Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co napisał Jan Poprawa
Trochę nam forum stanęło. Więc przy przeglądaniu wątków, może ktoś sobie poczyta.
Bardzo mi się podoba to, co napisał Jan Poprawa. Polecam!
Odpowiedz
jodynka napisał(a):Trochę nam forum stanęło.
Znaczy, że w Karczmie nie bywasz.
jodynka napisał(a):Bardzo mi się podoba to, co napisał Jan Poprawa.
To prawda. Bardzo ciekawy esej.
O Jacku tam co prawda za dużo nie ma, jego nazwisko jest w zasadzie wymienione w korowodzie nazwisk, któregoś z omawianych krakowskich festiwali, ale jest za to ciut więcej, o jednym z użytkowników tego forum, skądinąd co nieco mi znajomym...: Wink
Jan Poprawa napisał(a):w roku 1994 (...) z tego konkursu pamiętamy raczej debiutantów: (...) Leszka Czajkowskiego
Jan Poprawa napisał(a):Rok 1995 - to znów było wydarzenie w historii autorskich propozycji festiwalowych. (...) A wszystko to na tle nowych piosenek (...) Leszka Czajkowskiego (ten ryczywół nie był jeszcze skompromitowany niezdarną prawicowością)
Jan Poprawa napisał(a):1996 - dokończmy wreszcie tę wyliczankę! - Leszek Czajkowski wyraźnie się upolityczniał (co w środowisku poetów piosenki traktowane było podobnie jak bigbit w latach sześćdziesiątych)

[ Dodano: 5 Lipiec 2007, 22:08 ]
Jan Poprawa napisał(a):Rok 1995 - Po raz kolejny spodobał się Grzegorz Halama, żartowniś estradowy (ale to też trzeba umieć). A wszystko to na tle nowych piosenek (...) Leszka Czajkowskiego
Tak się zastanawiam, kto we wspomnianym A.D.1995, okazał się większym estradowym żartownisiem... Halama ze swoim zabawnym choć nieco infantylnym "Flakiem" czy Leszek z pastiszem "Do mistrza Jacka, suplikacja zawadiacka".
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):
jodynka napisał(a):Trochę nam forum stanęło.
Znaczy, że w Karczmie nie bywasz. Wink
No fakt, ostatnio rzadziej, ale po pierwsze - tam się za szybko wszystko zmienia, żeby tak z doskoku móc to ogarnąć, a po drugie - zaraz mi brzuch od piwa za duży urośnie Big Grin

A esej naprawdę fajny.
Tym bardziej się ciszę, że wpadł mi w ręce (w wersji drukowanej, nie wiedziałam, że mamy to też na stronie), bo podrzucił kolejny pomysł do magisterki Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości