Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z koncertami??
Mam pytanie do Pana StanisławaA Co z kocnertami Waszymi, to znaczy Pana i i Mateusza.
Ostatnio jakoś o nich nie słychac? Widziałem pana w kawie i herbacie rano, ale bez Mateusza, dlaczego??
Moim zdaniem tworzyliście świetny duet!!
CDhciałbym usłyszec jeszcze jakis Wasz koncert!
Jarek
Odpowiedz
Słyszałem, że pan Stanisław występował ostatnio w Rybniku.

Kuba
Odpowiedz
Szanowny Panie Jarku!
Przepraszam za spozniona odpowiedz spowodowana awaria komputera.
Jesli chodzi o koncerty Jacka Kaczmarskiego, wystepuje wylacznie z zawodowymi artystami, wybranymi przez Zbigniewa Lapinskiego i w jego autorskim programie- Jacek Kaczmarski, kolega z pracy. 25 lutego b.r. wystapilismy w Rybniku jako impreza towarzyszaca z okazji 10. rocznicy Ogolnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. Powolal do zycia ten festiwal znakomity krytyk muzyczny Jan Poprawa przy pomocy dyrektora Stanislawa Wojtowicza oraz szefa programowego Wojciecha Bronowskiego. Wielokrotnie zasiadal w jury tego festiwalu Jerzy Satanowski. Spektakl nasz spotkal sie z goracym przyjeciem wymagajacej widowni, a odpowiedzialnym tym razem za jego ksztalt artystyczny byl Dariusz Lapinski.Wystapil z nami rowniez swietny pianista Maryli Rodowicz pan Jacek Piskorz. Swoimi recitalami uswietnili rowniez te rocznice solisci: Justyna Steczkowska i Janusz Radek. To tyle na ten temat.
Zbliza sie druga rocznica smierci Jacka Kaczmarskiego. Na stronie rocznicowa impreza w Warszawie zauwazylem swoje nazwisko wsrod listy gosci. Otoz ani w tej ani w zadnej innej imprezie tego typu nie bede bral udzialu.
Pozostaje z szacunkiem
Stanislaw Elsner Zaluski
Odpowiedz
Staszek napisał(a):Zbliza sie druga rocznica smierci Jacka Kaczmarskiego. Na stronie rocznicowa impreza w Warszawie zauwazylem swoje nazwisko wsrod listy gosci. Otoz ani w tej ani w zadnej innej imprezie tego typu nie bede bral udzialu.
A czemuż to "w zadnej innej imprezie tego typu nie bede bral udzialu"??
Coś złego jest w takich imprezach, czy to obiekcje natury osobistej ?? Ton wypowiedzi jakiś taki niemiły wyczywam, hmmm....
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Staszek napisał(a):wystepuje wylacznie z zawodowymi artystami
Dziękujemy z Mateuszem za uznanie!!!

Kuba
Odpowiedz
Staszek napisał(a):wystepuje wylacznie z zawodowymi artystami, wybranymi przez Zbigniewa Lapinskiego i w jego autorskim programie- Jacek Kaczmarski, kolega z pracy.
I śmiej się, że zaprzedał cię przyjaciel
I śmiej się, że ci bliski wróżą kres
I śmiej się, kiedy grożą ci i straszą
Życiem się ciesz - dopóki jeszcze jest
Staszek napisał(a):25 lutego b.r. wystapilismy w Rybniku jako impreza towarzyszaca z okazji 10. rocznicy Ogolnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. Powolal do zycia ten festiwal znakomity krytyk muzyczny Jan Poprawa przy pomocy dyrektora Stanislawa Wojtowicza oraz szefa programowego Wojciecha Bronowskiego. Wielokrotnie zasiadal w jury tego festiwalu Jerzy Satanowski. Spektakl nasz spotkal sie z goracym przyjeciem wymagajacej widowni, a odpowiedzialnym tym razem za jego ksztalt artystyczny byl Dariusz Lapinski.Wystapil z nami rowniez swietny pianista Maryli Rodowicz pan Jacek Piskorz. Swoimi recitalami uswietnili rowniez te rocznice solisci: Justyna Steczkowska i Janusz Radek. To tyle na ten temat.
Spójrzcie na królów naszych poczet -
Kapłanów durnej tolerancji.
Twarze, jak katalogi zboczeń
Niesionych z Niemiec, Włoch i Francji!
Staszek napisał(a):Zbliza sie druga rocznica smierci Jacka Kaczmarskiego. Na stronie rocznicowa impreza w Warszawie zauwazylem swoje nazwisko wsrod listy gosci. Otoz ani w tej ani w zadnej innej imprezie tego typu nie bede bral udzialu.
Pozostaje z szacunkiem
Stanislaw Elsner Zaluski
A tak bardzo chcę wierzyć
Że to wszystko nie tak
Że płonące okręty
Dotrą z nami do doków
Wierzcie mi wrócę znów
Do przyjaciół i spraw
I zaśpiewam wam znów – że jeszcze Polska wtedy żyła, gdy za nią ginęli
Odpowiedz
Panie Przemku!
Widocznie nieuwaznie Pan przeczytal i jak sie okazuje nie tylko Pan, CALY moj tekst, a wyrwanie jakiegos fragmentu z kontekstu zawsze musi prowadzic do czesto humorystycznych nieporozumien, a zwlaszcza u ludzi bezkrytycznie nastawionych do swoich poczynan.Wiec dojasniam. " Nie bede bral udzialu, jako WYKONAWCA". A co do udzialu jako WIDZA, no to daruje Pan, ale chyba mam prawo wybierac sobie imprezy, na ktorych chce bywac a na ktorych nie!
Dalej, gdzie znalazl Pan sugestie, ze widze cos zlego w rocznicowych koncertach?
O ile mi wiadomo w wielu polskich miastach odbeda sie takowe i bardzo dobrze!
Im ich wiecej tym lepiej, poniewaz swiadczy to z jednej strony o niezmiennej sile oddzialywania poezji Jacka, jak i o wrazliwosci, wyrafinowanym smaku jej odbiorcow z drugiej.
Lacze pozdrowienia

Stanislaw Elsner Zaluski

[ Dodano: 5 Kwiecień 2006, 09:19 ]
Panie Jarku!
Dziekuje za odpowiedz zlozona z cytatow z tworczosci Jacka.
Zyciem sie ciesze, czego i Panu serdecznie zycze.
Do przyjaciol nie musialem nigdy wracac, poniewaz- nawet gdy nie moglem przyjezdzac do Polski przez lat 11- bylem z nimi w stalym kontakcie telefonicznym, listownym jak i osobistym, jako ze niektorzy z nich przyjezdzali z koncertami rowniez do Niemiec.
Nielicznych zas " artystow" probujacych intrygowac wokol mojej osoby poprostu nie zauwazam. Zapewniam Pana, ze Jackowi tez takie postawy jak intrygi, plotki czy tanie sensacje byly zupelnie obce. Warto o tym pamietac nie tylko w rocznice Jego smierci.
Pozdrawiam Pana,
Stanislaw Elsner Zaluski
Odpowiedz
Panie Stanisławie!
Ja po prostu szczerze tęsknię za Waszymi (Pana i Mateusza Nagórskiego) koncertami!
Uważam, że były wybitnie oddające ducha twórczości Jacka, a pańskie recytacje świetne się komponowały w całości recitalu.
Pozdro,
Jaruś
Odpowiedz
A które koncerty widział Pan, Panie Jarosławie?

Kuba
Odpowiedz
W trafficu, gdzie grali w trójkę z pianistą i w klubie na Smolnej, gdzie już na szczęście byli tylko we dwoje.
Pozdr.,
Jarek
Odpowiedz
Jarek_Potocki napisał(a):w klubie na Smolnej, gdzie już na szczęście byli tylko we dwoje.
:/ ułaaa
Takiej odpowiedzi chyba się Kubuś nie spodziewał :rotfl:
Odpowiedz
Tak się składa, że w TRafficu to nie Kubuś grał z panami<rotfl>

Kubuś Smile

P.S. A na Smolnej od drugiego koncertu już grał razem z Panami.
Odpowiedz
Jeszcze kilka lat i M.N. upodobni się do Pana Elsnera - znaczy się, zrobi maturę.
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Jeszcze kilka lat i M.N. upodobni się do Pana Elsnera - znaczy się, zrobi maturę.
A na cóż ta niepotrzebna złośliwość, Pawle ? Wnioskując z Twojej daty urodzenia powinieneś być magistrem od prawie czterech lat... jesteś ? Wink

Pozdrawiam serdecznie
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Szymon napisał(a):A na cóż ta niepotrzebna złośliwość, Pawle ?
Odpowiedziałem Ci na priv.
Szymon napisał(a):Wnioskując z Twojej daty urodzenia powinieneś być magistrem od prawie czterech lat... jesteś ?
Wiek nie ma tu nic do rzeczy - bo studia można zacząć w różnym czasie.
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Jeszcze kilka lat i M.N. upodobni się do Pana Elsnera - znaczy się, zrobi maturę.
A nastąpi to zanim P.K. zdąży wżenić się w mieszkanie.
M.
Odpowiedz
MateuszNagórski napisał(a):A nastąpi to zanim P.K. zdąży wżenić się w mieszkanie.
Czyli raczej nieprędko

pozdrawiam

PS: widzę, ze uważnie śledzisz ten wątek. Nie pomyl haseł i profili przy okazji Wink
Odpowiedz
Obawiam się, że nastąpi to szybciej niż Ci się wydaje.
Oczywiście mam na myśli papier Mateusza Smile

Kuba
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Oczywiście mam na myśli papier Mateusza Smile
Podobno nie ma rzeczy, której nie możnaby kupić Smile
Odpowiedz
Oczywiście, jeśli ma się pieniądze.
M.
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Wiek nie ma tu nic do rzeczy - bo studia można zacząć w różnym czasie
Skończyc także.

Kuba
Odpowiedz
Szanowni Forumowicze!
Prosilbym w przyszlosci wykorzystywac moja strone na tematy dotyczace Jacka Kaczmarskiego i ewentualnie mnie.
Z Waszej korespondencji na innej stronie wynikalo, ze Zespol TV2 Panoramy zaprosil do udzialu w niej 10 kwietnia 2006 pp. Krzysztofa Nowaka i Pawla Konopackiego. Oczywiscie mialo to zwiazek z druga rocznica smierci Poety. Wybor byl wiecej niz trafny, poniewaz pierwszy z nich posiada duza wiedze teoretyczna na temat tworczosci |Jacka Kaczmarskiego, a drugi zas jest jego najlepszym wykonawca w Polsce. Taka jest moja opinia.
Z okazji zblizajacych sie Swiat Wielkanocnych zycze Wam po prostu wszystkiego najlepszego.

Stanislaw Elsner Zaluski
Odpowiedz
Staszek napisał(a):Prosilbym w przyszlosci wykorzystywac moja strone na tematy dotyczace Jacka Kaczmarskiego i ewentualnie mnie.
Staszek napisał(a):Z Waszej korespondencji na innej stronie wynikalo, ze Zespol TV2 Panoramy zaprosil do udzialu w niej 10 kwietnia 2006 pp. Krzysztofa Nowaka i Pawla Konopackiego. Oczywiscie mialo to zwiazek z druga rocznica smierci Poety. Wybor byl wiecej niz trafny, poniewaz pierwszy z nich posiada duza wiedze teoretyczna na temat tworczosci |Jacka Kaczmarskiego, a drugi zas jest jego najlepszym wykonawca w Polsce.
Czegoś nie rozumiem. Prosi Pan, i słusznie, by tu pisać tylko na dany temat a sam Pan pisze na inny :o
Odpowiedz
Panie administratorze!
Tu nie potrzeba nic rozumiec tylko uwaznie przeczytac ten fragment, ktory byl Pan laskaw sam zacytowac. Przeciez te refeksje cyz uwagi dotyczyly audycji poswieconej wlasnie Jackowi. Wymienieni zaz przeze mnie Panowie (K.Nowak i P. Konopacki), kazdy na swoj ale Profesjonalny sposob zajmuja sie Jego tworczoscia. Czyli wlasciwi ludzie znalezli sie we wlasciwym programie, co jako wieloletni wspolpracownik i przyjaciel Jacka Kaczmarskiego z satysfakcja odnotowalem. Jesli mam pisac pod Panskie gusta czy kogokolwiek z forumowiczow, to prosze uprzejmie o zdjecie mojej strony, bo taka forma i taki poziom zwyczajnie mi nie odpowiadaja.
Z szacunkiem

Stanislaw Elsner Zaluski

P.S- Ubawila mnie "dyskusja" kto komu i czyj numer telefonu dal i kto na kogo w zwiazku z tym sie obrazil a na kogo nie, bo byla w duchu dramatow Mrozka!
Podaje wiec pod rozwage dalsze ciekawe tematy: W Niemczech do kupienia sa tytuly szlacheckie, a handluje nimi oficjalnie "piekny" konsul Weyer, ocyzwiscie jesli ma sie pieniadze.
Patrycja Hilton, zeby slusznie nikt nie przyczepil sie, NIE przyczepil jest to nazwisko po mezu corki Jacka, chodzi od czasu do czasu bez majtek, co sfotografowali wscibscy reporterzy gdy wysiadala z samochodu.
Piosenkarz Elton John( ktoremu tez przypada zaszczytna rolapianisty na koncertach) sprzedaje kolekcje swoich garniturow itp.itd.
Wszystkie podane tu przyklady zapewniam maja zwiazek z Jackiem K. Roznica miedzy nami drodzy forumowicze jest taka, ze ja w pewnych sprawach wiem napewno, a niektorzy z Was zajmuja sie plotkami lub bazuja wylacznie na zaslyszanych wiadomosciach.
Moja rada na swieta i nie tylko- zajmijcie sie TWORCZOSCIA Jacka.
Jest tego warta. I On tez!
Pozdrawiam
St. E Z
Odpowiedz
Staszek napisał(a):Przeciez te refeksje cyz uwagi dotyczyly audycji poswieconej wlasnie Jackowi.
dyskusja o tej audycji znajduje się w innej części forum i tam powinien Pan swoje zdanie umieścić. A nie wszystko wpisywać w jednym temacie.
Staszek napisał(a):Roznica miedzy nami drodzy forumowicze jest taka, ze ja w pewnych sprawach wiem napewno, a niektorzy z Was zajmuja sie plotkami lub bazuja wylacznie na zaslyszanych wiadomosciach.
To czekamy aż nam je Pan wyjawi, byśmy je mieli z pierwszej ręki.
Odpowiedz
Panie administratorze!
Prosze mnie w ten sposob nie pouczac, bo jest to po prostu niegrzeczne.
O ile mi wiadomo nigdy Pan nie bral udzialu w - nazwijmy to- rozmowach dotyczacych Jacka czy mnie, na mojej stronie. Bedac w Warszawie rowniez nie probowal Pan ze mna sie skontaktowac osobiscie, co nie jest wcale trudne, bo przeciez sie nie ukrywam.
Az tu nagle - gdy wyrazilem swoja opinie o profesjonalizmie dwoch ludzi (przypominam pp. K. Nowaka i P. Konopackiego) zajmujacych sie tworczoscia Jacka Kaczmarskiego w sposob, z ktorego jak mysle On sam bylby zadowolony- Pan reaguje zatroskany, ze te uwagi to nie na mojej stronie byc powinny. Wczesniej jakos nie wykazywal Pan wlasciwej sobie czujnosci, a byly okazje ku temu, chocby dotyczace wlasnie mojej strony! Zreszta odpowiedzi powinno udzielac sie na scenie, jesli uprawia sie jakakolwiek tego typu tworczosc, a nie pisemnie. Czy nie wydaje sie Panu dziwne, ze nie odezwal sie w ogole Jaroslaw Potocki, ktorego dotyczyla poprzednia "korespondencja"?
Dalej, Panska uwaga z czym kojarzy sie statystycznemu Polakowi Torun pokazywany w TV chyba tez nie nadaje sie na moja strone?! Wiosna 1972 roku wystapilem goscinnie w teatrze im. W. Horzycy i mam dobre wspomnienia. Torun jest ladnym miastem i jesli juz to Kopernik, a nie jakis Rydzyk czy labedzie.
Patrzac na wiek wiekszosci forumowiczow, sa to mlodzi ludzie. I bardzo dobrze, ale niektorzy z nich duzo musza sie jeszcze nauczyc, zwlaszcza jesli chodzi o stosunki miedzyludzkie. Skad tyle zolci? Kompleksy?
Jako kuracje polecam uwazne czytanie i zrozumienie tekstow Jacka Kaczmarskiego.
Pozdrawiam Pana w tym duchu.

Stanislaw Elsner Zaluski

[ Komentarz dodany przez: ann: 15 Kwiecień 2006, 17:17 ]
Post przeniesiony z tematu: Jacek Kowalski
Odpowiedz
Za pierwszy post, który umieści Pan we właściwym temacie chyba dam punkt pomógł. Co ten post ma do zawartości tego wątku nie wiem. Jakby Pan nie zauważył to temat o Jacku Kowalskim. Druga sprawa, to podpis, który dodaje się pod każdym postem. Można go ustawić w profilu. Radzę tam zajrzeć, jest wiele ciekawych opcji.
Staszek napisał(a):Patrzac na wiek wiekszosci forumowiczow, sa to mlodzi ludzie. I bardzo dobrze, ale niektorzy z nich duzo musza sie jeszcze nauczyc, zwlaszcza jesli chodzi o stosunki miedzyludzkie. Skad tyle zolci? Kompleksy?
O tak, wiele muszą się niektórzy nauczyć. Np. co to są kategorie i tematy na forum. Podpowiem, w każdym temacie dyskutuje się o czymś innym i nie miesza się ich. Pan swoje uwagi o wystąpieniu Pawła i KN powinien umieścić tu: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?t=2706&start=0">http://www.kaczmarski.art.pl/forum/view ... 06&start=0</a><!-- m --> , bo tu o tym toczy się dyskusja. Gdyby każdy tak jak Pan pisał gdzie mu się podoba na wybrany przez siebie temat nie dało by się dyskutować. Trzecia sprawa co to jest ta Pańska strona? Nie istnieje coś takiego, jest podkategoria na forum. Strona to dokument html bądź php w rodzaju tego: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/index.php">http://www.kaczmarski.art.pl/index.php</a><!-- m --> .

[ Komentarz dodany przez: ann: 15 Kwiecień 2006, 17:18 ]
Odpowiedz
Jak powyższy post ma się do Jacka Kowalskiego i o co tu właściwie chodzi?

[ Komentarz dodany przez: ann: 15 Kwiecień 2006, 17:18 ]
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
Panie Stanisławie - odnoszę wrażenie, że nie do końca zdaje Pan sobie sprawę z zasad funkcjonowania forum... Jedną z nich jest odpowiadanie na posty w tematach, w których te posty zostały umieszczone.
Staszek napisał(a):Dalej, Panska uwaga z czym kojarzy sie statystycznemu Polakowi Torun pokazywany w TV chyba tez nie nadaje sie na moja strone?! Wiosna 1972 roku wystapilem goscinnie w teatrze im. W. Horzycy i mam dobre wspomnienia. Torun jest ladnym miastem i jesli juz to Kopernik, a nie jakis Rydzyk czy labedzie.
To, co Artur ma w sygnaturce to cytat z najnowszego "Przekroju". W sygnaturce każdy user ma prawo mieć napisane co mu się tylko podoba (oczywiście w ramach powszechnie przyjętych norm) i niekoniecznie musi mieć to związek z tematem tego (czy innego) forum.
Staszek napisał(a):Wczesniej jakos nie wykazywal Pan wlasciwej sobie czujnosci, a byly okazje ku temu, chocby dotyczace wlasnie mojej strony!
Pana stronie? :o A możemy prosić jej adres? Wink I co Art ma z nią wspólnego.
Staszek napisał(a):Bedac w Warszawie rowniez nie probowal Pan ze mna sie skontaktowac osobiscie, co nie jest wcale trudne, bo przeciez sie nie ukrywam.
Czy aby na pewno nie jest trudne?
Odpowiedz
Staszek napisał(a):Czy nie wydaje sie Panu dziwne, ze nie odezwal sie w ogole Jaroslaw Potocki, ktorego dotyczyla poprzednia "korespondencja"?
Czyżby? Wink

Kuba
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości