Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zone-xtreme
Przetestowano setke osob (tez nie zapamietalem ilu dokladnie ich bylo). TYLKO setke. Nic nie wiemy na podstawie jakich kryteriow zostali wybrani : poziom inteligencji, wyksztalcenie...(domyslam sie ze nikt z nich nie slyszal o Milgramie i nie widzial filmu „I jak Ikar” gdzie jest bardzo podobna scenka...). Nie wiemy czy i ile osob odmowilo w fazie wstepnej, np w momencie podpisywania umowy.

Experyment byl bardzo interesujacy (dla badaczy i podgladaczy, niekoniecznie dla krolikow doswiadczalnych) ale nie wiem czy pozwala na wyciaganie jakis nowych ogolnych wnioskow nt ludzkosci, natury czlowieka itd itp.
Sto (wybranych niewiadomo jak) osob to naprawde malo.

A przedstawianie wynikow w formie „81 %” zamiast „81 na 100 przebadanych” jest lekkim (choc czesto stosowanym) naduzyciem. Jesli moj sasiad zdradza swoja zone 4 razy w tygodniu a ja wcale (lub na odwrot, zgadnij kotku :-) ), statystycznie wychodzi na to ze na naszym pietrze kazdy z nas lajdaczy sie 2 razy w tygodniu ? O tempora, o mores...
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku