Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Manifest"
Oj Panowie piszecie strasznie dużo Smile a że nie posiadam tylu "czytaniogodzin" to sie po prostu wypowiem , nie odnosząc się do żadnej z wypowiedzi, oczywiscie oprocz przewodniej ... Smile Nic nie widzę tu ironicznego, wprost przeciwnie wydaje mi sie to baaardzo smutne. Odbieram to jako niezrozumienie otaczajacego swiata co mozna by bylo nazwac po prostu zagubieniem. Ani "starzy" nie namawiaja do wtopienia sie w "pokolenie MC" , ani "mlodzi" nie sa pozbawieni alternatyw. Jak zawsze to jest kwestia wyboru. lecz problem sie zaczyna gdy trzeba znalezc winnego zaistialej sytuacji. I tu mozna wszytsko zrzucic na "starych". Jesli jest globalizacja na kazdym rogu - ZLE , jesli nie ma - ZLE, w koncu meze byc jej ciut za malo - ZLE. W koncu moge sie nazwac dzieckiem pokolenia kredek bambino i zapiekanek z przyczep campingowych... ale sie nie nazwe i wiekszosc moich rowiesnikow rowniez tak samo postapi.n Bo nie nazekalismy. Byly ograniczenia, byla zazdrosc do kolegow zza zachodniej i czlowiek szukal swoich alternatyw, zyl i staral sie to robic jak najlepiej. Teraz sie tez stara , lecz obiektywnie patrzac jest troche latwiej. I to nie latwiej przez ogolnie pojeta pomoc "starych", lecz przez mozliwosc nie czekania na nia (i nie bedzie z tego wiekszych konsekwencji). Kazdy toczy pod gore swoj wlasny kamien. I to nasi rodzice wtaczali ten wiekszy , a teraz sie nie chce i w reklamowce garsci piasku nosic. Ja nosze, i to z usmiechem na twarzy.

Na koniec motto, ktore przychodzi mi do glowy po przeczytaniu wiersza : "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" i cieszcie sie ze jest dosc miekko.

Jak zwykle post mocno chaotyczny, ale tak juz mi sie klebi pod czaszka.

Nie neguje swiatopogladu autora, lecz staram sie zmienic punkt odniesienia. Czego i jemu zycze.

pzdrw

bez urazy Smile
"Nic tak nie obnaża słabych punktów poety jak wiersz klasyczny i właśnie dlatego tak powszechnie się od niego stroni."
(Josif Brodski)
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości