Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czego słuchajcie (oprócz Jacka oczywiście)
jodynka napisał(a):i całe mnóstwo ładnie śpiewających po angielsku pań w stylu eva cassidy(...) diana krall,
Bardzo duuuże piwo Smile)
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
pkosela napisał(a):
jodynka napisał(a):audycje Beksińskiego
Jakieś archiwalne można zdobyć?
zgadzam się, że Beksiński przez wielkie B, ale konwencja zadecydowała, że napisałam przez małe Big Grin

Archiwalnych kilka można było zdobyć. Ja mam też kilka (chyba 6 czy 8). Odezwij się na maila to się jakoś dogadamy Big Grin
Odpowiedz
Czy ktoś może miał już do czynienia z Live in Gdańsk Gilmoura? Jeśli tak, to jakie wrażenia?
Odpowiedz
jodynka napisał(a):i całe mnóstwo ładnie śpiewających po angielsku pań w stylu eva cassidy, rachael yamagata, diana krall, natalie cole
Może dodam Ci kogoś do listy - ostatnio ją odkryłam. Piękne teksty, co jest nie często spotykane u brytyjskich artystów.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=PXoMQwXvW60">http://www.youtube.com/watch?v=PXoMQwXvW60</a><!-- m -->

[Dodano 25 września 2008 o 09:13 ]
tu przekład tekstu - oczywiście koślawy, ale chodziło mi raczej o dosłowność:

Cyganka:

Przyszedłeś z daleka,
ze zdjęciami w oczach.
Kawiarenek i sennych ulic
niebieskich, cichych wschodach słońca.
Lecz noc jest tą katedrą,
Gdzie rozpoznałeś znak,
Że my znamy siebie już
Jako część nowego wzoru.

Trzymaj mnie jak dziecko
Co nie chcę zasnąć dziś
Otul mnie w środku siebie
Bym mogła słyszeć Cię przez ciepło.

Stańczykiem tego podwórza
Z uśmiechem niewiasty.
Rozkojarzony damami
W dołeczkach i lokach.
Tym co ładne i psotliwe
Łagodne i święcone
Przez wirujące suknie panien
Do piersi garnące.

Trzymaj mnie jak dziecko
Co nie chcę zasnąć dziś

Masz dłonie jak kropelki deszczu
I kolczyki w uszach
Mądrośći w Twojej twarzy
Przeczą liczbie Twoich lat.
Palce masz jak te garncarza,
Śmieszne powieści głupca.
Porządkujesz nimi nieład
Tak dziwnie i prosto.
Wiem, poznałam w Tobie prządkę
cienkich, pajęczych nici
Z długim i giętkim ciałem
I guzem na głowie.

Trzymaj mnie jak dziecko
Co nie chcę zasnąć dziś

Z długim, giętkim ciałem
I słodkimi, miękkimi dłońmi.
Odfruniemy wkrótce raz na zawsze
W inne lądy lecimy.
I proszę, nigdy mnie nie szukaj
Bo tu ze mną zostaniesz.
Usłyszysz siebie w tej piosence
Płynącej pewnego dnia.

Trzymaj mnie jak dziecko
Co nie chcę zasnąć dziś
"Chude Dziecko"
Odpowiedz
[Obrazek: 61N2WJKW0SL._SL500_AA240_.jpg]

Sun Dial - "Other Way Out". Polecam miłośnikom rockowych brzmień z przełomu '60/'70.
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
berseis13 napisał(a):Może dodam Ci kogoś do listy - ostatnio ją odkryłam.
O tak, Suzanne Vega również się przez playlistę przewija Smile
Odpowiedz
Miłośnikom piosenki autorskiej (ale nie tylko) polecam absolutnego - w tym gatunku - geniusza muzycznego, który nazywa się Caetano Veloso. Jego pomysłowość kompozytorska, umiejętności gitarowe oraz rozpiętość i czystość głosu są wręcz nieprawdopodobne.
Odpowiedz
Alek napisał(a):Czy ktoś może miał już do czynienia z Live in Gdańsk Gilmoura? Jeśli tak, to jakie wrażenia?
Jeszcze nie widziałem, ani nie słyszałem, ale pojawiające się opinie brzmią bardzo zachęcająco.
Ogólnie są utrzymane w tonie:
Cytat:koncert obledny - dla fanow Floydow "a must have"
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
[Obrazek: okladka_gospel.jpg]

LAO CHE polecać dziś chyba nie trzeba. Nawet się trochę głupio czuję słuchając jednego z popularniejszych na rynku muzycznym wykonawców. Miałem już tak kiedyś - z Republiką, ale i wtedy i teraz to są moje odkrycia, mój wybór, moja muzyka i moje... teksty. Myślę, że tak naprawdę niewielu jest wykonawców z kręgu muzyki "popularnej", którzy w muzykę ubierają jakieś myśli, a nie tylko zlepki zrymowanych mniej lub bardziej sylab.
Odpowiedz
MacB napisał(a):LAO CHE polecać dziś chyba nie trzeba.
Owszem, to jedno z lepszych objawień ostatnich kilku lat.
A strażak także był Sam
Odpowiedz
Będzie chaotycznie, wpierw elektronicznie:
Klaus Schulze ( pomnikowe "Audentity" !), Tangerine Dream ( ale tak do 1985, potem był wielki shit...), tudzież cała reszta tamtej elektroniki, jakiś Amon Duul, AshRa Tempel... oczywiście Jarre,inne Vangelisy..a w przeciwwadze mechaniczny i bezduszny Kraftwerk. Awangarda: Kinsky (mało ludzi już pamięta 'Copula Mundi"-zwłaszcza że nawet dla mnie rzecz była ciężkostrawna...to że "światłem ciała jest oko" odkryłem później), Art Zoyd ( zwłaszcza "Ubique" ). Matematyka, od ostrych: Nyia, Kobong, przez łagodniejsze: Dream Theater i pochodne ( Liquid Tension ), Tool,różne progresywne King Crimson do wręcz jazzowych jak Cynic. Ambienty: Ordo Equilibrio, Ildfrost i cała czeredka z Cold Meat Industry. Death,black: ostatnio bardzo mi się ostatni Sinister. Do tego Emperor,zawsze Morbid Angel i jeszcze kilku nieprzejednanych ale mógłbym tu wymienić z 50 zespołów, a i tak Simon stwierdzi że woli muzykę;-) Elektroniczni agresywni: :Wumpscut:, Terminal Choice, Hocico,Velvet Acid Christ, tu też można by wymieniać długo...
Bardzo mało słucham muzyki poważnej, muzykologia mnie chyba zniechęciła, a wcale nie słucham piosenki turystycznej i generalnie muzyki prostej, jakieś bluesowe archetypy mnie zwyczajnie nudzą. Poezji śpiewanej też nie. No prawie... Wink A co do LAO i "Powstania" - bardzo mnie dziwi, że taki hałas wywołała płyta w sumie dość trudna.. Czyli jeszcze nie wszystko Kasiami Cerekwickimi stoi? Jest nadzieja?
Odpowiedz
Marcin Brood K. napisał(a):Tangerine Dream
Byłam na ich koncercie w Warszawie ( jeszcze byłam piękna i młoda Wink, więc jakieś ponad 20 lat temu , chyba 83- 84 r ) i , o dziwo, bardziej podobały mi się nagrania z płyt niż ten koncert. Ale i tak warto było iść.
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
tmach napisał(a):o dziwo, bardziej podobały mi się nagrania z płyt niż ten koncert.
W przypadku muzyki tego typu to chyba nie jest bardzo dziwne. Jarre'a z płyt (przynajmniej niektórych) uwielbiam, a na koncert mogłoby mi się nie zechcieć iść (fajerwerki można oglądać w telewizji ;-) ).
A strażak także był Sam
Odpowiedz
@Piotrek: Jateż, w kwestii widoczności fajerwerków zwłaszcza. Oglądalem koncert "stoczniowy" JMJ w TV, i wcale nie żałuję że mnie tam nie było..I nie chodzi mi o muzykę, bo się zaraz pewnie zaczną złośliwe komentarze o "Murach", tylko na imprezach tej wielkości będąc na miejscu widzi się zdecydowanie mniej, choćby z racji odległości od sceny...

@tmach: Zazdrość, zadrość mnie pożera straszliwie Wink Generalnie, jako jakby nie było znawca znacznego procentu dyskografii tego zespołu, uważam że płyta "Poland" z nagraniami z tego koncertu, jest obok "Logos" jedną z tych które z czystym sumieniem można polecić komuś kto wcześniej TD nie słyszał, a chciałby się dowiedzieć co to właściwie za zespół.. Esencja i definicja stylu w jednym, szkoda tylko że potem zaczęła się już równia pochyła. Zresztą Jarre też ostatnio gra wyłącznie koncerty które z góry mają zagwarantowany medialny rozgłos, a nowa twórczość w tej chwili, brzmi ,no, niezbyt świeżo.. W latach 80-tych było to brzmienie XXI wieku (zresztą tamte płyty do dziś robią wrażenie),a w XXI wieku jest to brzmienie lat 80-tych, nie poradzimy..
Odpowiedz
Marcin Brood K. napisał(a):W latach 80-tych było to brzmienie XXI wieku
80-tych???? Chłopie, wyobraź sobie, jak się słuchało Oxygene w '76 Smile
Odpowiedz
Wspomniałem już o winylach i gorąco Was namawiam do słuchania czarnych płyt - coraz powszechniejsze są reedycje starych płyt w przystępnych cenach (od 20-30 zł), a i oryginały nietrudno kupić np. na Allegro (ale ceny są dość powalające jeśli chodzi o pierwsze wydania w dobrych stanach).
Dziś odebrałem przesyłkę z zafoliowanym egzemplarzem tego:

[Obrazek: abbey_road.jpg]

Ma się rozumieć, że to współczesna reedycja, ale przyjemność słuchania jak przed laty Smile
Odpowiedz
Mam! Smile I lubię!
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
Hmm, właściwie wszystko jest tutaj: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lastfm.pl/user/fthissite">http://www.lastfm.pl/user/fthissite</a><!-- m -->

A w poście tylko taki krótki komentarz. I tak zaczniemy od błędów młodości Big Cyc i Elektryczne Gitary, apogeum mojego zainteresowania ich piosenkami minęło już dość dawno temu, dzisiaj już raczej pojedyncze albo przypadkowe utwory gdy mam włączone losowe odtwarzanie ;) Teraz starzy, ale jarzy. Nie chodzi może o wiek zespołów, ale o muzykę, która może nie jest w pierwszym nurcie mojego zainteresowania, ale zawsze miło do niej wracam. Czyli Myslowitz, Lech Janerka, Queen, Kazik, Farben Lehre, Turnau. No i na koniec last freak, czyli to co ostatnio nie przestaje wydostawać się z głośników, czyli Strachy na Lachy- moim zdaniem świetne interpretacje Kaczmarskiego, oraz pełna pozytywnej energii muzyka własna. Akurat- "esy, floresy, fanstasmagorie" :D, Blade Loki- Ska, Ska, Ska... Punk ;), Czesław Śpiewa- ten głos... :P, Drewnofromlas- nie wiem co oni grają, ale świetnie to robią xD Widać tam w tej bibliotece też kilka soundtracków. Najważniejsze są te z filmów Tarantino, nie spotkałem się jeszcze z reżyserem, który potrafił by lepiej od niego dobrać piosenki do filmów. No i to w sumie tyle, o Kaczmarskim nie ma raczej co wspominać :P
"Drobiazgi niepotrzebne ratuj, Kiedyś je dziecku swemu dasz. Przydadzą się przyszłemu światu..."
Odpowiedz
fthissite napisał(a):Hmm, właściwie wszystko jest tutaj: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lastfm.pl/user/fthissite">http://www.lastfm.pl/user/fthissite</a><!-- m -->
O, "Twoje porównanie z użytkownikiem fthissite wypada: Dobrze".
A strażak także był Sam
Odpowiedz
piotrek napisał(a):O, "Twoje porównanie z użytkownikiem fthissite wypada: Dobrze".
Hmm, dziwne rzadko mi się takie komunikaty pokazują :P
"Drobiazgi niepotrzebne ratuj, Kiedyś je dziecku swemu dasz. Przydadzą się przyszłemu światu..."
Odpowiedz
Wprawdzie w tym przypadku powinno być raczej "Co oglądacie oprócz Jacka", co w przeddzień wydania "Sceny..." wydaje się nawet logiczne Wink , ale pozwalam sobie wkleić ten LINK tytaj, bo i posłuchać warto. Klip zrobił na mnie wrażenie, jak dawno żaden inny.
Odpowiedz
Kapitalny clip i kapitalna muza. Smile
Odpowiedz
Wspaniale! Dzieki za linka.A oto slowa:
Born to push you around,
Better just stay down,

You put away,
He hit's the flesh,
You hit the ground,
Mouth so full of lies,
Tend to black your eyes,

Just keep them closed,
Keep praying just keep waiting,

Waiting for the one,
The day that never comes,
When you stand up and feel the warmth,
But the sunshine never comes,

No the sunshine never comes

Pushed you across that line,
Just stay down this time,

Hide in yourself,
Crawl in yourself,
You'll have your time,

God I'll make them pay,
Take you back one day,
I'll end this day,
I'll splatter color on this gray,

Waiting for the one,
The day that never comes,
When you stand up and feel the warmth,
But the sunshine never comes,

Love is a four letter word,
And never spoken here,
Love is a four letter word,
Here in this prison,

I suffer this no longer,
I'll put an end to,
This i swear, This i swear,

The sun will shine,
This i swear, This i swear,
This i swear

Metallica, Lyrics,

___
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):A oto slowa:
Elu, słowa są pod linkiem, który wkleił Maciej...
Odpowiedz
Pod linkiem, który wkleił Maciej ja widzę tylko teledysk.

A ja czasami słucham Salifa Keitę (żeby coś na temat dodać).
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
gredler napisał(a):ja widzę tylko teledysk.
Bo trzeba wykonać skomplikowaną operację ruszenia myszką i najechania na napis "więcej informacji". No i trzeba jeszcze podjąć wysiłek kliknięcia palcem wskazującym. Smile
Odpowiedz
Simon napisał(a):Elu, słowa są pod linkiem, który wkleił Maciej...
Przepraszam za zamieszanie -popełniłam ten błąd co uz. gredler. Ale forum od tego nie padnie i nasze wzajemne sympatie /antypatie tez się chyba nie zmienia. Wink

Zdążyłabym jeszcze zmienić, ale posty 'po', będę głupie.

Pozdrawiam
e.
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):Ale forum od tego nie padnie i nasze wzajemne sympatie /antypatie tez się chyba nie zmienia.
Racja - sympatie się nie zmienią. Tym bardziej - antypatie. Smile
Odpowiedz
To jeszcze a propos słów do utworu - wyobrażacie sobie - po obejrzeniu klipu, że w pierwotnym znaczeniu miały mówić o relacji ojciec-syn? O rosnących urazach, o wybaczeniu...
Sam po raz pierwszy zetknąłem się z tym utworem w formie klipu i już znaczenie nadane przez filmik pozostanie u mnie jako pierwsze. Swoją drogą pozazdrościć tak sugestywnej sceny, jak ta, gdy główny bohater celuje w wysiadającą z samochodu kobietę, gdy napięcie (spotęgowane muzyką) tak gęstnieje, że można je nożem kroić. Pierwsza liga!
Odpowiedz
Ja w ogóle lubię takie fabularne clipy, opowiadające jakąs historię, zamiast mizdrzenia się do kamerki osoby śpiewającej, krótkie ujęcia pozostałych instrumentów i szybko migające kadry.
Jeden z moich ulubionych, fabularnych clipów:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.youtube.com/watch?v=qH7rhyEKMvU">http://pl.youtube.com/watch?v=qH7rhyEKMvU</a><!-- m -->
Odpowiedz