Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
umowa
Chciałem zwrócić uwagę, ze Jakub Mędrzycki złamał już dwukrtonie uwowę, którą kilka dni temu przyjęliśmy tu na Forum. Umowa polegała na tym, ze zarówno ja, jak i JM mieliśmy przestać się tutaj na Forum nawzajem prowokować, robić wycieczki osobiste, uszczypliwości. Mieliśmy się udzielać w temat przede wszystkim związanych z JK.
Tymczasem Pan Mędrzycki najpierw zakłada wątek poświęcony mojej osobie.
Następnie czyni uwagi w rodzaju:
"Prorokiem to On był nie tylko wtedy. Polecam choćby TESTAMENT'95. ". Ta uwaga oczywiście odnosi sie do jednego z fragmentów Testamentu, w którym JK pisze o przyszłości swojej córki.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Paweł Konopacki napisał(a):Ta uwaga oczywiście odnosi sie do jednego z fragmentów Testamentu, w którym JK pisze o przyszłości swojej córki.
Oczywiście? Dla mnie to nie jest takie oczywiste. Na mnie niesamowite wrażenie robią słowa: "Przede mną dziesięć lat niepewnych". Czemu dziesięć? Tego nie rozumiem. Ale dziesięć lat po napisaniu piosenki Jacek już nie żył.
Myślę, że jesteś przewrażliwiony, Pawle.
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Pomijajac wszelkie sprzeczki, to te dziesiec niepewnych lat w 'Testamencie' meczy mnie od dawna. Oczywiscie, ze prorokiem nie byl, zyl bardzo intensywnie, wiec i zdawal sobie sprawe, ze w kazdym momencie cos sie moze przydarzyc (niewielu znam ludzi z taka samoswiadomoscia jak JK) .Ale akurat te 10 lat... niesamowite.
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Elzbieta napisał(a):Ale akurat te 10 lat..
Może liczył na to, że po dziesięciu latach niepewnych się ustatkuje...
A strażak także był Sam
gredler napisał(a):Na mnie niesamowite wrażenie robią słowa: "Przede mną dziesięć lat niepewnych". Czemu dziesięć?
Czemu dziesięć? Bo JK był, pisząc ten tekst człowiekiem pod czterdziestkę i zaczął mówić, iż odczuwa, że
z nieba mu znikają gwiazdy.
Czemu dziesięć? No bo chodzi o kolejną, zbliżającą się dekadę życia w trakcie której to dekady JK minie magiczny i symboliczny dla mężyczny wiek czterdziestki. Przyjęło się, ze wiek lat czterdziestu jest wiekiem końca młodości, początku statecznej dojrzałości.
Dwa lata później po Testamencie JK powie w wywiadzie
Mam 40 lat i świadomość, że czasu na zrealizowanie moich zamierzeń jest coraz mniej...
Ten wywiad nosi zresztą znamienny tytuł: "Mury runeły, bard wydoroślał"
Bo w tamtym czasie JK dośc ostentacyjnie obnosił sie z wizerunkiem człowieka, który zrozumiał, że po okresie bujnej młodości, niedojrzałości, chulaszczego życia, marnowania czasu na nieistotne sprawy, po czasie niszczenia sobie zdrowia na wódkę, panienki, koncerty - po tym okresie przyszedł czas rachunku sumienia, podsumowania i zakończenia pewnego okresu w życiu.
"Pożegnanie barda" z 95 roku to przecież także tytuł symboliczny. Chodzi w nim nie tylko o fakt, ze JK kilka dni później wyjechał do Australii. Chodzi także o to, że Kaczmarski deklarował rozstanie się z swoją dotychczasową twarzą barda. Oto żegnamy barda a witamy innego, dojrzałego Artystę. Koniec JK - barda. Teraz jest JK poeta, ojciec rodzinym, skupiony i spokojny.
Wówczas, wedle deklaracji JK, ważne było aby po rozliczeniu się ze sobą, osiąść w Australii, pisać, skupić się na twórczości, na sprawach ważnych, takich jak prawdziwa twórczość (proza, poematy), rodzina, lektury.
JK w tym samym wywiadzie mówi:
Wstaję o 5 rano, przepływam 4 kilometry w oceanie, a potem czas na czytanie, pisanie, zajmowanie się rodziną.
oraz, co jest wyjątkowo zabawne:
Uciekłem od swojego publicznego, zbyt pyszałkowatego wizerunku. Szukając ideału znalazłem Australię - świat kontemplacji, skupienia, uszczęśliwiania już nie ludzkości czy narodu, ale najbliższych. :rotfl:

Dopiero analiza dat utowrów pokazuje, że nie pisał w Australii zbyt wiele.
Analiza dat jego przyjazdów - co rusz to częstszych - do Polski wskazuje też na to, ze cała ta kreacja Australijczyka - Artysty - Poety - Eskapisty - była...własnie...była tylko kreacją. Próbą autoperswazji.
Potem deklarację stałego pobytu w Australii i smutną refleksję, że "nie wiem, czy jeszcze co napiszę" JK zamienił na pozę pod nazwą, "Tam tworzę - tu zarabiam" To mu pozwalało być pół roku w Polsce i pół roku w Australii. To mu pozwalło żyć, jak żył dawniej i jednocześnie zachować resztki pozy dojrzałego, odpowiedzialnego mężczyzny.
gredler napisał(a):Ale dziesięć lat po napisaniu piosenki Jacek już nie żył.
Jacek umarł 9 lat po napisaniu piosenki. I co w tym takiego niesamowitego? Pomijając sam fakt młodej w sumie śmierci, w tym, że umarł 9 lat po napisaniu testamentu nie ma nic niezwykłego. Że mówi o dziesięciu latach niepewnych a umarł po 9? hmm..
Ty, wypasiony na Ikacu -
To raczej chodzi o to, że statystycznie jak dożyje się pięćdziesiątki to potem już jest większa szansa na dożycie późnej starości.
Paweł Konopacki napisał(a):Ta uwaga oczywiście odnosi sie do jednego z fragmentów Testamentu, w którym JK pisze o przyszłości swojej córki.
Jest to oczywiste jedynie dla Ciebie.
I jeszcze ktoś śmie mi zarzucać, że to ja mam jakąś obsesję.
Żenada...
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Paweł Konopacki napisał(a):Jacek umarł 9 lat po napisaniu piosenki. I co w tym takiego niesamowitego? Pomijając sam fakt młodej w sumie śmierci, w tym, że umarł 9 lat po napisaniu testamentu nie ma nic niezwykłego. Że mówi o dziesięciu latach niepewnych a umarł po 9? hmm..
A właśnie, że to jest trochę niesamowite. "Przede mną dziesięć lat niepewnych" - i faktycznie, kto mógł przypuszczać, że zachoruje na raka i umrze nim minie owe 10 lat? Jasne, że nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak potoczy się jego życie przez najbliższe dziesięć lat, ale chyba każdy ma jakieś oczekiwania, plany. I z perspektywy czasu można powiedzieć, że były to w pewnym sensie słowa prorocze.
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
A moze po prostu dal "dziesiec" bo tam sa dwie sylaby a nie trzy (np "dwa-dzies-cia") no a potem tak sie dziwnie zlozylo ?
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Biorę pod uwagę taką możliwość, ale staram się wierzyć, że każde słowo w jego piosenkach było przemyślane.
thomas.neverny napisał(a):A moze po prostu dal "dziesiec" bo tam sa dwie sylaby a nie trzy
mógł dać "osiem" albo "Siedem", albo..."dziewięć" - tez by pasowało . Jakby napisał:
'przede mną dziewięc lat niepewnych" to uznałbym to z proroctwo. Ale dał dzisięć, bo mówiąc o fazach życia człowieka często operujemy właśnie dziesiątkami.
Mówi się "facet po czterdziestce", "kobieta po pięćdziesiątce".
Ty, wypasiony na Ikacu -
Ano wlasnie... o to mi chodzilo Smile)
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
[Jerzy Ficowski]
Tak, myślę, że chodziło po prostu o odliczanie wieku dekadami.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
gredler napisał(a):Myślę, że jesteś przewrażliwiony, Pawle.
Myślę, że nie jest :/
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Facet po czterdziestce ma mase wpanialych lat przed soba, wiec mogl napisac, ze ma dziesiec dobrych , czy jak tam, zeby Mu do rytmu pasowalo. Ja nie uwazam tego za jakies proroctwo - ale chyba wiedzial, ze przy tak intensywnym trybie zycia cos sie moze przydazyc- zawal, marskosc watroby, ze te lata sa jednak niepewne...Ja mam troche wiecej , a tak nie pomyslalabym...
Paweł nie jest przewrażliwiony.
Jak na to, co się dzieje (i jak długo się dzieje), to jest oazą spokoju !!
[color=#0000FF][i]Gałąź kona najpiękniej,
Bo umiera, gdy pęknie
Pod owoców zwieszonych
Ciężarem.
Mnie zaszkodził łyk godzin,
Ale jak tu być zdrowym?
Wódki miarę czas leje za barem.[/i][/color]
Kuba Mędrzycki napisał(a):
Jest to oczywiste jedynie dla Ciebie.
I jeszcze ktoś śmie mi zarzucać, że to ja mam jakąś obsesję.
Żenada...
Powiem Ci szczerze, chłopie. Choć cenię Cię za pisanie pod własnym nazwiskiem, to tym razem uważam, że
Cytat:jest to oczywiste
Jesteś mistrzem międzywierszowości (którą to umiejętność sam zresztą niejednokrotnie gloryfikowałeś) i takim nauczyłem się Ciebie postrzegać. Ja wiem, że nic tu akurat nie można Ci udowodnić, podobnie jak w rzuconej na "szarym" uwadze o "użytkowniczce", która nie może być żoną "użytkownika" [ w domyśle Pawła Konopackiego], bo...za ładną polszczyzną się posługuje. Tam też miałeś coś innego na myśli, a wszystko to moja obsesja??
Znajdzie się słowo na każde słowo
Maćku! Rzadko odzywam się na forum, ale ze Twój ostatni post muszę postawić piwo (z nadzieją, że nie tylko wirtualnie!)
Pozdrawiam gorąco, pozdrawiam Asię i maleństwo, z nadzieją na spotkanie w realu, które zawsze - przyznasz - odsłania inne twarze wirtualnych nicków!
Ściskam
Tomek
"Ale po co męczyć gamę
Gdy się gra akompaniament..."
Pomówienia i obsesje...
Edyta napisał(a):Pomówienia i obsesje...
Nie pal...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Edytka napisał(a):obsesje...
Oczywiście! Nie dość, że Paweł cierpi ma obsesję i cierpi na manię prześladowczą, to razem z nim cierpimy na wyżej wymienione przypadłości my wszyscy (choćby Maciek, Przemek, PMC, ja)- którzy podobnie jak Paweł nadinterpretowujemy zupełnie niewinne uwagi Kuby!

Przecież Kuba Mędrzycki miał co innego na myśli! Wiadomo powszechnie, że Kuba nie pisze intencjonalnie złośliwości na Forum pod adresem P. i P. Przypadkowo tak tylko się składa, że niemalże wszyscy postrzegają te Kuby wypowiedzi jako uszczypliwe.
PMC napisał(a):Paweł nie jest przewrażliwiony.
Jak na to, co się dzieje (i jak długo się dzieje), to jest oazą spokoju
Otóż to!
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Szymon napisał(a):cierpimy na wyżej wymienione przypadłości my wszyscy (choćby Maciek, Przemek, PMC, ja)
Globalna i wszechogarniająca schizofrenia paranoidalna Wink
Szymon ma mambę, Maciek ma mambę, Przemek ma mambę, wszyscy mają mambę! Mam i ja :rotfl:
[color=#0000FF][i]Gałąź kona najpiękniej,
Bo umiera, gdy pęknie
Pod owoców zwieszonych
Ciężarem.
Mnie zaszkodził łyk godzin,
Ale jak tu być zdrowym?
Wódki miarę czas leje za barem.[/i][/color]
PMC napisał(a):Szymon ma mambę, Maciek ma mambę, Przemek ma mambę, wszyscy mają mambę! Mam i ja
Nie macie Panowie żadnej mamby. Podlegacie jedynie prawu, które Pan Kuba Mędrzycki cytuje w swoim podpisie*

* Zamieszczam tutaj aktualny podpis Pana Mędrzyckiego (na wypadek, gdyby zmienił):

"Większość rozgrzesza przyjaciół z występków, których cząstka wystarczyłaby do potępienia wrogów..." E.Axer.
Luter napisał(a):"Większość rozgrzesza przyjaciół z występków, których cząstka wystarczyłaby do potępienia wrogów..." E.Axer.
hmmm, no to jest ciekawe
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Tak jest, Panie Przemku. To jest ciekawe i... uniwersalne, bo... tu z kolei pasuje cytat z Pańskiego podpisu.
Zresztą - jak powiedział pewien ateista: "Wszyscy jesteśmy po trosze Barabaszami, Chrystus był jeden".
Ciekawe pod jakim nickiem ukrywa sie na tym forum ten Axer... :'
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
[Jerzy Ficowski]
Luter napisał(a):Tak jest, Panie Przemku.
Stanowczo prostestuję. Jak ktoś zwraca się do mnie per pan,a nie jest urzednikiem lub innym oficjelem), to mam wrażenie, że pora umierac... Wystarczy Przemek Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Przemek napisał(a):Stanowczo prostestuję. Jak ktoś zwraca się do mnie per pan
to oczekuje, że będziesz się do tej osoby zwracać podobnie. Więc - póki co - pisz Panie Luter i nie kładź się do trumny... Smile

A tak nawiasem mówiąc, tu przypomniała mi się wypowiedź Juliana Tuwima, który doradzał szefom, by nie przechodzili na "ty" z pracownikami, bo zawsze łatwiej jest powiedzieć "ty idioto" niż "panie idioto". Wink
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
A przy okazji szefow -przypomnialo mi sie, ze komus opowiedzialam, ze szefa na dywanik wezwalismy (zespol w ktorym pracuje) i zobaczylam ogrommne, przestraszone oczy..

Dzieki za 'Baranka' -przeszlo, teraz od niego sie nie odczepie, ale lepiej...
Elzbieta napisał(a):Dzieki za 'Baranka' -przeszlo
Wiedziałam! I będzie trzymało, nawet, gdy przed zaśnięciem będziesz liczyć baranki... Wink
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości