Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mury a SLD
#91
Chciałbym tylko wiedzieć, drogi Tomku, czy w tych brawurowych podziałach sam siebie zaliczasz do arystokracji czy do tłumu?

Bo jeśli do arystokracji - powiedz, na czym opierasz swoje dumne mniemanie, gdyż z logiki Twoich słów taki wniosek nie wynika.
A jeśli do tłumu - to dlaczego się mieszasz do rządzenia i dyskutujesz na ten temat?
A jeśli w ogóle uznajesz ten podział za nieaktualny - to po co podajesz go jako możliwe rozwiązanie na dziś?
Czy też - możliwość czwarta - mówisz, żeby cokolwiek powiedzieć, niezależnie od związku tego z realiami, więc wprowadzasz do rozmowy ów podział, ale nie uważasz go za podstawę do dyskusji?
Albo też - możliwość piąta i chyba ostatnia - podział działa abstrakcyjnie i sam się do niego nie dopasowujesz, tylko tych, których nie lubisz, podciągasz pod definicję "tłum"?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#92
Tomek napisał(a):3) Czy uważasz, że w PRL na stanowiska brali fachowców?! Bez przesady, minimum 99% urzędników wywodzących się z PRL to intelektualne miernoty, które trzeba było gdzieś upchnąć, bo były w partii i wykazały wystarczająco sprytu, żeby być w partii zauważony, względnie angażowano te miernoty jako posłuznych wykonawców poleceń...
Nawet gdyby było z nimi naprawdę aż tak źle (w co nie wierzę) to nie można bagatelizować ich doświadczenia - w końcu przez te kilkanaście/dziesiąt lat sporo się nauczyli, nabyli ważne umiejętności praktyczne, których nie mają jeszcze "nieźli fachowcy" dlatego "wymiana" nie może nastąpić na zasadzie czystki - wyrzucamy starych, zatrudniamy nowych - ale płynnego "przekazania władzy" - może wystarczy tu po prostu zmiana pokoleniowa?
Tomek napisał(a):4) Mamy już niezłych fachowców, którzy mogliby zająć miejsce skostniałej biurokracji, tyle, że tych ludzi nie da się ruszyć, a jak w końcu będą musieli odejść, to odstąpią stanowiska dzieciom, znajomym itd., podobnym sobie miernotom, bo w końcu jak tatuś był "ważny", to dlaczego synek na być szeregowym pracownikiem?
Przesadzasz - aż tak źle nie jest - zwłaszcza teraz, gdy są konkursy na ważniejsze stanowiska.
Tomek napisał(a):A może jednak lepiej uprościć procedury...? W tej chwili aparat administracyjny jest patologicznie rozrośnięty i zaczyna sam sobie tworzyć pacę, pochłaniając przy okazji państwowe pieniądze.
Uproszczenie procedur jest rzecz jasna konieczne (a na pewno jest lepszym rozwiązaniem niż redukcje kadrowe :wink: )
Tomek napisał(a):Tragicznie oczywiście nie jest, ale zwracam uwagę na istnienie w społeczeństwie grupy ludzi, którzy znajdują się w fatalne kondycji finansowej, pomijam oczywiście tych wszystkich narkomanów itd, to osobny rozdział...
Częściowo jest to niestety winą nadmiernie rozbudowanej polityki socjalnej państwa (vide ostatnie protesty górników - siłowe wymuszanie przywilejów) oraz spadku po "epoce pełnego zatrudnienia". Najgorsze jest w tym zjawisko "dziedziczenia bezradności" gdy następne pokolenie staje w kolejce po zasiłek, bo nie miało innych wzorców Sad
Tomek napisał(a):A czy ja napisałem, że rolą państwa jest zapewnianie ludziom pracy? Państwo powinno zapewnić pole do rozwoju przedsiębiorczości (i to jest rola raczej strażnicza, np. niedopuszczanie do powstawania monopoli). I praca sama się znajdzie Smile
[...]
Wyjaśniam- mówiąc o tych, którzy własnej inwencji nie wykazują, mam na myśli ludzi, którzy nie chcą tworzyć miejsc pracy, a tylko być zatrudnieni. A jeśli przedsiębiorczość będzie się rozwijać, oni sobie to zatrudnienie znajdą i będą szczęśliwi...
Czyli w tych kwestiach jesteśmy zgodni :beer: :wink:

Z nieco-mniej-konserwatywno-acz-również-liberalnym pozdrowieniem ( :wink: )
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
#93
Tomek napisał(a):3) Czy uważasz, że w PRL na stanowiska brali fachowców?! Bez przesady, minimum 99% urzędników wywodzących się z PRL to intelektualne miernoty, które trzeba było gdzieś upchnąć, bo były w partii i wykazały wystarczająco sprytu, żeby być w partii zauważony, względnie angażowano te miernoty jako posłuznych wykonawców poleceń..
To samo co proponujesz zrobił swego czasu Stalin. Potem Niemcy doszli pod Moskwę, bo w ramach czystki wymordowano większość oficerów.
Odpowiedz
#94
Artur napisał(a):To samo co proponujesz zrobił swego czasu Stalin
A co Tomek dokładnie proponuje? Bo tu już nie rozumiem... Sad
Odpowiedz
#95
to jakaś kpina...
ruda (:

_______________________________________

"kobietą jestem ponad miarę swoich czasów! nie bawią mnie umizgi bladych lowelasów..." (:
Odpowiedz
#96
Artur napisał(a):
Tomek napisał(a):3) Czy uważasz, że w PRL na stanowiska brali fachowców?! Bez przesady, minimum 99% urzędników wywodzących się z PRL to intelektualne miernoty, które trzeba było gdzieś upchnąć, bo były w partii i wykazały wystarczająco sprytu, żeby być w partii zauważony, względnie angażowano te miernoty jako posłuznych wykonawców poleceń..
To samo co proponujesz zrobił swego czasu Stalin. Potem Niemcy doszli pod Moskwę, bo w ramach czystki wymordowano większość oficerów.
Mówisz o tej czystce, którą Stalin zrobił bezpośrednio po dojściu do 'urzędu' vel 'koryta' ?
nie wiem, czy jestem, czy się odbywam
Odpowiedz
#97
ruda_713 napisał(a):to jakaś kpina...
Co?! Rozumiem,że chodzi Ci o myśl "tematyczną",ale radzę Ci to zaznaczać wyraźnie - sama widzisz jak tu się dyskusje rozrastają Tongue
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  "Mury" - geneza pkosela 3 5,071 04-22-2015, 04:15 PM
Ostatni post: Karol
  1981 - Mury, Gdańsk Torrentius 34 10,170 09-09-2010, 12:02 PM
Ostatni post: thomas.neverny
  "Mury" Kaczmarskiego zabrzmiały w Sejmie Freed 1 1,737 06-03-2009, 08:48 AM
Ostatni post: donat
  Mury Agatka 23 8,842 01-23-2009, 07:28 PM
Ostatni post: Elzbieta
  pytanie o Mury - polską melodię ludową jodynka 2 2,073 12-02-2008, 07:06 AM
Ostatni post: jodynka
  "Mury" w wykonaniu The Washington Squares Babosa.Azul 2 2,069 10-04-2008, 02:14 PM
Ostatni post: Babosa.Azul
  Hymn i Mury pkosela 4 2,651 12-14-2007, 08:18 AM
Ostatni post: pkosela
  "Mury" w wykonaniu polskich i ukraińskich muzyków Sławek 7 3,528 09-04-2007, 04:58 PM
Ostatni post: Sławek
  "Mury" Boba Marley'a? Jasny gwint 9 4,191 03-20-2007, 07:10 AM
Ostatni post: gredler
  Mury - piosenki poza płytą Torrentius 1 1,996 04-26-2006, 04:26 PM
Ostatni post: Kuba Mędrzycki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości