Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pogrzeb Jerzego Menela 13.12 na Starych Powązkach
#1
Cytat:ZMARŁ JERZY MENEL

W nocy z 22. na 23. listopada 2006 r. zmarł nagle w Belgii na wylew krwi do mózgu nasz kolega Jerzy Menel - znany tłumacz, literat, autor tekstów, jeden z założycieli Stowarzyszenia Literacko Muzycznego "Ballada". Był autorem niezliczonej liczby tłumaczeń zagranicznych bardów, m.in. Brassensa, Brela, Cohena, Dylana, Contego; współpracował z wieloma artystami z kręgu piosenki literackiej, m.in.: Janem Jakubem Należytym, Mariuszem Lubomskim, Mirosławem Czyżykiewiczem, Justyną Bacz, Andrzejem Ozgą; publikował swoje artykuły dotyczące znaczących postaci światowej piosenki autorskiej oraz tłumaczenia tekstów piosenek m. in. w "Radarze" i "Akcencie"; jego tłumaczenia znalazły się na wielu płytach oraz w wielu spektaklach teatralnych; był skarbnicą wiedzy dotyczącej światowych bardów. Pod tym względem należał do wąskiego grona ludzi niezastąpionych. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o jego - jakże przedwczesnej - śmierci.

Pogrzeb Jurka odbędzie się w środę 13 grudnia na Starych Powązkach. Rozpocznie go msza w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 14:00.

Piotr Bakal
prezes SLM "Ballada"
źródło: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ballada.pl">http://www.ballada.pl</a><!-- m -->

Od siebie dodam, że miałem okazję spotkać Jurka parę razy. Był człowiekiem niezwykle sympatycznym, życzliwym i skromnym, a Jego przekłady Brassensa - znakomite.

Pozdrawiam
Dauri
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sieniawski, Majewski, Susmęd, repremiera piosenek starych, Krasny 1 1,878 09-09-2008, 03:38 PM
Ostatni post: jodynka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości