Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagrania nie znajdujące się na "Synu Marnotrawnym"
Witam wszystkich i od razu mam prośbę... :roll:
Mam ściągnięte (p2p) 4 piosenki Jacka, których nie ma w boxie - chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji ich pochodzenia. Są to następujące utwory:

1. A my nie chcemy uciekać stąd - wersja najprawdopodobniej studyjna, trwa 1'56, z barwy głosu stawiałbym na wczesne lata osiemdziesiąte, ale mogę się mylić...

2. Korespondencja klasowa - wersja obejmująca 3 listy (18 zwrotek), czyli prawdopodobnie ta z 1979, całość trwa 4'24, nagranie prawdopodobnie z występu na żywo, piosenka poprzedzona obszerną zapowiedzią Jacka - być może to jedno pierwszych jej wykonań, dość kiepska jakość

3. Ostatnia mapa Polski - utwór poprzedzony przez Jacka tytułem, co sugeruje jego wykonanie na kasecie Live'83 III, jednak jakość jest dziwnie niezła, więc nie wiem czy to przypadkiem nie nagranie z Sesji w Berkeley..? Trwa 1'21

4. Pierestrojka w KGB - również poprzedzone tytułem ale jakość nagrania o wiele gorsza, trwa 2'39

Z góry dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam!
Odpowiedz
Ad.1. Piosenka A my nie chcemy uciekać stąd jest śpiewana przez Jacka i owszem, ale WÓJCICKIEGO. Nagranie pochodzi z jego solowej płyty Live Character. Tekst jest Jacka Kaczmarskiego, a muzyka Przemka Gintrowskiego. Pozdrawiam
Żydowinem być mi raczej,
Gdy mianuje mnie Polaczek...
Odpowiedz
rer napisał(a):Mam ściągnięte (p2p)
i co Ci za to mamy zrobić? Wink
Odpowiedz
Zaraz, zaraz Kamilu! Nie bądź taki HOP do przodu. A może rer ma właśnie nagranie tej piosenki w jakimś undergroundowym wykonaniu Kaczmarskiego, a? W końcu tę piosenkę nie tylko śpiewał Wójcicki. Tenże śpiewał w filmie, ale - tu nie jestem pewny - Gintrowski to też śpiewał. Rer musiałby mieć ucho wielokrotnie przydeptane przez stado słoni, zeby nie zauważyć różnicy pomiedzy głosem Wójcickiego a Kaczmarskiego :beer:
Odpowiedz
piotru napisał(a):Tenże śpiewał w filmie, ale - tu nie jestem pewny - Gintrowski to też śpiewał. Rer musiałby mieć ucho wielokrotnie przydeptane przez stado słoni, zeby nie zauważyć różnicy pomiedzy głosem Wójcickiego a Kaczmarskiego :beer:
"A my nie chcemy..." w wykonaniu Gintrowskiego jest na "Pamiątkach".
Z drugiej strony Gintrowskiego od JK też da się odróżnić :wink:

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Z drugiej strony Gintrowskiego od JK też da się odróżnić
Poważnie? :-o Wink Wink Wink
Odpowiedz
Jak wy się czepiacie słów i lubicie zbaczać z tematu! O Gintrowskim wspomniałem tylko po to, zeby pokazać, ze "A my nie chcemy" to niekoniecznie musi być Wójcicki, co Kamil jednoznacznie zasugerował, jakby nikt inny nie mógł tego śpiewać. Równie znane jest wykonanie Gintra ( wiedziałem, ze to gdzieś było, ale skleroza...wiecie.. :wink: .). Nadal sugeruję, że Rer może dorwał wykonanie JK! A to byłby w końcu rarytasik, nie?
Odpowiedz
Byłby rarytasik...

Już się zastanawiałem, czy Kaczmarski śpiewał "A my nie chcemy...", czy nie...

Tak na marginesie- Wójcicki na tej samej kasecie śpiewa też "Modlitwę o wschodzie słońca"i jest to całkiem dobre wykonanie...
in montibus veritas
Odpowiedz
rer napisał(a):2. Korespondencja klasowa - wersja obejmująca 3 listy (18 zwrotek), czyli prawdopodobnie ta z 1979, całość trwa 4'24, nagranie prawdopodobnie z występu na żywo, piosenka poprzedzona obszerną zapowiedzią Jacka - być może to jedno pierwszych jej wykonań, dość kiepska jakość
ale przeciez to jest w boxie tylko w innej wersji ;/
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
fizol, zacznij cytować selektywnie, cieżko się czyta...

W boxie jest Litania, wiec tam jest też i ta zubożona
Odpowiedz
ann napisał(a):
rer napisał(a):Mam ściągnięte (p2p)
i co Ci za to mamy zrobić? Wink
Chyba macie jakiś asortyment tortur..? Smile
A poważnie, to chcę się dowiedzieć skąd one pochodzą, a także czy ew. da się jakoś "zalegalizować" ich posiadanie - ale skoro na najpopularniejszej stronie o Jacku nie ma ich wymienionych to chyba byłoby to dość trudne, jeśli nie niemożliwe..?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi dot. "A my nie chcemy"! Chyba faktycznie to jest Gintrowski (późno było, cicho musiałem słuchać :rollSmile...

A co powiecie na pozostałe utwory?

fizol: oczywiście, ale ja pytam o tę konkretną wersję, pochodzącą na 99% sprzed 85 roku - w celach miłośniczo - kolekcjonerskich...

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!
Łukasz
Odpowiedz
rer napisał(a):ale skoro na najpopularniejszej stronie o Jacku nie ma ich wymienionych to chyba byłoby to dość trudne, jeśli nie niemożliwe..?
Czego nie ma wymienionego?
Odpowiedz
Tomek napisał(a):Tak na marginesie- Wójcicki na tej samej kasecie śpiewa też "Modlitwę o wschodzie słońca"i jest to całkiem dobre wykonanie...

slyszalem to w filmie Ostatni Dzwonek... nawet zgrabne Big Grin
...o wierzb warkoczach
o dziewczynie

poeta milczy...
Odpowiedz
rer napisał(a):Chyba macie jakiś asortyment tortur..?
Za p2p jak najbardziej Wink
Odpowiedz
Piotru, ja nie twierdzę jednoznacznie, że musi to być Wójcicki, tylko dziwnym trafem też mam A my nie chcemy, które trwa dokładnie tyle samo ile u rera i pochodzi z płyty Wójcickiego (śpiewa na niej jeszcze Modlitwę o wschodzie słońca i Lekcję historii klasycznej). Ot i wsio!! Serdecznie pozdrawiam!!
Żydowinem być mi raczej,
Gdy mianuje mnie Polaczek...
Odpowiedz
Hej!

Wydaje mi się, że Ostatnia mapa Polski może pochodzić z koncerty Przejście Polaków przez Morze Czerwone. W wersji, którą posiadam ten utwór trwa 1:17 Te nagrania z Berkley to są takie wydziwione jak z Litanii, z piszczałkami elektronicznymi Tongue To łatwo odroznić od pozostałych.

Pozdrawiam.

Jeśli się myle to sorry Wink
Odpowiedz
Artur napisał(a):Czego nie ma wymienionego?
Utworów, o które pytałem w pierwszym poście, w konkrentych wersjach Smile

Do Maćka S.: Dzięki, czyli Berkeley można wykluczyć Smile Może i z koncertu, choć ostatni dźwięk pada w 16 sekundzie 2 minuty więc nie wiem czy na pewno. No ale na początku Jacek mówi tytuł.

Dzięki i pozdrawiam!
Odpowiedz
rer napisał(a):ostatni dźwięk pada w 16 sekundzie 2 minuty więc nie wiem czy na pewno. No ale na początku Jacek mówi tytuł.
Jest już poźno. O ile dobrze zrozumialem to ostatni dzwiek gitary slychac w czasie 1:16, a cały utwór trwa 1:21.
Jeśli tak to problem rozwiązany: 1. zgadza się czas ostatniego dźwięku 2. znalazłem na dysku "ostatnią mape...", którą kiedyś sciagnalem z p2p. Trwa dokladnie 1:21, ostatni dzwiek pada w 1.16 i jest to wykonanie z PPpMC na 100 %.

Sorry za zakręcenie, ale już jest bardzo pozno i troche nie wiem co sie dzieje Wink

Jesli pomoglem to bardzo sie ciesze.

Pozdrawiam, Maciek.
Odpowiedz
Pomogłeś, jeszcze raz dzięki!
Odpowiedz
Skoro pomógł może wypadałoby zaznaczyć mu, że pomógł? Wink
Pozdrawiam
Bo źródło wciąż bije...
Odpowiedz