Ankieta: Konkurs?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
90.63%
29 90.63%
Nie
9.38%
3 9.38%
Razem 32 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs na autorską muzykę do wiersza JK
Spaldingu, masz cudowny podpis Smile
spalding napisał(a):te trzy akordy na krzyz byly tylko taką metaforą o czym wiesz
Wiem że to była metafora, ale prawdą jest że są piosenki z fajną muzyką, które mają dosłownie trzy akordy na krzyż np. Piosenka o istotkach (a e d), Ptak (a e F) Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
przepraszam ze sie wtrącam, ale problem kompozycji piosenek - moim zdaniem - w ogóle nie polega na ilosci i skomplikowaniu akordow, lecz wyłacznie na pomyslowej i przede wszystkim ladnej linii melodycznej. Bo rzeczywiscie, czesto piosenki bardzo proste sa rowniez doskonałe. Najgenialniejszą melodię trzyakordową - choc wymyslone przez JK wespol z Wysockim - ma Epitafium dla WW: "Pani bagien..."
Tak że nie warto przekombinowywać. Melodia w tego typu piosenkach ma za zadanie jedynie dobrze zilustrować i jasno ponieść tekst - i nic wiecej.

uklony lc
Dokładnie !!!
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
lc napisał(a):Najgenialniejszą melodię trzyakordową - choc wymyslone przez JK wespol z Wysockim - ma Epitafium dla WW: "Pani bagien..."
Zgadza się. Choć absolutnym mistrzem w tworzeniu dwu,trzy akordowych fantastycznych kompozycji jest Gintrowski. I tego nikt mu nie odbierze...

Kuba

P.S. Lesiu, miło Cię na forum widzieć!
Jednak i tu zawitałeś! Wink
Kuba Mędrzycki napisał(a):P.S. Lesiu, miło Cię na forum widzieć!
Jednak i tu zawitałeś!
A ty jak zwykle musiałeś się oichwalić że wiesz więcej i kogoś znasz. A może Leszek chciał pozostać jako anonimowy lc na forum...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
lc napisał(a):ale problem kompozycji piosenek - moim zdaniem - w ogóle nie polega na ilosci i skomplikowaniu akordow
Dokładnie i nikt tutaj nie twierdzi, że polega Wink

uzdrawiam
"Nic tak nie obnaża słabych punktów poety jak wiersz klasyczny i właśnie dlatego tak powszechnie się od niego stroni."
(Josif Brodski)
Witam serdecznie
chcialem byc na forum pol-anonimowo stąd moj podpis z listy "lc" ale coz, moge byc teraz i cwierc-anonimowo.
a Gintrowski potrafi byc mistrzem nawet dwu-akordowym (o ile mnie pamiec nie myli to tak jest zbudowany np "Karzeł" czy "Zatruta Studnia" - nie liczac oczywiscie tych samych akordow zmodyfikowanych)
Chciaż Kaczmarski ułożył kiedyś ciekawą melodię na jednym akordzie (oczywiście nie licząc tu podwyższania półtonowego co zwrotkę). W programie Krzyk to było.

lc
lc napisał(a):"Zatruta Studnia"
Tam było więcej, ale owszzem zaczynało się na dwa Smile
lc napisał(a):"Karzeł"
No to jest akurat doskonały przykład!
lc napisał(a):Chciaż Kaczmarski ułożył kiedyś ciekawą melodię na jednym akordzie (oczywiście nie licząc tu podwyższania półtonowego co zwrotkę). W programie Krzyk to było.
O jaką piosenkę Ci chodzi bo nie kojarzę Sad

Z jednoakordowych to znam "Marsz intelektualistów" ale to chyba ze "Zbroi"...

pozdr
f.
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
fizol napisał(a):O jaką piosenkę Ci chodzi bo nie kojarzę
O "Misję", jak sądzę.
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Racja! Moje niedopatrzenie Smile
za Tobą ja,
Myśle, że najważniejszym problemem kompozytorów będzie wybor miedzy naśladownictwem (czy raczej kontynuacją) stylu członków słynnego Tercetu, a probą odnalezienia dobrego nośnika tekstu JK w innych stylistykach muzycznych. Jednak odradzałbym proby rockowe, jazzowe itp. Mocno skondensowane treściwo teksty JK nie sprawdzają sie w tych formułach. Zresztą pisenka literacka w ogóle źle wychodzi przy tego typu eksperymentach, robionych masowo przez roznych tworców od konca lat 80-tych.
Natomiast nie wykluczałbym sięgnięcia do rozwiązań muzczynych z francuskiej czy rosyjskiej piosenki literackiej i aktorskiej - vide Brel, Brassens, Aznavour czy z drugiej strony Wysocki. Można też sprobować sięgnąć do pomysłów brzmieniowych Cohena, zwłaszcza z lat 70-tych.
W sumie, sam JK do tego sięgał.

Bardzo ciekawą i oryginalną muzykę do tekstu JK skomponowało jakiś czas temu trio Ł-Ch (Mruczanka). Sądzę też, że muzyki skomponowane przed Hadriana Tabęckiego do Tunelu (vide - Kołobrzeg 2006 ) sprawią, że będziemy mieć do czynienia z ważnym wydarzeniem artystycznym. To jest naprawdę genialny muzyk i absolutnie perfekcyjny pianista. Na miarę ZŁ.

uklony
lc
Przemek napisał(a):A ty jak zwykle musiałeś się oichwalić że wiesz więcej i kogoś znasz. A może Leszek chciał pozostać jako anonimowy lc na forum...
Po pierwsze dla czego jak zwykle???
Po drugie, jeśli już miałem się czym pochwalić, to ewentualnie spostrzegawczością. Leszek nie informował mnie, że tutaj jest Smile Swoją drogą, doć dawno już nie rozmawialiśmy.
Myślę, że po inicjałach i sposobie formułowania wypowiedzi, nawet półinteligentny forumowicz, zorientowałby się kto zacz.

Kuba
Kuba Mędrzycki napisał(a):Po pierwsze dla czego jak zwykle???
Do "wsypania" Patrycji też się przyczyniłeś .
Kuba Mędrzycki napisał(a):Myślę, że po inicjałach i sposobie formułowania wypowiedzi, nawet półinteligentny forumowicz, zorientowałby się kto zacz.
Raczej listowicz, co nie jest tożsame.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Przemku, Kubo - powiem dyplomatycznie: offtop robicie Smile
za Tobą ja,
Przemek napisał(a):Do "wsypania" Patrycji też się przyczyniłeś .
A co? Skarżyła Ci się? :rotfl:

Kuba
Kuba Mędrzycki napisał(a):A co? Skarżyła Ci się?

Umieram ze śmiechu...
Gdyby nie chciała zachować swej tożsamości w tajemnicy, to sama by się ujawniła, bez pomocy osób trzecich.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Takie pytanie, czy oprócz wielu głosów za, pojawią się jakieś głosy potwierdzające swój udział?:> Smile

pozd
f.
za Tobą ja,
No, ja sprobuję Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Ok Smile Póki co jesteś zwycięzcą Big Grin
za Tobą ja,
To jeszcze ja może :rotfl: Ale i tak póki co Przemek jest zwycięzcą Smile)
[color=green][b],,Trzeba wciąż żywić nadzieje jakąś
wbrew sobie sobą żywić ją trzeba''[/b][/color]
Piszcie się piszcie Smile Czekam z niecierpliwością Smile Narazie na podium jest jeszcze jedno miejsce Big Grin
za Tobą ja,
Teraz się tylko utrzymać na szczycieTongue
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Poproś o zamknięcie tematu :lol:
za Tobą ja,
Przemek napisał(a):Gdyby nie chciała zachować swej tożsamości w tajemnicy, to sama by się ujawniła, bez pomocy osób trzecich.
A skąd Ty masz takie świetne informacje, Przemku?
Po pierwsze Patrycji niespecjalnie spędza sen z oczu zastanawianie się czy jest "ujawniona" na forum. Po drugie, prędzej czy później i tak by do tego doszło, a po trzecie primo - póki co, nie ma jak się ustosunkować do ewentualnych dyskusji forumowo-listowych, gdyż nie ma komputera w obecnym miejscu swojego zamieszkania. Poza tym, staram się na bieżąco informowac ją o tym co się na forum dzieje. Zapewniam Cię, że nic się nie dzieje poza jej plecami Smile
Tego możesz być pewien, skoro postanowiłeś wziąć na siebie rolę adwokata Paci.

Kuba
Kuba Mędrzycki napisał(a):A skąd Ty masz takie świetne informacje, Przemku?
Bo to raczej dośc oczywiste jest.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Tego możesz być pewien, skoro postanowiłeś wziąć na siebie rolę adwokata Paci.
Nie jestem adwokatem Paci, tylko uważam że jezeli ktoś występuje incognito, to nie powinno się zdradzać jego tożsamości, tylko po to by się pochwalić że się wie.
Bo powiedz po co to było z twej strony zrobione ??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Panowie, na priv :|
To nie musi wszystkich obchodzić :|

Pozdr
Smile
za Tobą ja,
fizol napisał(a):Panowie, na priv
To nie musi wszystkich obchodzić
Ostrożnie z takimi tekztami, bo jeszcze możesz moderatorem zostaniesz Tongue
mejdejo napisał(a):bo jeszcze możesz moderatorem zostaniesz
A to w tych czasach nienajciekawsze zajęcie Smile
A tak na serio to po co nam to? Smile
za Tobą ja,
fizol napisał(a):A to w tych czasach nienajciekawsze zajęcie
Przypomniała mi się scena z "Kontrolerów", w której grupa tytułowych bohaterów patrzy na ekipę wydłubującą zwłoki (w postaci mniej więcej surowej kaszanki) ze zderzaka kolejki metra, i jeden z nich mówi do pozostałych:
"- A ja myślałem, że nie ma gorszego zajęcia od naszego..."
Smile
[color=maroon][size=84][b]Krokiem adekwatnym do rozwoju zdarzeń
Idę przed siebie i marzę:)[/b][/color][/size]