Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto w twierdzy wyrósł...
#1
Hej? Jest tu ktoś?

Ciekawe, czy to miejsce jeszcze działa... Jeśli tak, to chętnie poznam Wasze zdanie na temat, który mnie nurtuje, można powiedzieć... od wielu lat.
Chodzi mianowicie o interpretację Hymnu z programu Raj.
Troszkę o tym było dawno, dawno temu tu. Odnoszę mgliste wrażenie, że dyskusja była dłuższa, ale być może to tylko wspomnienia rozmów na ten temat w realu...

Mam świadomość, że dzisiejsze moje spojrzenie siłą rzeczy jest nadinterpretacją - nie można wszak Jackowi Kaczmarskiemu anno 1980 przypisywać wprost zdolności profetycznych. Ale z drugiej strony dobry tekst opisuje coś więcej, niż doraźny, otaczający nas, świat.

Obserwuję dzisiejszą rzeczywistość polityczną, a zwłaszcza obóz tzw. "dobrej zmiany". 
Próbuję (wbrew mojej postawie  zdecydowanego krytyka ich poczynań) zrozumieć, o co tym ludziom chodzi i co się z niektórymi z nich porobiło.

Słysząc relacje ludzi stykających się w młodości z taką np. sędziną TK, wcześniej barwną postacią z ław poselskich, a przede wszystkim znaną z obrad różnych komisji, z niedowierzaniem patrząc na dzisiejsze postawy dawnych opozycjonistów, bezkompromisowych w walce z reżimem, którego bliźniaczą odmianę dziś radośnie tworzą, słuchając opowieści o różnych "pancernych", niezłomnych" lub "kryształowych", stają mi w pamięci wersy właśnie Hymnu.

Czy też odnosicie podobne wrażenie?
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kto w twierdzy wyrósł... - przez MacB - 12-15-2019, 09:07 AM
RE: Kto w twierdzy wyrósł... - przez Przemek - 02-09-2020, 11:29 PM
RE: Kto w twierdzy wyrósł... - przez MacB - 09-08-2020, 08:52 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości