Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GW o berseis
#31
No mierny był ten artykuł trzeba przyznać...Jakieś wzmianki o koneksjach na szczycie, które Paci powinny pomóc, a tego nie robią...widać w jakiej epoce jest jeszcze GW...Zaciekawiła mnie również ankieta obok artykułu; okazuje się, że większość internautów uważa, że Pacia powinna dostać szybciej obywatelstwo bo jest córką znanego pieśniarza, a nie czekać w kolejne jak inni..."Rzeczpospolita kolesi".
Powodzenia w uzyskiwaniu obywatelstwa, ale to chyba musi potrwać i zdziwiło mnie, że ktoś się bulwersuje o 1 rok trwania sprawy.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
Odpowiedz
#32
Właściwie, to czy dziennikarka, która napisała tę notatkę, nie powinna zdobyć się na - chociażby - sprostowanie? Z lektury wątku wynika, że nie tylko poszczególne akapity, ale cały tekst to stek bzdur.
Odpowiedz
#33
Rok to Waszym zdaniem mało? Moim zdaniem powinni załatwiać to w np. miesiąc. Jest wniosek, jest decyzja. Później ew. odwołania, skargi do sądu itp. Ale co oni badaja przez ten rok? Stan prawny? Stan faktyczny? Dlaczego to "musi potrwać"?
Odpowiedz
#34
Ja po prostu myślę, że jest kolejka...Tak samo jak w sądach.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
Odpowiedz
#35
E, w sądach nie ma takich kolejek. Jeżeli postepowanie sądowe sie przeciąga, to np. dlatego, że strona sie nie stawiła i kolejne posiedzenie może sie odbyć na kilka tygodni, albo dlatego, że obie strony przedstawiają wiele dowodów na poparcie swoich twierdzeń, a moze dlatego, że sędzia zachorował itp. Tu jak sie zdaje sytuacja jest inna.
Odpowiedz
#36
pkosela napisał(a):Patrycja nie studiuje? Wydawało mi się, że czytałem na forum, że rozpoczęła naukę w szkole teatralnej Państwa Machulskich.
No przecież tłumaczyłem między innymi i ja, że szkoła Machulskich nie ma statusu wyższej uczelni.
pkosela napisał(a):Nie pracuje? Przecież koncertuje od czasu do czasu.
To zależy jak koncertuje. Jeśli podpisuje umowę swoim imieniem i nazwiskiem, musi podać m.in.NIP.
pkosela napisał(a):A tak naprawdę, to nie rozumiem co autorka artykułu chciała osiągnąć...
Albo ktoś kto jej temat na artykuł podrzucił. Z sufitu przecież nie wzięła.

[ Dodano: 21 Marzec 2007, 23:37 ]
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):ale to chyba musi potrwać i zdziwiło mnie, że ktoś się bulwersuje o 1 rok trwania sprawy.
Zgadza się. Pils napisał wcześniej, że obywatelstwo prawnie przysługuje po 5 latach pobytu stałego. Tak jest chyba wszędzie. Na pewno w USA tak też jest.
No, chyba że zachodzą indywidualne przesłanki, aby tę procedurę przyspieszyć.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
#37
Kuba Mędrzycki napisał(a):Zgadza się. Pils napisał wcześniej, że obywatelstwo prawnie przysługuje po 5 latach pobytu stałego. Tak jest chyba wszędzie. Na pewno w USA tak też jest.
Ale nie oznacza to chyba, ze procedura rozpatrywania wniosku ma trwać 5 lat? Smile)
Troche na ten temat pisza np tu:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.poznan.uw.gov.pl/215-4381d90c49cac.htm">http://www.poznan.uw.gov.pl/215-4381d90c49cac.htm</a><!-- m -->
Odpowiedz
#38
Kuba Mędrzycki napisał(a):szkoła Machulskich nie ma statusu wyższej uczelni
Co w praktyce oznacza, że nie będzie miała tytułu magistra sztuki. I tyle. Prawda?
Chyba, że w trakcie Jej nauki szkoła taki status zdobędzie...
Kuba Mędrzycki napisał(a):To zależy jak koncertuje.
Regularnie Wink I to mnie trochę tutaj dziwi. Ale to w sumie Jej sprawa i nie wiem, czy nie wkraczamy w Jej prywatność...
Kuba Mędrzycki napisał(a):Z sufitu przecież nie wzięła.
No właśnie, wygląda to jakoś tak...
W każdym razie niedopracowany ten artykuł i mało konkretny.
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
#39
pkosela napisał(a):Co w praktyce oznacza, że nie będzie miała tytułu magistra sztuki. I tyle. Prawda?
Nie wiem czy"tyle". Nie mam odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak się ma uczęszczanie do szkoły niepublicznej względem prawa imigracyjnego.

[ Dodano: 22 Marzec 2007, 00:12 ]
belza napisał(a):" Poeta, który dla Polski zaśpiewał się na śmierć".. Politycy mają jednak talent do trafnych sformułowań...
Uważam, że to bardzo trafne sformułowanie Jacka, który w tym przypadku nie wypowiedział się jako polityk, ale jako przyjaciel swojego imiennika i niegdysiejszy wykonawca Jego piosenek.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
#40
Kuba Mędrzycki napisał(a):Uważam, że to bardzo trafne sformułowanie Jacka, który w tym przypadku nie wypowiedział się jako polityk, ale jako przyjaciel swojego imiennika i niegdysiejszy wykonawca Jego piosenek.
Zgadzam się. Ale przecież wyrażając prywatne opinie polityk nie przestaje być politykiem. Więc " talent do trafnych sformułowań" przejawia się również w życiu prywatnym Big Grin Do mnie akurat takie zdania jak ww po prostu nie trafiają, ale zapewne wynika to z wrodzonej i pielęgnowanej niechęci do patetyzmu i wielkich słów, które często nic nie znaczą ( nie twierdzę, że akurat w tym przypadku!)
...
Odpowiedz
#41
Kuba Mędrzycki napisał(a):Uważam, że to bardzo trafne sformułowanie
A dla mnie p. Kurski stał się faworytem w plebiscycie Srebrne Usta Wink Tak, jestem złośliwy Tongue

[ Dodano: 22 Marzec 2007, 19:15 ]
http://www.rzeczpospolita.pl/News/1,40,64503.html napisał(a):Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski zwrócił się do wojewody mazowieckiego i ministerstwa spraw zagranicznych o informacje, dotyczące sprawy obywatelstwa polskiego dla córki Jacka Kaczmarskiego - Patrycji. Wniosek w tej sprawie córka Kaczmarskiego złożyła w maju 2006 roku. Rzecznik oczekuje na informacje dotyczące stanu faktycznego i prawnego sprawy oraz przyczyn odwlekania terminu jej rozpatrzenia. Jacek Kaczmarski po powrocie z emigracji w Niemczech do Polski, w połowie lat 90. postanowił wyjechać do Australii. Razem z nim wyjechała jego sześcioletnia córka. Jeszcze przed wyjazdem, matka Patrycji, w imieniu córki zrzekła się obywatelstwa polskiego. Kaczmarski zmarł w 2004 r. (dor, pap)
Czyli jednak coś jest na rzeczy...
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
#42
Wracając do sprawy obywatelstwa (a raczej jego braku) to było również na ten temat w Panoramie o 18:45 (jeśli się nie mylę).
Odpowiedz
#43
pkosela, zawsze tak jest, sprawy pokazane w telewizji też nagle przyśpieszają Wink
Odpowiedz
#44
Co prawda pisałem to raczej żartem, ale jednak w każdym żarcie tkwi źdźbło prawdy: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?p=89065#89065">http://www.kaczmarski.art.pl/forum/view ... 9065#89065</a><!-- m --> Wink
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości