Ankieta: na kogo ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
PIS
4.55%
2 4.55%
PO
70.45%
31 70.45%
SAMOOBRONĘ
4.55%
2 4.55%
SLD + DEMOKRATóW
6.82%
3 6.82%
PSL
0%
0 0%
KORWINA
4.55%
2 4.55%
MNIEJSZOść NIEMIECKA
2.27%
1 2.27%
LPR
0%
0 0%
PARTIA EMERYTóW I RENCISTóW
0%
0 0%
INNE
4.55%
2 4.55%
JESTEM BUCEM I NIE POSZEDłBYM/POSZłABYM NA GłOSOWANIE
0%
0 0%
WRZUCIłBYM/WRZUCIłABYM NIEWAżNY GłOS
2.27%
1 2.27%
Razem 44 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
właściwie to ankieta - na kogo zagłosowalibyście
#31
ps napisał(a):Może to dlatego, że w wygłaszaniu podobnych poglądów PiS jest subtelniejsza niż LPR.
Chyba masz rację PiS stara się jeszcze o głosy innego elektoratu i nie może sobie pozwolić na mówienie, że posłowie opozycji "stają się powoli przedstawicielami lobby homoseksualnego". ;-)

Pozdro
#32
Zeratul napisał(a):To chyba standardowy problem populistów, którzy zdobyli władzę
Dokładnie, dlatego taka jestem ciekawa co z tego wyniknie...
Zeratul napisał(a):Trudne pytanie - Samoobrona uderza w gospodarkę, natomiast PiS ją kompletnie olewa skupiając się na nękaniu społeczeństwa Wink
Nie wiem co jest gorsze - na szczęście problem jest dość akademicki, bo zarówno Lepper jak i bracia K. dużo mówią a mało robią (i bardzo dobrze :agent: )
Dla mnie pytanie nie jest aż tak trudne. Pomijając fakt, że PiS ma jednak część wykształconych wyborców i w samych swoich szeregach dużo więcej ludzi znających się na rzeczy to przede wszystkim głosi dużo bardziej humanitarne hasła. Ani słowa o kosach czy wypędzaniu wszystkich polityków z kraju. Ma twardy stosunek do byłych agentów, chce lustracji, dekomunizacji, ale tylko osób publicznych i nadal nie proponuje dla nich stryczka. Nie pali kukł Balcerowicza itp. Odnowa moralna, która głosi to chyba jednak nic złego, prawda? I nawet pozostając tylko w sferze haseł, a nie działania wolę, aby naród czekał i domagał się od polityków i siebie moralności (nawet jeśli będą o tym za dużo ględzić w swoich frazesach politycy) niż, żeby ostrzył kosy i wysypywał zboże na tory. Reasumując uważam, że to bardzo dobrze, że PiSowi udało się podebrać elektorat bardziej radykalnym ugrupowaniom jak LPR i Samoobrona. Co więcej widać, że i same partie się przy tym cywilizują, Giertych już dużo mniej skrajne poglądy głosi, szczególnie, że piastuje stanowisko i najzwyczajniej w świecie musi wykonywać swoją pracę (a co byście o nim nie mówili, jednak to jest koleś zaangażowany). Ciekawam tylko czy ucywilizuje się Lepper...

Co do tej gospodarki to bliższe prawdy jest stwierdzenie, że PiS w gospodarkę za bardzo nie ingeruje i jak mówią fachowcy to najlepsze co mógł zrobić.

[ Dodano: 5 Październik 2006, 20:59 ]
Filip P. napisał(a):Chyba masz rację PiS stara się jeszcze o głosy innego elektoratu i nie może sobie pozwolić na mówienie, że posłowie opozycji "stają się powoli przedstawicielami lobby homoseksualnego". ;-)
I bardzo dobrze, bo po co nam tyle bełkotu. Ja może i jestem z poglądami "na prawo", ale nie na to jak wyważone poglądy mogące spotkać się z innymi w centrum.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#33
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):Lepper...
Lepper nie jest człowiekiem, który potrafi rządzić! To jest gość stworzony do bycia w opozycji... No i zawsze w niej będzie. Jak widać niezależnie od ceny garnituru jaki nosi zawsze jest starym dobrym Andy Warchołem.

[ Dodano: 5 Październik 2006, 21:01 ]
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):ale nie na to jak wyważone poglądy mogące spotkać się z innymi w centrum.
Przyznam że tego nie rozumiem.
#34
No tak, ale jednak teraz musiał znów stonować i prosi prezydenta o mediacje w sprawie koalicji. Próbuje trzymać dwie sroki za ogon i coś mu w końcu nie wyjdzie (mam szczerą nadzieje, że nic mu nie wyjdzie) i w końcu będzie się musiał opowiedzieć.

[ Dodano: 5 Październik 2006, 21:04 ]
Chodziło mi o to, że nie lubie skrajnych haseł nawet u "mojej" opcji politycznej. jak to napisał ps wolę subtelność, aby można się było spokojnie porozumieć z drugą stroną barykady (i nie mówie tu o PO, bo w tej wojnie chodzi o władzę), ale o prawdziwie odmienne poglądy jak demokraci.pl czy SLD.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#35
Spoko do wyborów będzie spokojny... Smile Nie wiem czemu życzysz tak źle osobobie którą podziwiam, przecież to nie po chrześcijańsku. Wink

Moim faworytem jest Lepper z poparciem 15-20 %. Każdy sejm się z nim liczy, a on jest w swoim żywiole. Raz: wesoło, dwa: ciekawie.

[ Dodano: 5 Październik 2006, 21:05 ]
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):Chodziło mi o to, że nie lubie skrajnych haseł
Już rozumiem.
#36
Filip P. napisał(a):Raz: wesoło, dwa: ciekawie.
Wolę dobrą, a nie ciekawą...
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#37
Takie rzeczy to tylko w "Erze", że tak powiem.
#38
To tak jak swego czasu Pietrzak? mówił: "Nie wiem czy będzie lepiej, ale będzie weselej".
To tak a propos Leppera.
#39
Tak, w każdym systemie demokratycznym ktoś taki egzystuje. Taki gratis do demokracji... Wink
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#40
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):; Czemu prawie wszystkie opcje polityczne narzekają na rząd, a jednocześnie płaczą, że nie są w koalicji, albo, że ich nie zaproszono na ich warunkach, albo, że ich wyrzucono "siłą".

Bo, praktycznie cała polska polityka jest udana. Premier udaje że rządzi, prezydent udaje że jest obiektywny, Partia rządząca udaje że chce przeprowadzić rewolucję moralną, partie opozycyjne udają że są zainteresowane czymkolwiek poza obstwaieniem stanowisk swoimi kolesiami.

[ Dodano: 9 Październik 2006, 17:37 ]
A w ogóle to cieszmy i radujmy się Wink Platforma ma w naszym głosowaniu 310 miejsc w Sejmie (zakładając ordynację proporcjonalną), dokonaliśmy światłego wyboru Wink
Frekwencja wyniosła 5,3 % :rotfl:
#41
No jeśli chodzi o politykę na szczeblu państwowym to wart pałac paca i pac pałaca...Dobrze, że jeszcze nie ma prawdziwych wyborów i nie trzeba decydować, bo raz racje miał JKM : "to wybór między dżumą, a cholerą!"
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#42
Krasny napisał(a):Frekwencja wyniosła 5,3 %
Ale w stosunku do czego?
#43
Markowa:) napisał(a):raz racje miał JKM
Myślę, że on ma dużo częściej rację!
#44
Krasny napisał(a):Bo, praktycznie cała polska polityka jest udana. Premier udaje że rządzi, prezydent udaje że jest obiektywny, Partia rządząca udaje że chce przeprowadzić rewolucję moralną, partie opozycyjne udają że są zainteresowane czymkolwiek poza obstwaieniem stanowisk swoimi kolesiami.

:rotfl:
Masz za to piwo.
#45
Masz racje Simon!
Zapomniałem że osoby uprawnione do głosowania to wcale nie owe 702 osoby zarejestrowane na tym forum, ale 137 osób zapisanych do grupy "hyde park". Tak więc frekwencja w naszym głosowaniu wynosi aktualnie 27%.

[ Dodano: 9 Październik 2006, 20:06 ]
A wiecie może jakie są dokładnie algorytmy przeliczania w tych regułach d'Hondta i innych? To można by zasymulować jakby wyglądał sejm forumowy. Przy proporcjonalności prostej to jest as follows:

Platforma Obywatelska - 323 mandaty
Pakt SLD UP Demokratów - 38 mandatów
Prawo i Sprawiedliwość - 25 mandatów
Samoobrona - 25 mandatów
"Inne" - 25 mandatów
Unia Polityki Realnej - 12 mandatów
Mniejszość niemiecka - 12 mandatów :rotfl: (przyznam że to dzięki mnie)
#46
Krasny napisał(a):Zapomniałem że osoby uprawnione do głosowania to wcale nie owe 702 osoby zarejestrowane na tym forum, ale 137 osób zapisanych do grupy "hyde park".
Jak odsączysz od tego tych w miarę aktywnych użytkowników, wyjdzie jeszcze mniej. A poparcie dla Platformy wzrośnie Wink

Pozdrawiam
ps
"Pieśń człowieka doskonali,
Człowiek znika, pieśń nie ginie.
Tak śmiertelnik sięga szczytów
I w tym tkwi realizm mitu."
#47
Ale widzisz, nasz ustrój ma to do siebie że nie "odsącza się" mniej aktywnych użytkowników.
#48
Krasny napisał(a):nasz ustrój
Masz na myśli forumowy, czy narodowy?

Pozdrawiam
ps
"Pieśń człowieka doskonali,
Człowiek znika, pieśń nie ginie.
Tak śmiertelnik sięga szczytów
I w tym tkwi realizm mitu."
#49
Krasny napisał(a):A wiecie może jakie są dokładnie algorytmy przeliczania w tych regułach d'Hondta i innych?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.algorytm.org/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=31&Itemid=28&PHPSESSID=f69edfff8cce4c703394e4de55b2a581">http://www.algorytm.org/index.php?optio ... de55b2a581</a><!-- m -->
#50
Krasny napisał(a):Mniejszość niemiecka - 12 mandatów
Można je doliczyć do Platformy :Smile
#51
A Ty Leszku znowu swoje Big Grin
#52
lc napisał(a):Można je doliczyć do Platformy :Smile
Jak na razie mniejszość niemiecka we wszystkim popiera rząd Smile)
#53
Hoho, Platforma ma już u nas 70%, czyli zdecydowaną większość. Ale cóż z większościowego rządu, skoro Kaczor powiedział wczoraj Tuskowi że on nie wyobraża sobie jakiejkolwiek formy rządów w Polsce jeśli brat nie będzie premierem. Wink
#54
Tomek_Ciesla napisał(a):Jak na razie mniejszość niemiecka we wszystkim popiera rząd
Bo ona zawsze popiera rząd, tak już jest. Każdy po kolei
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#55
Jak narazi wchodzi tylko PO i mniejszosc. (Lewica musi uzyskac 8%, bo jest koalicja (z tego co wiem)).
"Gdy czasem ogarnia cię uczucie dziwnego przygnębienia - nie przejmuj się. Pewnie jesteś głodny."
#56
Torrentius napisał(a):Jak narazi wchodzi tylko PO i mniejszosc. (Lewica musi uzyskac 8%, bo jest koalicja (z tego co wiem)).
te wybory na szczęście (chociaż patrząc na wynik pis można powiedzieć na nieszczęście) nie są reprezentatywne
[img]http://www.challenge-roth.com/img/challengeroth-logo.gif[/img] Unten 10.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  O Wałęsie - ankieta Jaśko 59 16,142 03-24-2011, 11:24 AM
Ostatni post: dauri
  Ankieta: Kto leży na Wawelu? ja 19 6,947 12-28-2010, 08:55 PM
Ostatni post: dauri
  Wybory prezydenckie 2010 - ankieta Luter 468 63,313 07-14-2010, 07:07 PM
Ostatni post: dauri
  Ankieta na temat forumowych rang Elzbieta 54 10,704 08-31-2008, 10:52 AM
Ostatni post: Pietrek_C
  Ankieta nt wiary Zbigniew 51 12,307 11-24-2007, 02:15 PM
Ostatni post: Zbigniew
  Ankieta Tomek_Ciesla 69 14,101 06-26-2006, 08:24 PM
Ostatni post: Tomek_Ciesla
  Ankieta - dla Szymona ;) Niktważny 34 7,969 11-16-2005, 02:14 PM
Ostatni post: Niktważny
  ankieta do linux ja 2 1,708 10-10-2005, 07:30 PM
Ostatni post: głos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości