Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieci bezdomne i aborcja (bo dawno nie było ;) )
Simon napisał(a):NAJBARDZIEJ zainteresowane
Dzieci? One nie mają niestety prawa głosu, nie mogą się bronić.
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):dziecko jest jedynym poszkodowanym
Z punktu widzenia teologicznego jest akurat odwrotnie. Zgodnie z nauka Kościoła,
Cytat:cierpienia tego życia, które dotykają ogół rodzaju ludzkiego (wyjąwszy tych, którzy są odrodzeni przez łaskę), są karą za grzech pierworodny.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ultramontes.pl/dogma_gratiae_6.htm">http://www.ultramontes.pl/dogma_gratiae_6.htm</a><!-- m -->

Nienarodzone dziecko, na którym dokonano aborcji, unika więc cierpień życia będących karą za grzech pierworodny, a jego dusza, jak od niedawna wiadomo, szybuje na 100% prosto do Raju (a nie do jakiegoś limbusa, jak nam przez wieki Kościół próbował wmawiać). Zaś dziecko narodzone, nie dość, że zazna cierpień życia będących karą za grzech pierworodny, to jeszcze jest narażone na brak zbawienia, czyli wieczne potępienie. I kto tu jest poszkodowany?
Odpowiedz
W sumie trochę nie na temat, ale jakoś mi to tu trochę pasuje:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,9936569,Szczepionka_bez_przymusu.html">http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,993 ... ymusu.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
Nie ma nic w tym dziwnego. Na ospę już od dawna się nie szczepi. Ktoś rozsieje jej bakcyle i będziemy się mieli z pyszna, bo zetnie 70% populacji urodzonych po '80 Wink. Dopiero będziemy się zastanawiać, kto będzie pracował na emerytury Big Grin.
Odpowiedz
M.S. napisał(a):Nie ma nic w tym dziwnego.
Historia lubi się powtarzać.
Cytat:W wieku XVIII Kościół katolicki zawzięcie walczył we Francji ze szczepieniami przeciw ospie - nazywanymi "zbrodnią przeciw prawu boskiemu".
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pardon.pl/artykul/7430/medycyna_prawdziwym_szatanem_kosciola">http://www.pardon.pl/artykul/7430/medyc ... m_kosciola</a><!-- m -->
Odpowiedz
Akurat ze szczepionkami Kościół już się oswoił. Zajęło mu to kilkaset lat, parę milionów ofiar, ale hierarchowie z Watykanu dali się przekonać. Zuch chłopaki! Jeszcze się nauczą, że nie mają monopolu na prawdę, to może coś z nich będzie Smile.
Odpowiedz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wyborcza.pl/1,75248,10093763,Zgwalcona_argentynska_dziewczynka_nie_moze_dokonac.html">http://wyborcza.pl/1,75248,10093763,Zgw ... konac.html</a><!-- m -->

W Polsce chyba nie jest aż tak źle, ale jakby było, to nie sądzę, żeby podobieństwa się przeniosły na piłkę nożną...
Odpowiedz
Coś mi się "kołacze po głowie", że w Polsce też była podobna sytuacja. Wydaje mi się, że po gwałcie powinno się podać odpowiednie środki, bez sprawdzania, czy to ciąża czy nie. Tak czy inaczej cierpi na tym kobieta - a w tej sytuacji dziecko.
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
Była taka sytuacja w Polsce. 14-latka została zgwałcona i zaszła w ciąże, a mimo tego żaden ginekolog nie chciał dokonać aborcji, powołując się na "klauzulę sumienia". Ostatecznie dziewczynka pozbyła się brzemienia w prywatnej klinice (o ile pamięć mnie nie myli). Dziwne, że nie kojarzycie, bo głośno o tym było; te wszystkie demonstracje i transparenty... Nawet jeden milioner zaproponował dziewczynce grube pieniądze, byleby nie usuwała ciąży.
Odpowiedz
Dla ginekologów, w większości przypadków, istnieje tylko jedna klauzula "klauzula kasy", podobnie jest z prawnikami...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Pewnie masz rację. Możliwe, że nie chcieli zrobić jej legalnej skrobanki, bo liczyli, że w końcu zdesperowana spróbuje zrobić to na czarno, już za pieniądze. I to jeszcze w państwowym szpitalu, tyle że po godzinach przyjęć...
Odpowiedz
Tak tak, oczywiście.
A ja miałem na myśli te jaja z sądami - u nas zdaje się nie ma podobnego problemu.
Odpowiedz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10138105,_To_najbardziej_szkodliwy_projekt___organizacje_o.html">http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... cje_o.html</a><!-- m -->

Jeszcze posłowie PO wytną numer własnej partii i zagłosują za tym projektem Smile.
Odpowiedz
Bardzo możliwe. Wprawdzie PO to nie PiS i dotychczas nie zdarzyło im się gremialnie poprzeć jakiejś ustawy "przez pomyłkę", ale z drugiej strony wszystko leci na łeb...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.polskatimes.pl/pap/376202,kaczynski-pis-poparl-mozliwosc-dwudniowych-wyborow-przez,id,t.html">http://www.polskatimes.pl/pap/376202,ka ... ,id,t.html</a><!-- m -->

Ale zastanawiam się, taktycznie nie byłoby lepiej uchwalić całkowitego zakazu aborcji. Wówczas kobiety, które zgodnie z obecnym prawem mają pełne prawo do aborcji, nie będą bezskutecznie traciły czasu i zdrowia na bezowocne próby dochodzenia tego prawa i od razu nie wyjadą dokonać aborcji za granicą.
Odpowiedz
Uff...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10207752,Sejm_odrzucil_oba_projekty__liberalizujacy_i_zaostrzajacy.html">http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ajacy.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
Sześć głosów i mielibyśmy triumf episkopatu...
Odpowiedz
Może PiSkopatu Wink
Odpowiedz
przegrana potyczka w wojnie, która i tak będzie wygrana... zresztą - sejm sejmem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz
O! I taka oryginalna (a przy tym jakże cięta!) riposta mi się podoba! Brawo!
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
Ale w tym temacie nie ma miejsca na cięte riposty. Jest tylko patriotyzm, albo jego brak. Szacunek do Państwa Polskiego wyraża się w szacunku do panującego w nim prawa stanowionego. Wychodząc z tego punktu widzenia i stojąc na stanowisku prawa stwierdzam, że sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Każdy, kto dokonuje nielegalnej aborcji powinien trafić na kraty, razem ze wszystkimi, którzy wiedząc o fakcie zbrodni nie informują o niej organów ścigania. Konsekwentne działanie ludzi dobrej woli ukróci prędzej, czy później podziemie aborcyjne, pozbawi morderców prawa do wykonywania zawodu i uratuje chociaż życie dzieci tych wyrodnych matek, których nie było stać na zagraniczną eskapadę w celu dokonania zbrodni dzieciobójstwa.
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz
A czasem ta ustawa nie dotyczyła legalnych aborcji?
Odpowiedz
Ustawa miała zaostrzyć przepisy dotyczące mordowania nienarodzonych. Chwilowo jeszcze to nie nastąpiło. Cel jest prosty - rozprawa z podziemiem aborcyjnym na tyle, żeby lekarze bali się nawet pomyśleć o dokonywaniu legalnych aborcji. Zaczynamy od podstaw, w ramach obowiązującego prawa, które należy konsekwentnie egzekwować. Lekarzy nie kierujących się klauzulą sumienia należy potraktować strachem przed utratą dochodów.
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz
Nie bardzo wiem, jak to sobie wyobrażasz. Szczególnie ciekawy jest postulat: rozprawa z podziemiem aborcyjnym na tyle, żeby lekarze bali się nawet pomyśleć o dokonywaniu legalnych aborcji. Nie bardzo wiem, dlaczego mieliby się bać czegoś, co jest legalne. Szczególnie, że coś tam gadasz o egzekwowaniu prawa...
Odpowiedz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10210106,Kosecki__Libicki_i_13_innych_poslow_PO_poparlo_zakaz.html">http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... zakaz.html</a><!-- m -->

PO przestraszyło się własnych posłów i zaprowadziło dyscyplinę partyjną, która w przypadku 15 reprezentantów i tak niewiele dała Smile. Ech, ta chadecja.

Co do wywodów Sławka - wartości, które trzeba wprowadzać siłą, nie mogą być dobrymi wartościami; dobre wartości powinny powinny zyskać automatyczną akceptację właśnie dlatego, że są dobre. Warto mieć to na uwadze, kiedy komuś strzeli do głowy poprzeć w wyborach tych, którzy postulują większy radykalizm w życiu publicznym.
Odpowiedz
Ale jeżeli posłowie chcą zaostrzenia prawa związanego z aborcją, to znaczy, że chcą zmienić obowiązujące prawo? Czyli to obowiązujące prawo im się nie podoba, czyli go nie szanują, czyli zmian ustawy to byłoby okazanie braku szacunku dla Pństwa Smile)))
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Zaczynamy od podstaw, w ramach obowiązującego prawa, które należy konsekwentnie egzekwować. Lekarzy nie kierujących się klauzulą sumienia należy potraktować strachem przed utratą dochodów.

A co ma sumienie do obowiązującego prawa, prawo zezwala na aborcję w pewnych okolicznościach i masz patriotyczny obowiązek to uszanować i odpieprz się od lekarzy którzy dokonują legalnych aborcji, bo inaczej sam sobie zaprzeczysz.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Lekarz powinien się 100 razy zastanowić co jest legalne zanim dokona zbrodni. No, ale Wy jak widzę relatywizujecie dobro, twierdząc, że dobre jest to co za dobre uważa ogół. Ścisłe egzekwowanie praw, tak aby nie dochodziło do nadużyć, nakazywałoby lekarzom dokładanie większych starań do podejmowania prawdziwie zgodnych z prawem decyzji. Teraz to jest dziki wschód i samowolka. Dobrze tylko, że liczba lekarzy i farmaceutów, którzy wykonują swój zawód w zgodzie z własnym sumieniem wciąż rośnie. Mam nadzieję, że dożyjecie jeszcze czasów, kiedy po skrobankę będzie trzeba jechać na Ukrainę, a po tabletki wczesnoporonne do dilera narkotyków.
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):No, ale Wy jak widzę relatywizujecie dobro, twierdząc, że dobre jest to co za dobre uważa ogół.

Wcale tak nie uważam, jednak gdy widzę, ile sił trzeba poświęcić, by coś przeforsować w społeczeństwie, zaczyna budzić się we mnie upór. Siła powinna być doraźnym i ostatecznym środkiem, nigdy metodą. Poza tym twierdzę, że nikt nie ma legitymacji do decydowania za ludzi.

Wbrew pozorom też uważam aborcję za zło i jeśli kiedykolwiek ode mnie będzie w jakiś sposób zależało, czy dojdzie do niej, mam nadzieję, że będę w stanie umożliwić uniknięcie jej. Rzecz w tym, że nie wierzę, żeby kiedykolwiek udało się zlikwidować zło, a dążenie do jej absolutnej eliminacji doprowadzi do jeszcze większego zła. Na przykład każdy z tu obecnych zgodzi się chyba ze mną, że alkoholizm jest czymś złym i najprościej byłoby zlikwidować alkohol (haha) - wtedy nikt się od niego nie uzależni. Ta myśl przyświecała amerykańskim purytanom religijnym, kiedy w 1919 przeforsowali w Kongresie prohibicję. Rezultat? Problem z alkoholem nie został ani na jotę rozwiązany, za to z przeciętnych obywateli zrobił przestępców (a jak ktoś raz dopuści się do przestępstwa, potem już mu łatwiej łamie się prawo), zaś z samych przestępców uczynił krezusów. O szkodliwości totalnej wojny ze złem najlepiej pisał Jacek Żakowski: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1517830,1,mniejsze-zlo-zakowski-o-dylematach-w-polityce.read">http://www.polityka.pl/kraj/analizy/151 ... ityce.read</a><!-- m --> Świetny artykuł, naprawdę polecam.
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Lekarz powinien się 100 razy zastanowić co jest legalne zanim dokona zbrodni.
Ty jesteś naprawdę prawnikiem???
To może zaczniesz skazywać lekarzy, którzy ratując życie swych pacjentów w chorobach nowotworowych pozbawiają przy tym ich zdolności płodzenia, albo doprowadzają (np. poprzez amputacje) do "istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała"?
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
MacB, powiedz mi, jak to jest napisać posta, w którym teza nie ma nic wspólnego z zarzutem?
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wychowywanie dzieci w rodzinie dauri 17 6,652 09-05-2011, 12:24 PM
Ostatni post: Kuba Mędrzycki
  Tak było... Kuba Mędrzycki 16 5,360 04-23-2009, 03:38 PM
Ostatni post: MacB
  dzieci Hioba.... Simon 17 6,279 01-13-2009, 02:43 PM
Ostatni post: superxana
  było? Sławek 3 2,089 11-28-2008, 08:54 PM
Ostatni post: Sławek
  Tak jest, było i będzie Luter 573 84,790 01-30-2008, 05:47 PM
Ostatni post: spalding
  Do Paci: było Protest [censored] Ludwik 0 1,192 02-08-2007, 02:55 PM
Ostatni post: Ludwik
  Matrymonialnie? Było o pulpitach. gosiafar 17 5,421 01-24-2007, 03:12 PM
Ostatni post: Tomek_Ciesla

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości