Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmładzamy userów
Od dziś do osobistych statystyk nie liczone są posty z działu urodziny. Troszkę was odmłodziliśmy Wink.
Mamy nadzieję, że nie zniechęci Was do składania życzeń Tongue
A, to już wiem dlaczego Przemek przestał być tytanem!
Ale coś pokręciliście chyba, bo na przykład ja miałem ponad 700 postów, teraz mam 660, a przecież w urodzinach odzywałem się bardzo rzadko, napisałem tam może 5 postów.

KN.
Dolicz karczmę, która od początku miała być niezliczana i co wyraźnie zaznaczylismy, a ciągle jak teraz sprawdziliśmy była.
A, jeśli tak to na pewno się zgadza, choć nie wiem, czy dobre jest skokowe zmienianie ludziom liczby postów. Po drugie, urodziny i karczma to też forum, TO Forum. Osobiście wydaje mi się mało racjonalne, by nie liczyć postów pisanych w niektórych działach. No ale nie ma to też większego znaczenia...

KN.
Mnie się zdaje, że posty z działu "Urodziny" czy "Karczma" nie ustepują w większości jakością postom z działu "Twórczość Własna Wesołego Forumowicza". Jesli ktoś kleci kolejny grafomański tekst albo podsumowuje czyjeś wypociny stwierdzeniem "dla mnie bomba" albo "do kitu" to taka wypowiedź jest równie mało wnosząca, jak nałogowo składane każdemu życzenia.
Albo jeśli w dziale "Twórczość-Proza" ktoś fabrykuje enty post w stylu: "Podzielcie się refleksjami na temat książki X! Czytał ktoś? Dzięki za odpowiedzi!" to to jest tak samo miałkie, jak kłotliwe posty z działu "Karczma".
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
KN. napisał(a):Osobiście wydaje mi się mało racjonalne, by nie liczyć postów pisanych w niektórych działach...
olaff22 napisał(a):Mnie się zdaje, że posty z działu "Urodziny" czy "Karczma" nie ustepują w większości jakością postom...
Jako że w TEJ dyskusji zabierają (jak na razie) głos tylko Ci, którym ilość postów nie zmienia rangi, pozwolę i ja wtrącić swoje trzy grosze.
Oczywiście AA są tu gospodarzami i mogą wprowadzić nawet zasadę, że post nie na temat będzie ujmował, a nie dodawał statystyk, to przychylam się do opinii przedmówców - takie rozgraniczenia rodzą niepotrzebne zamieszanie.
Znajdzie się słowo na każde słowo
Mi to się wydaje mimo wszystko dziwne. Niewiele osób walczy tu o jak największą ilość postów, bo ona tak naprawdę nic nie daje. Aczkolwiek obcięcie niektórym dość sporej liczby postów również jest posunięciem dziwnym. Uznania przez liczbę postów się nie zdobędzie, więc czemu ma służyć ich odejmowanie?

[ Dodano: 2005-10-13, 15:10 ]
Zresztą posty określają chyba aktywność na forum, a i Karczma i urodziny itd to (jak to już było napisane) dalej to forum, więc...
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
To nieźle mnie odmłodziliście! Tongue
(nie żebym miał Wam to za złe Wink)
Bo źródło wciąż bije...
fizol napisał(a):Niewiele osób walczy tu o jak największą ilość postów
Tutaj bym się kłóciła. Ale palcem wskazywać nie będę.
Czy przy łapaniu pcheł? Może tak, może nie............
Andrzej Brzezik napisał(a):Czy przy łapaniu pcheł? Może tak, może nie............
To mi zahacza o porzadny offtopic, a może nawet i spam... Zresztą nie mnie to oceniać.

Popieram zdanie Fizola - raczej na tym forum nie widać osób, które tłukłyby się o jak największą liczbę postów. A co do samej decyzji Adminów - ja bym mimo wszystko "Karczmę" wliczył do licznika. W końcu toczą się tam dyskusje (moze nie na najwyższym poziomie, ale zawsze dyskusje). Co do urodzin się zgadzam.
Pozdrawiam
Bo źródło wciąż bije...
VanThunderbolt napisał(a):To mi zahacza o porzadny offtopic, a może nawet i spam... Zresztą nie mnie to oceniać.
A może żart?
VanThunderbolt napisał(a):Popieram zdanie Fizola - raczej na tym forum nie widać osób, które tłukłyby się o jak największą liczbę postów
A ja popieram zdanie Ann...

Pozdrawiam
VanThunderbolt napisał(a):To mi zahacza o porzadny offtopic, a może nawet i spam... Zresztą nie mnie to oceniać.
:lol: A może wystarczy dokładnie czytać???

Pozdrawiam
Filip P. napisał(a):A ja popieram zdanie Ann...
Ja też Smile
Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie. Przynajmniej nikt nie będzie posądzany o nabijanie postów poprzez "notorycznie" składanie wszystkim życzeń. ;/

Pozdrawiam
Corchorus

P.S. Czy posty z tego działu liczą się do statystyk? :wink:
Dajcie żyć po swojemu grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!
JUTA napisał(a):Czy posty z tego działu liczą się do statystyk?
Z tego działu tak.
Nie liczą się do statystyk tylko posty z urodzin, z karczmy i z archiwum (ale te ostatnie to akurat pod tym kątem Was pewnie nie interesują Wink )
A czy HP, EXP i inne MP Wam nie zwariują od tych zmian?
Nie, a zresztą i tak nikt ich nie rozumie, więc nie zauważy różnicy.
Pils napisał(a)::lol: A może wystarczy dokładnie czytać ????
Z tego co zrozumiałem to chodziło o aluzję do opisu Artura. Wydało mi się to całkowicie wyrwane z kontekstu, dlatego tak napisałem. Możliwe, że nie zrozumiałem do końca intencji autora posta. Jeśli tak - przepraszam.
Pozdrawiam
Bo źródło wciąż bije...
MacB napisał(a):A czy HP, EXP i inne MP Wam nie zwariują od tych zmian?
One już zwariowały dSmile
No dobrze, kochani Admini, ale jak na razie nie odnieśliście się do naszych sugestii.
Jak się nad tym zastanowić, to naprawdę nie ma powodu, by posty pisane w jednym miejscu liczyć, a w innym nie liczyć. Nawet jeśli rzeczywiście są osoby, którym zależy na nabijaniu sobie postów (jak dla mnie szok!) to te ograniczenia spowodują jedynie, że będą oni niepostrzeżenie zaśmiecać te działy, w których ich posty będą liczone.

KN.
Odnośnie uwagi Olaffa. Jestem całkowicie przeciwko kasowaniu naliczania postów we Własnej Twórczości. Po pierwsze każdy zamieszczony utwór, bez względu na czyjeś oceny, coś sobą wnosi. Odcinanie go wyglądałoby tak, jakby dla samego forum on właściwie nie istniał. A komentarze co prawda często są lakoniczne, ale czasem jednak wywiązują się z nich ciekawe dyskusje.
I od razu odpowiem na ewentualne insynuacje Olaffa, że pisząc o tym chcę bronić siebie, bo ja tam postuję. Otóż nie. Wyrażam tylko swój pogląd jako moderator tamtego działu. I gdyby kiedyś odcięto tam naliczanie postów, nie uznałbym tego za powód aby przestać pisać.

A wobec tego co jest: uważam, że słuszne jest odcięcie naliczania w urodzinach, ale już mam wątpliwości co do karczmy.
Tylko poczucie humoru nas może ocalić.

"Kaczmar nie wygrałby "Nadziei". Kaczmar nawet by się nie zakwalifikował ze względu na brak elementu autorskiego." - Zeratul
Zgodnie z zasadą, że lex retro non agit, powinno się zachować wszystkie dotychczasowe posty we wszystkich działach, a od pewnego konkretnego momentu poinformować userów, że następują takie to a takie zmiany. Swoją drogą jestem przeciwny jakimkolwiek administracyjnym ingerencjom w życie forum, jeśli nie jest to konieczne. Tutaj moim zdaniem nie było. To czy ktoś ma 1000 czy 2000 postów świadczy jedynie o częstotliwości pisania na forum. Moim zdaniem, o niczym więcej. Podsumowując, po prostu moje zamiłowanie do porządków jest niewspółmiernie małe w stosunku do przesadnej zapewne dbałości o dobrą atmosferę. Pozdrawiam wszystkich
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
michalf napisał(a):estem całkowicie przeciwko kasowaniu naliczania postów we Własnej Twórczości.
Nie zrozumiałeś! Ja wcale nie postuluję kasowania naliaczania we Własnej Twórczości. Przeciwnie, uważam, że zliczać należy każdy post - czy to z Własnej Twórczości, czy to z Karczmy albo Urodzin.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
lodbrok napisał(a):Zgodnie z zasadą, że lex retro non agit, powinno się zachować wszystkie dotychczasowe posty we wszystkich działach, a od pewnego konkretnego momentu poinformować userów, że następują takie to a takie zmiany.
W tej sposób się nie da Wink

Zgodnie z sugestiami włączyliśmy zliczanie postów we wszystkich działach.
Cytat:lodbrok
Lomborku!....znowu przegapiłeś :lol:
Drodzy Admini!
Zliczanie postów nie ma, rzecz jasna, strategicznego znaczenia. Nie chciałem też, byście poczuli się jakoś naciskani. Ale jestem przekonany, że podjęliście słuszną decyzję.

Pozdrawiam,
KN.
MacB napisał(a):Lomborku!....znowu przegapiłeś
No widzisz, i kiedy tu świętować? Big Grin
ann napisał(a):Zgodnie z sugestiami włączyliśmy zliczanie postów we wszystkich działach.
Otóż to! Forum jest jedno. Czy ktoś "nabija sobie" punkty w dziale Urodziny....a kogo to obchodzi?
lodbrok napisał(a):No widzisz, i kiedy tu świętować?
:fala: ::bouncey:: ::baaasign:: :glupek: :wstyd: :wow: :ups: :ot: :ban: Confusedlonik: Confusedlonik: Confusedlonik: ::offtopic2:: :victory: :victory: :victory: ::worship::
A teraz? Wink
E tam, tak bez flachy.. :rotfl:

A tak w temacie: również bardzo się cieszę z podjętej przez Administrację decyzji. Głos forumowego ludu został wysłuchany! Smile