Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch na rzecz tolerancji
#1
Mam pytanie związane z Ruchem na rzecz tolerancji. Otóż jaki on miał przebieg i co dokładnie skłoniło J.K. do rezygnacji poza wytłumaczeniem, które znajduję się na stronie, że działanie stały się burzą polityczną. Z góry dziękuję
Odpowiedz
#2
A czemu zakładasz, że były inne motywy? Wink
Odpowiedz
#3
Nie twierdzę, ale przypuszczam, bo tak na zdrowy rozum, to czego można się spodziewać, że wszyscy zaczną przytakiwać. A po drugie, co dokładnie miał na myśli mówiąc o awanturze politycznej? Dla mnie jest to trochę nie zrozumiałe, może dlatego, że znam zbyt mało szczegółów tej akcji, w związku z tym mój post.
Odpowiedz
#4
Poszukaj kto to jest Piotr Tymochowicz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.google.com/search?hs=1TO&hl=pl&client=opera&rls=pl&q=Piotr+Tymochowicz&btnG=Szukaj&lr=lang_pl">http://www.google.com/search?hs=1TO&hl= ... lr=lang_pl</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5
Z tego, co ja pamiętam, to cała ta wesoła inicjatywa nazwana została Ruchem Na Rzecz Świadomej Tolerancji. W historii Listy lub Forum (nie pamiętam), ktoś kiedyś zeskanował ulotkę z tezami JK. Była tez obszerna dyskusja na temat owych tez.
Na stronie nie ma chyba wszystkich artykułów na ten temat. A sporo swego czasu pisało - zdaje się, nieistniejące już - wołkowe "Zycie".

W ramach Ruchu zapowiadano np. akcję przybijania - wzorem Lutra - tez ruchu do drzwi kilku Warszawskich kościołów. Miał więc Ruch oraz tezy JK wymiar antykościelny.

Zarówno sama inicjatywa, zwiazane z nią akcje, styl w jakim sformułowano tezy - wszystko to nosiło znamiona jakiejś parodii, żartu, akcji kompletnie niepoważnej. I w tym też duchu pisano o niej - z lekką ironią, z przymróżeniem oka.

Kaczmar - chwalić Boga - wycofał się z tego dośc szybko. Czy ruch miał charakter awantury politycznej? Nie wiem! Na pewno był zabawny. Uczestnicząc w akcjach RNŻŚT Kaczmar mógł łatwo nadszarpnąć swój autorytet - i chyba w porę zrozumiał.
Odpowiedz
#6
Zwracam uwagę, że pojawił się na stronie wywiad z JK, w którym ten temat jest poruszany: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/media/wywiady/autoportret_z_kangurem.php">http://www.kaczmarski.art.pl/media/wywi ... ngurem.php</a><!-- m -->

Pzdr
Pe Ka
Odpowiedz
#7
Paweł Konopacki napisał(a):Kaczmar - chwalić Boga - wycofał się z tego dośc szybko.
Od kiedy Ty taki pobożny jesteś??
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strój to główna rzecz - cz.1 Niktważny 68 22,372 07-16-2008, 01:43 PM
Ostatni post: Simon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości