiono mocne dowody?????
Trochę znam i tylko te uznaję za dowiedzione i nadające się do ujmowania w statystykach. Póki co takim "obleśnym zbereźnikiem" może się stać każdy z nas z dnia na dzień postawiony w stan publicznego oskarżenia i napiętnowany bez udowodnienia winy.
lc napisał(a):mam nadzieję że Twój stosunek do pedalskich praktyk wyrażony powyżej nie dotyczy tylko księży ale oceny całego zjawiska
gej z pedofilem ma mniej więcej tyle wspólnego co ospa wietrzna z dżumą
berseis13 napisał(a):Starsi mężczyźni czasami celowo "biorą się" za nieukształtowane jeszcze emocjonalnie młode dziewczyny - z różnych przyczyn. Tak samo młode dziewczyny szukają starszych partnerów. Orientacja seksualna nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli już mowa o patologiach, to pozwolę sobie stwierdzić, że te także nie są wybredne..
trudno się z tą opinią nie zgodzić
Paweł Konopacki napisał(a):wg. statystyk, które znalazłem w Necie, 90% przypadków pedofilii stwierdzono u heteroseksualnych mężczyzn., 9% u homoseksualnych mężczyzn, 1% u kobiet - bez podziału na preferencje seksualne
więc nawet przyjmując bardzo dużą tolerancję błędu - statystyki są dla opinii lc bezlitosne Smile
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):
lc napisał(a):obawiam się, że procent pedofilii wśród homoseksualistów jest jednak znacznie wyższy niż u hetero.
wg. statystyk, które znalazłem w Necie, 90% przypadków pedofilii stwierdzono u heteroseksualnych mężczyzn., 9% u homoseksualnych mężczyzn, 1% u kobiet - bez podziału na preferencje seksualne
W ten sposób mozna uwalić każdą dyskusję
Zakładając nawet, że statystyki są naciągane, to chyba nie o 80%? W najlepszym wypadku to się rozłoży po połowie, ale faktycznie mi się wydaje (oczywiście tylko wydaje), że wśród homoseksualistów jest jednak mniej pedofili.

[Dodano 28 maja 2009 o 12:56]
Sławek napisał(a):
Przemek napisał(a):Wybraniec Boga...
...człowiek
Sławek napisał(a):Ocalony cudownie przez Boga
czyli jednak wybraniec Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):czyli jednak wybraniec Smile
wybraniec, tak jak każdy człowiek
Odpowiedz
Kiedyś byłem na konferencji ( w ostatnich latach częściej bywam na takowych niż biorę gitarę - widać starość mnie dopadła), gdzie przedstawiciele trzech różnych ośrodków badawczych przedstawiali swoje badania (wprawdzie chodziło o sondaże popularności pewnych postaw, ale myślę że to dobry przykład) przestawili trzy całkowicie różne wyniki badania tego samego. I co? I nic. Wszyscy mieli rację. Tak. Bo stosowali trzy różne metody badań!
Nie wiem wg. jakiej metody zostało sporządzone badanie danych przekazanych przez Pawła. I nie czuję sie zdruzgotany.
Znanych mi jest kilka przypadków uwiedzenia przez nauczycieli kilkunastoletnich chłopaków, którzy - niestety - nie potrafili w dorosłym życiu wrócić do normalności. Dla równowagi - znany mi jest przypadek romansu jednego księdza z młodym parafianiniem. Nie ukrywam, że byłem jedną z osób, która przyczyniła się do usunięcia tego księdza z parafii.
Odpowiedz
lc napisał(a):Nie ukrywam, że byłem jedną z osób, która przyczyniła się do usunięcia tego księdza z parafii.
W myśl powiedzenia: "Co grozi w Polsce za pedofilię? Przeniesienie do innej parafii."?
Odpowiedz
Simon napisał(a):
lc napisał(a):Nie ukrywam, że byłem jedną z osób, która przyczyniła się do usunięcia tego księdza z parafii.
W myśl powiedzenia: "Co grozi w Polsce za pedofilię? Przeniesienie do innej parafii."?
No właśnie, z ciekawości chciałem spytać, ale $imon mnie ubiegł - usunęliście go z parafii, czy ze stanu kapłańskiego?
Odpowiedz
Panowie,
czy mogę uchylić się od odpowiedzi?
Odpowiedz
lc napisał(a):Panowie,
W zasadzie nie ma powodu, wszak nikt o nazwiska i adresy nie pyta, ale i uchylenie się od odpowiedzi jest jakąś odpowiedzią :>
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Jest.
ale zaznaczyć trzeba, że cywile nie są władni ani przyjmować do stanu kapłańskiego ani z niego wywalać.
Odpowiedz
lc napisał(a):ale zaznaczyć trzeba, że cywile nie są władni ani przyjmować do stanu kapłańskiego ani z niego wywalać.
To prawda i w zasadzie nawet największe naciski na nic sie nie zdają... A nagłaśnianie w mediach jest często szkodliwe i nie chodzi tu o dobro kapłana, ale ofiary.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Najlepszą metodą byłoby nie tyle wyrzucenie ze stanu kapłańskiego, co stosowanie swoistych aresztów zakonnych.
Odpowiedz
lc napisał(a):Panowie,
Spaliliście go na stosie, na działce u organisty?!
Odpowiedz
lc napisał(a):co stosowanie swoistych aresztów zakonnych.
Dyżur w szafie? Wink
Odpowiedz
lc napisał(a):Niestety, pedalstwo jest związane z pedofilią.
Jest. Kiedyś trzymałem w ręku dane statystyczne, z których wynikało, że mniej-więcej tak samo jak heteroseksualizm.
lc napisał(a):Dodatkowo, uważam że obok sankcji karnych, księżą powinni ponosić surowe konsekwencje dyscyplinarne gdyż wykonują misję największego zaufania publicznego
Alleluja !
Gdyby więcej osób miało takie podejście, to sens badań naukowych z dziedzin społecznych byłby znikomy. Zgadzam się, że są osoby, które dopasowują wyniki do hipotez, ale nie zgodziłbym się z twierdzeniem, że jest to tak powszechne. Poza tym jeśli odrzucimy możliwość, że są to dane wiarygodne to co pozostaje?? Argument "uważam, że większość" kontra "wydaje mi się, że mniejszość"?
MacB napisał(a):Surowszej kary oczekuję również wobec ojca-zwyrodnialca, który wykorzystując swój autorytet i naturalne zaufanie dziecka do rodzica, czyni krzywdę swojemu dziecku, niż wobec nawet notorycznego podrywacza-uwodziciela.
słuszny przykład
Odpowiedz
lc napisał(a):przedstawiciele trzech różnych ośrodków badawczych przedstawiali swoje badania (wprawdzie chodziło o sondaże popularności pewnych postaw, ale myślę że to dobry przykład) przestawili trzy całkowicie różne wyniki badania tego samego. I co? I nic. Wszyscy mieli rację. Tak. Bo stosowali trzy różne metody badań!
Nie znam się na naukach społecznych, ale o ile wierzę, że tak było w powyższym przypadku, o tyle szukanie statystycznych korelacji między preferencjami seksualnymi już zahacza o nauki przyrodnicze (nieco żartobliwie uważam, że psychologia jest w zasadzie tylko działem neurobiologii), a te mają bardziej rygorystyczną metodologię.
Odpowiedz
lc napisał(a):Wiem - z własnego doświadczenia zawodowego - jak robi się statystyki i jakie są rozmaite sposoby manipulacji ostatecznymi wynikami.
Statystki są takie jakie mają być a nie jakie są.
Zgadza się. Rozmawiałem kiedyś z osobą pracującą w jednej z dużych pracowni badania opinii publicznej. Opowiadała to i owo, jak się manipuluje wynikami w zależności od tego, kto dany sondaż zamawia. Twierdziła, że to podobno normalna praktyka, powszechnie stosowana.
Odpowiedz
Cytat:Watykan bliski bankructwa przez polskiego kardynała

- W Watykanie panuje stan alarmu z powodu złej sytuacji finansowej i debetu na kontach w rezultacie obecnego kryzysu gospodarczego - pisze włoski dziennik "Il Giornale".

<!-- m --><a class="postlink" href="http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6694709,Watykan_bliski_bankructwa_przez_polskiego_kardynala.html">http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... ynala.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
Nie ma to jak dostrzeganie we wszystkim pozytywnych stron Big Grin
Cytat:- Skandal wywołany przez każdy nowy przypadek wykorzystywania seksualnego w Kościele ma pozytywny efekt dając innym ofiarom odwagę, by się ujawnić i odnawiając zaangażowanie samego Kościoła na rzecz położenia kresu krzywdom - stwierdza "L'Osservatore Romano".

<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6695946,_L_Osservatore_Romano___Narada_w_Watykanie_na_temat.html">http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... temat.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
dauri napisał(a):Nie ma to jak dostrzeganie we wszystkim pozytywnych stron Big Grin
No, cóż, wierni zapłacą...
Odpowiedz
Dziś obchodzimy 177. rocznicę encykliki "Cum primum" papieża Grzegorza XVI.
Cytat:Ojciec Święty w swojej encyklice potępił powstanie listopadowe jako podstępny akt nieposłuszeństwa i bunt przeciwko legalnej władzy rosyjskiego cara. Dokument napominał biskupów polskich, aby bezwzględnie poddali się woli i władzy cesarskiej, nakładał też obowiązek odpowiedniego poinstruowania kleru i nakłaniania do posłuszeństwa wiernych.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.muzhp.pl/kalendarium/276/encyklika-cum-primum-papieza-grzegorza-xvi-1832-6-9.html">http://www.muzhp.pl/kalendarium/276/enc ... 2-6-9.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
Dauri,
ale mi odkrycie,
to że w XIX w. Kościół potępiał liberalizm wywodzący się z Rewolucji Francuskiej - a w związku z tym potępiał każdy rewolucyjny akt przeciw władzy panującej - jest oczywistą oczywistością. Dopiero gdy pojawił się socjalizm KK zmienił (nieco) swój stosunek do liberalizmu i Leon XIII coś tam pod koniec XIX w. wydał.

Wprawdzie na konserwatywnej postawie Kościoła ucierpieni ujarzmieni Polacy,
ale przecież kwestii stosunku KK do liberalizmu nie należy rozpatrywać z punktu widzenia NARODOWEGO? Czy muszę Tobie Dauri o tym przypominać?
Odpowiedz
lc napisał(a):Dauri,
ale mi odkrycie,
Ależ to nie odkrycie, tylko upamiętnienie doniosłej rocznicy.
lc napisał(a):to że w XIX w. Kościół potępiał liberalizm wywodzący się z Rewolucji Francuskiej - a w związku z tym potępiał każdy rewolucyjny akt przeciw władzy panującej - jest oczywistą oczywistością.
No tak, no tak - ale np. w sprawie III rozbioru Polski (już po Rewolucji Francuskiej) Watykan też specjalnie nie protestował:
Cytat:Już 15 grudnia 1795 roku, a więc zaledwie po upływie kil­ku tygodni od ostatniego rozbioru, papież Pius VI wydaje spe­cjalne breve do arcybiskupa gnieźnieńskiego, w którym to breve nakazuje wpajać w lud "obowiązek wierności, posłuszeń­stwa i miłości panom i królowi", i to "tym silniej, chętniej i gorliwiej w tym czasie, w którym ich do tego pociąga wdzię­czność sama. jaką wypłacać są obowiązani za pełne ludzkości i słuszności króla swojego (Fryderyka Wilhelma II) chęci..."
Pius VI kazał Polakom dziękować królowi pruskiemu za roz­darcie ich własnej ojczyzny!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://antyklerykalny.pardon.pl/dyskusja/1901045/polityka_watykanu_wzgledem_polski">http://antyklerykalny.pardon.pl/dyskusj ... dem_polski</a><!-- m -->
lc napisał(a):ale przecież kwestii stosunku KK do liberalizmu nie należy rozpatrywać z punktu widzenia NARODOWEGO? Czy muszę Tobie Dauri o tym przypominać?
Ale Powstanie Listopadowe chyba zmierzało do odzyskania niepodległości Państwa Polskiego, a nie tylko do wywalczenia lepszego statusu dla narodu polskiego w ramach Kongresówki?

[Dodano 20 czerwca 2009 o 23:45]
Koniec z modlitwami za Kaczyńskiego

<!-- m --><a class="postlink" href="http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,6725524,Koniec_z_modlitwami_za_Kaczynskiego.html">http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402 ... kiego.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
Cytat:Tym bardziej, że wyznawcy żadnej innej religii nie mają ustawowego obowiązku modlenia się za głowę państwa.
A szkoda, może jakby cały naród pomodlił się o zmianę mentalności tych dwóch dzieciaków z piaskownicy, którzy aktualnie rządzą naszym krajem to może w końcu zaczęli by się zachowywać jak dorośli ludzie i przywódcy jednego z czołowych państw w Europie.
Odpowiedz
Polska nie jest czołowym państwem Europy, choć zapewne Polsce się wydaje że jest.
Poska jest średnim państwem, które rości sobie prawa do bycia liderem Europy Środkowej, ale na roszczeniu na razie się kończy.
Poza tym, zarówno prezydent jak i premier zachowują się w pełni jak dorośli ludzie - walczą coraz twardziej o władzę - a jest o co walczyć, bowiem regulacje konstytucyjne i ustawowe nie rozdzielają w sposób wyraźny ich kompetencji - jest to zapewne skutkiem systemu quasi - semiprezydenckiego skrojonego swojego czasu na Lecha Wałęsę i nie do końca zamienionego do dziś w system parlamentarny (prezydent m.in. nadal jest wybierany w wyborach powszechnych i ma dość duży zestaw prerogatyw).
Prezdyent Kaczyński tym się różni od Kwaśniewskiego, że wykonuje swoje kompetencje - podczas gdy Aleksander praktycznie nie interesował się sprawami wewnętrznymi (a urzędowo mógł i powinien był).
Jeżeli obecnie premier i prezydent są z innych partii (bo prezydent właśnie ma być z partii!!!) to jasne jest, że dochodzi do sporów i wzajemnego "równoważenia" się dwóch ośrodków władzy wykonawczej.
Tak że, o żadne zmiany nie ma co się modlić. Co najwyżej, jak się komu niepodoba ten model -to niech walczy o zmianę prawa.

[Dodano 23 czerwca 2009 o 08:19]
PS
pisząc o dwóch "dzieciakach" miałem na myśli oczywiście prezydenta i premiera bo to oni rządzą.
Bo przecież nie chodzi o Bliźniaków Wink , jak mniemam...
Odpowiedz
Cytat:Słynny egzorcysta: "Szatan boi się JPII bardziej niż Ojca Pio"

<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6818391,Slynny_egzorcysta___Szatan_boi_sie_JPII_bardziej_niz.html">http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... j_niz.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
Nonsensopedia napisał(a):Biblia, mimo wciąż wysokiej pozycji na liście bestsellerów i rekordowej liczby przekładów, należy do najrzadziej czytanych powieści na świecie. Zjawisko to jest badane przez psychologów oraz socjologów i jeszcze nie nadano mu nazwy.
Odpowiedz
No bo Biblię się ma, a nie czyta Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz