Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tapeta na pulpit z Kaczmarskim
Za pomocą programu MS Paint połączyłem parę fotek Jacka do kupy i wyszło mi coś co można ustawić jako tapetę. Dołączam to prymitywne dzieło. Może komuś się spodoba. Jak macie jakieś inne tapetki z Jackiem to chętnie bym je zobaczył.
Napiszcie co o tym sądzicie.
Pozdrawiam
"...Ja wolę skok
Przez blask i mrok
Na tyczce drwin, bez zbędnych zwłok
Nad każdym błotem śmignąć i nad każdym gnojem..."
Sowizdrzał napisał(a):Napiszcie co o tym sądzicie
Piszę więc :wink:
Mnie się niestety nie podoba. Wygląda to jak przypadkowe posklejanie kilku fotek, zupełnie bez składu i ładu. Ogólnie pod względem estetycznym nie zrobiło to na mnie zbyt dobrego wrażenia. Pod względem użytkowym też nie jest najlepiej. Nie widzę do tego zastosowania jako tło pulpitu. Po prostu jakoś nie wyobrażam sobie na tym kolorowych ikon (za ciemne to i kolorowe, więc nic by nie było widać ;/ )
A tak odbiegając od tematu, to jako tapetę mam ustawiony piękny górski widoczek i na pewno go szybko nie zmienię. Smile Nigdy nawet przez myśl mi nie przeszedł pomysł wykorzystania zdjęcia J.K. jako tapety. Jestem jego ogromną fanką, ale jednak nie odczuwam takiej potrzeby. Muzyka mi wystarcza.

Pozdrawim
Corchorus
Dajcie żyć po swojemu grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!
Tapeta musi mieć wolne miejsce na ikony Wink. Poza tym wyglada to faktycznie jak posklejane bez "przemyślunku" Smile
W takim razie mój prezent-tapeta dla Szanownych Forumowiczów. Chyba nietrudno zgadnąć, co to jest...

KN.
jako że zajmuję się trochę grafiką komputerową mogę się zaofiarować gdyby któryś z kolegów i koleżanek forumowych miał problem ze zrobieniem tapety Smile staram się być przydatny hehe
Propozycja KN. zdecydowanie bardziej mi odpowiada Smile To naprawdę nadaje się na tapetę.
Lekka improwizacja Wink
Z tych trzech najbardziej odpowiada mi tapeta Arta. Mimo to chyba nie zastosuję jej jako tapety - używam domyślnego windowsowego ( 98 ) kolorku i mi wystarcza Smile
Pozdrawiam i czekam na kolejne próby Wink

Edit: A co mi tam - jednak się skusiłem. Taka świetna jest że nie mogłem się oprzeć Big Grin (ta poprawka)
Bo źródło wciąż bije...
Mała poprawka Smile
Tą na pewno będę miał jakiś czas na pulpicie. O niebo lepsza od tych posklejanych (bez najmniejszego pomyślunku :oops: ) zdjęć, które zaprezentowałem.
JUTA napisał(a):Nigdy nawet przez myśl mi nie przeszedł pomysł wykorzystania zdjęcia J.K. jako tapety
A mi przeszedł bo lubię na tapecie mieć coś oryginalnego. Domyślna dla windowsa jakoś mnie nie satysfakcjonuje Big Grin
"...Ja wolę skok
Przez blask i mrok
Sowizdrzał napisał(a):A mi przeszedł bo lubię na tapecie mieć coś oryginalnego.
A to zaraz musi być JK? Ja tam jestem zadowolona ze swojej tapety a JK tam nie ma :rotfl:
[size=75][i]Ciągle mam czarny palec od pisania
I w oczach ciągle coś na kształt płomyka
Poetycznego...stąd mię częsciej wita
Poetą - ten, co widzi, niż co czyta.[/i][/size]
Przecież nie napisałem że każda tapeta na której nie ma JK jest nieoryginalna i nie może dawać powodów do radości. Smile Ja miałem całe mnóstwo tapet z których byłem bardzo zadowolony i w pewnym momencie pomyślałem, że może tym razem pora nacieszyć oczy czymś związanym z autorem utworów, których słucham prawie codziennie. Stąd ten zlepek zdjęć i temat na forum. Uważam jednak że dyskusja na temat tapet jest mało sensowna i zupełnie pozbawiona głębi intelektualnej. Nie zakładałem tego tematy po to żeby dyskutować o wyglądzie naszych pulpitów. To był raczej spontan. Mam tylko nadzieję że fotografia JK na tapecie nikogo nie bulwersuje i nie jest czymś w rodzaju profanacji :wink: (w poście Juty zauważam cień oburzenia). P

Pozdrawiam
"...Ja wolę skok
Przez blask i mrok
Zgadza się.Mi również najbardziej tapetaArturasię podoba.Może skorzystam nawet i zarzuce to na tapete Big Grin Tongue
Sowizdrzał napisał(a):w poście Juty zauważam cień oburzenia
Wprawdzie nic takiego nie napisałam, ale może masz rację.... :wink:
Sowizdrzał napisał(a):Domyślna dla windowsa jakoś mnie nie satysfakcjonuje
Mnie jakoś też. :lol:

Propozycja Artura jest rzeczywiście najlepsza. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Według mnie niepotrzebne jest tam umieszczone to kolorowe zdjęcie. Prostota jest najlepsza, a to chyba powoduje przesyt. Jedna podobizna J.K. w zupełności by wystarczyła (no i kolorystyka byłaby zachowana :wink: ).

Pozdrawiam
Corchorus
Proszę bardzo Smile
To ze zdjęciem bardziej mi się podobało. Smile Chociaż w gustach się nie dyskutuje.
Bo źródło wciąż bije...
Ech.... nie ma to jak warjacje na temat. Tapeta musi spełnieć 2 role. Z jednej strony ma być miła dla oka a wiec na pewno nie pstrokat, przeładowana etc. Jeden lubi góry inny morze itd. Sprawdza się obraz na poły symboliczny. I taki był pomysł KN. Oczywiście do drobnej modyfikacji, ale nie rozumiem tego wpychania na siłę zdjecia Jacka, tekstu Jacka etc. Moja tapeta moja twierdzą. Nie muszę się afiszować ostro wszystkim, jakie mam upodobania muzyczne. Jacek na tapecie to nie profanacja, ale przypomina mi to pewne rozróżnienie z biedawnych czasów. Jedni mają Matke Boską w sercu inni... w klapie Big Grin .
Pomysł KN sporo powie tym, którym ma coś powiedzieć, dla postronnych będzie to po prostu kawałek starej gitary.
No i druga cecha. Miejsce na ikony. W pomysle Arta na tle rękopisu ikonki trochę giną. Ale De gustibus...
Drobna tylko uwaga formalna do Sowizdrzała. Można sobie na tapecie zamieścić dowolny zlepek dowolnych fotek pobranych z internetu i w dowolnych kontekstach. Może być to cud artystyczny albo kompletne g. Nie wiem jednak, czy wykorzystanie cudzych fotografii w tym celu i potem rozpowszechnienie ich w necie w formie tapety ( a to ma właśnie teraz miejsce) nie trąca nieco naruszeniem praw autorskich tych zdjeć.
piotru napisał(a):No i druga cecha. Miejsce na ikony. W pomysle Arta na tle rękopisu ikonki trochę giną. Ale De gustibus...
Nie zgadzam się. Moim zdaniem rękopis stanowi idealny podkład pod ikonki - przynajmniej mi nie przeszkadza w ogóle, a prezentuje się świetnie.
Bo źródło wciąż bije...
Moja tapeta nie jest propozycją pełnoekranową. Myślałem raczej o ustawieniu jej na środku, z wolnym miejscem (tło z ew. jakimś wzorem) po bokach. Oczywiście rzecz gustu, ale ja nie lubię, gdy na tapecie na stałe znajdują się ikonki.
A jakby ktoś się nie domyślił, to na zdjęciu znajduje się fragment gitary Mistrza - tej samej, na której grał niemal wszystkie koncerty od roku 1988 do 2001.

KN.
Ja Twoją tapetę KN. przerzuciłem przez Photoshopa na rozdzielczość 1024 x 768 i prezentuje się idealnie - a miejscem na ikonki jest pudło gitary (tj część z samym drewnem). Jak chcesz to mogę wrzucić... Oczywiście zdjęcie straciło troche na jakości, ale dużo mniej niż gdyby się wybierało "rozciągnij".
Bo źródło wciąż bije...
Jeśli chcesz to wyślę Ci je w większej rozdzielczości.

KN.
Byłbym bardzo wdzięczny. Najlepiej na maila <!-- e --><a href="mailto:lukasg7@poczta.onet.pl">lukasg7@poczta.onet.pl</a><!-- e -->. Z góry bardzo dziękuję Smile Nie wiem jak resztę, ale mnie jakoś wyśrodkowana tapeta nie przekonuje, dlatego tak kombinuję żeby ją rozciągnąć... Smile
Pozdrawiam!
Bo źródło wciąż bije...
KN. napisał(a):Oczywiście rzecz gustu, ale ja nie lubię, gdy na tapecie na stałe znajdują się ikonki.
U mnie zwykle jest tylko kosz Wink. Wzystko mam wstawione jako przyciski dodatkowe na klawiaturze, bądź na pasku start.
Artur napisał(a):U mnie zwykle jest tylko kosz
A ja myślałem, że mam mało ikonek na pulpicie... Big Grin Tego powyżej niestety nie przebiję Tongue
Bo źródło wciąż bije...
KN. napisał(a):Jeśli chcesz to wyślę Ci je w większej rozdzielczości.

KN.
Jeśli oferta jest aktualna, ja również bym prosił : <!-- e --><a href="mailto:czapon@gmail.com">czapon@gmail.com</a><!-- e -->
Jeszcze raz wielkie dzięki Krzysiu. Pozdrawiam wszystkich
[i]Nawet drzewa próchnieją przedwcześnie
A przecież istnieją - bezgrzesznie.[/i]
W takim razie dwie niewiele różniące się wersje, obie 1024x768 (w razie potrzeby można samemu zmniejszyć):

<!-- m --><a class="postlink" href="http://mallorn.ii.uj.edu.pl/kaczmarski/kn/Prywatne/gitara1.bmp">http://mallorn.ii.uj.edu.pl/kaczmarski/ ... itara1.bmp</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mallorn.ii.uj.edu.pl/kaczmarski/kn/Prywatne/gitara2.bmp">http://mallorn.ii.uj.edu.pl/kaczmarski/ ... itara2.bmp</a><!-- m -->

KN.
Dziękuję, pozdrówka
[i]Nawet drzewa próchnieją przedwcześnie
A przecież istnieją - bezgrzesznie.[/i]
Moja skromna propozycja tapety
Przestań potykać się z tym murem, nie widzisz, że na dobre skrzepł?
Pomysł bardzo dobry graficznie, tj. pod wzgledem rozplanowania. Sporo miejsca na ikony. Niezbyt dużo detali, które rozpraszają i meczą wzrok. Tylko kto bedzie chciał mieć taką żałobę na tapecie. Dobry plan na plakat, ale na tapetę? No i bohaterowie trochę giną w tej czerni. Trza by ciut podrasować zdjęcie wyjsciowe. Jeśli jest z czego podrasowywać.
Zgadzam się całkowiecie z przedmówcą. Pomysł dobry, kompozycja teżSmile ... ale kolor chyba jednak nie ten. Za duże ponuractwo. Od patrzenia zbyt długo na takie coś można dostać na łeb. :wink:

Pozdrawiam
Corchorus