Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obłomow
Właśnie czytam "Obłomowa" - świetny ktoś czytał i chce sie podzielić wrażeiami ?
pewni wieczności, niepewni chwili...
Odpowiedz
(........)
Odpowiedz
Ja nie czytałam, ale moja pani od kultury i sztuki Rosji pewnie myśli, że przeczytałam...A było to tak, na kulturze omawialiśmy prozę rosyjską, a ja zaczęłam przy omawianiu "Obłomowa" szeptać z koleżanką też fanką JK, no i pani doktor poprosiła mnie, żebym powiedziała na głos...Omówiłam jej problem na podstawie tylko tego co wiem z utworu Jacka, a pani doktor była zachwycona i powiedziała, że mam poprawną interpretacje, powiedziałam jej, że to z piosenki JK, ale i tak była pod wrażeniem Smile Samą książkę pewnie dorwę teraz czytam "Wojnę i pokój".
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
Odpowiedz
Ja przygotowuję prezentację maturalną o inspiracjach w Twórczości JK i do tego mi obłomow potrzebny, alerzeczywiście śmieszny bardzo :rotfl:
Odpowiedz
Podoba mi sie dystans Obłomowa do polityki:
Cytat:...na przykład ten żółty pan w okularach (...) przyczepił sie do mnie, czy czytałem mowę jakiegoś posła, i oczy wytrzeszczył, gdy mu powiedziałem, że nie czytuję gazet. (...) Tam kopią kanał, tu oddział wojska wysłano na Wschód: rety, pali się! Mieni się na twarzy, biegnie, krzyczy, jakby to przeciwko niemu szło wojsko. (...) Nie mają własnych spraw, toteż porozpraszali się na wszystkie strony, na niczym sie skupić nie mogą.
Odpowiedz
Mógłbyś go zamieścić w wątku "Odpowiedź na pytanie o mój system wartości"....
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
Odpowiedz
przeczytałam całego.
wciągnęlam się i nie był nudny :-)

polecam wszystkim.

"taki z nim i Sztolcem kram, a ja obu w sobie mam!"

bardzo ciekawe zdarzenie charakterów i dialogi Obłomowa z Zacharem podczas budzenia....

rano zdecydowanie mam w sobie Obłomowa :-)
Odpowiedz
Właśnie mi się przypomniały "wątki erotyczne u Jacka Kaczmarskiego" :rotfl:
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
Ale to chyba dawno było Smile
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
Dawno, nie dawno - ważne, że ten cytat, który przypomniała Maria robił tam furorę Big Grin
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
(........)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości