Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
z LC rozmowy (wydzione z Kawałów)
Mnie w występach Piekarczyka niezmiennie irytowało ciągłe pouczanie słuchacza, zupełnie, jakby artysta miał patent na prawdę, prawdomówność, rację, był busolą przyzwoitości itp. Tak się składa,że kilka występów na żywo Pawła P. widziałem i, pomijając manierę wykonawczą (każdy ma jakość, co sprawa, że artysta się wyróżnia), odnosiłem wrażenie, ze miarą wielkości artysty jest skromność. Kaczmar nie pouczał, tylko rozmawiał z publicznością. Piekarczyk łaja i grozi palcem - w zapowiedziach do piosenek i w samych piosenkach.

Cytat:No chyba przyznasz, że nie było to szczególnie salonowe określenie czyjejś - w tym wypadku mojej - twórczości.
No nie było, Leszku. Ale nie kieruję tych słów do kogoś tam, tylko do Ciebie, który szczycisz się waleniem prawdą między oczy.
Tak, uważam,ze teksty o stanie wojennym, czy żołnierzach wyklętych są okropnie dosłowne i bez polotu i nawet nie ocierają się o poezję. Składnia pozbawiona urody koniunktiwu. Są rymowanym podręcznikiem historii w szowinistycznym, skrajnie prawicowym ujęciu.

A prawidę i Prezsa mieszkam w tom dlatego, bo owi żołnierze wyklęci, czy teksty o stanie wojennym, jak nic wpisują mi się w tzw. politykę historyczną IV RP.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku