Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plebiscyt "Złota 10"
Wreszcie i ja zdecydowałem się oddać swój głos. W wyborze kierowałem się przede wszystkim powszechną znajomością piosenek. Po pierwsze starałem się zatem nie głosować na utwory, które należą do moich ulubionych, jednakże prawie wszyscy - jak mniemam - na nie głosują (Rublow, Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego, Obława, itp.). Po drugie pominąłem kilka piosenek "dla mnie szalenie znaczących", jako, że już słyszałem je w wykonaniu Tria (na przykład 1788, Mucha w szklance lemoniady) - wyjątkiem jest Ofiara - której tekst znam od dawna, a wersję śpiewaną od bardzo niedawna i powoli dojrzewam do wniosku, że jest to jeden z kilku najlepszych utworów JK. Żeby nie przynudzać dłużej zamieszczam swoją "Złotą Dziesiątkę":

a) Ofiara - 10 p.
b) Scena to dziwna... - 9 p.
c) Kariera Nikodema Dyzmy - 8 p.
d) Landszaft z kroplą krwi - 7 p.
e) Przepowiednia Jana Chrzciciela - 6 p.
f) Lot Ikara - 5 p.
g) Na starej mapie krajobraz utopijny - 4 p.
h) Aleksander Wat - 3 p.
i) Romans historiozoficzno - erotyczny o princessie Doni i parobku Ditku ze wstawką etnograficzną - 2 p.
j) Blues Odyssa - 1 p.

Pozdrawiam serdecznie
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Szymonie, bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się oddać swój głos, ale proszę Cię żebyś zrobił to zgodnie z regulaminem czyli wysłał mailem na adres: <!-- e --><a href="mailto:plebiscyt.nadzieja@vp.pl">plebiscyt.nadzieja@vp.pl</a><!-- e -->
Pozdrawiam
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
Lodbroku- oczywiście najpierw wysłałem powyższą dziesiątkę na odpowiedni adres (żeby już się nie głowić przez następny miesiąc czy to na pewno dobry wybór) , a dopiero potem "opublikowałem" tutaj Smile Mnie na przykład bardzo ciekawi co wybrali Inni Forumowicze i dlatego też zamieściłem swoją we właściwym - moim zdaniem - do tego wątku...

Pozdrawiam serdecznie
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Jeśli tak, to wszystko w porządku. Regulaminowego zakazu publicznego prezentowania swoich dziesiątek oczywiście nie ma. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę to proszę bardzo. Jednak szczegółowe wyniki zostaną upublicznione dopiero po kołobrzeskim festiwalu Smile . Pozdrawiam
Odpowiedz
lodbrok napisał(a):Jeśli ktoś czuje taką potrzebę to proszę bardzo. Jednak szczegółowe wyniki zostaną upublicznione dopiero po kołobrzeskim festiwalu
Wiadomo Smile Ale z pojedynczych głosów można ewentualnie wysnuć pewne wnioski... może nie co do samego wyniku - ale do nastawienia Forumowiczów do Przyszłego Kołobrzeskiego Występu Tria Smile

Pozdrawiam serdecznie
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Na razie większość głosujących to osoby spoza forum, więc nie wiem czy Twoje "badania" będą miarodajne Wink .
Odpowiedz
Uważam, ze nie powinno się upubliczniać tego jak kto głosuje, choćby dlatego żeby uniknąć sugerowania się wyborem innych.

Kuba
Odpowiedz
Lodbrok napisał(a):Na razie większość głosujących to osoby spoza forum, więc nie wiem czy Twoje "badania" będą miarodajne
Dlatego też napisałem:
Szymon napisał(a):może nie co do samego wyniku - ale do nastawienia Forumowiczów do Przyszłego Kołobrzeskiego Występu Tria
Podejrzewam, że do dwudziestego czwartego kwietnia znakomita większość Forumowego Grona się w tej sprawie wypowie Wink
Kuba Mędrzycki napisał(a):Uważam, ze nie powinno się upubliczniać tego jak kto głosuje, choćby dlatego żeby uniknąć sugerowania się wyborem innych.
Bez przesady - to ma być przecież przede wszystkim zabawa... A poza tym primo: jeśli ktoś ma własny rozum i gust to się nie zasugeruje. Secundo: czasami możemy zwyczajnie zapomnieć o jakimś utworze na który pierwotnie byśmy zagłosowali - a czyjeś zestawienie może nam o tymże przypomnieć Smile Twoje poczucie humoru, Kubo, to zaiste dziwny twór - kiedy chodzi o sprawy naprawdę poważne to sypiesz głupawymi dowcipami - a gdy jest mowa o plebiscycie-zabawie to śmiertelnie poważnym "tonem" "mówisz": "Uważam, że nie powinno się upubliczniać...".

Pozdrawiam serdecznie
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Być może masz rację.

Kuba

P.S. Chociaż jak spojrzę na swój ostatni wpis w temacie "Łapiński poważnie chory", to nie do końca mogę się z Tobą zgodzić.
Odpowiedz
Za to kiedy się przeczyta, że w odpowiedzi na pytanie o stan Pana Łapińskiego spytałeś najpierw czy chodzi o cywilny... to się robi - przyznasz - dosyć nieprzyjemnie.
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Panowie, może załatwicie to na pw...
Odpowiedz
Szymon napisał(a):Za to kiedy się przeczyta, że w odpowiedzi na pytanie o stan Pana Łapińskiego spytałeś najpierw czy chodzi o cywilny... to się robi - przyznasz - dosyć nieprzyjemnie.

Coż..., może przynajmniej nauczysz się precyzować pytania.

Kuba

[ Komentarz dodany przez: Zeratul: 15 Marzec 2006, 21:15 ]
od Zeratula: Cóż, może przynajmniej nauczysz się wreszcie poprawnie cytować :zly:
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Coż..., może przynajmniej nauczysz się precyzować pytania.
To nie ja pytałem, ale Twoja odpowiedź była poniżej krytyki. Z mojej strony koniec tematu.
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Coż..., może przynajmniej nauczysz się precyzować pytania.
Cóż... sapienti sat. Lub jak mawiają nad Wisłą "mądrej głowie dość dwie słowie".
Odpowiedz
Szymon napisał(a):Żeby nie przynudzać dłużej zamieszczam swoją "Złotą Dziesiątkę":
Hmmm... Interesująca ta Twoja dziesiątka, nie powiem... Częściowo się chyba pokrywamy Smile (chociaż w życiu nie umieściłbym romansu historiozoficznego, zaciekawiła mnie też ta wysoka nota "Nikodema Dyzmy" Smile ). Też miałem zamiar ujawnić swoją 10-tkę, bo to zaiste ciekawe poczytać sobie typy innych - niestety już nie pamiętam, co w niej umieściłem. Wiem, że teraz dokonałbym znaczącej modyfikacji - na pewno znalazły by się w niej takie utwory jak "Pejzaż Zimowy", "Portret Zbiorowy - Dom Opieki", "Ofiara", "Landszaft z kroplą krwi", "Hymn" i "Wariacje dla Grażynki" a może i "Żegluga" oraz "Ostatnia mapa Polski"... tak to już jest - co dzień dostrzega się coś nowego, czego nie doceniało się w pełni wcześniej - no i zawsze trudno ocenić, który utwór jest tym naprawdę ulubionym, a który szybko się znudzi i nie utrzyma się w 10tce do czerwca Smile U mnie takimi utworami są bez wątpienia "Rublow", "Kołysanka dla Kleopatry", "Strącanie Aniołów", "Aleksander Wat", "Pejzaż z szubienicą", "Czerwcowy wicher przy kominku", "Żywioły", "Nadzieja Śmiełowska", "Ostatnie Dni Norwida" i "Barykada" - te też (nie pamiętam już w jakiej kolejności) umieściłem na mojej Top 10 Liście - nie pamiętam już w jakiej kolejności...
Co do Tria - po koncercie w Solvayu jestem przekonany, że jest ono w stanie zagrać świetnie każdy utwór JK i Tria - tak więc moja Złota 10tka pokrywa się z dziesiątką ulubionych utworów.
A i tak jestem przekonany, że wygra "Requiem Rozbiorowe" Wink
Wybaczcie, że aż tyle o tym napisałem, ale mnie osobiście wydaje się interesujące, kto i jak głosował... Toteż przyłączam się do prośby Szymona: Napiszcie, jeśli łaska, o swoich 10tkach... Smile Tyla.
Pozdrawiam
Odpowiedz
lodbrok napisał(a):wiem czy Twoje "badania" będą miarodajne
Moją Złotą Dziesiątkę między "Epitafium" a "Ofiarowaniem"
Typowałem przez Forum, przez Listę, e-mailem. Sam!
Bez rady Lomborka, Artura, z prostą klawiaturą w dłoni
Odziany tylko w cień trolla
I grozę budzący dziwięk słowa "Słomczyński!"
Odpowiedz
Michal napisał(a):chociaż w życiu nie umieściłbym romansu historiozoficznego
Bo widzisz, moim zdaniem, to nie jest li tylko taka humoreska, żart literacki jakby się mogło na pierwszy rzut ucha wydawać.
Michal napisał(a):i "Barykada"
Nawet mi nie przypominaj... Obudziłem się o trzeciej w nocy, bo mi się śniło, że nie umieściłem w Złotej Dziesiątce Barykady... i co !? Sprawdzam i rzeczywiście - nie ma jej ! :/ :/ :/ Wink
Michal napisał(a):A i tak jestem przekonany, że wygra "Requiem Rozbiorowe"
Co takiego? Wink Mury wygrają ! Mury ! Smile
Paweł Konopacki napisał(a):Moją Złotą Dziesiątkę między "Epitafium" a "Ofiarowaniem"
Typowałem przez Forum, przez Listę, e-mailem. Sam!
Bez rady Lomborka, Artura, z prostą klawiaturą w dłoni
Odziany tylko w cień trolla
I grozę budzący dziwięk słowa "Słomczyński!"
Czy Tobie, Pawle, chodzi o siebie samego czy też o mnie? No bo jeśli o Ciebie chodzi to niepokoi mnie nieco zawłaszczanie sobie cienia trolla, któren to na podstawie "pradawnego i cudzego wyroku" mnie się niechybnie należy. Poza tym Ofiarowanie to chyba nie jest tytuł piosenki JK. - tak przynajmniej mówił jeden gość na krakowskim koncercie w zapowiedzi do Ofiary - nazwisko mi wyleciało z głowy :Smile Tym bardziej mnie dziwi, że ty tak karygodny błąd w powyższej wypowiedzi popełniłeś ! Jest (ta wypowiedź Twoja) także słabo zrozumiała ze względu na użycie tajemniczego słowa "Lombork", które wywołuje niepowstrzymane skojarzenia z Pewnym Moderatorem - lecz nie można mieć pewności, że tegoż Funkcyjnego Forumowicza (a może to ktoś zupełnie inny ? - wszak rzeczony Lombork często występuje w Forumowo-Listowych dysputach, jednakże nigdy nie wypowiada się sam ! Zawsze tylko inni piszą o nim ! Domagam się stanowczo zdemaskowania Lomborka !), Pawle Cenny, miałeś na myśli ! Jeśli pisząc powyższe słowa ironizowałeś jeno, podszywałeś się, liryką roli wszem i wobec epatując, udawałeś mnie - to skąd "Epitafium" (inna sprawa, że nieokreślone - Szanowni Czytelnicy mogą mieć wątpliwości co do tego o które "Epitafium" chodzi!) - wszak w moim zestawieniu wręcz rzucała się w oczy jakiegokolwiek "Epitafium" dojmująca nieobecność, jego otwarty, bolesny, ciemny brak ! Ogólnie rzecz biorąc czuję się nadzwyczaj zagubiony po Twojej ostatniej wypowiedzi, Pawle - zagubiony w świecie pełnym niezidentyfikowanych Lomborków, tajemniczych Epitafiów i zimnej, bezdusznej klawiatury.

Pozdrawiam wielce zaniepokojony
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
No to i ja dorzucę swoje 10 groszy:

Przeczucie (Cztery pory niepokoju) - 10 p.
Rublow - 9 p.
Między nami - 8 p.
Ofiara - 7 p.
Jan Kochanowski - 6 p.
Pompeja - 5 p.
Kołysanka dla Kleopatry - 4 p.
Krajobraz po uczcie - 3 p.
Barykada (Śmierć Baczyńskiego) - 2 p.
Encore, jeszcze raz encore - 1 p.
[color=maroon][size=84][b]Krokiem adekwatnym do rozwoju zdarzeń
Idę przed siebie i marzę:)[/b][/color][/size]
Odpowiedz
No niech Wam będzie Tongue

1. Jan Kochanowski - 10 p.
2. Powrót z Syberii - 9 p.
3. Przeczucie (Cztery pory niepokoju) - 8 p.
4. 1788 - 7 p.
5. Z XVI-wiecznym portetem trumiennym rozmowa - 6 p.
6. Kołysanka dla Kleopatry - 5 p.
7. Siedem grzechów głównych - 4 p.
8. Teza Don Kichota - 3 p.
9. Wyznanie Kalifa czyli o mocy baśni - 2 p.
10. Ofiara - 1 p.
Odpowiedz
Dla Ciebie, Szymonie:

a. Kwestia Odwagi 10
b. Powtórka z Odysei 9
c. Lot Ikara 8
d. Lament tytana 7
e. Niech 6
f. Źródło 5
g. Warchoł 4
h. Powrót 3
i. Przeczucie (cztery pory niepokoju) 2
j. Kara Barabasza 1
Odpowiedz
>a.Portret Płonący - 10 p.
>b.Przeczucie, cztery pory niepokoju - 9 p.
>c.Bob Dylan - 8 p.
>d.Powtórka z Odysei - 7 p.
>e.Mucha w szklance lemoniady - 6 p.
>f.Nasza Klasa - 5 p.
>g.Arka Noego - 4 p.
>h.Jan Kochanowski - 3 p.
>i.Litania - 2 p.
>j.Zbroja - 1 p.

Ale gdyby była możliwość zmiany to pozmieniałbym co nieco Tongue M.in. wrzuciłbym w pierwszej piątce Powrót z Syberii Smile
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
Odpowiedz
A jeśli w dziesiątce znajdzie się np. "Kwestia Odwagi", to która wersja muzyki będzie brana pod uwagę?
Ja bym wolał usłyszeć pierwotną, ktoś inny późniejszą... Może odnośnie tego też zrobić ankietę?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Zdaje się że lider TŁCh preferuje tę późniejszą. No ale z kolei w Suplemencie będzie wcześniejsza, czyli ona stanie się niejako oficjalnie obowiązująca.

KN.
Odpowiedz
KN. napisał(a):Zdaje się że lider TŁCh preferuje tę późniejszą. No ale z kolei w Suplemencie będzie wcześniejsza, czyli ona stanie się niejako oficjalnie obowiązująca.
Krzysiu jesteś w błędzie! Wolę pierwszą!
TS
"Ale po co męczyć gamę
Gdy się gra akompaniament..."
Odpowiedz
No, Panowie, szczerze gratuluję ciętej riposty! A już myślałem, że ktoś zacznie się pienić.

Pozdrawiam serdecznie całe Szanowne Trio,
KN.
Odpowiedz
Wzajemnie!

A skoro juz pisze, to chcialbym spytac Lodbroka ile juz wplynelo glosow na 10-tke?
Szczerze mowiac to jestem niezmiernie ciekaw wynikow!

Tomek
"Ale po co męczyć gamę
Gdy się gra akompaniament..."
Odpowiedz
Cóż, powiem tylko tyle, że forumowicze i listowicze na razie są w mniejszości. Ponieważ jest jeszcze mnóstwo czasu to chyba jednak nie ma powodu do niepokoju. Wybór jest trudny, dla wielu niemal niemożliwy stąd wiele osób zapewne ciągle się zastanawia. Na razie oddano około 80 głosów co liczbą porażającą nie jest. Myślę, że przydałaby się jeszcze lepsza reklama tego przedsięwzięcia. Jesli ktoś ma zatem jakieś możliwosci rozreklamowania tego plebiscytu czy to w sieci (np. na swojej stronie), czy wśród znajomych zainteresowanych tematem, ale nie bywających na stronie i forum to myślę, że liczba oddanych głosów wydatnie by wzrosła.
Jeśli chodzi o jakieś wyniki to nic ze mnie nie wyciśniecie bo nie chcę w żadnym wypadku nic sugerować, podpowiadać etc. Niech wszystko toczy się własnym biegiem i zobaczymy jak to wyjdzie Smile . Pozdrawiam i jeszcze raz zachęcam do głosowania!
Odpowiedz
lodbrok napisał(a):Jesli ktoś ma zatem jakieś możliwosci rozreklamowania tego plebiscytu czy to w sieci (np. na swojej stronie), czy wśród znajomych zainteresowanych tematem, ale nie bywających na stronie i forum to myślę, że liczba oddanych głosów wydatnie by wzrosła.
No, to chyba nie jest taki wielki problem, żeby do paru osób napisać prośbę o umieszczenie ramki z info o plebiscycie. Przepraszam, ale Pani Drożdżówka, która tutaj na forum reklamowała swoje "reportaże", może u siebie na stronie info zamieścić, prawda? Tylko zdaje się, Pani Redaktor chwilowo nie ma interesu do ludzi z tego Forum, więc tu nie zagląda.
Poza tym sporo użytkowników ma swoje strony internetowe i można plbiscyt rozreklamować.
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Przepraszam, ale Pani Drożdżówka, która tutaj na forum reklamowała swoje "reportaże", może u siebie na stronie info zamieścić, prawda?
Też miałem ten pomysł i prosiłem o złożenie tej propozycji wyżej wymienionej , przez osoby, które ją znają, ale nie wiem czy coś w tej sprawie zrobiono.
Odpowiedz
lodbrok napisał(a):
Paweł Konopacki napisał(a):Przepraszam, ale Pani Drożdżówka, która tutaj na forum reklamowała swoje "reportaże", może u siebie na stronie info zamieścić, prawda?
Też miałem ten pomysł i prosiłem o złożenie tej propozycji wyżej wymienionej , przez osoby, które ją znają, ale nie wiem czy coś w tej sprawie zrobiono.
Nam powiedziała, że nie może dać
Odpowiedz