Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Miasto nocą" i zodiak wg. J. Kaczmarskiego czyli
Witam

Moje pytanie...

Czy ktoś już kiedyś zrobił z <b>"Miasto Nocą"</b> i <b>"Raka"</b> utwory na gitarę ??
Ja osobiście trochę poszukałem i nie udało mi się znaleść żadnych takich zapisków ale możliwe, że szukałem kiepsko lub nie tam gdzie trzeba. No i tak samo wśród piosenek w wersji mp3 jakie posiadam także tych utworów nie znalazłem.

Liczę że mi coś powiecie Wink Smile

Dziękuje
Odpowiedz
Mi nic na ten temat nie wiadomo; sądzę, że Kaczmarski raczej nie napisał do tych wierszy muzyki. Na "Suplemencie" ich nie ma, a są to już niemal wszystkie niepublikowane dotąd piosenki.
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
No cóż...
To możliwe. A ja wam powiem jakie akordy sam sobie do tych wierszy ułożyłem i na jakich je sobie gram. Swojego wykonania tych wierszy wam nie przekażę bo nie mam jak nagraćTongue Bo gdybym miał zrobił bym to ponad pół roku temu kiedy na forum był pomysł konkursu żeby ułożyć muzykę do wierszy Jacka Wink

"Miasto Nocą"

a-mol____G-dur C-dur e-mol
Miasto jest nocą nieprzytulne,
a__________G_____C____e
W pustych ulicach spływa mrok,
a_______________C______G______F
We wszystkich domach ciemność wspólna,
a______C________F____Fis
Echo powtarza mój każdy krok.

kolejne zwrotki tak samo przy czym pierwsze dwie można zagrać klasycznie paluszkami Wink a bycie do pozostałych wierze że każdy kto spróbuje sam załapie Smile

Do "Raka" natomiast ułożyłem to sobie tak:

_h_____________fis
Pełzać po dnie, ożywiać błoto,
_d________________a
Mącić przejrzystość cichych wód.
__e_____________F
Jesteś stworzony tylko po to -
__B_________C___d
Na obłąkany mułu głód.

Tutaj także wierze że ze 2 próby i załapiecie sami bicie Smile

Stwierdziłem że się z wami tym podzielę bo mi pasuje a czasem mnie nachodzi, że sobie muzykę sam układam. Zobaczymy co mi o tym powiecie (tylko nie bijcie mocno.. !! ).
Jak mi się uda nagrać jakoś to wam zaprezentuje muzykę. Pozdrawiam i czekam na batyTongue
Odpowiedz
MSW, niestety, ale taki opis grania utworu jest psu na budę. Przecież tu nie ma żadnych nut; co komu po samych akordach? A tempo, rytm?
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
MSW napisał(a):forum był pomysł konkursu żeby ułożyć muzykę do wierszy Jacka
Może będzie zapotrzebowanie na drugi ?
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
gredler napisał(a):MSW, niestety, ale taki opis grania utworu jest psu na budę. Przecież tu nie ma żadnych nut; co komu po samych akordach? A tempo, rytm?
Ostatecznie można improwizować na bazie podanych akordów. Chyba nawet istnieje taki sposób komponowania, że określa się ogólne ramy utworu, wejścia instrumentów etc. a resztę należy sobie "doimprowizować". Jakoś to się fachowo nazywa, ale zapomniałem.
Pietrek_C
Odpowiedz
Nie wiem, Pietrku, czy nie chodzi Ci o to:
Aleatoryzm
[b][size=85]Dziś gra się słońcem football-match ogromny!
Bóg strzela gole - po ludzku, wspaniale!
Dziś skok na ziemię z nieba karkołomny,
Cesarskie cięcie i salto mortale![/size][/b]
Odpowiedz
na klasyczny kwadrat akordowy: e C D e, albo e D C G, można ułożyć DZIESIĄTKI diametralnie różnych melodii.
nagraj choćby na komórkę, dyktafon czy inne coś Smile
NestSite
http://www.arturkaczorek.pl
Odpowiedz
To w jaki sposób to nagrałem przeraża mnie tak samo jak jakość ale lepsze jest niż nic. Przynajmniej taką mam nadzieje.

Miasto Nocą :wstyd: - wersją wolną gram pierwsze dwie zwrotki a tą szybszą resztę.

Zodiak :wstyd: - tutaj nagrałem po prostu dwa razy to samo.

Niestety te nagrania nie oddają tego co bym chciał ale to była jedyna możliwa na szybko wersja nagrania. :wstyd:
Odpowiedz
WOKAL, prosze wokal Wink
NestSite
http://www.arturkaczorek.pl
Odpowiedz
Nowhere Woman napisał(a):Nie wiem, Pietrku, czy nie chodzi Ci o to:
Aleatoryzm
Jak najbardziej o to chodzi! Dziękuję.
Pietrek_C
Odpowiedz