Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plebiscyt "Złota 10"
lodbrok napisał(a):Przyjedź do Kołobrzegu to się przekonasz
Do Kołobrzegu i tak miałem jechać bez względu na plebiscyt,a to jeszcze lepiej,że jest bo dodatkowa atrakcja Wink
lodbrok napisał(a):Z moich obserwacji wynika, że wybór głosujących jest bardzo staranny i czasami zaskakujący, ale znamionujący jednocześnie dużą znajomość twórczości J.K.
W zasadzie nie ma się czemu dziwić.Miłe jest to,że duża znajomośc jest twórczość JK,ale jak ludzie mogą sobie wybrać utwory sami,które będą wykonywane to wybierają bardziej wyszukane,a nie te co zwykle przeważnie są.

pozdrawiam
[color=green][b],,Trzeba wciąż żywić nadzieje jakąś
wbrew sobie sobą żywić ją trzeba''[/b][/color]
Odpowiedz
radziu_88 napisał(a):Miłe jest to,że duża znajomośc jest twórczość JK,ale jak ludzie mogą sobie wybrać utwory sami,które będą wykonywane to wybierają bardziej wyszukane,a nie te co zwykle przeważnie są.
No ja zaryzykuję twierdzenie, że wybierają raczej te z którymi są związani emocjonalnie, które z jakichś indywidualnych powodów są dla nich ważne, piękne, po prostu szczególne. Wśród nich są zarówno te bardzo znane jak i te "niszowe".
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
Lodbrok napisał(a):Z moich obserwacji wynika, że wybór głosujących jest bardzo staranny i czasami zaskakujący, ale znamionujący jednocześnie dużą znajomość twórczości J.K.
Tym lepiej dla nas Smile będzie czego posłuchać w Kołobrzegu. No i jest szansa, że utwory będą bardziej przekrojowe, a nie tylko z jednej pułki Smile
Yet we lost though, again...
Odpowiedz
Dziwnie się tylko 10 wybiera... ale poszło, ciekawe czy coś będzie po raz pierwszy Wink
Odpowiedz
radziu_88 napisał(a):Miłe jest to,że duża znajomośc jest twórczość JK,ale jak ludzie mogą sobie wybrać utwory sami,które będą wykonywane to wybierają bardziej wyszukane,a nie te co zwykle przeważnie są.
Spokojnie, spokojnie, na razie, jak powiada Lodbrok, głosowało niewielu.
Jesli w ogóle w większej liczbie zagłosują forumowicze, to wyniki mogą wyglądać tak, że większość piosenek z tych 10, będzie pochodziło z "Krzyku", "Murów" i "Wpzk".

A co do znajomości twórczości JK to jest ona w głosowaniu widoczna być może właśnie dlatego, że jak na razie głosowało niewielu forumowiczów. Albowiem na Forum poziom wiedzy o JK jest - ogólnie rzecz biorąc - dość mizerny. Widać to najlepiej w forumowych statystykach, które jasno pokazują, że tematy związane z życiem i twórczością Kaczmarskiego cieszą się niewielkim wzięciem. A w porównaniu z luźnymi urodzinowo-hydeparkowymi rozmówkami, rzekłym, iż zainteresowanie JK (życiem i twórczością) jest znikome.
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Albowiem na Forum poziom wiedzy o JK jest - ogólnie rzecz biorąc - dość mizerny. Widać to najlepiej w forumowych statystykach, które jasno pokazują, że tematy związane z życiem i twórczością Kaczmarskiego cieszą się niewielkim wzięciem. A w porównaniu z luźnymi urodzinowo-hydeparkowymi rozmówkami, rzekłym, iż zainteresowanie JK (życiem i twórczością) jest znikome.
Dokładnie,zgadzam się w całej rozciągłości Smile Np. taki ja jestem Wink i wcale nie żartuje(samokrytyka) zresztą to widać
Odpowiedz
Pawle, to nie do konca jest tak. Raczej nie ma tu wielu ludzi nie zainteresowanych tworczoscia i zyciem JK. Problem moim zdaniem glownie tkwi w tym, ze albo nie wiedza o co pytac, albo, majac wiedze slaba, boja sie te pytania zadawac, zeby sie czyms nie zblaznic przed znawcami.
Tylko poczucie humoru nas może ocalić.

"Kaczmar nie wygrałby "Nadziei". Kaczmar nawet by się nie zakwalifikował ze względu na brak elementu autorskiego." - Zeratul
Odpowiedz
No, michalf ma racje, czasem się boję odezwać :o . Ale Ci co posiadają wiedzę, mogli by sobie podyskutować, a my młodzi, mniej obeznani chętnie przeczytamy o czym mowa Smile .
A teraz idę napisać list z moją złotą dziesiątką .
Odpowiedz
michalf napisał(a):majac wiedze slaba, boja sie te pytania zadawac, zeby sie czyms nie zblaznic przed znawcami.
To jest - przynajmniej w moim wypadku - prawda. Kiedy obserwuje się jakiś pojedynek tytanów (np dyskutują KN, Olaff, Zbych i Bóg wie kto jeszcze) to naprawdę strach się odezwać żeby jakiejś głupoty nie palnąć Wink
Bo źródło wciąż bije...
Odpowiedz
Ciekawe jest nawet w tym temacie.Bo dopóki michalf nie odpowiedział,większość z nas,którzy mało mają' wiedzy o JK nie śmiało nic powiedzieć :rotfl: Wink
Odpowiedz
Hehe, no wreszcie się młodzież ruszyła Wink.
michalf napisał(a):Pawle, to nie do konca jest tak. Raczej nie ma tu wielu ludzi nie zainteresowanych tworczoscia i zyciem JK
Prawda, też jestem tego zdania Smile. Przecież my wszyscy tutaj zarejestrowani i biorący udział w forumowych dyskusjach nie jesteśmy zupełnie przypadkowymi userami. To twórczość Jacka nas łączy. Jeśli są lub byli jacyś przypadkowi to według mnie napisali po 2, 3 posty i zniknęli. Myślę Pawle, że wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. Fakt, że Hyde Park i zbaczanie z tematu (pisanie nie na temat Wink) cieszy się dużym powodzeniem - z tym się zgadzam, ale tak już jest w Hyde Parku, to miejsce do dyskutowania "o niczym" Smile. I poza tym takie są uroki forum. Jak widać to co napisał michalf jest prawdą - większość się boi odezwać, albo wstydzi, potwierdzili to nasi młodzi koledzy Smile. Ale jeśli nawet sami nie biorą czynnego udziału w dyskusji to chociaż sobie poczytają i zawsze czegoś się nauczą. Tak ja myślę. Natomiast nie zgodzę się z tym, że jest małe zainteresowanie życiem JK Smile. Odnoszę wrażenie, że co jak co ale życiorysem Jacka to niektórzy bardzo mocno się interesują. Zwłaszcza Jego życiem osobistym. I o tym bardzo chętnie, gdzie tylko się da rozprawiają. To jest dla mnie niepokojące Sad(

A wracając do tematu - wcale nie jest takie proste (przynajmniej dla mnie :wstyd: ), aby w jednej chwili ułożyć swoją Złotą 10. Słucham Jacka od wieeeeelu lat i właściwie mogę stwierdzić, że zawsze miałam takie swoje Złote 10, ale one się zmieniały wraz z tym jak ja się zmieniałam. W różnych okresach mojego życia były one inne. Co innego mnie porywało lat temu 15 czy 20 a co innego teraz. Jakiś czas temu próbowałam dla siebie zebrać to wszystko w całość i dojechałam do 30, dalej stwierdziłam, że to bez sensu ;( . W tej chwili numer 1 i 2 (może i 3) mam bez wątpienia, ale nad pozostałymi muszę się zastanowić. I być może (pewności rzecz jasna nie mam Smile ) nie będą one pochodziły z "Krzyku", "Murów" i "Wpzk" Wink
Odpowiedz
Bea napisał(a):A wracając do tematu - wcale nie jest takie proste (przynajmniej dla mnie :wstyd: ), aby w jednej chwili ułożyć swoją Złotą 10. Słucham Jacka od wieeeeelu lat i właściwie mogę stwierdzić, że zawsze miałam takie swoje Złote 10, ale one się zmieniały wraz z tym jak ja się zmieniałam. W różnych okresach mojego życia były one inne. Co innego mnie porywało lat temu 15 czy 20 a co innego teraz.
IMO jednak istotą "Złotej dziesiątki" jest niekoniecznie wybór 10 "najlepszych" piosenek JK, a 10 piosenek, które chcielibyśmy usłyszeć w wykonaniu TŁCh.
Te dwa zbiory nie muszą się pokrywać, o czym warto pamiętać Big Grin

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):IMO jednak istotą "Złotej dziesiątki" jest niekoniecznie wybór 10 "najlepszych" piosenek JK, a 10 piosenek, które chcielibyśmy usłyszeć w wykonaniu TŁCh.
Te dwa zbiory nie muszą się pokrywać, o czym warto pamiętać
A ja się gryzłam w palce żeby tego nie napisać.... Big Grin
[size=75][i]Ciągle mam czarny palec od pisania
I w oczach ciągle coś na kształt płomyka
Poetycznego...stąd mię częsciej wita
Poetą - ten, co widzi, niż co czyta.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):IMO jednak istotą "Złotej dziesiątki" jest niekoniecznie wybór 10 "najlepszych" piosenek JK, a 10 piosenek, które chcielibyśmy usłyszeć w wykonaniu TŁCh.
:ok: No i już wszystko jasne... Wink
Pozdrawiam Big Grin
Odpowiedz
Kurczę, jakbym nie liczył, wychodzi mi 71 utworów, których absolutnie nie można pominąć... Chyba wstawię "Requiem Rozbiorowe" a resztę wybiorę drogą losowania...

A jak nie wygrają "Mury", to poczuję się głęboko wstrząśnięty :zly:
in montibus veritas
Odpowiedz
Bea napisał(a):
:ok: No i już wszystko jasne... Wink
Pozdrawiam Big Grin
Tak też zrobię Smile
Nie sposób wybrać dziesięciu najlepszych.
Jestem egzemplarz człowieka
- diabli, czyśćcowy i boski.
Odpowiedz
Ale można wybrać dziesięć tych naj dla nas osobiście. O to w tej zabawie chodzi Smile . Pozdrawiam i zachęcam wszystkich do głosowania!
Odpowiedz
Tylko tych naj... osobistych wypisałam na kartce 46. I ani jednej mniej. Nie umiem zrobić selekcji. A próbuję od dwóch tygodni...
Jestem egzemplarz człowieka
- diabli, czyśćcowy i boski.
Odpowiedz
Cóż, wybór zawsze będzie trudny, ale przecież niewybranie jakiejś piosenki nie będzie oznaczać, że ją przestałaś cenić. W tak trudnej sytuacji musisz zastosować jakieś dodatkowe kryterium wyboru Smile.
Odpowiedz
Proponuję stworzyć jakąś "10", wysłać i dopiero potem myśleć o czym się zapomniało Wink
Odpowiedz
Czy potem (po 4.03.) dojdzie do ujawnienia "dziesiątek"? Albo chociaż tej zbiorczej finałowej złotej 10tki?
pozdrawiam
Odpowiedz
Dlaczego po 04.03.? Głosowanie zgodnie z regulaminem trwa do 24.04. :o .
Wszystko do końca będzie tajemnicą i okaże się dopiero w Kołobrzegu Smile . Jedynie artyści i organizator będą znali wcześniej wyniki. Oczywiście po Festiwalu szczegółowe rezultaty zostaną wszystkim udostępnione. Nie widzę żadnych przeciwskazań ku temu. Natomiast indywidualne dziesiątki nie będą ujawniane. Jeśli ktoś będzie chciał swoją ujawnić to oczywiście będzie mógł to zrobić. Pozdrawiam
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):MO jednak istotą "Złotej dziesiątki" jest niekoniecznie wybór 10 "najlepszych" piosenek JK, a 10 piosenek, które chcielibyśmy usłyszeć w wykonaniu TŁCh.
Może nie powinienem się w tej kwestii zbytnio rozwodzić, ale wydaje mi się, że istotą "Złotej 10" jest wybranie dziesięciu "najpopularniejszych piosenek, których autorem lub współautorem był Jacek Kaczmarski". Wg mnie oznacza to tyle, że każdy wybiera swoich dziesięć piosenek, które najbardziej lubi. TŁCH ma je tylko wykonać. Akcent w tym plebiscycie postawiony jest na indywidualne upodobania każdego głosującego w zakresie repertuaru Jacka Kaczmarskiego. Głosujcie na to, co chcielibyście usłyszeć - po porstu.
Odpowiedz
A tak na marginesie - jeśli wśród "10" znajdzie się piosenka, której nie umiecie zagrać? Czy w ogóle taka istnieje?
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
Po to głosowanie kończy się w kwietniu, żeby Trio miało czas nauczyć się nie tylko jednej ale i choćby dziesięciu utworów Big Grin
Odpowiedz
lodbrok napisał(a):Dlaczego po 04.03.? Głosowanie zgodnie z regulaminem trwa do 24.04. .
Ach tak, prawda... już tak przyzwyczaiłem się do myśli, ze chodzi o koncert w Krakowie... nic to Smile
Hmmm... Pawle... a "Kantyczkę" zagracie? :poklon: Pytam o sobotę, rzecz jasna Smile
pozdrawiam
Odpowiedz
gredler napisał(a):A tak na marginesie - jeśli wśród "10" znajdzie się piosenka, której nie umiecie zagrać? Czy w ogóle taka istnieje?
Istnieje zapewne sporo piosenek JK, których Trio Ł-Ch nie czuje się na siłach dziś zagrać. Nie istnieje natomiast ani jedna piosenka JK, której Trio Ł-Ch nie mogłoby zagrać za miesiąc lub dwa. Nie ma się więc czym martwić...

A tak zupełnie na poważnie, to niewątpliwie istnieją utwory, którymi można byłoby wprawić Trio Ł-Ch w pewne zakłopotanie, ale myślę że i z tymi by sobie poradzili.

KN.
Odpowiedz
gredler napisał(a):A tak na marginesie - jeśli wśród "10" znajdzie się piosenka, której nie umiecie zagrać? Czy w ogóle taka istnieje?
Wbrew pozorom jest to problem. A może nie dokładnie to, o czym piszesz. Raczej istnieje problem nieco ogólniejszej natury.
Otóż, po pierwsze oczywiście istnieją takie piosenki, których nie umiemy grać. Nie umiemy, bo nigdyśmy nie próbowali się za niektóre utowry brać. Nasz repertuar wcale nie jest tak bardzo obszerny, jakby się niektórym zdawało. Po pierwsze dlatego, że nad większością piosenek staramy się pracować - a nie tylko ich nauczyć i równo zagrać. Praca zajmuje czas. Jeśli do tego doda się oczywiste trudności w organizowaniu prób (Tomek jest z Chojnowa, Wit i ja z Łodzi) to uzyskujemy taką oto sytuację, że repertuar nasz powiększa stopniowo, raczej wolno.
Po drugie istnieją - i to niemało - piosenki, za które nigdy nie chcieliśmy się brać. Bo niektórych rzeczy grać po porstu nie wypada na przykład dlatego, że są zbyt osobistymi wypowiedziami autora. Na inne nie mamy pomysłu. Jeszcze inne nie pasują do naszych wokalnych czy instrumentalnych umiejętności. Aż wreszcie są takie, których zwyczajnie nie lubimy.
Plebiscyt stawia nas w po wielokroć trudnej sytuacji. Bo być może okaże się, ze publicznośc wybrała 10 utowrów,które gramy od dawna. Ale może być i tak, ze część wytypowanych pozycji to będą piosenki, za które żeśmy się z wyżej wymienionych powodów nigdy nie zabrali. Trzeba się będzie - wobec powziętego zobowiązania - przełamać, znaleźć na te utowry sposób, opracować i zagrać.
Sytuacja trudna, ale i ciekawa. Jest problem, ale i wyzwanie.

pozdrwiam!

PS: Na tym też - wg mnie - polega rozwój, że się wie, co wolno a czego nie wolno grać, co wypada, a czego nie wypada śpiewać i wreszczie - co się chce, a czego nie chce wykonywać.
Odpowiedz
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, Pawle. Ciekaw jestem ostatecznej listy, tego, czy Was coś zaskoczy oraz jak sobie z tym poradzicie.
Paweł Konopacki napisał(a):Na tym też - wg mnie - polega rozwój, że się wie, co wolno a czego nie wolno grać, co wypada, a czego nie wypada śpiewać i wreszczie - co się chce, a czego nie chce wykonywać.
Nie ma to jak mądra sentencja na koniec postu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Myśle że w końcu zrozumiałem te wasze łódzko - chojnowskie niuansiki. Zwracam honor dostrzegając gdzie rozchodzą się (mam nadzieje) teorie rozwoju.

Trzymam za Was kciuki, bo mimo wszystkich moich krytyk obcy muzycznie i mentalnie mi nie jesteście

Pozdrawiam
Odpowiedz