Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czerwcowy wicher przy kominku...
Mam prośbę-czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób zagrać refren i te "wstawki' między zwrotkami w "Czerwcowym wichrze przy kominku" z albumu "Dwie skały"? Z góry dzięki :-)
P-A-L-C-A-M-I.
Wink
M.
Cytat:P-A-L-C-A-M-I.

M.
ot co znaczy porada doświadczonego kolegi...Wink

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
Piotrze! To bardzo cenna uwaga na początek! Udzieliłbym bardziej dogłębnej, ale ze względu na ograniczone pole do manewru nie bardzo mam jak. Trudno mi się również zorientować, jakiej porady oczekuje Kolega Założyciel Tematu. Brutalnej i Szczerej - posiedź trochę nad nagraniem, to sam zagrasz... Czy może Brutalnej i Szczerej 2 - jak nie zagrasz sam, to Ci żadna internetowa rada nie pomoże.
Smile
Pozdrawiam,
M.
Jak dla mnie Brutalna i Szczera (obydwie wersje) są o niebo lepsze niż wersja Dowcipna i Nic_nie_mówiąca... Zwłaszcza że Ty (jeśli nie... to wyprowadź mnie z błędu) właśnie dzięki metodzie B i S 1 grasz tak jak grasz...
Prawda?...

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
Szczera prawda. Sam niedawno prosiłem o wskazówki i Bogu dzięki nikt mi ich nie dał. Teraz - choć długa droga, żeby zagrać zadowalająco - wierzę przynajmniej, że to możliwe.
A więc poważnie - najlepiej wsłuchać się w nagranie. Na początek kupić śpiewnik. Znajdziesz w nim, drogi Kamilu - akordy. Nic więcej, trzeba będzie trochę pokombinować... Nie ma rzeczy niemożliwych do zagrania, są tylko rzeczy trudne... Smile
Powodzenia,
M.
P.S. A jak już się nauczysz, to zrób rozpiskę i wklej na forum... Wink
B i S 2 nie jest do końca prawdziwa. Jeżeli sam nie umie zagrać ze słuchu to internetowa rad, tabulatura naprawdę pomoże i będzie mógł zagrac. Fakt że może nie wszystko, bo minimalny słuch by się przydał, ale sporo.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Dobra, dam Wam wskazówkę bo widzę, że bez tego nikt mi nie pomoże:-) Te cale wstawki to jakies wariacje e-moll+es zmn.+c zmn., a refren wg śpiewnika to akordy a, H, C i C zmniejszony... Problem w tym że JK śpiewa w tej piosence tak że głos pokrywa się z gitarą... No i zauważyłem, że i w śpiewniku są błędy:-) Bo es zmn. i c zmn. mogą być tymi samymi akordami... Dobra, w ogóle to mam kłopot z akordami zmniejszonymi:-) Mam nadzieję że ktoś coś z tego zrozumiał :-) BTW: gram to palcami:-)
I jeszcze jedno... to forum jest naprawdę przydatne i nauczyłem się grać parę piosenek na podstawie porad tu zamieszczonych... Ale nie tych brutalnych i szczerych - to w końcu jest podstawowa porada (posiedź to sam zagrasz... i w ogóle dużo graj:-) )dla gitarzystów... Tyle, że nie zawsze jest czas i chyba po to są takie fora...
Pozdrawiam
Cytat:Tyle, że nie zawsze jest czas i chyba po to są takie fora...
Ha... No niby ze mnie to marny gitarzysta ale co jak co... czasu to słyszałem że trzeba dużo poświęcić na granie... Bez ćwiczenia to chyba nie da rady... I wtedy nawet instrukcja "krok po kroku" nie za wiele pomoże...

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
Jak ktoś ma zwinne palce ale słabszy słuch, to intrukcja mu dużo da. A czas poświęcony na granie i dochodzenie samemu do wszystkiego musi wilekokroć większy poświęcić od kogoś obdarzonego dobrym słuchem. Dlatego takie intrukcje sa czasami przydatne i dużo dają. Dużop ludzi ma większe chęci od słuchu muzycznego i warto im pomóc.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Cytat:Dużop ludzi ma większe chęci od słuchu muzycznego i warto im pomóc.
OK... tu się zgadzam...
Z tym że dużo mniej czasu trzeba poświęcić żeby się nauczyć "z kartki" niż "ze słuchu" to jasne ... W końcu akordy też najczęściej bierzemy ze śpiewnika a nie dopasowujemy ze słuchu...

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
Cytat:No niby ze mnie to marny gitarzysta
No zgodze się z tym mateo, ale ... tylko niby ;P Bo nie na niby, to wcale nie jesteś takim marnym gitarzystą Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Zawsze był zadziwiająco skromny... Szkoda, że nie słyszałeś, jak gra na banjo! Smile
Pozdrawiam,
M.
Do Przemyśla niech weźmie banjo, to usłyszę Smile))
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Cytat:Do Przemyśla niech weźmie banjo, to usłyszę
A co się będzie działo w Przemyślu? Ja jak zwykle nic nie wiem Sad
Kilkudniowe, tradycyjne, coroczne spotkanie Listy Dyskusyjnej <!-- e --><a href="mailto:kaczmarski@tawerna.art.pl">kaczmarski@tawerna.art.pl</a><!-- e -->, koncert w klubie Niedźwiadek itd itp...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Cytat:Zawsze był zadziwiająco skromny...
No jakbym słyszał moją mamę...Wink
Cytat:Do Przemyśla
A w Przemyślu to ja mam szczerą nadzieję usłyszeć Ciebie Przemku...

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
A co ja tam umiem zagrać, jakieś mało znane piosenki jedynie : Robinson Crusoe, Zaparcie sie apostoła Piotra i coś tam jeszcze... Tylko lepiej gram niż śpiewam (mniej fałszuję grając niż śpiewając)
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Jasne...Wink
Axolotl...
Dozobaczenia...

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
No i "Scheda po Tolkienie" :]
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Dobra, sam rozpracowałem tą piosenkę... Polecam albumik Dwie skały... :-)
Ha! Dziki ryk satysfakcji to jest... Jeśli, jak powiadasz, rozpracowaleś sam... Świat Kaczmarowych pieśni stoi przed Tobą otworem...
Za pomocą śpiewnika, ale sporo musiałem wymyślić sam :-) Nie jest 100% dokładnie ale na razie wystarczy...