Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwa pytania
Witam wszystkich mam dwa pytania:
1.Czy Jacek grywał "koncerty życzeń"?
2.Jakie utwory Jacek napisał na konkretną okazję i na dodatek na zamówienie?
pozdrawiam i dziękuję Smile
Odpowiedz
Piekarz napisał(a):akie utwory Jacek napisał na konkretną okazję i na dodatek na zamówienie?
Na konkretną okazje? Chodzi ci o np. spotkanie towarzyskie czy jakieś wydarzenie bądź rocznice ?
[color=green][b],,Trzeba wciąż żywić nadzieje jakąś
wbrew sobie sobą żywić ją trzeba''[/b][/color]
Odpowiedz
Piekarz napisał(a):1.Czy Jacek grywał "koncerty życzeń"?
W jednym nawet sam uczestniczyłem.
Piekarz napisał(a):2.Jakie utwory Jacek napisał na konkretną okazję i na dodatek na zamówienie?
pozdrawiam i dziękuję Smile
To zalezy co masz na myśli. Czy chodzi Ci o kontekst, który podał Radziu, czy masz na myśli odwołania do pewnych faktów.
Istnieja nagrania "imprezowe", wykonane "tu i teraz", sa także utwory powstałe jako reakcja na konkretną chwilę.
Odpowiedz
Na konkretna okazje byly napisane 20 lat pozniej, Polonez biesiadny i zapewne jakies inne Smile
"Gdy czasem ogarnia cię uczucie dziwnego przygnębienia - nie przejmuj się. Pewnie jesteś głodny."
Odpowiedz
Wyschnięte strumienie
Między nami

Jest grupa piosenek interwencyjnych z lat 80.
Żmudna robota, ale polecam poszukać w tekstach na stronie głównej Wink
Odpowiedz
Piekarz napisał(a):2.Jakie utwory Jacek napisał na konkretną okazję i na dodatek na zamówienie?
Z nowszych utworów to np. "Niech" na kampanię wyborczą Pietrzaka w 95... a ze starszych to dużo było...
Odpowiedz
Piekarz napisał(a):1.Czy Jacek grywał "koncerty życzeń"?

Niby tak, ale tak naprawdę to nie.
Tak, ponieważ - rzadko bo rzadko - ale były organizowane koncerty, na których Jacek miał śpiewać piosenki na życzenie. Były to z reguły koncerty półoficjalne lub nieoficjalne.
Nie, ponieważ na tych koncertach Jacek spełniał tylko te życzenia, które uważał za pasujące do charakteru koncertu i które chciał zaśpiewać. Nigdy zaś nie działał na zasadzie wykonania złotej 10, 20 czy 30 piosenek najczęściej życzonych sobie przez słuchaczy.

KN.
Odpowiedz
KN. napisał(a):Były to z reguły koncerty półoficjalne lub nieoficjalne.
Zdecydowanie.
KN. napisał(a):spełniał tylko te życzenia, które uważał za pasujące do charakteru koncertu
Mogę się odnieść do tego, w którym uczestniczyłem. I tu juz powiem: niezupełnie. Jako że był to koncert nieoficjalny, trudno mówić o jego charakterze (w sensie spójności tematycznej itp.) Wykonywał wtedy pieśni z przeróżnych "parafii".
KN. napisał(a):które chciał zaśpiewać.
Bez wątpienia! "Jako że nie da się zadowolić wszystkich państwa, zaśpiewam po prostu to, na co mam ochotę." Smile
Odpowiedz