Ankieta: Co dalej z Hyde Parkiem?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
usunąć
19.23%
10 19.23%
pozostawić, ale wyłączyć zliczanie postów (posty pisane w hp nie będą doliczane do "dorobku" użytkowników)
48.08%
25 48.08%
pozostawić bez zmian
32.69%
17 32.69%
Razem 52 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hyde Park - co dalej?
#31
Tomasz Susmęd napisał(a):Moim zdaniem - stanowczo zamknąć Hyde Park, Wlasną "tfurczość", Urodziny itp. bzdury! Calkowicie zgadzam sie z "Dylem" Robertem i "Konopem" Pawłem. Zdrowia życzę. Susmęd
A czy ktoś ci każe czytac i słuchac własnej twórczości forumowiczów. Zresztą określenie "tfurczośc" jest moim zdaniem dla wielu osób starających się coś stworzyc lub czegos nauczyc obraźliwe. A może sam zacząłbyś się częściej udzielac w dyskusjach poza HP w ramach zachęcenia innych do dyskusji i dawania dobrego przykładu.
Dyl napisał(a):Jedyną, powiadasz Przemku? Ech...
Praktycznie jedyną. Owszem jak wpiszesz w googlach słowo Kaczmarski wyskoczy sporo linków i kilka konkretnych stron, ale trudno je porówywac do <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl">www.kaczmarski.art.pl</a><!-- w --> dlatego ta jest właściwie jedyną... Chyba że znasz jakieś, które mozna by postawic obok naszej i porownac z nia.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#32
Przemek napisał(a):Dylu, zasmucasz mnie. Narzekasz na HP, na to że HP tworzy jakąs aureolę bzdur i nieprzyjemny klimat forum. A moze zamiast narzekac i likwidowac HP zacząc samemy współtworzyc tę pozytywną aureolę. Od prawie dwóch lat jak jest liczona ilośc twych postów na forum zabrałeś głos niecałe 40 razy. A przecież tyle było okazji, dyskusji o twórczości Jacka i jego zyciu. Czy nie powinieneś częściej zabierac głos, nakierowywac dyskusje na odpowiednie tory, przecież talentu pisarskiego Ci nie brakuje, jestes doskonałym dziennikarzem, gawędziarzem i kumplem. Potrafiłbys to zrobic i przyczynic się do lepszego działania forum, jasne że nie zlikwidowało by to dyskusji na HP, ale zwiększyłoby ilośc lub jakośc dyuskusji na tematy kaczmarskie, a na tym przecież Tobie i nam wszystkim zależy.
Przemek, byłem pewien, że to powiesz w końcu. Czekałem na to. I nie zawiodłem się. Pewną granicę Twojej wytrzymałości, jak widać, przekroczyłem. I dobrze. Widzisz, nie narzekam. Gdybym narzekał, robiłbym to w samotności, w domu, czy na ulicy paląc papierosa i klnąc pod nosem. Tak to ze mną zwykle w narzekaniu jest. Na pewno - narzekając - nie robiłbym tego publicznie. Na pewno nie tu. Tym swoim pisaniem dzisiaj chciałem załatwić sprawę, w moim przekonaniu, ważną dla tzw. powszechnej percepcji Osoby Jacka Kaczmarskiego. Nie załatwiłem i to jest moja, tylko i wyłącznie moja porażka. Tak, być może, "być może" - powiadam - powinienem kiedyś częściej zabierać tu głos, ale nie zabierałem. Na tej samej zasadzie możesz mieć pretensje do innych Osób czytających to Forum, które nie zabierają tu głosu: Irka, Jacka Majewskiego, który dziś się odezwał w tym wątku i innych.

Dlaczego tak skąpo się odzywałem? Bo wydało mi się to co chciałem powiedzieć zbyt osobiste i zbyt intymne było. Bo właśnie ten tu klimat, ta atmosfera nie sprzyjała. I nie tylko tu (tu chyba jednak sprzyjała najbardziej), w ogóle, w tak zwanej "społeczności". Nie, żeby była wroga, czy nieznośna - absolutnie nie - nie przystawała po prostu do tego, co powiedzieć wtedy mógłbym i chciałbym. Wydało mi się zatem wtedy, że nie postowaniem, nie "kaczmarofileniem" ale działając inaczej można zrobić więcej i lepiej. I starałem się te działania prowadzić. Lepiej lub gorzej, na tyle, ile potrafiłem i na ile miałem zdrowia i siły.

40 postów, masz rację, to mało. Określają mój niebyt. I mój brak zaangażowania.

Pozdrawiam Cię ciepło.

Robert Siwiec vel Dyl

ps. pozwól, że już nie będę w tym temacie się odzywał i odpowiadał, bo i nie ma - odnoszę wrażenie - o czym gadać.
#33
Oj, Robercie drogi...
W tej chwili mówiomy tylko o forum i niestety owe 40 twych postów to niestety jest brak zaangażowania w tym miejscu. W tych postach niewiele jest tych "kaczmarofilowych". Rozumiem Ciebie doskonale, że mogłeś uważac że atmosfera nie sprzyja na pisanie osobistych i intymnych spraw związanych z osobą JK. Ale przecież nie tylko o takich mozna pisac, można przecież brac udzial w dyskusjach i nie pisac bardzo osobistych rzeczy. Działasz na wielu polach poza forum i nie można co odmówic zasług, bo masz ogromne, ale twój głos jest też potrzebny tutaj. Ludzie - forumowicze nasi koledzy i koleżanki potrzebują owego "kaczmarofilenia". Potrzebni są ludzie z wiedzą, autorytetem i umiejętnościa prowadzenia dyskusji, bez nich pozostaje w końcu tylko Hyde Park...
I jest o czym gadac, moim zdaniem.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#34
Dyl napisał(a):Jeśli chodzi o ankietę - znam z góry jej wynik i ten wynik mnie smuci.
Robercie, pozytywnym efektem tej ankiety, dyskusji i poruszenia tematu będzie zniknięcie stringów ze strony głownej <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl">www.kaczmarski.art.pl</a><!-- w --> Pozytywnym będzie także możliwość wyboru kanału RSS (wyboru, niech każdy ma co lubi, vivat AA za elastyczność ;--)
Być może faktycznie dobrze byłoby, żeby dział był niewidoczny dla tych, którzy nie są nim zainteresowani.

Czyli, międzi innymi innymi dzięki twoim wypowiedziom, Hyde Park stanie się tym, czym powinien być - płaszczyzną konsolidującą towarzysko pewną grupę osób, a nie wizytówką Strony o Jacku Kaczmarskim.

Bo nadzieją, że zapał polemiczny zablokowany skasowaniem Hyde Parku wybuchnie ze zdwojoną siłą w dziale "Jacek Kaczmarski" - nie łudziłabym się.

Hyde Park jest potrzebny do kanalizacji dyskusji nie na temat, żeby nie rozwadniały działów merytorycznych. Poza tym, jak widać, dla pewnej grupy ludzi wartość samą w sobie stanowi rozmowa w tym konkretnym gronie. Nie w gronie bierkofili, czy kynofili, czy onetofili. Choćby rozmowa z gatunku tych, których nie wypada toczyć.

A żeby nie było tak całkiem nie a propos Patrona tego forum, to majaczy mi się, jak Patron opowiadał w którejś zapowiedzi, że na oburzenie słuchacza "że panu nie wypada takich rzeczy śpiewać" wyjaśnił, że między innymi dlatego śpiewa na zachodzie, żeby mu nikt nie dyktował, co mu wolno mówić a czego nie.

A co do zliczania, czy niezlicznia postów pisanych w hyde parku... A cóż to za, na litość czynników wyższych, różnica ?!?

Pozdrawiam serdecznie!
Grabi
#35
Tematy o majtkach znikęły ze strony głównej. Obecnie sa cztery kanały RSS.
#36
Brawo Grabi! Konkretnie i na temat!
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#37
Przemek napisał(a):Ale przecież nie tylko o takich mozna pisac, można przecież brac udzial w dyskusjach i nie pisac bardzo osobistych rzeczy.
Pisze się o tym, o czym chce się pisać.
Nie jest tak, że jak się nie ma, co się chce, to się chce, co sie ma. Jak się nie ma co się chce, to się nic nie ma.

Ja może nie mam tu do powiedzenia rzeczy intymnych - tak, jak Robert. Ale niech poświadczą Ci, którzy byli w sobotę na koncercie w Łodzi, że narzekałem, iż klimatu do rozmów o JK nie ma w środowisku. Nie ma z kim rozmawiać. Za pewne rację ma Robert, ze przynajmniej w częsci jest to zasługa tego miejsca - zdominowanego przez grafomanię kretyńskich wierszy, gadki o stringach, o Radiu Maryja czy pośle Jurku.

Z drugiej strony nie mozna takim osobom, jak Ty, Przemku, zabronić dyskutować także o dupie Maryni (nie chcę powiedzieć, że jesteś typem Juty, która pisze tylko o Maryni). Społeczność kaczmarofilska jest normalną grupą osób - musi być jakieś neutralne, niekaczmarskie pole wymiany myśli, które pozwala odpocząc od tematów ściśle związanych ze stroną. Dlatego schowanie HP, zmargianlizowanie go, będzie chyba rozwiązaniem salomonowym.

Darz Bór, Koledzy!
#38
Przeczytałam uważnie wasze posty przeciw HP i zaczęło mnie zastanawiać jakie priorytety ma to forum? Czy ma być adresowane do wąskiej grupy osób, które można nazwać "kaczmarofilami" , do których rzecz jasna już dziś nikt nie może się zapisać, bo nikt już lepiej niż wy Jacka nie pozna? Czy do mas w jakieś tam mierze zainteresowanych Jackiem, często trafiających tu przez przypadek? Bo chcąc trafić do przeciętnego Polaka z taką wizją Kaczmara jaką macie musicie brać pod uwagę poziom percepcji tych potencjalnych zainteresowanych. Wątpie czy osoba, która w życiu słyszała 1 płytę JK była w stanie udzielać się w wątkach "kaczmarskich", poczyta i albo uzna, że trzeba się doedukować, albo odpuści. Na forum powinny być miejsca przeznaczone i dla "kaczmarofili" i "przedszkolaków" , bo inaczej nie będzie wam komu przekazywać swojej wiedzy i na co się to zda??? Przytłumienie HP to dobre rozwiązanie, usunięcie może rozmyć dyskusje w innych miejscach przez mnogość off-topików. I jeszcze jedna ważna rzecz - piszcie więcej merytorycznych rzeczy, a i forum będzie miało większą wartość, bo nie tylko rozwiązania organizacyjne decydują o tym, jak forum wygląda.
#39
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):Czy ma być adresowane do wąskiej grupy osób, które można nazwać "kaczmarofilami" , do których rzecz jasna już dziś nikt nie może się zapisać, bo nikt już lepiej niż wy Jacka nie pozna? Czy do mas w jakieś tam mierze zainteresowanych Jackiem, często trafiających tu przez przypadek?
Markowa, adresatem strony i forum, jako części strony, są WSZYSCY zainteresowani twórczością i osobą JK.
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):Bo chcąc trafić do przeciętnego Polaka z taką wizją Kaczmara jaką macie musicie brać pod uwagę poziom percepcji tych potencjalnych zainteresowanych. Wątpie czy osoba, która w życiu słyszała 1 płytę JK była w stanie udzielać się w wątkach "kaczmarskich", poczyta i albo uzna, że trzeba się doedukować, albo odpuści.
Sądze, że aktywnośc w dyskusjach o JK zależy nie tylko od wiedzy na temat Kaczmara, ale przede wszystkim od wrażliwości, refleksyjności i temperamentu. Owszem, ktoś, kto wie mało, nie będzie się udzielał w wątkach biograficznych. Ale o wierszach, piosenkach czy prozie dyskutować może każdy, kto zna wiersz czy prozę. A poznać może dosłownie każdy. Jest choćby bogaty zbiór tekstów JK na stronie. Można przeczytać, przemyśleć, zreflektować się, podzielić wątpliwościami. Ja, w chwili, gdy pojawiła się Lista dysusyjna a na niej znawcy Kaczmara, posiadałem wiedzę zaczerpniętą z ogólnie dostępnych źrodeł - piosenek, prasy, radia, telewizji. Nie widziałem prawie nic, czego nie można by wyczytać lub usłyszeć w mediach albo książkach. I jakoś dawałem radę dyskutować. Fakt, nie o wszystkim, ale z całą pewnością nie byłem biernym czytaczem. Big Grin
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):jeszcze jedna ważna rzecz - piszcie więcej merytorycznych rzeczy, a i forum będzie miało większą wartość, bo nie tylko rozwiązania organizacyjne decydują o tym, jak forum wygląda.
Jakto piszcie? A Ty? Ty się z góry stawiasz w pozycji szarej myszki, która nic nie wie i za pewne się nie dowie. Stawiasz sie w pozycji osoby, która nie będzie korzystała z bogatego zbioru materiałów o JK aby swoją wiedze samodzielnie uzupełniać a następnie przekazywać dalej.
Na tym cały dramat polega, że większośc pierdzieli o stringach, uprawia zmasowaną publicystykę polityczną a jak przychodzi do tematu JK to tzw. znakomita większość załawia sprawę tekstem, "piszcie!"
Markowa, Ty masz tak samo rozum i zmysły, żeby twórczość i biografię JK samodzielnie poznawać! A tym co poznasz, możesz się podzielić z innymi.
Na Liście też występował ten problem, ze ciężko było skłonić kogolwiek do dyskusji. Moje boje z KN nazywano awanturami, utarczkami, żenującym widowiskiem, ale niewielu umiało zaproponować coś w zamian.
#40
Nie do końca mnie odebrałeś tak jak chciałam być zrozumiana.
"Piszcie" było adresowane do tych, którzy Jacka znali lub zgłębili jego biografie, do tych, którzy mogą ofiarować wspomniane wyżej rękopisy czy opowiedzieć o jakimś klimatycznym koncercie. Ja takiej wiedzy siłą rzeczy nie posiadam. Natomiast nie uważam się za szarą myszkę i brałam udział w kilku dyskusjach odnośnie interpretacji utworów Jacka - bo to jest to w czym czuje się dobrze. Piszę obecnie zapowiedzi do jego piosenek na nasz toruński koncert, może nawet kilka tu zamieszczę i mam nadzieję, że o taką merytoryczność Ci chodzi.
Paweł Konopacki napisał(a):Markowa, adresatem strony i forum, jako części strony, są WSZYSCY zainteresowani twórczością i osobą JK.
No skoro wszyscy, to chyba oczywiste, że treść powinna być przystępna, co oczywiście nie oznacza, że ma być na niskim poziomie, po prostu powinna być zróżnicowana.
Paweł Konopacki napisał(a):swoją wiedze samodzielnie uzupełniać a następnie przekazywać dalej.
W naszym małym Toruniu akurat o przekazywanie dalej nie trudno, koncert już zadomowił się w kalendarzu, a na roku wszyscy zainteresowaniu pożyczają ode mnie płyty...Można nawet powiedzieć, że uchodzę w środowisku za "kaczmarologa" - cóż za paradoks Smile
Natomiast problem braku zainteresowania znam doskonale, ale tak to już jest, że masa zawsze jest raczej bierna, a aktywne są tylko jednostki.
#41
Dobrze rozumiem argumenty prezentowane przez Dyla, rzeczywiscie hipertrofia dzialow hyde park i tworczosc wlasna psuje ogolne wrazenie strony i moze dla postronnego obserwatora robic wrazenie ogolnie odpychajacego gowniarstwa. Z drugiej jednak strony usuniecie dzialu hyde park byloby krokiem dosc destrukcyjnym. Mysle ze trzeba wypracowac jakis sensowny kompromis, tak by z jednej strony wolno bylo rozmawiac bez cenzury i na dowolnie glupie tematy jesli sie chce, a z drugiej zeby bylo to w jakis sposob ukryte przed okiem osoby ktora pierwszy raz wchodzi na strone. Mysle ze jakies formalne oddzielenie tej czesci forum ktora zawiera hyde park, urodziny, karczmy etc byloby krokiem sensownym. Informacje o najswiezszyhc postach w tych dzialach nie bylyby ujawniane na frontonie.
#42
Poczekamy na wyniki ankiety. Drugą opcję czyli propozycje Ann można potem uzupłnić w ten sposób, że dział byłby widoczny tylko dla członków grypy nazwijmy ją "hyde parkowej". A akces do grupy każdy by składał już sam.
#43
NR 1:

Uwazam ze HydePark i Karczma powinny byc :
- nieosiagalne (niewidoczne) dla osob postronnych (niezalogowanych) odwiedzajacych ta Witryne;
- osiagalne dla zalogowanych ale : sprowadzone na jakies “trzecie-czwarte-piate dno” tego Forum; zadnych reklam, strzalek z “Zapraszamy TUTAJ” czy "Dzis walka kogutow : X kontra Y";
- mam nawet pomysl na nowa nazwe tego miejsca : Piekielko.
Albo faktycznie zamknac obydwa, zakladajac ze ludzie ktorzy sie znaja z tego forum moga sobie puszczac wiachy na privie, a takze wymieniac sie obrazkami Maryni w stringu.

Mam klopot bo ankieta nie sugeruje rownie szczegolowych odpowiedzi (ZA WAZNE UWAZALBYM WYJASNIENIE CZY ANKIETA DOTYCZY TAKZE KARCZME !)(ZAKLADAM ZE TAK). Wybieram odpowiedz nr 2 (bo dobrze by jednak byl jakis zawor bezpieczenstwa; bo JK tez sie zdarzalo swintuszyc…) z nadzieja ze to co napisalem powyzej tez bedzie czytane.

Zbieranie punktow tutaj mnie nigdy nie interesowalo wiec nie mam opinii. Dziwi mnie natomiast tworzenie/przyznawanie kolejnych „bojowych“ tytulow w nagrode za prowokowanie awantur na tym forum : „Warchol“, „Troll“... jaki bedzie nastepny tytul ? „Korsarz“? „Czerwony Baron“ ? “Dywersant” ? "Postrach Adminow" ? Uwazam ze jedna kategoria (np: “Meczypupa”) powinna wystarczyc.

Uklony
TN

NR 2:

DYL !
Dyl napisał(a):pozwól, że już nie będę w tym temacie się odzywał i odpowiadał, bo i nie ma - odnoszę wrażenie - o czym gadać.
To nie bylo do mnie, ale poniewaz pisales to na Forum, pozwole sie wtracic :
Nie jestes jedyna osoba ktorej ten tu klimat, ta atmosfera nie sprzyjaja. Teraz nie moge (pisze z pracy) ale postaram sie machnac dluzzszy post, z nadzieja ze uda mi sie przekonac Cie ze nie nalezy sie mimo tego zniechecac, ze nalezy „robic swoje“ bo praca organiczna jest wazniejsza od czczej gadaniny. Na razie tylko tyle.

A jednoczesnie… zobacz jaka sie zrobila (o ile mnie pamiec nie myli : dzieki Tobie) powazna i interesujaca dyskusja w temacie w ktorym wlasnie siedzimy :-)

Z powazaniem
TN
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
#44
Hmm no cóż pomysł "uniewidocznienia" hyde parku wydaje się dobry. Tylko ciekawe ile osób będzie zapisanych do tej grupy, która HP nie widzi...
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
#45
Artur napisał(a):Drugą opcję czyli propozycje Ann można potem uzupłnić w ten sposób, że dział byłby widoczny tylko dla członków grypy nazwijmy ją "hyde parkowej". A akces do grupy każdy by składał już sam.
Ktoś juz to proponował chyba i nawet chciałem przypomniec. To posunięcie będzie chyba najlepsze. Ważne jest żeby ktoś, kto piewszy raz wchodzi na forum nie zostawał tylko dla dyskusji OT, do nich nie sobie dojdzie o ile będzie miał ochotę i po poznaniu głównej i najważniejszej części forum. ja bym poszedł jeszcze dalej i umożliwił pisanie w HP dopiero po napisaniu czegos w innych działach. Chocby to był tylko post przeestawiający forumowicza (ten watek mógłby byc chyba widoczny dla wszystkich??)
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#46
Jak narazie po ankiecie wszystko wskazuje na to,że Hyde Park powinnien zostać,więc myślę,że
Elessar napisał(a):pomysł "uniewidocznienia" hyde parku wydaje się dobry.
Smile) Wink
[color=green][b],,Trzeba wciąż żywić nadzieje jakąś
wbrew sobie sobą żywić ją trzeba''[/b][/color]
#47
thomas.neverny napisał(a):mam nawet pomysl na nowa nazwe tego miejsca : Piekielko.
thomas.neverny napisał(a):zakladajac ze ludzie ktorzy sie znaja z tego forum moga sobie puszczac wiachy na privie, a takze wymieniac sie obrazkami Maryni w stringu
Jak dla mnie to już za duża przesada, nie każdy wątek w HP dotyczy wzajemnych kłótni czy wspominanej z determinacją dupy Maryni. Były tematy o harcerstwie, były i polityczne czy nazwijmy to społeczne. Jest jednak duża różnica w rozmowie o moralności i o stringach i nie można twierdzić, że każdy post, w którym JK nie pojawił się 3 czy 4 razy jest bezsensowną gadaniną. Oczywiście czcze rozmowy też się pojawiają, ale temu nie zapobiegniesz - ludzie mają tendencje do off-topów. Dlatego też jestem za ukryciem HP, ale nie za wieszaniem na nim wszystkich psów - bo i po co? Samo ograniczenie czy zlikwidowanie HP nie poprawi automatycznie sytuacji innych działów.
#48
Przeczytalem jeszcze raz moj poprzedni post, bo zaczalem sie zastanawiac dlaczego kierujesz te wyjasnienia do mnie. :o

Nie pisalem ze “każdy wątek w HP dotyczy wzajemnych kłótni czy wspominanej z determinacją dupy Maryni”. Pisalem o miejscu zwanym Karczma oraz nawiazywalem do jednego z tematow HP.
Jak zapewne wiesz, obecna dyskusja zostala troch sprowokowana wyczynami Szymona (skad watek klotni) oraz poziomem niektorych tematow (stad pani Marynia). Chyba wolno mi bylo do tego nawiazac, nie ? Przeciez to nie oznaczalo ze HP to tylko i wylacznie bijatyka i trzeciorzedne cechy plciowe ! :zly:

Nigdzie tez nie pisalem ze wszystko co sie pojawia na HP jest czcza badz bezsensowna gadanina. Pisalem o czczej gadaninie ktora – jak sama przyznajesz – tez sie zdarza. Nie wspominalem harcerstwa, bo tematu harcerstwa nie krytykowalem.

Zwroc uwage, prosze, ze wypowiedzialem sie ZA utrzymaniem HP, zaznaczajac moje uwagi i rezerwy. Taki to ze mnie przesadzacz... Choc przyznaje ze przezyje jesli by to zamkneli ( i faktycznie pozwlilem to sobie napisac)...

Dlatego nie rozumiem dlaczego starasz sie mnie przekonac ze nie nalezy wieszac „wszystkich psow“ na HP, ze “to już za duża przesada, nie każdy wątek w HP…” lub ze “ludzie mają tendencje do off-topów”. Ja to wszystko doskonale wiem, a samemu czesto zdarza mi sie offtopikowac.
Mowiac zwiezle : mam wrazenie ze przeczytalas moja wypowiedz na chybcika, interpretujac moj tekst nie wg tego co tam napisalem ale wg Twoich wlasnych obaw co do przyszlosci HP.

Pozdrawiam
Bez urazu Smile
TN


NB : o tym ze zamkniecie HP nie podniesie ogolnego poziomu pisalem juz wczoraj, wiec tez sie zgadzamy :
Cytat:Temat: Niesprawiedliwość!
thomas.neverny
Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 2328
Forum: Uwagi o forum Wysłany: Wczoraj 14:08 Temat: Niesprawiedliwość!
A ja sie obawiam ze po zamknieciu Hyde Parku tego typu hopsztosy i tak beda wyplywac, tyle tylko ze przy okazji tematow z JK. Rozwiazaniem byloby konsekwentne/systematyczne/bezlitosne wywalanie offtopikow. Ale wtedy pewnie znowu zacznie sie placz ze "cenzuruja" i w ogole "niesprawiedliwosc".
Wniosek Dyla o zamknieciu Hyde Parku nie rozwiazuje problemu wszelkiego typu pieniactwa czy wodolejstwa w momencie gdy sie dyskutuje O JK.
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
#49
thomas.neverny napisał(a):ZA WAZNE UWAZALBYM WYJASNIENIE CZY ANKIETA DOTYCZY TAKZE KARCZME
Karczma jest częścią Hyde Parku Smile Urodziny też Wink
Przemek napisał(a):Chocby to był tylko post przeestawiający forumowicza (ten watek mógłby byc chyba widoczny dla wszystkich??)
Mógłby. Ale przy schowaniu HP trzeba go będzie przenieść do innego działu (chyba do uwag o forum ?? )
#50
Artur napisał(a):Jestem za zamknięciem. Tyle for w sieci do pogadania, że jest w czym przebierać. Nie musimy być jak wszyscy.
Ale na jakim forum pogadam w takim składzie?

Jeśli chodzi o zliczanie postów- dla mnie jest ono raczej zabawne, ale nie widzę wiekszego w nim celu- postulowałbym w ogóle przestać zliczać posty. To samo rangi- powinno być kilka zwykłych, (jeśli juz muszą być) jakieś honorowe, przy czym zwykłe powinny być ogólnie dostępne- jaką kto chce.
To takie moje wymarzone forum Smile.
A w ogóle, to mam nadzieję, ze da się zrobić tak, zeby zostawić komuś rangę niezależnie od ilości postów? Jeśli tak, to ja bym prosił o stałego sarmatę, bo mi się podoba Smile.
in montibus veritas
#51
Tomek napisał(a):A w ogóle, to mam nadzieję, ze da się zrobić tak, zeby zostawić komuś rangę niezależnie od ilości postów?
Nie, nie da się Smile)
#52
Tomasz Susmęd napisał(a):Moim zdaniem - stanowczo zamknąć Hyde Park, Wlasną "tfurczość"
Tomku!
O tym, że pisząc "tfurczość" obrażasz tych, którzy próbują tworzyć, pisał już Przemek. A teraz pozwolę sobie wyjaśnić dlaczego ten dział jest potrzebny.
Jak można się domyślić, osoby uczestniczące w życiu tego forum są osobami raczej wrażliwymi, ambitnymi (bo nigdy nie uwierzę, że byle dresiarz się zarejestruje na tym forum), chcącymi w życiu robić coś więcej niż rozpijać tanie wino pod warzywniakiem. Niektóre z nich pragną pisać, śpiewać, rysować, etc. Poziom tych prac prezentowanych na forum jest często nie najlepszy. A teraz wyjaśnię dlaczego. Otóż każdy kiedyś zaczynał. I w życiu każdego początkującego przychodzi moment, w którym chce się wiedzieć, co robi się w swojej twórczości dobrze, co źle. Trzeba to komuś dać do oceny, aby powiedział "to, to i to robisz dobrze, to, to i to źle, to, to i to popraw w taki, taki a taki sposób". Komu? Rodzinie nie bardzo, bo nie będzie to zwykle ocena obiektywna. Znajomym nie, bo nie zawsze ich poziom zaawansowania w daniej dziedzinie jest odpowiednio wysoki. Więc gdzie? Na forum. Tutaj jest wiele osób obeznanych w poszczególnych dziedzinach, mogących doradzić, naprowadzić na właściwy tor. No i posiadających te same zainteresowanie co my. To, że Ty jesteś pełnym profesjonalistą, nie znaczy, że każdy jest, i nie jest to powód, byś wręcz obrażał te próby. Zamiast tego powinieneś chyba pomóc... W końcu też kiedyś zaczynałeś.
Jeśli coś napisałem źle poprawcie mnie - jak się łatwo domyślić, pisałem głównie na swoim przykładzie...

A teraz na temat:
Pomysł z uniewidocznieniem HP uważam za znakomity.
Pozdrawiam
ŁG
Bo źródło wciąż bije...
#53
Tomek napisał(a):A w ogóle, to mam nadzieję, ze da się zrobić tak, zeby zostawić komuś rangę niezależnie od ilości postów? Jeśli tak, to ja bym prosił o stałego sarmatę, bo mi się podoba Smile.
No!!! Sarmata to moja ulubiona ranga Smile
Co do wypowiedzi Tomasza Susmęda jestem bardzo zaskoczona, bo co wam przeszkadza, że ktoś zamieszcza gorsze lub lepsze rusynki. Przykro się robi jak profesjonaliści tak piszą o "podlotkach" w dziedzinie.
thomas.neverny napisał(a):Mowiac zwiezle : mam wrazenie ze przeczytalas moja wypowiedz na chybcika, interpretujac moj tekst nie wg tego co tam napisalem ale wg Twoich wlasnych obaw co do przyszlosci HP.

Pozdrawiam
Bez urazu Smile
Przeczytałam uważnie, ale może nie wyłapałam jego "klimatu" i proporcji w Twoim podejściu. Również bez urazy pozdrawiam!
#54
ehh te posty. Jak już tak wam wadzą te rangi, na które i tak większość ludzi nie zwraca uwagi, to możecie zrobić średnia ważoną ilości postów. Biorąc pod uwagę to, że w HP tez sa merytoryczne tematy i całkiem poważne sprawy poruszane to np. postom danego użytkownika napisanym w HP przypisać wage 0,5 reszcie postów dać wage 1 i zsumować te posty, policzyć średnią, zaokrąglić i już będzie bardziej sprawiedliwie Smile)
#55
EEE, ja się jednak przychylam do wybierania rang lub ich całkowitej likwidacji. Nie zależało mi nigdy na tym ile postów napisałam, ale jedne rangi brzmią ładniej od innych. Ale jak będzie jak jest to ja się też nie obraże. W końcu to bardzo poboczna sprawa.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#56
ja też nie wiążę jakichś specjalnych uczuć z rangami, ale prawdą jest, że jedne są bardziej ładne, a inne mniej ładne Wink na przykład za takiego "Warchoła" to bym mógł ciężkie prace publiczne na forum wykonywać Wink

PS do Adminów:
Dałoby się coś zrobić? :Smile
#57
Nie dajemy rang na prośbę! Koniec dyskusji w tej sprawie
#58
Artur napisał(a):Drugą opcję czyli propozycje Ann można potem uzupłnić w ten sposób, że dział byłby widoczny tylko dla członków grypy nazwijmy ją "hyde parkowej". A akces do grupy każdy by składał już sam.
Dokładnie o tym samym myślałem Big Grin
Uważam to za najlepsze rozwiązanie - jego jedynym minusem jest brak możliwości przeglądania HP przez niezalogowanych userów (ale może to i lepiej Wink - ostatnio chyba jedynymi nie zalogowanymi userami, którzy coś pisali są "MacB jako gość" i "thomas.neverny off-line" :rotfl: )
Sama procedura dołączenia do grupy "zwolenników HP" wymagała będzie jednego kliknięcia, a HP nie będzie odstraszał "poważnych userów" od forum :aniolek:
Poza tym żaden nowy user nie dowie się o HP dopóki nie przejrzy dokładnie forum (i nie znajdzie tematu z opisem "procedury uzyskania dostępu" - w ten sposób na forum trafią tylko ludzie faktycznie zainteresowani JK (co obecnie nie musi być regułą Wink )
Artur napisał(a):Nowe forum tylko z hyde parkiem a tu do niego odnośnik i wspólna baza danych (tabela users) Wink
Poprzednie rozwiązanie znacznie bardziej mi się podobało Wink
To jest cokolwiek... dziwne Wink
Dyl napisał(a):Na Boga! Tu przecież nie chodzi "o Dyla i przyjaciół Dyla"!
Bez urazy Dylu :niepewny: "Przyjaciel Dyla" w moim poście nie miał zabrzmieć ironicznie !!
W gruncie rzeczy zgadzam się z Tobą (a także z Pawłem, który jednak, nie wiedzieć czemu, upodobał sobie akurat przypadek Juty, który IMO nie jest akurat zbyt dobrym przykładem :' )
Przemek napisał(a):Owszem jak wpiszesz w googlach słowo Kaczmarski wyskoczy sporo linków i kilka konkretnych stron, ale trudno je porówywac do <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl">www.kaczmarski.art.pl</a><!-- w --> dlatego ta jest właściwie jedyną... Chyba że znasz jakieś, które mozna by postawic obok naszej i porownac z nia.
Czy tak właśnie nie definiuje się najlepszej strony Wink
ann napisał(a):
Przemek napisał(a):Chocby to był tylko post przeestawiający forumowicza (ten watek mógłby byc chyba widoczny dla wszystkich??)
Mógłby. Ale przy schowaniu HP trzeba go będzie przenieść do innego działu (chyba do uwag o forum ?? )
Też myślałem właśnie o "uwagach" Wink
Markowa :) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):No!!! Sarmata to moja ulubiona ranga <!-- sSmile
Ja tam zawsze wolałem Sowizdrzała Tongue
mejdejo napisał(a):np. postom danego użytkownika napisanym w HP przypisać wage 0,5 reszcie postów dać wage 1 i zsumować te posty, policzyć średnią, zaokrąglić i już będzie bardziej sprawiedliwie Smile)
Napisz tylko wydajny algorytm, który to realizuje, a chyba dałoby się załatwić Wink

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
#59
ja tam z informatyką nie mam wiele wspólnego ale zrobiłbym to jakoś tak:

post z HP := post z HP*0,5
post normalny := post normalny*1

posty wszystkie := (post z HP + post normalny)/(0,5+1)

round(posty wszystkie)

to jest pod pascala pisane, pisze tak jak pamiętam czyli mogą być błędy w formułach Wink
#60
O ile jestem w stanie pojąć,że HP (swoją drogą podobne do Harry Potter Tongue ) może budzić kontrowersje,o tyle w ogóle nie kumam,czemu czepiacie się twórczości? Wiersze Mata,michalfa,Amina,spaldinga,Luthien,a ostatnio koselusa (i innych) na pewno nie zasługują na miano tfurczości. A jeżeli zasługują,to nie tylko one :wredny:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hyde Park MacB 17 5,066 03-24-2009, 09:50 AM
Ostatni post: MacB
  Speakers' Corner, Hyde Park, Londyn Markowa :) 6 3,065 08-06-2006, 01:35 PM
Ostatni post: Markowa :)
  hyde park a posty kemots 1 1,482 03-17-2006, 10:09 AM
Ostatni post: Szymon
  Hyde Park Artur 1 1,742 03-02-2006, 07:16 PM
Ostatni post: ann
  hyde park - strefa wolna Artur 17 6,532 04-21-2005, 07:13 PM
Ostatni post: Artur

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości