Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halemba
ja napisał(a):
DuchX napisał(a):Właśnie ci. Ci z rentownych nie mają po co przyjeżdżać, bo dobrze im tam, gdzie są.
a ja uważam, że ci z rentownych chcą zarabiać więcej.
:rotfl: Piszesz, jakby stolica była pod ciągłym oblężeniem górniczych hord. Sprawdź sobie proszę, które związki z których kopalń pikietowały stolicę, i na tym zakończmy tę rozmowę.

Dobrej nocy.
DuchX napisał(a)::rotfl: Piszesz, jakby stolica była pod ciągłym oblężeniem górniczych hord. Sprawdź sobie proszę, które związki z których kopalń pikietowały stolicę, i na tym zakończmy tę rozmowę.

Dobrej nocy.
rozumiem, że nie potrafisz odpowiedzić na pozostałe zarzuty ...

nie uważam, żeby górnicy non stop okupowali Warszawę, tak samo jak metan nie wybucha non stop w kopalni Halemba.
[img]http://www.challenge-roth.com/img/challengeroth-logo.gif[/img] Unten 10.
ja napisał(a):rozumiem, że nie potrafisz odpowiedzić na pozostałe zarzuty ...
Weź się zlituj. Jakie zarzuty?

W mojej opinii trzymasz się ciągle jednej, niesprawiedliwej generalizacji, nie ustosunkowujesz się do argumentów, nie masz żadnej wiedzy na temat zagadnień, o których piszesz i w dodatku sugerujesz, że wmawiam Ci oglądanie "Tańca z gwiazdami".

Osobiście zawiodłem się na Tobie jako na partnerze do dyskusji.

Możesz uznać że poddaję się i odtrąbić zwycięstwo.

Pozdrawiam,
DuchX napisał(a):Możesz uznać że poddaję się i odtrąbić zwycięstwo.
trutudutuuuuuuuuuuu !!! (trąba zabrzmiała)

wow i kto jest najlepszy ??

otóż chodzi mi oto, że odpowiadasz tylko na wybrane wątki z mojej argumentacji.

DuchX napisał(a):w dodatku sugerujesz, że wmawiam Ci oglądanie "Tańca z gwiazdami".
nie, to Ty sugerujesz, że górnicy mi są do czegoś potrzebni.
DuchX napisał(a):niesprawiedliwej generalizacji, nie ustosunkowujesz się do argumentów, nie masz żadnej wiedzy na temat zagadnień
ja pisałem - ustosunkowywuję się, to Ty nie robisz tego względem moich argumentów.

no i zacytuję klasyka:
"Cierpi syty, niepojętym zdjęty głodem"
DuchX napisał(a):W którym momencie górnicy zachowują się jak darmozjady?
W momencie, kiedy biorą 50 tys. odprawy i jeszcze każą sobie wylizać czarną dupę. Powinni być wywaleni na zbity pysk.
DuchX napisał(a):zostań górnikiem.
Obawiam się, że najpierw trzeba by jakiegoś zamordować.

Jeśli w ostatnich latach zmniejszyła się liczba nierentownych kopalni to tylko dlatego, że cześć z nich się połączyła.

Rozumiem, że górnik w rodzinie czy kumpel każe Ci emocjonalnie podchodzić do sprawy, ale może najpierw doczytaj jak to naprawdę jest.
Ja nie mam zdania,ale kiedy tak hmm obrzucacie się argumentami,to mi się przypomniała dwuprocentowa różnica w genomie między Kubą,a muchą Smile
A jeżeli ktoś chce zobaczyć powyrywane chodniki-zapraszam do Wrocławia Smile
Edyta napisał(a):W momencie, kiedy biorą 50 tys. odprawy i jeszcze każą sobie wylizać czarną dupę. Powinni być wywaleni na zbity pysk.
fak a już dałem piwo ....
Alek napisał(a):Ja nie mam zdania,ale kiedy tak hmm obrzucacie się argumentami,to mi się przypomniała dwuprocentowa różnica w genomie między Kubą,a muchą Smile
no i ?? to było wredne apeluję o ostrzeżnie do moderatorów !!
Alek napisał(a):A jeżeli ktoś chce zobaczyć powyrywane chodniki-zapraszam do Wrocławia Smile
mi się to tam nie specjalnie podoba - nie chcę mieć wyrywanych chodników, dlatego nie chcę górników w warszawie.
ja napisał(a):mi się to tam nie specjalnie podoba
Daj spokój - to taki nastrojowy element rustykalny w centrum dużego miasta. Szczególnie wart uwagi w dni deszczowe
Alek napisał(a):Daj spokój - to taki nastrojowy element rustykalny w centrum dużego miasta. Szczególnie wart uwagi w dni deszczowe
e tam. Warszawa wygląda wystarczająco źle bez tego.

wyjątkowo kładę się przed 1. elo !
Edyta napisał(a):
DuchX napisał(a):W którym momencie górnicy zachowują się jak darmozjady?
W momencie, kiedy biorą 50 tys. odprawy i jeszcze każą sobie wylizać czarną dupę. Powinni być wywaleni na zbity pysk.
Odprawę biorą od kopalni, nie od państwa. Co Ci do tego?
Edyta napisał(a):
DuchX napisał(a):zostań górnikiem.
Obawiam się, że najpierw trzeba by jakiegoś zamordować.
Obawiam się, że grubo się mylisz. Większość kopalń z otwartymi ramionami przyjmuje do pracy młodych ludzi, w końcu obecna kadra pracowników nie będzie żyła wiecznie.
Edyta napisał(a):Rozumiem, że górnik w rodzinie czy kumpel każe Ci emocjonalnie podchodzić do sprawy, ale może najpierw doczytaj jak to naprawdę jest.
Moim zdaniem, górnik w rodzinie czy kumpel daje mi dość dobrą orientację w tym, jak to naprawdę jest.
ja napisał(a):no i zacytuję klasyka:
"Cierpi syty, niepojętym zdjęty głodem"
To ja też:
"Nie wskażę, gdzie która ze stron świata leży,
Mądremu to na nic, głupi - nie uwierzy."
Górnicza lampka dotyku. Udał nam się temat, co Kubuniu? Smile
DuchX napisał(a):Odprawę biorą od kopalni, nie od państwa. Co Ci do tego?
bo kopalnia jest częścią państwa.
DuchX napisał(a):To ja też:
"Nie wskażę, gdzie która ze stron świata leży,
Mądremu to na nic, głupi - nie uwierzy."
tak tylko, że ten cytat mogę i ja powiedzieć i on nie tyczy się niczego.

[ Dodano: 11 Grudzień 2006, 11:50 ]
Krasny napisał(a):Górnicza lampka dotyku. Udał nam się temat, co Kubuniu? Smile
no tak i już jest hydeparku Big Grin
ja napisał(a):
DuchX napisał(a):Odprawę biorą od kopalni, nie od państwa. Co Ci do tego?
bo kopalnia jest częścią państwa.
Znowu bzdurzysz. Kopalnia może być co najwyżej spółką skarbu państwa. Z własnym budżetem. Państwo jest właścicielem, ale nie dopłaca do odpraw pracowników ani złotówki.
DuchX napisał(a):Znowu bzdurzysz. Kopalnia może być co najwyżej spółką skarbu państwa. Z własnym budżetem. Państwo jest właścicielem, ale nie dopłaca do odpraw pracowników ani złotówki.
czy możesz odpowiadać na posty całościowo, a nie na część ?

generalnie państwo musiało wyłożyć kasę, na to żeby kopalnia była rentowna.
Krasny napisał(a):Udał nam się temat, co Kubuniu?
ja napisał(a):no tak i już jest hydeparku
Coś jak cycki Dody
Edyta napisał(a):Może Twoi znajomi górnicy to super goście, co nie zmienia faktu, że to darmozjady.
Nie było to do mnie lecz wole uprzedzić, że nie znam osobiście górników.
Darmozjady? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale gdyby nie węgiel, gdyby nie jego wydobycie, sprzedaż, gdyby nie możliwość wykorzystania jako źródło energii w elektrowniach, gdyby nie wykorzystywanie do ogrzewania do domów, gdyby nie posiadanie zasobów tego surowca w kraju to teraz byś co najwyżej mogła pomarzyc o kosmetyczce czy komputerze? Dobra, przesadzam, a w swoim czasie górnictwo było podstawą gospodarki Polskiej a i dzisiaj jakby nie ktoś kto wydobywa węgiel to byłoby bardzo nieciekawie...
ja napisał(a):nie, to Ty sugerujesz, że górnicy mi są do czegoś potrzebni.
jeśli uważasz, że nie potrzebujesz energi elektrycznej to jesteś dobry...
Wspaniały argument że można zbudować elektrownie atomową nie do wszystkich przemawia. Pewnie że można czemu tego nie robią? Bo są ludzi którzy boją się drugiego czarnobyla (co z tego, że to zacofanie jeśli tak jest i są ludzi którzy bojkotują ten pomysł?). Zreszta nawet gdyby plan wszedł w życie to myślisz, że to by było takie "pstryk" i nie ma górników? Elektrownia atomowa sprawi, że nie będziesz potrzebował węgla?
ja napisał(a):generalnie państwo musiało wyłożyć kasę, na to żeby kopalnia była rentowna.
Generalnie? Jak juz zauważył Duch generalnie nie masz pojęcia o kopalniach i generalizujesz swój pogląd na podstawie tych górników których widziałeś w Warszawie...
Problemem nie jest sam problem, ale twoje podejście do niego
adam_marian napisał(a):Dobra, przesadzam, a w swoim czasie górnictwo było podstawą gospodarki Polskiej a i dzisiaj jakby nie ktoś kto wydobywa węgiel to byłoby bardzo nieciekawie...
Tylko jedno ale. W czasach gdy to było podstawą gospodarki sprzedawaliśmy to za dewizy do Anglii. I było by wszystko fajnie, tylko ciekawostką jest fakt dlaczego Anglicy je kupowali. A kupowali dlatego, że sprzedawaliśmy węgiel po cenach zaniżonych. Wręcz dopłacaliśmy do tego by węgiel sprzedać, tak bardzo potrzebowalismy dolarów bo nasza waluta była mniej warta niż papier do produkcji banknotów a nawet za głupią polopierynę trzeba było zapłacić w dolarach.
Jeszcze lepszy numer byłz siarką. Byliśmy potęgą w produkcji kwasu siarkowego - powód też banalny - nikt nie chciał tego produkować u siebie Wink.
adam_marian napisał(a):jeśli uważasz, że nie potrzebujesz energi elektrycznej to jesteś dobry...
Potrzebujemy, ale można ją uzyskać taniej. Na szczęście i węgiel i ropa się kończy, będziemy musieli się przestawić czy chcemy czy nie. Ile jeszcze w zejdziemy pod ziemię? 200-300 metrów? Im głębiej tym cieplej...
Artur napisał(a):Wręcz dopłacaliśmy do tego by węgiel sprzedać, tak bardzo potrzebowalismy dolarów bo nasza waluta była mniej warta niż papier do produkcji banknotów a nawet za głupią polopierynę trzeba było zapłacić w dolarach.
Jednak musieliśmy to robić, jakby nie te "darmozjady" to nie było tych dolarów...
(a sytuacja jaka była to nie ich wina)
Artur napisał(a):Potrzebujemy, ale można ją uzyskać taniej. Na szczęście i węgiel i ropa się kończy, będziemy musieli się przestawić czy chcemy czy nie.

Oczywiście, ja w swoim poście nie pisałem wcale, że taka sytuacja mi się podoba (choćby dlatego, że węgiel = zanieczyszczenie środowiska) tylko jak jest. Przestawić się będziemy musieli ale to nie będzie tak jak pisze "Edyta" i "ja" (wywalić ich na zbity pysk, bo są źli i darmozjady)
Problemem nie jest sam problem, ale twoje podejście do niego
adam_marian napisał(a):jak pisze "Edyta" i "ja"
od kiedy to nazwy własne pisze się w cudzysłowiu?

Czy Ty się chociaż przez chwilę zastanowiłeś, o czym ja piszę? Czy gdzieś napisałam, że mamy przestać wydobywać węgiel? Po co te wasze poronione przykłady, w jaki sposób używam węgla?

Powiedziałam, że powinny zostać tylko rentowne kopalnie. Powinny być prywatne. Górnik powinien stracić wszystkie przywileje.

I nie martwcie się, nie zabrakłoby rąk do pracy.

Wiecie co, ciężko dyskutować z kimś, kto chce likwidować kopalnie bo zanieczyszczają środowisko.

PS Jeśli chcecie rozmawiać na poziomie, to dajcie spokój Tańcu z gwiazdami i mojej kosmetyczce, ok? To jakiś szowinizm Smile
Edyta napisał(a):Powiedziałam, że powinny zostać tylko rentowne kopalnie. Powinny być prywatne. Górnik powinien stracić wszystkie przywileje.
Gdyby nie przekręty z pośrednictwem w handlu węglem, to nie byłoby raczej nierentownycvh kopalń. Prywatyzacja nie jest lekiem na wszystko. No i dlaczego górnicy mają tracic przywileje?? Podstawą funkcjonowania państwa powinan byc uczciwośc, jeżeli ktoś nabył przywileje, to nie można ich zabierac, bo komus tak się podoba. To tak jak z emeryturami, skoro podejmując decyzję o zostaniu górnikiem była jasna sytuacja: masz taką emeryture po tylu latach, to nie wolno tego zmieniac w trakcie. Owszem można zawierac inne nowe umowy z nowo przyjmowanymi pracoiwnikami ale nie z tymi którzy podjęli decyzje o pracyw tym zawodzie bo wiedzieli dokładnie czego się od nich oczekuje i co dostają w zamian po przepracowaniu wymaganego czasu. I taka umowa to jest rzecz święta! DOmagania sięlikwidacji takich przywilejów jest naruszeniem fundamentalnej (według mnie)zasady państwa prawa. A każdy kto się tego domaga jest osobą niepoważną. Ciekawe co byś zrobiła Edyto, gdyby w wieku 59 lat nagle Ci oświadczono, że sorry ale likwidujemy takie przywilej i musisz jeszcze pracowac 15 lat, żeby dostac emeryturę... tak, to jest niedopuszczalne i tak samo powinno byc z pewnymi przywilejami już nabytymi.

[ Dodano: 11 Grudzień 2006, 18:14 ]
Artur napisał(a):A kupowali dlatego, że sprzedawaliśmy węgiel po cenach zaniżonych.
teraz to Chińczycy robią, zresztą nie tylko z węglem... I jakoś im się ten proceder opłaca...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Przemek napisał(a):masz taką emeryture po tylu latach, to nie wolno tego zmieniac w trakcie. Owszem można zawierac inne nowe umowy z nowo przyjmowanymi pracoiwnikami ale nie z tymi którzy podjęli decyzje o pracyw tym zawodzie bo wiedzieli dokładnie czego się od nich oczekuje i co dostają w zamian po przepracowaniu wymaganego czasu. I taka umowa to jest rzecz święta!
Swiete slowa. Niektorzy z was mowili tutaj o rozrubie, ktora zrobili gornicy w Warszawie. Teraz pytam: co wy byscie zrobili, kiedy na poczatku, kiedy zostaliscie przyjmowani do pracy, powiedziano wam, ze bedziecie pracowac 25 lat, po czym przejdziecie na emeryture?. Po kilkunastu latach natomiast dowiadujecie sie, ze musicie pracowac 2 razy tyle. Przeciez to chore.

Ja mam ojca gornika. On przepracowal juz prawie 24 lata pod ziemia. Taki czlowiek odlicza juz dni do upragnionej emerytury, az tu nagle ktos mu powie, ze ma pracowac do 65 lat...

Kojarzycie gornikow z ludzmi, ktorzy pojechali do Warszawy, i tylko z nimi. Nie zwracacie uwagi na to, ze gornicy walczyli o wlasne prawa, o to co im sie kiedys obiecalo.

Niewatpliwie ciezka jest praca gornika. W kazdej chwili moze przydazyc sie smierc(i nie pieprzcie mi, ze praca policjanta jest taka niebezpieczna), ponadto pracujac w kopalni mozna zachorowac na pylice czy inne choroby ukladu oddechowego. Ludzie, zastanowcie sie naprawde, ile pozytyku mamy z gornikow i jak ciezka jest ich praca.
Ale już dawno było znane powiedzenie " Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Jakich mamy znac górników? Tylko tych, co przyjeżdżają do nas i rozpieprzają wszystko. O alkoholu na tych " demonstracjach" nie będę dużo mówić. Rozumiem, że górnicy mają ciężką pracę, ale moze to jest dobry pomysł, żeby pojechać do Katowic i zacząć zachowywać sie tak jak górnicy u nas. Żebyście poznali smak takiego wyrażania swoich odczuć. I jeszcze jedno. W Warszawie, mieszkają, przeważnie, normalni ludzie, którzy też ciężko pracują. Trochę szacunku dla nas, a my będziemy mieć szacunek dla was.
Przemyślcie to sobie.
tmach napisał(a):ale moze to jest dobry pomysł, żeby pojechać do Katowic i zacząć zachowywać sie tak jak górnicy u nas. Żebyście poznali smak takiego wyrażania swoich odczuć. I jeszcze jedno.
Tu powinny się pojawić pozdrowienia, dla wszystkich warszawiaków przyjeżdżających na różne imprezy na Śląsk !!
tmach napisał(a):W Warszawie, mieszkają, przeważnie, normalni ludzie, którzy też ciężko pracują. Trochę szacunku dla nas, a my będziemy mieć szacunek dla was.
Czyli wy możecie generalizować a innym nie wolno ?? Wasze wypowiedzi na temat górników na tym się właśnie opierają !!

PG
To - jakimi słowami język twój cię stwarza,
Gdy wydajesz na ludzi wyroki portretów -
Czy chwali i obraża, czy z lękiem - obnaża -
Różni mowę trybunów od mowy poetów.
Przyjazd na imprezę to chyba jednak coś innego niz przyjazd, by protestować przeciw czemuś.
Chociaż moze sie mylę.
Pozdrowienia dla Ślązaków.
Teraz sie robi taki podział. Warszawiacy są dobzi, inteligentni i w dodatku ciężko pracują. Natomiast Ślązacy(zwłaszcza gornicy), to prostacy, ludzie niewychowani i podli, którzy chcą od życia czerpać jak najwięcej. Czy tak?
tmach napisał(a):ale moze to jest dobry pomysł, żeby pojechać do Katowic i zacząć zachowywać sie tak jak górnicy u nas.
A co mieli zrobić, jeśli chciano im zabrać to co im kiedyś dano. To tak jakby tobie zabrać prezent urodzinowy, który dostaleś kilka czy kilkanaście lat temu. Mam wątpliwości czy pomogła by droga dyplomatyczna.
tmach napisał(a):Rozumiem, że górnicy mają ciężką pracę, ale moze to jest dobry pomysł, żeby pojechać do Katowic i zacząć zachowywać sie tak jak górnicy u nas. Żebyście poznali smak takiego wyrażania swoich odczuć. I jeszcze jedno. W Warszawie, mieszkają, przeważnie, normalni ludzie, którzy też ciężko pracują. Trochę szacunku dla nas, a my będziemy mieć szacunek dla was.
Nie można miec wszystkiego... No cóz, Warszawa ma parlament, wszystkie urzędy i instytucje pod ręką, co przyciąga jednocześnie inwestorów, siedziby firm itp. (wiadomo blisko koryto i łatwi do skorumpowania politycy i urzędnicy), dzięki czemu jest też niższe bezrobocie niż np. na śląsku. Niestety trzeba to okupic demostracjami, manifestacjami, bo gdzie niby mają manifestowac w Wąchocku ?? Nie ma ponoc nic za darmo, tak i Warszawa nie za darmo jest stolicą.
Ale jest wyjście Warszawiacy!!!
Manifestujcie i demonstrujcie, strzelajcie petardami i rzucajcie brukowacami i domagajcie się przeniesienia stolicy, parlamentu i urzędów np. do Katowic (bo w Krakowie śpiewają, że nie chcą...). Odetchniecie z ulgą i będziecie mogli jeździc demonstrowac na Śląsk...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
tmach napisał(a):Przyjazd na imprezę to chyba jednak coś innego niz przyjazd, by protestować przeciw czemuś.
Chociaż moze sie mylę.
Założenia w obu przypadkach są słuszne i górnolotne, a kończy się tak samo. Mam rację ?? Ja uważam, że to jest dokładnie to samo. Oba przytoczone przypadki to czepianie się niemerytorycznych argumentów w dyskusji i generalizowanie.

Dziekuę za dyskusję, nie ma zamiaru jej kontynuować. Z gory przepraszam.

Pozdrawiam
PG
To - jakimi słowami język twój cię stwarza,
Gdy wydajesz na ludzi wyroki portretów -
Czy chwali i obraża, czy z lękiem - obnaża -
Różni mowę trybunów od mowy poetów.
Tak i dlatego trzeba zdemolowac czyjeś miasto? Zepsuć kilka, Bogu ducha winnym ludziom, samochody? I powiedz, w którym momencie napisałam, że Warszawiacy są dobrzy? Za to napisałam
tmach napisał(a):Rozumiem, że górnicy mają ciężką pracę
i parę stron wczesniej
tmach napisał(a):Czy tak trudno zrozumiec, że możemy nie darzyć ich sympatią, mimo, że doceniamy ich trud ?
Podkreślenie w tym cytacie moje.
A jak juz będziemy mieli dosć Katowic, pzryjedziemy demonstrować u Przemka Smile
Zapraszam serdecznie Smile Po demostracji pogramy i pośpiewamy sobie piosenki JK (ale zaczniemy od piosenki "Górnicy" Smile))
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Jak spotkam sie z Warszawiakami, to powtórzę, ze robimy imprezkę w Choszcznie, u Przemka. Big Grin . Co do śpiewania, to lepiej , żebyś mnie do tego nie namawiał, bo będziesz żałował. :rotfl: